Bitcoin / Биткойн

01b5459163e4a04e91a1332039428fa3d7680112.jpg



ed02042c29b19b5f880a1f2f2e6c755f.jpg
 

etc...
 
Е това го знаем, поне Аз, бъткойнърите казват, че било ФУД, няма такова нещо. SEC са и вдигнали мерника последно време, май е време да се изнасят към други острови, или директно да изчезнат, което като знаем, че 80 процента минават през Тетера в трейдинг ( има по-голям волюм за 24 часа от BTC+ ETH+ADA взети заедно) , и с 4 процента ликвидност, направо ще си го отпишем.


Иначе предположения имаше още от преди 2018 за тетерчето, те са пълна комедия, първо отричаха да имат нещо общо с BitFinex, после за банковия акаунт с 1USDT always backed with 1USD, се оказа, че нямаха и банков акаунт дори.

@John Galt метни едно ухо на това

Е това е голям смях, не знаех, че пък Битфинекс се е появил заради leak-а на кода на някакъв друг ексчейнндж, написан от 17 годишен.
 
Е това е голям смях, не знаех, че пък Битфинекс се е появил заради leak-а на кода на някакъв друг ексчейнндж, написан от 17 годишен.
Е, а Mt.Gox как се появи едно време? В нова индустрия подобни истории не са невъзможни.
А Facebook?
 
Celsius го ползвах, добри лихви даваше и то в крипто gains. Честно казано повече пари изкарах от крипто когато не се интересувах от всичките тия новини отколкото докато ровех за конспирации.
 
Celsius го ползвах, добри лихви даваше и то в крипто gains. Честно казано повече пари изкарах от крипто когато не се интересувах от всичките тия новини отколкото докато ровех за конспирации.

Иначе добра схема са измислили. Принтират тетер , пращат си го в техната борса ( битфинекс ), кой знае с какъв ливеридж си го пускат. И купуват бъткойн. С бъткойна вземат заеми и с тея заеми обясняват, че бекъпват 1USDT= 1USD.
 
Ами това е същото, което правят и правителствата - принтират пари и създават инфлация.

Явно от тях се учат. Да не влизаме в такъв спор, че бъткойнърите и без това се виждат заедно с цялото крипто като борци срещу лошите банки. Тоест, ще трябва да хвана страната на държавните печатници, пък не съм и фен и накрая бъткойнърите ще изкарат, че Тетера се бори срещу лошите.
 
А ти за кой койн си? На кое си фен? Вече даже и не ги знам, колко нови излязоха, последно бях фен на Monero, после във 4chan се пъмпваше нещо нареченo Chainlink и май ботовете познаха - сещам се тогава беше 0.20 - 0.3$, сега май е над 20 долара? И някакво Cardano мак също е модерно. Взема да се завърна към тия глупости, имам по разни борси пари дето съм ги оставил за черни дни, а с тая инфлация по-добре да ги раздвижа, че иначе ще горят.
 
А ти за кой койн си? На кое си фен? Вече даже и не ги знам, колко нови излязоха, последно бях фен на Monero, после във 4chan се пъмпваше нещо нареченo Chainlink и май ботовете познаха - сещам се тогава беше 0.20 - 0.3$, сега май е над 20 долара? И някакво Cardano мак също е модерно. Взема да се завърна към тия глупости, имам по разни борси пари дето съм ги оставил за черни дни, а с тая инфлация по-добре да ги раздвижа, че иначе ще горят.

За никой койн. Гледам да продам каквото имам и съм вкарвал пари, и да си взема печалбите. Няма бъдеще в тая тъпотия откъм технология - бавна, стара, и само създаваща проблеми, вместо да решава такива. Бъткойнърите не разбират, че имаме нормална база данни за въвеждане на дата, и чакат 'mass adoption', без да разбират, че е непрактично хем откъм консенсус и бързина, хем това е единствения разплащателен метод, освен КЕША, който е immutable.
 
За никой койн. Гледам да продам каквото имам и съм вкарвал пари, и да си взема печалбите. Няма бъдеще в тая тъпотия откъм технология - бавна, стара, и само създаваща проблеми, вместо да решава такива. Бъткойнърите не разбират, че имаме нормална база данни за въвеждане на дата, и чакат 'mass adoption', без да разбират, че е непрактично хем откъм консенсус и бързина, хем това е единствения разплащателен метод, освен КЕША, който е immutable.
Имам един познат, който е в крипто от 2012. Има реално над хиляда BTC (виждал съм му профила в кракен през неговия телефон).
Човекът прави пари от движенията - днес продава 20 бтк на 43 000 евро, утре си ги купува на 42 000 евро - хоп 20к фиатна печалба.
Някои хора наистина превъртяха играта с крипто и все още успяват да правят луди пари от това, че просто са купили много на ниски цени и най-вече - не са се поблазнили да продават въпреки многото ръстове от 2012 насам. Така че който може - нека да прави пари , заслужил си го е. Дето се казва - кучетата лаят, керванът си върви.
 
Имам един познат, който е в крипто от 2012. Има реално над хиляда BTC (виждал съм му профила в кракен през неговия телефон).
Човекът прави пари от движенията - днес продава 20 бтк на 43 000 евро, утре си ги купува на 42 000 евро - хоп 20к фиатна печалба.
Някои хора наистина превъртяха играта с крипто и все още успяват да правят луди пари от това, че просто са купили много на ниски цени и най-вече - не са се поблазнили да продават въпреки многото ръстове от 2012 насам. Така че който може - нека да прави пари , заслужил си го е. Дето се казва - кучетата лаят, керванът си върви.
Е някои открил топлата вода :) Браво :)
 
@IvanKirov Пламен Андонов е мека тъпо парче, питаш ли го каква работа върши бъткойна, освен че е най-неефективната разплащателна система, директно те банва. Не разбират, че система, която е направена за trustless страни, които си нямат доверие и разчита на цялата мрежа да верифицира дори баланса на 1 потребител, не може да се използва масово и няма никога да има mass adoption, дето го чакат от 12 години. Клуба на инвеститора е същият каун, говори как бъткойна ще стигне 1 милион, без изобщо да се аргументира с факти, за тях, "price go up", и са доволни, нищо че USDT ( tether ) има 4 процента ликвидност, и винаги в последните крашове, голямата децентрализирана система, големите борси блокират достъпа до потребителите за да не могат да кешаутнат.

2009 - 7 транзакции в секунда
2021 - 7 транзакции в секунда


price go up :hankey: :hankey:
Скоростта в случая е важна, но не е най-важното нещо. Човек, защо не искаш да разбереш какво някои хора искат да ти кажат? Както беше казал един човек преди време- this is not a bug, this is a feature.
А за тия където ги сподели, последния човек на снимката има повече биткойн от колкото можем да си представим.

ПС:

Понеже нещо не мога да копирам друг цитат ще тагна просто хората и ще напиша някои неща.
1) @IvanKirov за това, че копачите не вършат никаква работа. Въпреки, че си бях казал да не ти отговарям на олигофренските коментари,ще го направя отново. Копачите валидират транзакциите. Бла бла бла знаеш ги тия работи. Реално те вършат работа като гарантират сигурността на транзакциите. Когато мрежата е що годе децентрализирана, реално твоята транзакция ЩЕ бъде изпълнена срещу съответната такса (за транзакцията). Хората, които копаят, инвестират кеш в хардуер, ток и поддръжка на всичко това. Следователно, те това работят и реално правят нещо или иначе казано допринасят някаква стойност на обществото.
2) @ReminD конкретно за тетер и всичките шашми, малко истории от MT.Gox.
Битфинекс и дъщерното им дружество Ifinex са доста шейди, това е факт и няма спор. Реално парите дали са бейкнати с нещо- да, бейкнати са с кеш, облигации и всякакви други щуротии, описани са в репорт. SEC са им вдигнали мерника от много време, дори и разследване имаше при което тетер си платиха глобата за едни липсващи пари. Отделно, малко друга информация която малко хора от вас знаят, през 2018 или 2019 една от служителките (на много висока позиция), забравих й името на жената, е била арестувана от американските агенции. В периода на ареста й бяха арестувани и още 2-3 пак от същата фирма като тези агенции имаха съмнение, че тетер е пералня на нарко картелите. Нещата явно не са точно така. Това не променя факта, че биткойн не е тетер.
Сега малко и за MT.Gox. Това е първата борса за биткойн. Всичко точно докато от борсата съобщават че нямат ликвидност поради липса на койни или иначе казано едни койни липсват. Всеки е наясно какво става след това. Това не е интересната част, а кой стои зад борсата-a.k.a Марк Карпелес. Този човек има връзка с Silk Road между другото и това не е някаква кой знае каква тайна, с малко рисърч се попада на тази информация. Та, mtgox фалира, едни хора останаха без едни койни които в текущ еквивалент са милиарди, текущата цена на колко пъти X е? А това, че приемаш мнението на Киро Брейка и ония тираджия за вярно спрямо Биткойн, сори бро.

Поне се надявам изписаното да не е било напразно.
 
Последно редактирано:
Скоростта в случая е важна, но не е най-важното нещо.
Най-важното е рекламата, промиването и облъчването. Както разправя Андонов - за 7 г. само 4 криптота от тогавашните са оцелели в топ 100, и само Биткойн е на печалба. Всичко останало е в дълбока загуба, ама в пъти, че и хиляди пъти в някои екстремни случаи.
Смея ли да пророкувам, че след още 7 г. ще е пак тъй? Няма Полкадот, няма Кардано, някакви нови 10 000 ще са се навъдили, размножават на поразия и продават на новите шарани.
Биткойн е най-първото крипто, и съотв. най-примитивно. Няма да се учудя след 7 г. и него да го няма.
То като му стане блокчейна едни терабайти после ОС няма да поддържа такива големи файлове. Пазят всяка една транзакция, форевър енд евър.
 
Най-важното е рекламата, промиването и облъчването. Както разправя Андонов - за 7 г. само 4 криптота от тогавашните са оцелели в топ 100, и само Биткойн е на печалба. Всичко останало е в дълбока загуба, ама в пъти, че и хиляди пъти в някои екстремни случаи.
Смея ли да пророкувам, че след още 7 г. ще е пак тъй? Няма Полкадот, няма Кардано, някакви нови 10 000 ще са се навъдили, размножават на поразия и продават на новите шарани.
Биткойн е най-първото крипто, и съотв. най-примитивно. Няма да се учудя след 7 г. и него да го няма.
То като му стане блокчейна едни терабайти после ОС няма да поддържа такива големи файлове. Пазят всяка една транзакция, форевър енд евър.
Да, много криптота изчезнаха, факт и още много ще изчезват. Биткойн е стар, да. Дали работи, работи повече от перфектно. Биткойн може да изпълнява малък брой транзакции за секунда, да, но е много по-добър от текущите хартийки. Нека говорим за секюритито на самия блокчейн от майнърите на Биткойн и тези на някоя шитня.Обаче когато блокчейнчето не е секюрнато от ония ахмаци които трошат само ток и хардуер, се получава едно такова 51% attack и някак си някой пренаписва блокчейна.
Викаш хардуера няма да издържи на терабайтите, доообре.
Между другото, прочети и горния ми коментар, редактирах го.
 
Скоростта в случая е важна, но не е най-важното нещо. Човек, защо не искаш да разбереш какво някои хора искат да ти кажат? Както беше казал един човек преди време- this is not a bug, this is a feature.
Просто иска да получи наготово доводи, които да го убедят да "приеме обратно правата вяра". Ще му се да вярва в Биткойн, ама в момента е някъде посредата и чака наготово да му се смелят нещата. :D Тъпото е, че една и съща плоча, като например тази с това колко е бавен BТC и как това е голяма пречка, или пък това, че се потреблявала невиждана енергия, се върти вече за не знам кой път и чукча не иска да е читатель.

Айде някой да каже, дали има фиатна валута, която е оцеляла с времето. Щото нали криптотата били само 4, да видим фиатните колко са...
 

Горе