Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin

Арбитража на практика е много труден, защото банковите преводи пътуват ужасно бавно и са ужасно скъпи. И заради голямата волатилност, докато сключиш сделката може да се окаже, че цената вече е съвсем друга.
 
От: Bitcoin

E къде е проблема превеждам пари в борса Х тази с по-ниските цени купувам, после нали си имам биткойн в портфейла, този портфейл го връзвам към mtgox и продавам. Нали всичко е фрее и улеснено или има някви технически пречки?!
 
От: Bitcoin

Kак мислите сега ли е добре да се купи или да се изчакам още малко? Че ме сърби пръста :) А между другото сега май е време да се правят проекти в crypto coin нишата, докато не е пренаселено. Форум, информационен сайт и тн.
 
От: Bitcoin

Струва ми се, че плана на Mt. Gox да станат "PayPal" в света на Биткойн ще рухне - хората ги видяха какви са некадърници, има и други обменници вече, особено за SEPA преводи. Има и едни интересни играчи, които не си казват името на фирмата, обаче не искат да знаят нищо и за теб (освен данните, които получават като им пратиш пари) - BTC-E.com. Предлагат много методи за внасяне и теглене. За внасяне: OKPAY (2% такса), BitInstant, Interkassa. За теглене: LibertyReserve, WebMoney и още много други.

тия са руски бастуни, и с webmoney не може да купиш шото не дават по-малко от 5000$ което и ме отказа да купя лайткойни, което е екстра щото щях да се прецакам с няколко хиляди долара
 
От: От: Bitcoin

тия са руски бастуни, и с webmoney не може да купиш шото не дават по-малко от 5000$ което и ме отказа да купя лайткойни, което е екстра щото щях да се прецакам с няколко хиляди долара

Можеш да си отвориш сметка в OKPAY, да обмениш WebMoney за OKPAY и после с OKPAY да си захраниш сметката при обменника.

Kак мислите сега ли е добре да се купи или да се изчакам още малко? Че ме сърби пръста :) А между другото сега май е време да се правят проекти в crypto coin нишата, докато не е пренаселено. Форум, информационен сайт и тн.

Тези проекти вече ги направиха отдавна. Вече има такива сайтове, потърси ги.

E къде е проблема превеждам пари в борса Х тази с по-ниските цени купувам, после нали си имам биткойн в портфейла, този портфейл го връзвам към mtgox и продавам. Нали всичко е фрее и улеснено или има някви технически пречки?!

Може примерно да си отвориш сметка в Bitstamp, от там купуваш на ниска цена (спрямо Mt. Gox), прехвърляш ги в Mt. Gox, там продаваш на по-висока цена, теглиш от Mt. Gox в твоята банкова сметка, после прехвърляш от твоята банкова сметка в Bitstamp и ако в Bitstamp цената продължава да бъде по-ниска, отколкото в Mt. Gox, повтаряш това.

Обърни внимание, че извършваш няколко банкови превода. Докато правиш банковия превод от Mt. Gox към банковата си сметка и после от банковата си сметка в Bitstamp, ще мине много време, през което цената вероятно ще се е повишила до толкова, че пропуснатата печалба (от това, че си продал вместо да изчакаш) ще бъде по-голяма от реализираната.

Цената на банковия превод е около $60-$100, което може да бъде повече процента от печалбата (ако сумата не е достатъчно голяма).
 
От: Bitcoin

Графиката на 4 часа изглежда интересно:

156piyt.png


Увеличаването на обема съвпада с обръщане на посоката. Специалистите по технически анализ да кажат какво значи това.

Обаче докато пълзящата средна не е докоснала някоя свещ е доста несигурно да се говори за обръщане на тренда.

Имайте предвид, че ефективността на техническия анализ е малко по-добра от гледането на кафе...
 
От: От: Bitcoin

Графиката на 4 часа изглежда интересно:

156piyt.png


Увеличаването на обема съвпада с обръщане на посоката. Специалистите по технически анализ да кажат какво значи това.

Обаче докато пълзящата средна не е докоснала някоя свещ е доста несигурно да се говори за обръщане на тренда.

Имайте предвид, че ефективността на техническия анализ е малко по-добра от гледането на кафе...

Хепи има разминаваме обем цена - ръста на цената трябва да е обоснован и от ръст при обемите, ако е обратно говори за моментност и най-вече грешен сигнал.

http://www.dailymarkets.com/stock/2008/11/08/stock-trading-inside-a-volume-divergence/

http://www.onlinetradingconcepts.com/TechnicalAnalysis/Volume.html

Не знам колко периодна е плъзгашата ти средна, но трябва да я пробие и цената се задържи над нея и/или да направи ретест и ако е положителен цената ще расте, демек обръщане и ще качваме към 200.
Биткойните са много трудни дори и за техника - просто или са нагоре яко или са на долу яко - второ положение няма поне последните седмици!

Ще се направя, че не съм прочел другото, щото съм и технически анализатор от доста години наред с фундаменталния анализ, техниката много помага - всичко е до моженето и знаенето как да се борави!
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin

От няколко месеца следя какво става около bitcoin и едвам се сдържах. Сега зареди вас и тази краста ме хвана ... Не ми стигат другите :cry:
 
От: Bitcoin

Имаше един интересен човек (да не кажа луд), който раздаде огромно количество биткойни. Може би това донякъде е задействало лавината. Хората бързат да си продадат (или харчат) получените биткойни и ускоряват падането на цената.

There's Someone Called 'The Bitcoin Billionaire' Who's Randomly Giving Out Thousands Of Dollars On Reddit

Май някой си прави социални и психологически експерименти.

Видях и много оплаквания за BTC-E.com - имало откраднати пари.

Attention! Do not use BTC-e! Several cases of stolen passwords where they transfer everything from your account.
 
От: Bitcoin

btc-e май са ги брутфорснали (няколко акаутна). От тогава вместо с username се логваш само с e-mail. Явно е имало и изтичане на username иначе нямаше как да знаят какви user-и да се опитват да brute форснат.
 
От: Bitcoin

Аматьори. Как може да няма капча при логина (след първия или втория неуспешен опит за логин)! Нали без капча са податливи на brute force атака?

Изказаха се съмнения, че кражбите са извършени от вътрешен човек. Другия вариант е този, който е правил системата, просто да е бил некадърен (не е сложил капча или друг метод за верификация, че не се логва бот).
 
От: Bitcoin

Така ето инфото което успях да събера тия дни.
Имало е изтичане на username база данни от BTC-E. Няколко акаунта са били изпразнени (паролите им са били елементарни) и настава паника (няколко се оплакват по форуми и други места на потребителите на БТК/ЛТК и т.н.к. :D). Малко след това, неизвестен идивид с ник БиткойнМилионер започва да раздава безплатно БТК в форуми на всеки който поиска (преди време когато хакнаха тлъст портфейл на някакъв exchanger пак имаше раздаване от хакера) и раздава около 1000 БТК на желаещите (1000 БТК по цена 200Евро = 200 000Евро). Всеки получил безплатните БТК търси метод да ги продаде (Mx.Got получава много селл ордери по едно и също време). В паниката си да не са хакнати решават да спрят търговете за 12 часа (не е имало DDOS на никой exhanger). След спирането на размените от Mx.Got настава паника и всеки започва да продава в паниката (грешка на Mx.Got е, че до последно не обявиха причината за временното спиране на търговете). Появяват се много теми в форуми и чата на BTC-E се флооди от хора които крещят "BTC е хакнато и т.н.".. Още повече хора панически започват продажба. Умните започват да купуват на цени от 60 Евро за БТК (до тогава следях може и още да е паднало), цената на LTC падна до 1.40$ (до тогава следях).

Следват няколко въпроса на които никой май няма отговор:
1. Кой раздаваше фрее БТК-тата (никой не е мрънкал за откраднати BTC освен няколко потребителя на BTC-E)?
2. Защо от Mx.Got спряха търговията (само заради слухове за пробиви и т.н. ли ?)?
3. Защо хората се паникьосват като идиоти и продават щом някой крещи "кораба потъва" ?

п.с. В момента продължават да се оплакват хора с ордер-и в Mt.GoX
 
От: Bitcoin

Ето мнение заслужаващо да се чуе. Към 7-та минута някъде започва да говори за BTC:

[video=youtube;Z3cQhPBPl6w]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z3cQhPBPl6w#![/video]
 
От: Bitcoin

Derte, това са нормалните борсови реалности, всичко е водено от емоции страх и алчност не случайно 90% губят :)

След последните неща и атаките на биткойна, тотално се потвърждава мнението ми, че трябва много далеко да се стои от БТК, само за спекула и той с праивлно парично управление, но като гледах вече почнаха и ликвидните проблеми с борсите така че..... все пак висока цена за нещо, което няма вътрешна стойност. БТК или имат стойност 0 или 10000, това по икономически подход никога няма се анализира, само базирано на поведенческия анализ. Тия дни се разрових, колко хипотези и инфо спекула изчетох всичко води до некви мистификации зад който 100% стои някоя държавна институция. Но и това да не е така, пак си остава проблема нулевата вътрешна стойност, сложността на идеята, която уж е замаскирана с опън соурс, атаките и т.н и т.н Сигурен съм БТК, няма да са последните, както и че след няколко години ще се говори за тях но в негативен аспект!

Щото не ми се пише, по въпроса повече, препоръчително гледане:
[video=youtube;0UKC7iaBKvs]http://www.youtube.com/watch?v=0UKC7iaBKvs[/video]
Така че умната, ако не знаете коя ще е :D
 
Re: От: Bitcoin

Следват няколко въпроса на които никой май няма отговор:
1. Кой раздаваше фрее БТК-тата (никой не е мрънкал за откраднати BTC освен няколко потребителя на BTC-E)?
2. Защо от Mx.Got спряха търговията (само заради слухове за пробиви и т.н. ли ?)?
3. Защо хората се паникьосват като идиоти и продават щом някой крещи "кораба потъва" ?

п.с. В момента продължават да се оплакват хора с ордер-и в Mt.GoX

въпрос номер три има отговор като кариктура по стените на много треидърски фирми (алчност и страх водят до паника) аз лично съм го виждал във две... изглежда смешно и Е защото всеки път така става (а повечето хора даже и не знаят че става така)

11111111111111111111q.png
 

Горе