Bitcoin / Биткойн

Имам, да. Още купих даже на 0.29. Има едно калкулаторче за средна стойност, което показва на цялото ми количество 0.37, като имаш в превид, че след дадена продажба оставам в USDT и чакам удобен момент за ново влизане. Дано да падне още цената...
Усмивки от старите ленти...
Всъщност само преди няма и месец, цената почти наполовина.
Пък ми се смеехте, че му викам ролетка.
От 0.37
До 0.59

Хората пари правят, а философите обикалят Фейсбук да събират коментари. Плюс 53 %...
Как е как е, направи ли пачката?

Ванка Ванка, като стане 500к да не си теглиш куршума? Да те питам аз няколко неща и спирам да пиша в тази тема, тъй като около 60% от коментиращите тук дори не знаят какво точно е биткойн. С това печатане на пари какво ще стане с USD след 10 години да речем? Как ще се плати американския дълг?

Сега да ти кажа нещо аз, профита ми за миналата година е над 10к% та не знам кой е олигофрена в случая. Хората, които са купили на 20к 2017 ( до момента ~x2.5) година или ти, който дори вероятно си продал за под 1к за парче (преди няколко години) нали си следял пазара от много време.

Предполагам повече няма да коментирам в тази тема.
25 февруари... чакаме 500К !



Christies_beeple-980x551.png

Така изглежда творбата на Бийпъл, струваща почти 69 милиона долара
 
Последно редактирано:
Усмивки от старите ленти...
Всъщност само преди няма и месец, цената почти наполовина.
Пък ми се смеехте, че му викам ролетка.

Как е как е, направи ли пачката?


25 февруари... чакаме 500К !



Christies_beeple-980x551.png

Така изглежда творбата на Бийпъл, струваща почти 69 милиона долара
Прави си,бате! Защо не те послушахме!
 
Прави си,бате! Защо не те послушахме!
И счупен часовник е верен 2 пъти в денонощието. Иван е просто един счупен часовник. Не само сега е прав, но ще бъде прав още много много пъти в бъдещето. Многократно прав ще е и всеки, който е постоянно на противоположното на Иван мнение, но няма нищо геройско в това. Както сега нещата са в червено, ще дойде време и да са пак в зелено. Криптото е машина за производство на високоскоростни bull и bear цикли. Пъмпналите ще дъмпнат, дъмпналите ще пъмпнат... и така нещата се въртят. На който не му харесва - да не залага.
 
Има ли някаква уеб платформа, където да си вържа подакаунт на кукойн и да може да се следи от който поиска през браузъра? Нещо, като тия сайтове, където типстърите могат да си правят профили и да им се следят резултатите.
 
И счупен часовник е верен 2 пъти в денонощието. Иван е просто един счупен часовник. Не само сега е прав, но ще бъде прав още много много пъти в бъдещето. Многократно прав ще е и всеки, който е постоянно на противоположното на Иван мнение, но няма нищо геройско в това. Както сега нещата са в червено, ще дойде време и да са пак в зелено. Криптото е машина за производство на високоскоростни bull и bear цикли. Пъмпналите ще дъмпнат, дъмпналите ще пъмпнат... и така нещата се въртят. На който не му харесва - да не залага.
Абсолютно си прав :) в този ред ба мисли е хубаво за някои от нас, че пазара пак почервеня и %-тите са много надолу.
 
И счупен часовник е верен 2 пъти в денонощието. Иван е просто един счупен часовник. Не само сега е прав, но ще бъде прав още много много пъти в бъдещето.
Догито не вярвам да се възстанови до пиковите си стойности. Инак да, до безкрай ще гледаме новите дрехи на царя. Само да се навъдят нови шарани, за 4 г. правят пълнолетие.

Многократно прав ще е и всеки, който е постоянно на противоположното на Иван мнение, но няма нищо геройско в това. Както сега нещата са в червено, ще дойде време и да са пак в зелено. Криптото е машина за производство на високоскоростни bull и bear цикли. Пъмпналите ще дъмпнат, дъмпналите ще пъмпнат... и така нещата се въртят. На който не му харесва - да не залага.
Хем пари било, хем зелено и червено. Не може хем душата в рая хем това докрая.

И балъци, за мильони...
 
Последно редактирано:
Догито не вярвам да се възстанови до пиковите си стойности. Инак да, до безкрай ще гледаме новите дрехи на царя. Само да се навъдят нови шарани, за 4 г. правят пълнолетие.


Хем пари било, хем зелено и червено. Не може хем душата в рая хем това докрая.

И балъци, за мильони...
Човек, който споделя клипове на този клоун, който дори не знае как работи Биткойн... спорът с теб е causa perduta. Викаш бизнесът не използва смарт конткрактите- дооообре няма да споря :D :D :D Рипъла викаш е по-добър от биткойна и етера? Доообре :D :D :D :D Наистина спорът с теб е causa perduta и е абсолютно безсмислен.
 
Човек, който споделя клипове на този клоун, който дори не знае как работи Биткойн... спорът с теб е causa perduta.
Може да е клоун, ама позна че ще го издухате под вода. И точно такива като тебе му викаха клоун, преди да се набутат кат шарани на бастун. Кой се смее последен нали знаеш...

Викаш бизнесът не използва смарт конткрактите- дооообре няма да споря :D :D :D
Що не спрете да лъжете бе! То да е един път, да са два, ами по постоянно пишете едни и същи простотии. Hyperledger не са ли смарт контракти според теб? Хем ви дадох линк колко големи корпорации го развиват и са го пуснали open source. Утре ако искам мога да пусна проект на смарт контракти, без всички тия глупости с "копане", видеокарти и крипто борси.
Рипъла викаш е по-добър от биткойна и етера? Доообре :D :D :D :D Наистина спорът с теб е causa perduta и е абсолютно безсмислен.
По добър е, защото е premined. Наистина изключително много ме дразнят това безсмислено хабене на най-скъпата енергия - електричеството. После продължаваме със съсипване на най-сложното производство, измислено от човека - това на сложните чипове, които на всичко отгоре потребяват огромно количество вода, освен отново електричество. Продължаваме с планираното морално стареене на ASIC, дори да бачка след някоя година става неефективен и трябва нов.
И не на последно място, което е най-жалкото от цялата работа. Геймърите не могат да се доредят до тия инженерни шедьоври, за които геймъри всъщност са проектирани. Цените до небесата, и на всичко отгоре пак не може да се доредиш да си купиш.

Човечеството ако е преживявало по-голяма простотия то може да ме подсетиш, аз нямам идея за по-тъпа мода. Нито етер нито бай хойн ще заменят кеша. Нещо друго ще е, може би USDe, дето ще ни го спуснат отгоре.
 
Ако толкова те е грижа, спри да хабиш от най-скъпата енергия, за да пишеш едни и същи, вдлъбнати постове. Хем ще има повече за копачите.

Иначе, винаги след някой дъмп, Ванката като се намеси и цената се стабилизира. Хихи.
 
Последно редактирано:
Ако толкова те е грижа, спри да хабиш от най-скъпата енергия, за да пишеш едни и същи, вдлъбнати постове. Хем ще има повече за копачите.

Иначе, винаги след някой дъмп, Ванката като се намеси и цената се стабилизира. Хихи.
Лаптопчето ми може да бачка дори на батерийки, не го мисли колко ток ще изхабя да ви пожелая успешни бизнес начинания! Единия дето се набута като пате в калчища дори се кръстил cryptoinvest.

Един фотоволтаичен парк бачка да захрани само един средноголям риг за крипто шит.
Що да са вдлъбнати, познах ли - познах! Доги няма да го видите на пиковите си стойности. Сори!
 
Човек, който споделя клипове на този клоун, който дори не знае как работи Биткойн... спорът с теб е causa perduta.
Аз го харесвам Хапчето, не знам защо толкова го критикуват. Манипулациите в Биткойн за съжаление са факт, но явно няма как да е иначе. И то не само Биткойн, а всякакви криптовалути се манипулират. Много пъти съм виждал как се пъмпва някой алткойн защото даден youtuber го споменава повече. Ето сега Доге и Шиба се пъмпнаха от Елон... макар че той едва ли го целеше. През 2017 главен пъмпер беше McAfee.
За Биткойн има сведения, че се помпи от алгоритми. Доколкото знам, такъв е бил казуса с MtGox - имало е някакъв бот дето през равен интервал от време купувал Биткойн и доста е помогнал за тогавашния балон. После след 2017 имаше сведения че са правени разни схеми с Tether за балона през 2017. И сега Tether си се печати на поразия и въпроса е ако го нямаше дали щяха да са възможни такива изригвания и сривания.

Но аз все повтарям, че точно защото нещата са толкова манипулирани, това позволява периодичното пъмпват койните и съответно правенето на печалби или излизането от загуби. Но като се пъмпват, после се дъмпват. Така че трябва да се уцели момента, което реално е трудната част.

Е, когато нещо се качи 20 и повече пъти, тогава трябва да е лесно - sell. Догито е категоричен sell от доста време насам и може би все още е. Но освен него поне аз не съм усетил чак толкова да са се балонизирали нещата. То трябва да е момент когато всички са "Лудница брат, ще кажа на всички да купуват", или обратното на нещата дето се случват през последния месец и нещо - "Потънахме брат, всичко приключи, подай ми въжето..."
 
Аз го харесвам Хапчето, не знам защо толкова го критикуват. Манипулациите в Биткойн за съжаление са факт, но явно няма как да е иначе. И то не само Биткойн, а всякакви криптовалути се манипулират. Много пъти съм виждал как се пъмпва някой алткойн защото даден youtuber го споменава повече. Ето сега Доге и Шиба се пъмпнаха от Елон... макар че той едва ли го целеше. През 2017 главен пъмпер беше McAfee.
Eдно от най-силните му видеа, ама бърка в душата именно на криптоинвестори дето бегла представа си нямат с кво точно търгуват. Не им изнася, станаха смешни те самите, ама инак раздават квалификации кой бил клоун и кой нямал хабер.
Много добре обясни класическа pump & dump схема, аз нямам туй дар-слово на хапчето. Толкова беше очевидно, че щеше да ви извади очите, и пак не го видяхте.

п.с. Гледам етера и той на 40 и няколко % от пиковите си стойности. Някой ако може да ми обясни с какво толкова ви е ценен. Половината криптота му изтеглиха сорсовете, публично достъпни са, и съотв. те също имат смарт контракти. Що точно Етериум?
 
Последно редактирано:
Лаптопчето ми може да бачка дори на батерийки, не го мисли колко ток ще изхабя да ви пожелая успешни бизнес начинания!
Ама то направата на батерии гори още повече ресурс... Иначе тия батериЙки от слънцето ли ги зареждаш или ползваш друга възобновяема енергия? :(
 
Ама то направата на батерии гори още повече ресурс... Иначе тия батериЙки от слънцето ли ги зареждаш или ползваш друга възобновяема енергия? :(
Мойта батерийка захранва нещо като 50 вата консумация, и то само като товаря процесора. Веднъж на 5 години да речем се преживява да хвърля батерийка, пък аз съм късметлия и мойте карат доста повече.
Един риг идва с киловатово захранване, и е натоварен 24/7 без почивка. За капак и климатици им слагат, че не сварват да ги охладят. И това не е всичко. Разсипват най-технологичните полупроводници. Ако оцелее на години пържене то айде морално остарял и щеш нещеш купуваш нов ASIC или карта.
Токът ми идва от енергиен микс, да речем половината идва от АЕЦ. Напоследък се навъдиха много фотоволтаици. Селяните вече не гледат домати, почнаха да садят слънчеви батерии.
 
Усмивки от старите ленти...
Всъщност само преди няма и месец, цената почти наполовина.
Пък ми се смеехте, че му викам ролетка.

Чудя се вече как да ти го обясня, че и идея си нямаш какво пишеш. Какво да съм загубил? В момента средно притегателната стойност на догето ми е 0.29. Какво според теб съм загубил, като не съм го продал за по-малко отколкото съм го купил? Ти гледаш цените на върховете и бълваш глупост след глупост. Да ти повторя пак - в крипто съм инвестирал пари, които мога да прежаля и няма да ми трябват в близките години. Ако загубя $ ти ще си първия, който ще разбере, обещавам! :)

Важно!!!

И аз не одобрявам това, че някой хора вкарват всичките си спестявания в крипто, даже и пари, които нямат (заеми). Това си е личен избор. При тази ситуация в ден като вчерашния започват паническите продажби, а пък аз гледам да си обогатя портфолиото.

Успех с цветните метали, Иванчо!
 
Ванката го е яд, че изпусна да облажи с 20-те% волатилност от вчера до днес, дрънкайки глупостите си тук, но донякъде му влизам в положението. Има и по-озболени но-койнъри.
 
Ванката го е яд, че изпусна да облажи с 20-те% волатилност от вчера до днес, дрънкайки глупостите си тук, но донякъде му влизам в положението. Има и по-озболени но-койнъри.

Този е пълен дебил. Цитира каква е цената на Рипъл от 2018 г. иначе го е гнус от криптовалутите. Почти съм сигурен, че е купил на връх тогава, продал е на загуба и сега "на крива ракета космоса и е крив". Иначе аз лично нямам против една тема с дискусия да си пуснат, примерно "Биткойн е пирамида". Ще я чета с интерес. Тук си заявява менструацията...
 
Може да е клоун, ама позна че ще го издухате под вода. И точно такива като тебе му викаха клоун, преди да се набутат кат шарани на бастун. Кой се смее последен нали знаеш...


Що не спрете да лъжете бе! То да е един път, да са два, ами по постоянно пишете едни и същи простотии. Hyperledger не са ли смарт контракти според теб? Хем ви дадох линк колко големи корпорации го развиват и са го пуснали open source. Утре ако искам мога да пусна проект на смарт контракти, без всички тия глупости с "копане", видеокарти и крипто борси.

По добър е, защото е premined. Наистина изключително много ме дразнят това безсмислено хабене на най-скъпата енергия - електричеството. После продължаваме със съсипване на най-сложното производство, измислено от човека - това на сложните чипове, които на всичко отгоре потребяват огромно количество вода, освен отново електричество. Продължаваме с планираното морално стареене на ASIC, дори да бачка след някоя година става неефективен и трябва нов.
И не на последно място, което е най-жалкото от цялата работа. Геймърите не могат да се доредят до тия инженерни шедьоври, за които геймъри всъщност са проектирани. Цените до небесата, и на всичко отгоре пак не може да се доредиш да си купиш.

Човечеството ако е преживявало по-голяма простотия то може да ме подсетиш, аз нямам идея за по-тъпа мода. Нито етер нито бай хойн ще заменят кеша. Нещо друго ще е, може би USDe, дето ще ни го спуснат отгоре.
Приятел, някак си не е ок да говориш за човек който въобще не познаваш. Срещу 5 цифрена сума ще си споделя портфолиото ми с теб и всеки който желае, както и "анализите" ми за това защо съм направил дадено нещо.
Тока който се харчи за биткойн не е изхарчен безсмислено. Това няма да ти го обяснявам, загуба на време е. За едни може да е просто загубен ток за нещо безсмислено, но пък за мен хората които гледат телевизия уействат ток също. Въпрос на гледна точка е приятелче. Викаш рипълчето е леджит щото е премайнат? Ок, само да вметна някои факти за твоя любимец рипъла- Ripple Lab дъпмят xrp от 2018 някъде. Какво означава това за теб? А между другото проучи малко колко от енергията, която се използва от фермите е зелена. Ще бъдеш изненадан. Цените на видеокартите се определят от търсенето, както всяко друго нещо. Има търсене и недостиг=> цената скача. Пазарът е залят с видеокарти=> цената пада. Толкова е просто.
Нито биткойн нито етера ще заменят кеша, но факт е че "традиционната система" е счупена.
Викаш рипъла топа а? След пъмпа от 2021 рипъла така и не достигна стария си връх... :D :D :D :D :D Ту да мун беше израза нали? Купувайте братя, от най-големия шиткойн, купувайте, моля ви, помпете го този рипъл ту да мууун

Аз го харесвам Хапчето, не знам защо толкова го критикуват. Манипулациите в Биткойн за съжаление са факт, но явно няма как да е иначе. И то не само Биткойн, а всякакви криптовалути се манипулират. Много пъти съм виждал как се пъмпва някой алткойн защото даден youtuber го споменава повече. Ето сега Доге и Шиба се пъмпнаха от Елон... макар че той едва ли го целеше. През 2017 главен пъмпер беше McAfee.
За Биткойн има сведения, че се помпи от алгоритми. Доколкото знам, такъв е бил казуса с MtGox - имало е някакъв бот дето през равен интервал от време купувал Биткойн и доста е помогнал за тогавашния балон. После след 2017 имаше сведения че са правени разни схеми с Tether за балона през 2017. И сега Tether си се печати на поразия и въпроса е ако го нямаше дали щяха да са възможни такива изригвания и сривания.

Но аз все повтарям, че точно защото нещата са толкова манипулирани, това позволява периодичното пъмпват койните и съответно правенето на печалби или излизането от загуби. Но като се пъмпват, после се дъмпват. Така че трябва да се уцели момента, което реално е трудната част.

Е, когато нещо се качи 20 и повече пъти, тогава трябва да е лесно - sell. Догито е категоричен sell от доста време насам и може би все още е. Но освен него поне аз не съм усетил чак толкова да са се балонизирали нещата. То трябва да е момент когато всички са "Лудница брат, ще кажа на всички да купуват", или обратното на нещата дето се случват през последния месец и нещо - "Потънахме брат, всичко приключи, подай ми въжето..."
Това е факт че биткойн се манипулира. Както и всеки един друг пазар на този свят се манипулира. Биткойн се манипулира от алгоритми основно, като една част от обемите в борсите са от тях. По-голямата част бих казал. А за ютубърчетата, за които говориш, да, те правят един най-обикновен pump and dump. MtGox е друга бира, там просто собственика изшани толкова много хора... Същият карпелес вероятно стои и зад silk road, но това е друга тема на друг много различен разговор.
И да вметна нещо, хапчето уцели локален връх вероятно, но не мисля че цикъла е приключил все още. Разбира се, може и да греша.


ПС:

Пичое, погледнете в какви теми е взел участие ванката :D :D :D що си мисля, че това е мулти на някой. Хейти биткойна, нека, и баща ми го хейти от 6 години, ама сега вече е болна тема за него, след като се "срина" от почти 200 долара на 64 000 :D :D :D Но въпросът ми е, защо си най-активен в тази тема??? Аааа да, обясняваш ни в каква пирамида сме влезли, колко замърсява, да вярно, бях забравил все пак е почти 2 часа :D :D :D
 

Горе