Bitcoin / Биткойн

Не че искам да всявам FUD и суматоха, ама ето какво се получи като нагласих графиката на биткойна върху тази на примерния балон :)


Изглежда като обещание за разпродажба

Абе не се панирай, утре е 16500 пак. Всичко пада, шото идиотите от маркеткапа са извадили корейските борси където цената е по-висока с 20-30% и всички като са видяли и са се панирали и са тръгнали да продават
 
  • Like
Реакции: sedo
Като наблюдавах балоните на AirSwap и Neblio тези дни ми стана ясно нещо - на картинката на балона, там дето е "Capitulation", е по-добре да се замени с нещо по-кратко на "Виждам как цената пада със засилка и ще разпродам и аз всичко, само за да мога да си го купя после обратно на по-ниска цена". Това обяснява стръмното спадане, както и последвалия след това възход... който не е показан на картинката.

И още нещо ми става ясно - биткойн ще стигне заветните $100 000, ако ще да мине и през $1000 преди това ;) Защото новата парадигма не е използването на криптовалутите за разплащания, а използването им за безкрайна и безсрамна спекулация o_O
 
Сума, равняваща се на 2 биткойна за 24 часа е лимита. На нормален човек му стига :)
Това е максималния лимит за неверифициран акаунт. Аз питам за минималната сума която може да се изтегли от всяка валута.
 
Това е максималния лимит за неверифициран акаунт. Аз питам за минималната сума която може да се изтегли от всяка валута.
Ами напиши някаква минимална сума и то ти казва: http://prntscr.com/hxny7j Минималните суми обаче изглежда са толкова минимални, предвид това че има и такси, че би било глупаво да се теглят такива суми.
 
Както знаете Binance не приема нови акаунти понеже не смигват да ги обработят (или поне така казват).

Но изглежда има бъг.

https://launchpad.binance.com/ - и от тук регистацията работи
Внимавайте като пазарувате там, че днес купих едни неща успешно и не се появиха в акаунта ми. В същото време ми дава, че не съм си изхарчил биткойните, но ако се опитам да ги купя повторно тези неща, ми дава, че нямам пари..
И писах на съпорта. Явно са доста претоварени.
 
@sedo, това все пак е уебсайт, и то претоварен. Рефреш не оправя ли работата?
Нищо не оправя... появиха се във ORDERS-ORDER HISTORY, но само като бройка. Ако цъкна detail ми дава, че са взети за 0 биткойна.
Няма ми ги и като бройка в Deposits & Withdrawals
Възможно е да се появят по някое време, но вече часове не идват, досега нямах проблеми с този сайт и много му се радвах, че работи бързо.
Аз все пак казвам, че нямам идея кога и как ще се оправи, някой да не вземе да поръчва големи бройки за много пари... по по малко поръчвайте, няма 1 борса да работи нормално.
Поне при мен 8 от 10 опита все нещо се обърква.
 
Ами напиши някаква минимална сума и то ти казва: http://prntscr.com/hxny7j Минималните суми обаче изглежда са толкова минимални, предвид това че има и такси, че би било глупаво да се теглят такива суми.
Бах мааму, ше ми извади очите :) Мерси... Питам щото срещам теми из форумите в които хора се оплакват, че вкарват малки суми и после се оказва, че не могат да си ги изтеглят, щото не покриват минимума... и се принуждават да вкарват още пари...
 
Ти внимавай с Binance, че при тях има друга гнилост. При повечето валути можеш да купуваш и продаваш само цели числа. А като купиш цяло число и си вземат таксата, за теб остава една непълна единица. Примерно си купуваш 1 EOS (то и не можеш и да напишеш в полето да кажем 1.2) и вместо 1 EOS получаваш 0.9... нещо си там с деветки. И така вече не можеш да продадеш продадещ обратно твоя EOS, щото не ти достига малко до цяло число.
 
  • Like
Реакции: sedo
Ти внимавай с Binance, че при тях има друга гнилост. При повечето валути можеш да купуваш и продаваш само цели числа. А като купиш цяло число и си вземат таксата, за теб остава една непълна единица. Примерно си купуваш 1 EOS (то и не можеш и да напишеш в полето да кажем 1.2) и вместо 1 EOS получаваш 0.9... нещо си там с деветки. И така вече не можеш да продадеш продадещ обратно твоя EOS, щото не ти достига малко до цяло число.
Аз май го разгадах това... ако ти остане така непълно число, отиваш и го продаваш в раздел ETHER, и после си пазаруваш в етери. Ограничението е само за Биткойн сделките... поне моето разучване дотам стигна. Че на 1 приятел му остана така по-малко от 1 ЕОС и се наложи да го разуча.
 
Някой успя ли тия дни да зареди пари в coinbase с карта ?
Сега се регистрирах в YoBit без проблем понеже искам да взема 2 милиона PACcoin, но няма откъде да се зареди биткойн в момента без да чакам 3 дни... А в този YoBit много куцо ми се вижда менюто. Оставете,че сайта е супер бавен, но и още не съм разучил как да заредя при тях ака купя евентуално биткойна :D Никъде другаде по борсите не ми дава да се регистрирам дори и от линковете от вчера дето дадохте
 
Какъв е проблема с coinbase? Аз тия дни успях да заредя както с карта така и с банков трансфер. Имай впредвид, че coinbase искат картата да има 3д аутентикация.
 
Пробвах един път с ДСК прие ми плащането, другата седмица го отхвърли като картата си имаше пари и предположих, че е от Банката заради ограниченията дето напраскаха..
Друго интересно от последните дин е Neblio при пускане за продажба като ICO през август за 1 биткойн на стойнст 3к долара получаваш 23000 бройки което за последните 4 дни се равнява на $1 359 000.
 
@sedo

Аз също съм клиент на ЦКБ! Но! Гледах днес (вчера) тарифите на банката за нещо друго и случайно забелязах че за превод в евро, таксата е близо 20 лева. Мисля, че ще си отворя профил в poloniex и ще видя дали не са убийствени цените за instant депозит като при coinbase.
Днес преведох 1 евро към Coinbase/за да ми верифицират банковата сметка/ от мобилното приложение на ЦКБ, и ми взе около 20 евро такса за СЕПА превода... не 20 лв :D
Рових в общите условия и такси и не успях да се ориентирам колко точно в таксата, но сега виждам колко ми е взело. В крайна сметка ми е важно да мога по всяко време да си тегля пари от Coinbase, ако се наложи и тази такса няма начин да не се плати :eek:
 

Горе