Bitcoin / Биткойн

След няколко поста с теб в тази тема, разбирам че си абсолютно неадектавен в тази тема.
Потвърждавам. Виж го че повтаря едни и същи неща и не проявява склонност за научаване. Примерно това за сийда му го обясних, показах му линкове да го разбере, но въпреки това въобще не се напъна и още разправя как чипа щял да изгори и с него всички койни :oops: Той щом това не може да разбере и възприеме, какво остава за всичко останало.
 
Нали това питам, как пазиш туй копие на сийда? Нали у хардуерен портфейл било сигурното?
Хардуерният портфейл е надежден за да не те ограбят с някои рат или троянец. Сийда си е сийд винаги имам бекъп. Как го пазя е мой проблем.
Айде кат Румен Вистата, едни милиони показва дето мога да ти ги нарисувам колкото ги искаш.
Да ме ама аз ще ти ги покажа, транзакция по транзакция и анализите ми зад всяка покупка
Нещо се омота, за копане на Етер не съм споменавал. Разправях за Трон.
Има милион пъти по-голяма производителност от на Етера. Оня гений го направи почти като банковата система, само избрани от него майнъри вдигат ригове,
Тук предполагам говориш за Бутерин и за етера. Или се бъркам?

То пък много сложно, да извадиш парите от заплатицата, и да ги напъхаш у биткомата.
Сложно е да, да си купиш по адекватен начин крипто. Ходи и купувай от биткоматите хахахахахаххахаха
За рипъл не съм приказвал. Личи, че ти е натоварено, не можеш да хванеш нишката за кво говорим.

Рипъл е много по-смислено крипто и не се копае.
Ти или си шизофреник или просто тролиш. Не знам приятел. :D :D :D :D
Потърси назад в темата и ще видиш. И да, натоварен съм в момента си трейдвам и правя още куп работи. Работата ми не е да стоя и да спамя форум с безсмислени неща. Но общо взето с теб е абсолютно безсмислено да се спори. Загуба на време е, а аз не обичам да си губя времето с рандоми като теб :)
 
Хардуерният портфейл е надежден за да не те ограбят с някои рат или троянец. Сийда си е сийд винаги имам бекъп. Как го пазя е мой проблем.
Тъй де, имаш бакъп на хардуерния портфейл, на външен носител. Същото е като да нямаш хардуерен портфейл.
Тук предполагам говориш за Бутерин и за етера. Или се бъркам?
Трон е на Телеграм. Етер е на оня Виталик какъв беше, Бутерин ли... Дето Путин го награди пред строя.
Сложно е да, да си купиш по адекватен начин крипто. Ходи и купувай от биткоматите хахахахахаххахаха
Е нали нови пари, баба ти Пена да може да си взема пенсията с тях. Не сийдове виртуалки линукси и хардуерни портфейли.
Ти или си шизофреник или просто тролиш. Не знам приятел. :D :D :D :D
Аз съм оня тъпак дето не видя Доги на Луната. Вие го видяхте, не аз.
 
Потвърждавам. Виж го че повтаря едни и същи неща и не проявява склонност за научаване. Примерно това за сийда му го обясних, показах му линкове да го разбере, но въпреки това въобще не се напъна и още разправя как чипа щял да изгори и с него всички койни :oops: Той щом това не може да разбере и възприеме, какво остава за всичко останало.
Тъп съм бе, сийдовете ти държат ключа, а ключът ти държи портфейла. Кажи как си пазиш сийдовете, то е същото като ключа на портфейла. Един файл. Копира се за милисекунди от троянец.
 
Тъп съм бе, сийдовете ти държат ключа, а ключът ти държи портфейла. Кажи как си пазиш сийдовете, то е същото като ключа на портфейла. Един файл. Копира се за милисекунди от троянец.
Предположи, нали си софтуерен експерт с 20+ години опит. Аз съм тъп алнернативен инвеститор, младеж, само на 23-24 години, който е "уцелил джакпота" нали така? Слушам твоето предположение как съхранявам сийда. Разбира се, няма да споделя такава информация публично, но все пак ми е интересно твоето мнение като софтуерен експерт с 20 години опит.
Аз съм оня тъпак дето не видя Доги на Луната. Вие го видяхте, не аз.
Лично аз съм на мнение че кучекойн е шит. Да, направих пари от него но си е шит като цяло. Как направих пари от него като е шит? Малко отделено време, около 1-2 часа за анализиране, и ще разбереш че догето е просто един стар шит който се използва от хората които знаят какво правят, да принтят пари. Как? Ами купуват го в беър маркет на около 20-30 сатошита и го дъмпят по време на алт сийзъна, който е в следствие на това че парите се преливат от единия "пазар" в другия "пазар". Ама тия работи да ги знаеш иска четене. Не може да спамиш темата за биткойн и да обясняваш каква измама е биткойн.

Без лични чувства смятам, че си просто един човек който няма какво да прави и спами форуми с безсмислени коментари и прочие.
 
Кажи как си пазиш сийдовете, то е същото като ключа на портфейла. Един файл. Копира се за милисекунди от троянец.
Последно, чипа ли ще изгори или троянеца ще ти открадне паролите?
 
Предположи, нали си софтуерен експерт с 20+ години опит. Аз съм тъп алнернативен инвеститор, младеж, само на 23-24 години, който е "уцелил джакпота" нали така? Слушам твоето предположение как съхранявам сийда. Разбира се, няма да споделя такава информация публично, но все пак ми е интересно твоето мнение като софтуерен експерт с 20 години опит.
Еми може да си разпечаташ сийдовете на хартия. Само че аз не бих го направил, разчиташ на софтуер дето може да си чукаш главата един ден, както аз с PGP.
Moже да си принтнеш секретния ключ също, половин страничка е. После OCR или ръчно въвеждане, ако си на зор. Просто искам да видя баба ти Пена дето си продала апартамента и вкарала авоарите в новата икономика. Искам да го видя туй със смартфоните сийдовете принтерите хард. портфейли и т.н. Тя до банката не може да се замъкне.
Ама тия работи да ги знаеш иска четене. Не може да спамиш темата за биткойн и да обясняваш каква измама е биткойн.
Иска разбира се, ако само с крипто се занимаваш по цял ден. Като оня алтернативния инвестор, дето купил близо до връх, и не се бил набутал щото си ги държал за него си.
Без лични чувства смятам, че си просто един човек който няма какво да прави и спами форуми с безсмислени коментари и прочие.
Ми не, балонът се пръсна само след месец и нещо, кога ми се блещехте всички до един. Сега като съм прав дори нямате доблестта да го признаете, и продължавате с личните нападки. Признавам, кефи ме тая работа, отстрани е много смешен тоя цирк.
 
Последно, чипа ли ще изгори или троянеца ще ти открадне паролите?
И двете! Ако нещо може да се обърка то един ден се случва. Теглиш дявола за опашката веднъж, дваж, все някой път ще се обърне и ще ти го тури.

И друго, над 50% корекция ли е, или срив и бум? Догито 4 и нещо пъти по-евтино слезе по едно време, под нивата на пиковата си стойност. Корекция ли е това?
 
Не може и двете, избери си само едното!
Флаш паметта в портфейла има retention time около 20 години, а на новите доста по-малко. Не е въпросът дали ще поддаде, а кога.

Бакъп файлът ти е подложен на вероятността да те ухапе някой нов троянец, не е като да не излизат такива.

Остава варианта с лист хартия, OCR или да си пазиш сийдовете наедно с програмата дето ги обработва. За мен първият вариант е по-чист.
Как мислиш, че пенсионер ще се оправи с това?
 
Остава варианта с лист хартия
Браво, браво, имаме лек прогрес. Сийда е просто много кратък текст, който можеш да си го пазиш както сметнеш за добре. Когато си имаш сийда на сигурно място (или няколко места) чипа служи само за да можеш да си видиш наличностите и да пращаш койните, и няма значение дали ще изгори или не.

Пенсионерите не ме интересуват. Като форма за разплащания криптото се развива изключително бавно, защото както виждаш все сме във фаза акумулиране или балон. Ако е тоя зор, отдавна има доста криптовалути за целта - бързи и евтини. Всякакви клонинги на биткойна и клонинги на етера с най-разнообразни форми на децентрализация. Че дори има кутурнайсе стейбълкойна, за които волатилността не е проблем... но е проблем че когато са в мрежата на Ethereum (както е USDT) също понякога имат високи такси.

Трябва да се обърне повече внимание на това да се използват криптовалутите по предназначение. Да се интегрират с онлайн магазини и т.н. Даже не мисля, че волатилността е чак такъв проблем в момента, защото ако си магазин и приемаш крипто, то тези разплащания ще са 1-2% от всички, просто защото няма толкова клиенти с крипто. Според мен най-голямата пречка е липсата на софтуерни решения, след това липсата на решителност да се приема крипто, и чак тогава идват волатилността и скъпите такси.
 
Браво, браво, имаме лек прогрес. Сийда е просто много кратък текст, който можеш да си го пазиш както сметнеш за добре. Когато си имаш сийда на сигурно място (или няколко места) чипа служи само за да можеш да си видиш наличностите и да пращаш койните, и няма значение дали ще изгори или не.
Аз тия работи ги знам. Дали ще ползваш думички или ще въведеш половин страничка бинарен код - за мен второто е по-чистият вариант. Тия сийдове не знаеш утре как ще работят, и ще си чукаш главата като мене с PGP.

За разплащане ОК, питам с какъв кураж ще набиеш средства от наследствения ти апартамент в крипто. Банките имат колосална система за бакъп, не знам дали знаеш ама си пазят архивите принтирани на хартия. Имат сторниране, имат амнайсе верификации.
Криптото е ОК да събираш дарения с него, и да си купиш маратонки. Да си повериш състоянието на крипто още е рано, то на теория всичко може.
 
и ще си чукаш главата като мене с PGP.
Ти май с прекалено много работи си си чукал главата и затова вече трудно възприема.

Каквито и портфейли да ползваш, шансовете са за 20 години да преливаш койните от един в друг и след 20 години съвсем да не ползваш първоначалния seed. Но и по каквато и да е причина ако ти трябва да генерираш ключовете отново след 20 години, информацията за това как се прави надали ще е изчезнала. Има далеч по-ненужни неща, които се пазят вече повече от 20 години - ето. Ако чак толкова те е страх от сийдовете, просто го караш олд скуул и си генерираш сам ключовете и си ги пазиш както намериш за добре. Ако и от това те е страх, най-добре си намери нещо по-позотворно в живота. Например да ходиш по селата да засичаш кой от къде краде ток да си захранва фермата, и да му режеш кабелите от яд.

Ти просто в момента си готов да генерираш какви ли не налудничави варианти с изключително малка вероятност да се случат, само и само да си запазиш идеята, че всичко безвъзвратно ще бъде изгубено.

За разплащане ОК, питам с какъв кураж ще набиеш средства от наследствения ти апартамент в крипто. Банките имат колосална система за бакъп, не знам дали знаеш ама си пазят архивите принтирани на хартия. Имат сторниране, имат амнайсе верификации.
Куража и средствата при всеки са различни. Няма смисъл да характеризираш всеки потребител по един и същи начин. Нито всеки ще набие всичките си спестявания, нито всеки ще купи точно на върха, нито всеки ще си загуби паролите.
 
Ти май с прекалено много работи си си чукал главата и затова вече трудно възприема.

Каквито и портфейли да ползваш, шансовете са за 20 години да преливаш койните от един в друг и след 20 години съвсем да не ползваш първоначалния seed.
Имам банкови сметки дето са на почти 20 години.
Вие самите не си вярвате, че тия шмекерии струват нещо. Става за дарения, да изпереш пари, да си купиш тениска. И за спекулации.
Наистина, за кво спорим изобщо. Самият не си вярваш, че след 20 г. ще си на същите портфейли. Нито е пари това, нито децентрал, нито анонимно, нито евтини транзакции, нито безопасно...
Нищо и половина, чист фетиш!
 
Самият не си вярваш, че след 20 г. ще си на същите портфейли.
Човек, това ти го твърдиш, не аз. Излез навън малко, че явно не си виждал свят от седмици и живота ти се върти само около хейтването на криптовалутите. Направо си се зомбирал от тия криптовалути.
 
Ми не, балонът се пръсна само след месец и нещо, кога ми се блещехте всички до един. Сега като съм прав дори нямате доблестта да го признаете, и продължавате с личните нападки. Признавам, кефи ме тая работа, отстрани е много смешен тоя цирк.
Колко пъти си бил свидетел на пръскане на балон? Мога да ти кажа какво става- цената се задържа няколко часа до ден максимум на върха. Какво е това пръскане на балона 3-4ти месец вече :D :D :D

Също така защо игнорира това което съм цитирал като твой изказвания.

Става за дарения, да изпереш пари, да си купиш тениска
Да бе, всичките станахте големи перачи на пари, само че не разбирате фундаменталната идея на биткойн- да бъде прозрачен. И през миксери да минеш, пак няма да успееш да изпереш по крупна сума без да те хванат. Тия филми с прането на пари може да мине пред баба Пена както ти каза, ама при хора които разбират как работят нещата тия филми не минават.
 
Човек, това ти го твърдиш, не аз. Излез навън малко, че явно не си виждал свят от седмици и живота ти се върти само около хейтването на криптовалутите. Направо си се зомбирал от тия криптовалути.

И аз това се чудя, откъде толкова energy, пълно безсмислие. https://www.reddit.com/r/Buttcoin/ Тук ще намери съмишленици.
 
Човек, това ти го твърдиш, не аз. Излез навън малко, че явно не си виждал свят от седмици и живота ти се върти само около хейтването на криптовалутите. Направо си се зомбирал от тия криптовалути.
Същия въпрос мога да ви го задам и на вас. Нали нямало смисъл да се говори с мене, черната овца съм, не повтарям зомбирано HODL и доги доги на Луната.
Нищо, че фактите са на моя страна, и анализирам техническата страна, без емоция.
Не съм се зомбирал, кефи ме как се палите като направихте алтернативните инвестиции. С над 50 % надолу, цената наполовина, и не било спукване на балон. Чудя се на какво ли викате спукване.
Забавлявам се, това е причината да подгрявам темата.
 
Същия въпрос мога да ви го задам и на вас. Нали нямало смисъл да се говори с мене, черната овца съм, не повтарям зомбирано HODL и доги доги на Луната.
Нищо, че фактите са на моя страна, и анализирам техническата страна, без емоция.
Не съм се зомбирал, кефи ме как се палите като направихте алтернативните инвестиции. С над 50 % надолу, цената наполовина, и не било спукване на балон. Чудя се на какво ли викате спукване.
Забавлявам се, това е причината да подгрявам темата.
Приятел, защо се фокусираш върху тези 50% като до момента печалбата ми от крипто е над 100 ПЪТИ? Защо се фокусираш върху нещо моментно? И как точно анализираш техническата част, ще се радвам да споделиш някакъв чарт. Аз утре ще споделя мое виждане, разбира се, едно от многото. Но ще бъде конкретно върху бтц.

Знаеш ли каква е разликата между традиционните финанси и крипто пазара? Представи си един голям кораб и една малка лодка до него. При големите вълни големият кораб не мърда почти, а лодката може и да се обърне. Друго няма да кажа, предполагам, че си достатъчно интелигентен да разбереш какво искам да кажа.
 
Последно редактирано:
Приятел, защо се фокусираш върху тези 50% като до момента печалбата ми от крипто е над 100 ПЪТИ?
Teмата не е конкретно за тебе, а за криптота. Пиша на ония дето ми се дзвереха как съм немодерен, пък те купували Догита на 50 цента, и вече били на печалба. За CatCoin ми беше забавно, струвал е повече и от догитата, 2014 г. Сега седи на тлъста нула.
Защо се фокусираш върху нещо моментно? И как точно анализираш техническата част, ще се радвам да споделиш някакъв чарт.
Гледам същото шоу в форума на инвестор.бг. Няма да давам линк защото не заслужават. Та, графиката на бай хойна я докараха на един гол Х**

arx1624000566i.png
 

Горе