Bitcoin / Биткойн

етера ще се срине като наближи края на POW и подмяната му с POS, proof of work/stake
 
POS има сериозни недостатъци, така че може да не се окаже бъдещето...
 
Къде е най-хубаво да се инвестира сега малки суми кои криптовалути да купувам? кои се очакват да се покачват ? къде да следя за изцяло нови криптовалути?
 
Аз към горния въпрос - кой сайт се държи най-добре и не е нужна верификация, освен такава с GSM и email.
 
Къде е най-хубаво да се инвестира сега малки суми кои криптовалути да купувам? кои се очакват да се покачват ? къде да следя за изцяло нови криптовалути?
Това какви криптовалути ще купуваш зависи изцяло от теб. Аз лично разчитам на краткосрочните трейдове. в coinmarketcap . com може да следиш почти всички валути. И аз се занимавам от скоро с криптовалути.
 
АКо някой иска по-специфично инфо (конкретни въпроси) да ми драсене едно ЛС.
 
  • Like
Реакции: Jhin
За всички, вълнуващи се от спекулации и финанси, препоръчвам да се запознаете с и разберете Франк Каупъруд.
Ако не сте чували или не познавате Франк Каупъруд, не се занимавайте с нещата от тази тема.
Хау!
 
Ей Вискярски, много крайно твоето - aз не съм го чувал, пък се занимавам професионално с това, как става?
 
М-да.
Топлата вода отдавна е открита.
За повече от век финансовата система е в стагнация - нищо ново няма в нея, освен отказа от обезпечаване на хартийките с реални активи (А познайте защо!). Въпреки уверенията на разни днешни гурута и ментори от тубата.
А за разказването - разказал го е по-умен и по-сладкодумен от мен. С има-няма 1500 страници в три тома.

Криптовалутите не са по-различни от лотарийно талонче или държавен чиновник - лишени са от съдържание, не създават нищо, изискват разходи и обслужване.
Ако бяха нещо съществено, нямаше да им смятат цената в долари, а щяха да смятат долара спрямо койна.
 
@Вискярски, този по умния нека да ти обясни разлика между силен и слаб фундамент, също така разлика между търгуване и инвестиране - пак ти казвам не прави кардинални заключение, извадени от контекст, за индустрия, която знаеш само от витрините, а не от кухнята. За криптото си прав до известна степен, но генерализирането по линия операциите по финансовите пазари с цел извличане на печалба е изключително наивно :)
 
М-да.


Криптовалутите не са по-различни от лотарийно талонче или държавен чиновник - лишени са от съдържание, не създават нищо, изискват разходи и обслужване.
Ако бяха нещо съществено, нямаше да им смятат цената в долари, а щяха да смятат долара спрямо койна.
Това само показва, колко си заблуден. Сравняваш каруца с ракета... Въобще нямаш идея за какво става въпрос и какъв е принципа на обезпечаване на криптовалутите.
 
купувате ли биткойни с пейпал и ако да къде
 
А ще се покачва ли Биткоина още или се очаква спад? Аз мисля че има смисъл да се купува Етериум , но не и Биткоин !? може би и някой друг лаййткоин дубайкоин и тем подобни ефтинчоци.. не разбирам много просто разсъждавам логически пък може и да греша
 
За всички, вълнуващи се от спекулации и финанси, препоръчвам да се запознаете с и разберете Франк Каупъруд.
Ако не сте чували или не познавате Франк Каупъруд, не се занимавайте с нещата от тази тема.
Хау!

Основното ми занимание не е финанси и спекулация, така че, предполагам, съм донякъде оправдан, че не съм чувал за Frank Cowperwood. Само че се разрових и излиза, че това е измислен герой (макар и базиран на реалния финансист Charles Yerkes). Оттук изниква въпросът защо е необходимо да четем за измисления Франк вместо за истинския Чарлз (ако изобщо има какво да се научи от Чарлз), особено като знаем как в художествената литература, базирана на реални личности, се преувеличава, а някои неща са чисти измислици?

Вторият куриоз е как абсолютизираш около един герой. От други източници не може ли човек да се запознае със света на финансите? Измислената история на Франк ли е всьо и вся на финансите?

Не отричам, че художествената литература може да научи човек на някои неща, дори има книги, които използват измислени истории, за да научат читателя на дадени реални принципи и закономерности, но тази не изглежда да е от тях. Освен това във всички области на човешкото знание има тонове книги, трудно е да се повярва, че в която и да е сфера има книга, без която човек е обречен на провал.
 

Горе