Bitcoin / Биткойн

Как да са на печалба, като повечето влязоха малко след пика. Като вземем предвид, че повечето "инвеститори" нямат представа какво правят, очертават се много тежки загуби за много хора. Да се занимаваш с тези крипто лайна, както им вика кивито, трябва да си напълно луд. Ако се забъркаш в лайната, ще ти отиде и спокойствие и всичко при тая динамика.

Интересно ми е ти влезе ли на тоя лайнян пазар?
Ами чинно си чакам да се уталожи истерията и да се досрине, за да вляза - ако вляза :D
Имам прекалено много опции, че да правя някакви акробатики, за да се сдобия с Х крипто - по-лесно е да си купиш акция от NYSE, от американски брокер - брокер, който има над 1 трилион долара в клиентски активи и да имаш гаранция от 500к, че при фалит на брокера ти да си ок, от колкото да направиш регистрация в Х западна борса, да конвертираш крипто, да сетъпнеш портфейли, щото да се предпазиш от схемите на хакерите и накрая да не можеш да влезеш/излезеш от крипото на добра цена, само защото пазара е слабо ликвиден - не мерси :D
 
Аз съм на позиция Hodl, даже ще си докупя още.
 
Последно редактирано:
Тва с тия криптолайна е бати тъпотията, аз лично не бих вложил и лев повече ама и няма и да ги вадя, имам от много неща по много, които не струват вече нищо :D

Ти ако говориш така за криптосите си заслужаваш мечешкия бой да ти кажа честно :) От едната страна са тия идеалистите, които намират предимствата на технологията и им е почти все тая колко струва биткойна... аз май съм от тия. От другата страна са спекулантите, на които целта им е да спечелят някой долар. Извинявай, ама това въпреки че се нарича спекула, си е високотехнологичен опит за кражба, защото въпросните долари не идват просто така от нищото. Не са хубави тия неща когато се случват при криптовалутите и за мен това им е основен недостатък. Математически са решили редица проблеми относно сигурността, но не са решили проблема със свободната цена, която е силно податлива на манипулациите на разни по-богати уроди.

Ако криптовалутите са лайна, то тогава и имотите са лайна, и Dow Jones, и какво ли още не. Аз не съм съгласен един забутан апартамент да струва стотици работни заплати, обаче струва, нали? Поскъпват, поскъпват, после като се сриват всички реват. След всеки срив пак поскъпват и правят нови исторически върхове. Очевидно такова е било положението и с биткойна много пъти досега. И не мисля, че това ще е последния път. Още повече, че сега за този срив нямаше дори причина. Нямаше изгърмяли ексчейнджи, а това с Bitconnect не се брои. Буквално в деня преди да започне срива всичко удряше нови рекорди и сред плявата от алткойни имаше само 2-3 които все още не бяха твърде поскъпнали. На следващия ден от нищото започна спада. Според мен богатите уроди просто са решили, че от 20k до 100k разстоянието вече им е твърде малко и би било да се започне наново от по-ниско ниво. Въпрос на време е сега да се образува дъно на купа и да преминем отново в режим на балон с хелий.
 
Последно редактирано:
Ако не си продал не си загубил нали така :)
Не е баш така! Пример: Ако сега продадеш и после, като падне цената, купуваш по-голямо количество за същите пари ;)
 
Проблем е, ако си си набил всичките пари с цел да забогатееш! Забогатели са само тези които са набивали 2013-2014г сега вече му мина отдавна модата на криптото и всеки който се включва сега може единствено да загуби! И аз вкарах 1к ама ми е през кура за тях тоест един ден ако вдигне и ги избия или препечеля добре дошли, за момента съм вътре 60% от вложението, но не ме бърка! Тоест пари хвърлени ей така, а не с разни цели! Не разбирам от инвестиции специално в крипто, но смятам че човек влага ли пари с които трябва да се издържа е грешно и е вид комар / хазарт! Набиваш няква сума и я забравяш! Това е правилното за мен :) А каквото ще стане ще стане така или иначе.
 
Не е баш така! Пример: Ако сега продадеш и после, като падне цената, купуваш по-голямо количество за същите пари ;)

А ако продадеш и не падне, а вместо това скочи 2 пъти докато се усетиш, ко праим? :)
 
Колко плащаш? Защо изведнъж всички взеха да купуват ETH?

Аз плащам Coinmarketcap +1% :) Пишете ми ако продавате ETH - 2бр. търся. Аз лично взимам за ICO-та после.
 
Последно редактирано:
Аз съм още на печалба ама го смятам като супер загуба, щото на пика имах около 40 хиляди долара от 10к лв. които дадох на колегата realmoney за 3 етериума и 0.2 биткойна :D

Сега имам под 10 хиляди долара от тая далавера, не че ме бърка нещо, щот имам от някои загуби x10, както и веднъж смених 4 биткойна за дигибайт и байткойн и станаха 0.1 биткойна :D:D

Тва с тия криптолайна е бати тъпотията, аз лично не бих вложил и лев повече ама и няма и да ги вадя, имам от много неща по много, които не струват вече нищо :D

ако не си забелязал подфорума почва с "Инвестиции", последните 120 страници(повече от половината) темата се изроди в Спекулации.

какво е инвеститор?
това е наследника на спекуланта, който не е продал овреме :D

p.s. отчитам ти емотиконите :p
 
Напоследък постоянно пишат за някакви скриптове копачки за сайт, които пържат процесора на посетителя. Как става това? Нали за копане е необходим специален компютър с много голяма мощност. Как някакъв си скрипт може да превърне обикновения компютър на посетителя в копачка?
 
Напоследък постоянно пишат за някакви скриптове копачки за сайт, които пържат процесора на посетителя. Как става това? Нали за копане е необходим специален компютър с много голяма мощност. Как някакъв си скрипт може да превърне обикновения компютър на посетителя в копачка?
Само монеро може да се копае с процесор. Но пак става въпрос за стотинки. Идеята е сайтовете да имат хиляди посетители , които да носят по малко и така се събира повечко.
 
@veni8, всичко може да се копае с процесор. Копаенето представлява търсене на число, с което се решава определена формула. Това са чисто и просто изчисления, а процесора е точно устройство за правене изчисления.

По начало процесорите работят последователно - правят едно изчисление, след него друго и т.н. Ако имат 2 ядра, значи могат паралелно да правят 2 независими изчисления. Най-много обаче твоя процесор да е с 4 ядра. Графичните карти обаче имат стотици ядра, предвид това че графиката позволява да се обработва паралелно. Копаенето също е такъв тип изчисления, те могат да се правят паралелно и затова е много по-бързо да се правят на GPU-то.

Не знам какво точно прави алгоритъма на Monero по-подходящ за серийни процесори, но явно има нещо. Пък и ако си собственик на сайт и имаш възможността да "копаеш" без да похарчиш и стотинка за ток, то поставянето на един скрипт не е колосално усилие и не струва нищо. Посетителите да му мислят :)
 
Въпросът ми е за друго: След като казвате, че всеки компютър може да копае, защо копачите си правят специални конфигурации и се оплакват колко е трудно да си намерят части. Защо вместо един супер компютър не си вземат няколко по-малки компютъра, които могат да купят от всеки магазин?
 
Въпросът ми е за друго: След като казвате, че всеки компютър може да копае, защо копачите си правят специални конфигурации и се оплакват колко е трудно да си намерят части. Защо вместо един супер компютър не си вземат няколко по-малки компютъра, които могат да купят от всеки магазин?
В момента ако копаеш с комп няма файда - тока е повече от изкопаното. Скрипта идеята е да имаш много много посетители и тогава може и да направиш някаква сума. Естествено не голяма, а и самите създатели на скрипта взимат 30 процента , което още повече обезмисля работата.
 
защо копачите си правят специални конфигурации

Защото са... специални. Това не е самоцел, има си причина. Видеокартите както вече казахме копаят значително повече от процесорите, били те и от най-скъпите процесори. И то не всички видеокарти, а определени модели. Идеята е да се вземе такова парче хардуер, което да изкопава повече за цената си и да харчи възможно по-малко, да си заслужава икономически. На една дънна платка обикновено се слагат 6 видеокарти, даже има и дъна на които могат да се сложат май повече от 12.

Алгоритъма на Ethereum е направен по такъв начин, че да не изисква толкова изчислителна мощност, но да зависи много от скоростта на достъп до паметта и размера й. Виталик Бутерин е искал Ethereum да се копае от видеокарти, а не от специализирани ASIC устройства. Идеята е, че вече са направено много проучвания и RAM паметта е на възможно най-високо технологично ниво, и не може някой просто така да вземе да направи специализирана техника с по-добри показатели от тези на вече съществуващите видеокарти.

Така че не знам колко компютъра трябва да сглобиш и колко кинти да похарчиш за да докараш същата скорост на копаене каквато има една RX 580 да кажем. Със сигурност би било много по-неизгодно и неудобно, затова никой не го прави.

Ето ти данни от един сайт, можеш да си сравняваш коя видеокарта или процесор колко копаят - https://www.nicehash.com/profitability-calculator
 

Горе