Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin

То и торентите нямаха бъдеще, правителствата щяха да ги режат...

Доста е трудно да се прогнозира какво ще стане (криптовалутата е ново изобретение), това с големите промени в цената не е пречка когато не се ползват като пари (по-горе обясних как се ползват като начин за разплащане - за съжаление този начин работи само при наличие на обменници и ликвидност).

Да не се бърка "начин на разплащане" с "пари". Ако количеството на потребителите се стабилизира, има вероятност и цената да се стабилизира. Тогава вече може и да се ползва като пари.

Има доста любители на спекулацията (хазарт, Форекс), които биха продължили да ползват Биткойн дори и когато го забранят (сега в САЩ е забранено да се играе хазарт по Интернет, обаче има много нелегални сайтове - Биткойн се ползва в някои от тях).

Обменниците могат да се установят в държави, където няма закони против криптовалутата. Или да се децентрализират (не знам как точно ще стане - това с Ripple.com не ми е много ясно).

Към момента продължават да са затворени/замразени: Bitcoin-24.com, Bitfloor.com.

Работещи нормално: Mt. Gox, BTC-E, Bitstamp, Campbx, Bitcoin-Central, Bitcoin.de, BtcChina.com и други.

Съобщение от адвоката на Bitcoin-24 на английски - 22 април: https://dl.dropboxusercontent.com/u/2329063/BTC24.pdf

Резюме: властите в Полша и Германия не разрешават на фирмата, която оперира Bitcoin-24.com да се разпорежда с банковите сметки и с биткойните. Очевидно собственикът не иска да рискува да наруши полицейските разпореждания като върне биткойните на хората (технически няма как да му попречат без да го вкарват в затвора). Тъй като транзакциите с Биткойн са публични, много лесно ще разберат, че е нарушил полицейските разпореждания и ще го тикнат в затвора (което ще затрудни връщането на парите на клиентите).
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin

Ако има тук някой миньор, нека да сподели как точно става тая работа. Чета из нета, регистрирам се в някакви уж сайтове за миньорство, тегля някакви си неща инсталирам (по-скоро не инсталирам, че не ми се получава) и нищо. Намерих някакви сайтове дето уж дават битконинс за изпълнени на сървей, ама жива мизерия там.

На убунту съм и искам да си оставя едно ПЦ да бачка само за това. Ако може някой да обясни как ТОЧНО го прави.
 
От: Bitcoin

Вече не става с PC - изчисленията са твърде трудни за обикновен компютър. Практично е да се прави само със ASIC.

И на мен ми е интересно дали с ASIC (купен от разстояние, доставен в България и с платени мита, ДДС и всичките митнически разправии) излиза изгодно и с какъв точно ASIC и купен от къде.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin

Трудна работа с ASIC-a много се говори за него, малко хора са го виждали. Като цяло все още има смисъл да се копае с ПЦ, инвестицията се изплаща за 3 до 6 месеца ако имаш опит и с малко късмет, разбира се говоря за 24/7 работа на машините, не от време на време. Под инвестиция имам впредвид произволна сума от 1000 лв до над 500к лв+. Да, връща се от 3 до 6 месеца.

Разбира се развитието на криптовалутите е изключително бурно и тотално преобръщане на тенденциите няма да е изненада, така че всеки трябва да действа на свой риск и за своя сметка. Мнението е лично мое и към момента е валидно за мен, на база наблюденията ми на пазара от последните повече от 6 месеца, копаене на монети и търговия с криптовалути

За повече информация пийте от извора https://bitcointalk.org
 
От: Bitcoin

Ако има тук някой миньор, нека да сподели как точно става тая работа. Чета из нета, регистрирам се в някакви уж сайтове за миньорство, тегля някакви си неща инсталирам (по-скоро не инсталирам, че не ми се получава) и нищо. Намерих някакви сайтове дето уж дават битконинс за изпълнени на сървей, ама жива мизерия там.

На убунту съм и искам да си оставя едно ПЦ да бачка само за това. Ако може някой да обясни как ТОЧНО го прави.

Първо провери дали видеото ти е достатъчно мощно за да си струва. виж тук: https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison .
После виж калкулатор, за да видиш колко горе долу ще печелиш.
http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator

Аз си копам лекичко, ама съм с Уиндоус, и няма да мога да ти кажа как да си направиш настройките.
Общо взето правиш следното:
Сваляш си wallet-а (за Уиндоус е bitcoin-qt.exe, за убунту си има пакет).
Пускаш го да се синхронизира веригата. Това може да отнеме часове, да знаеш, но може да си копаш и преди това.
Намираш си pool (басейн). Аз ползвам този. Регистрираш се и четеш инструкциите за настройка на копача.
Инсталираш драйвъри за видеото и самия копач. Имай в предвид че тука съм бос, как се прави с линукс и не мога да ти обясня.
Копач за линукс ползват cgminer, виж как се инсталира.
Виж темите в hardwarebg.
 
От: Bitcoin

6 цента на ден с Intel HD Graphics 4000 съм. :)
 
От: Bitcoin

6 цента на ден с Intel HD Graphics 4000 съм. :)

Ха-ха с интел забрави. И с Нвидиа.
Има друг вариант. В момента в hardwarebg един пич събира пари за колективна поръчка за USB копач. Струва 2.1 btc, или към 275 $. Копа с 300 mh, и хубавото му е, че почти не хаби ток и можеш да го ръгнеш в всеки компютър.
По мои груби изчисления се избива за 6-7 месеца, ако цената на БТЦ остане същата. Ако се вдигне за по-малко. Ако падне трайно, може да изгориш... :)

Аз си покопвам с АМД Радеон 7750 - струва 190 лв. Копам само като си браузвам, докато ми е включен компютъра - т.е. не 24/7, ами по-скоро 10 часа на ден.
Не разчитам да я избия скоро, ама така и така имах нужда от нова карта и си я купих. Колкото изкара... толкова. Поне игрите ми вървят на пушка.

Ти си прецени, дали ще можеш да си избиваш тока. Ама с тая твойта карта забрави - пълна загуба.
 
От: Bitcoin

А анонимността на биткойните е мит донякъде. Те са анонимни, докато не си купиш нещо с тях. Дори за криминалния контингент не са чак толкова удобни - рано или късно се стига до кеш.

това не е вярно, транзакциите са съвсем проследими от всеки, не е ясен само кой стои зад адреса на wallet-а
 
От: Bitcoin

@rombeca, Тоя УСБ копач може ли да се сложи на рутер с УСБ изход (тези дето са за медия)?
 
От: Bitcoin

@rombeca, Тоя УСБ копач може ли да се сложи на рутер с УСБ изход (тези дето са за медия)?

Не ми се вярва. Не знам с какъв софт за копане ще работи, а той трябва да има от къде да се настройва. И отделно не се знае, колко ток пуска на USB-то тоя рутер, може да не достига.

Тоя от hardwarebg дето беше пуснал офертата за покупка на такива са го баннали, та не знам какво става... може и някакъв фейк да е било :).
Иначе потърси из нета, то си е цяла мания... :).
 
От: Bitcoin

И да се доизкажа. Според мен, вече няма смисъл да се инвестират сериозни цифри за хардуер за копане. Ей така с една-две карти за спорта може.
Не се знае, като навлезнат ASIC устройствата, как ще се отрази на трудността (на копане) и на цената на БТЦ. Рисковано е да се вкарват ХХХХ лева.
А и не се знае, дали държавите (банките) няма да спрат кранчето и всички да изгорят :).
 
От: Bitcoin

На сайта на bitcoin.de пише, че приемат плащане с Money Bookers (Skrill). Това значи, че първо трябва да се регистрираш на Skrill.com и да платиш с дебитната си карта чрез него. Пише също така, че трябва да са изпълнени някои изисквания за да може да се ползва MoneyBookers (накратко: вероятно няма да стане).

Едва ли някой би рискувал да продава Bitcoin чрез плащане с дебитни или кредитни карти (и ако го прави комисионната би била доста голяма и ще се наложи доказване на самоличност по неудобен начин). Затова най-добрия начин е банковия превод, който обаче е много скъп, ако сумата е малка (примерно за да пратиш няколко евро с банков превод трябва да платиш десетки евро).

Ако кажеш от кой град си някой може и да ти продаде чрез плащане в брой или някой от българските методи за плащане (левов превод, ePay).

Питай също така и http://bitcoini.com/ (афилиейт връзка - щракни тук ако нямащ нищо против да получа комисионна от вашите сделки) дали в момента наистина продават. Цената може и да ти се струва висока, обаче начина на плащане е изключително евтин - ще ти излезе по-евтино да купиш на тази цена (с евтин банков превод към българска банка) вместо да купуваш на по-ниска, обаче да платиш няколко десетки лева за банков превод и да се занимаваш с покупка на долари.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin

Удариха обменника wm-center.com, който обменяше няколко електронни валути, измежду които Bitcoin и LibertyReserve. Домейнът е конфискуван.

Архив на сайта:
Код:
http://web.archive.org/web/*/http://www.wm-center.com

US government just seized WM-Center.com. PSA re-post: For greater protection from a domain seizure, consider choosing .IS and/or .TO ccTLDs for your Bitcoin-related websites.
Wm-center.com joins Liberty Reserve

Домейните на островни държави ще стават все по-популярни (защото няма практика да се конфискуват). Също така и .onion.
 
От: Bitcoin

Май интересът към единствения "български" обменник на биткойни (приемащ "български" методи на плащане - ePay, левов превод, пари в брой в София, пощенски запис и Еконт) се е увеличил:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: User bitcoini_bc already has more than 'max_user_connections' active connections in /home/bitcoini/public_html/en/connect.php on line 9
cannot connect

В момента нямат цена "продава", само купуват...

Точно сега се наблюдава паническа разпродажба на долари, левове, китайски юани, евро и цената на биткойните расте. Китайците купуват като луди - на http://fiatleak.com/ може да видите кои валути се разпродават най-много - китайските пари водят класацията, след тях са американските и еврото.

Афилиейт връзка (щракнете тук, ако нямате нищо против да получа комисионна):


Този обменник работи не само с "български" начини на плащане (които изброих по-горе), но също така ползва и MoneyGram, Western Union, PerfectMoney (тези начини на плащане ги рекламират в английската версия на сайта, в румънската версия е показан само банков превод, вероятно в румънска банка).
 
Последно редактирано:

Горе