Bitcoin / Биткойн

Какво мислите, че ще се случи с Биткойн, ако влезем в нова финансова криза? Ето малко подробности: https://www.xchange.bg/bg/novini/bitkoin-balon-ne-po-dobre-se-pritesniavaite-za-imotite-i-akciite

Калина, колко ти плащат на пост?

5IMaTeD.png
 
"Цената за една транзакция надхвърли $10, а енергията изразходвана за нея - енергопотреблението на средно американско домакинство за 1.6 денонощия, така че забравете биткоин да се превърне в ежедневен кеш, с който да си купувате кафе, например. Може да се превърне в някакво "дигитално злато", но в пари никога.. дебнем за нов кандидат.."
п.с. форумът на Инвестора е шантаво измислен, и конкретният цитат остава назад в страниците на темата.
http://forum.investor.bg/forum/макроикономика-управление-и-реформи/14102-биткойн
 
Биткойн и Алткойн монетите отново паднаха след като Китай забрани ICO. Според вас ICO монетите ще възвърнат ли старата си цена и евентуално покачат? За Биткойн е ясно, че това е временно :D
Временно ... коми партията иска да забрани всички борси в Китай, хич не си мяза на временно :)
 
Временно ... коми партията иска да забрани всички борси в Китай, хич не си мяза на временно :)
Стана ясно, че това не е така :D , което много ме зарадва.
Аз накупих и етериум и лайткойн и даш и рипъл и естествено биткойн :) Да има :)
Аз купих Рипъл преди време и го продадох на 0,27 :D Етериума и Лайткойн, както и Даш имат бъдеще. Аз също имам запаси от тях
 
Стана ясно, че това не е така :D , което много ме зарадва.

Аз купих Рипъл преди време и го продадох на 0,27 :D Етериума и Лайткойн, както и Даш имат бъдеще. Аз също имам запаси от тях
Аз тогава го продадох мисля на 30 , сега си купих защото седи евтин и викам айде да има там 100тина 200 броя , ако вземе че скочи да не съм капо. Ще си ги държа.
 
Аз тогава го продадох мисля на 30 , сега си купих защото седи евтин и викам айде да има там 100тина 200 броя , ако вземе че скочи да не съм капо. Ще си ги държа.

Аз съм с 2к бр. на изчакване :D
 
Коя борса? Че преди месеци, като беше модата на рипъла, Poloniex не отваряше с минути, после на места четох, че на немалък брой хора са им изчезнали сумите от акаунтите.
По възможност, нещо, което не иска потвърждение?
 
Няма такава борса да не иска потвърждаване. Лични карти и тн всички изискват. Аз използвам кракен . ком но има и други големи и сигурни. Полониекса и аз четох лоши отзиви и се махнах от там.
 
Poloniex не ми е искал никви лични карти и пак си мятках парите в каквито си искам крипто-та, накрая, след като видях кво се пише ги дръпнах и от тогава не съм се занимавал. Значи, все пак, такива борси - има.
 
Да добавя към въпроса по-горе. Ако имахте в момента няколко стотин лева за влагане, то от къде ще купите койна (съответно с по-нисък курс, защото виждам разлика от няколко стотин на места) и къде е най-добре да се съхранява (Multibit, Jaxx, Blockchain, coinbase & др.)?
 
аз лично директно в борсата , а лайткойн , биткойн и етериум в jaxx на криптирана флашка.

Аз използвам Полониекс.
Poloniex не ми е искал никви лични карти и пак си мятках парите в каквито си искам крипто-та, накрая, след като видях кво се пише ги дръпнах и от тогава не съм се занимавал. Значи, все пак, такива борси - има.
Ако имаш над 2 000 долара на ден ще ти иска лични данни и потвърждение, ако ли не ти блокират акаунта.
 
Някой нещо за това?:

Да добавя към въпроса по-горе. Ако имахте в момента няколко стотин лева за влагане, то от къде ще купите койна (съответно с по-нисък курс, защото виждам разлика от няколко стотин на места) и къде е най-добре да се съхранява (Multibit, Jaxx, Blockchain, coinbase & др.)?
 
Аз мога да ти препоръчам на лично български сайт от където може да закупиш. Предлагат едни от най-добрите цени. Не искам да споделям тук защото ще се сметне за реклама. Ако се интересуваш пиши. А на другия въпрос- аз използвам Jaxx (софтуерен). За максимална сигурност се препоръчва хардуерен уолет.
Поздрави
 

Горе