Bitcoin / Биткойн

@Вискяр Градинаров това кога е снимано , защото сега влезнах в сайта на монитор и няма такъв код. Иначе и голям торент тракер бяха пуснали екпериментално майнер в уебсайта си и някой потребители пищяха , че ЦПУ то работи макс.
На мен един сайт, и най-вече линк от тоя сайт, направо компа ми зашумя като пералня след 2 минути. За самият сайт не знам, но линка, особено при скролване, копиране супер много ми натовари компа.
https://www.pastemagazine.com/articles/2015/03/most-successful-soccer-coaches.html?p=2
 
А дали е имало смисъл? Четох някъде, че това е най-непредпочитания вариант за монетизиране на сайт, тъй като възвръщаемостта е изключително ниска.
Някой повече информация?
 
Колкото и да е ниска е бонус. И без това имат един куп реклами, а с това печелят и от хората, които имат AdBlock-ери. Нищо, че като се раздуха малко инфото, доста хора ще отлеят от сайта.
 
това за монитор го тествах и найстина беше така, към 11ч. премахнаха кода. имаше и инфо за брадва.бг
 
държат се в портфейл , по възможност даже на флашка криптирана. Идеята е никой да не може да ти ги открадне, ако примерно ти откраднат компа. В борса не се държат , защото ако борсата затвори - всичко вътре ти гори.
 
нямам аз тепърва щях да си купя.. влезнах в блокчейн-а той май директно от там може да се купи

Най-бързо, лесно (и евтино за неголеми суми) е да си купиш биткойн през някоя от бг борсите (rgcoins, crypto.bg) и да заредиш портфейл директно в кракен примерно. От там може да обърнеш в евро/усд или директно да си търгуваш с бтц
 
личен bitcoincore wallet + paper "backup", за по-сериозни суми може да се ползва и fragmented backup на armory, където хартиения портфейл е предпазен от открадване, тъй като е разделен на няколко копия, примерно варианта 3 от 5, имаш 5 листа, първия пазиш у вас, втория в банков сейф, трети и четвърти в някои роднини, петия го закопаваш като делва в гората :D трябва да ти откраднат кои да е 3 от всичките 5 за да ти вземат койните.
 
Благодаря много за съветите на всички. Имам едни 100 долара и се чудя в коя криптовалута да ги вкарам, да не е биткойн, идеи?
 

Горе