Bitcoin / Биткойн

Благодаря за допълнението.
Макар и да звучи нескромно знам, че има много варианти.

Поздрав за всички:
Totally not a cult LMAO. Само бътерите могат да правят такива простотии, не знам някой на борсата да се въодушевлява толкова от това, в какво инвестира, и да спредва булшит навсякъде. Даже някакъв пич в предприемача има тема как движи 200 000, не съм го видял да шилва така някой сток, а си гледа профита.



И тук много тийнове май има, дето мислят, че са MOTHER****** GODS в бъдещето :love:
:love::love:
 
Всеки решава в какво да слага парите си! Ти като си голям Тарикат, взимай парите на Балъците и ги слагай в Най - Доброто за Теб..

 

Трябва малко акъл, за да помислите, преди да питате такава глупост защо не се шортва бъткойна.
Накратко
The market can remain highly manipulated longer than you can remain solvent.
Какъв е смисъла да ви пиша 20 реда обяснение, и както винаги, да ми върнете едно изречение с whatabout нещо си.

f90f8909862501502f3b8a1fa3361237.png


Като че ли не знаете какво правят големите борси, за да ви ликвидират парите.


Това го пускам не за вас бътерите, а на който му е интересно как бинанс /битфинекс и другите 'децентрализирани' борси крашват пазара регулярно, за да обират парите на глупаците с ликвидации. Да напомням ли преди 2 месеца бъткойна деня когато ел салвадор купи бъткойни, какво стана, как падна за с 9000$ за 2 минути, и всичките големи борси не даваха на хората да се логнат, за да си спрат позициите. Тоя wash трейдинг само вие не знаете май че се случва - айде линк, за който му е интересно да чете комедия - https://www.forbes.com/sites/jonath...-in-market-value-on-el-salvadors-bitcoin-day/
 
Последно редактирано:
Всъщност, като се замисля, има един изявен шортач, който поне слага парите там, където са му думите. Добре разпознат е като Данчо Шорта, ама човекът вече бая време си го чака на 5к. Респект единствено за търпението, а и че не е фурнаджийска лопата да сменя полюсите на 2 месеца. :D
 
Не съм сменял мнение на 2 месеца. Март месец ме повлякоха с криптотоо ( дотогава 1 пост не съм пускал за крипто , НИКОГА ), запалих се известно време, започнах да чета, ограмотих се и разбрах какъв шит е. Това ако е фурнаджийска лопата, добре, някои го наричат осведомяване и ограмотяване. На другите, дето могат да четат, да чекнат линкчетата как се манипулира пазара им, децентрализираниЯт им пазар, интересни неща се намират. По същата логика, ако съм олигофрен бих те питал защо не теглиш кредит или не си опотекираш имота, за да вземеш биткойни, след като "price go up", ама би било non sequitor. Все пак мерси, че никога нямате аргументи за нищо, и с всеки пост показвате, че сте култисти и това е религия, базирана на вярвания и проповеди за милиардери без да работят и да правят не правят нищо.

не ми отговаряй сега, че ми е новогодишно, само да се разправяме за глупости вмомента. След 2-3 дни ще resume-нем.
 
Последно редактирано:
Не съм сменял мнение на 2 месеца. Март месец ме повлякоха с криптотоо ( дотогава 1 пост не съм пускал за крипто , НИКОГА ), запалих се известно време, започнах да чета, ограмотих се и разбрах какъв шит е. Това ако е фурнаджийска лопата, добре, някои го наричат осведомяване и ограмотяване. На другите, дето могат да четат, да чекнат линкчетата как се манипулира пазара им, децентрализираниЯт им пазар, интересни неща се намират. По същата логика, ако съм олигофрен бих те питал защо не теглиш кредит или не си опотекираш имота, за да вземеш биткойни, след като "price go up", ама би било non sequitor. Все пак мерси, че никога нямате аргументи за нищо, и с всеки пост показвате, че сте култисти и това е религия, базирана на вярвания и проповеди за милиардери без да работят и да правят не правят нищо.

не ми отговаряй сега, че ми е новогодишно, само да се разправяме за глупости вмомента. След 2-3 дни ще resume-нем.

Не съм съгласен! Изглеждаш като осведомен човек. Т.е. би трябвало да знаеш нещо повече от останалите хора, които не са осведомени.

По тази логика на теория трябва да можеш да направиш профит. Независимо от посоката! Ако имаш силно убеждение, че крипто е балон и ще се спука - шортвай. За това е измислено шортването. За да спекулираш с посока надолу.

След като не желаеш да шортнеш значи не си сигурен в позицията си.

Аз нямам BTC. Но съм шортвал, когато съм смятал, че мога да направя пари от това.

Също държа $15к стейкнати в ADA със средна цена под $1 и търгувам понякога с XMR. ADA ми харесва като проект. XMR копам с процесори покрай това, че работя със сървъри и други DevOps шитс. А и все пак искам някакъв exposure към софтуера като всеки techie.

Виж ако кажеш, че не си хазартна личност и не се чувстваш сигурен да спекулираш с асет като крипто - ОК, това ще го разбера. Ама другото си е чиста доза спам.

И да допълня, че врътката с кредита съм я правил. Рискувал съм когато бях по-млад, нямах жена и семейни ангажименти. Когато беше оправдано да рискувам. Понякога се е получавало, понякога не е. Част от играта е.
 
След като не желаеш да шортнеш значи не си сигурен в позицията си.


Моята позиция никога не е била такава. Позицията ми е , че е балон, а не че ще пада само надолу и знам кога ще започне да пада постоянно. Знаеш колко е волативно, не съм милиардер да мога да си позволя такива волности. Никога не съм го казвал. Спекулативните асети винаги, ама винаги в някой момент падат надолу. Знаеш схемата с Мадоф 15 години работеше. И разгледай линковете, как да шортнеш нещо, което няма продукт/ услуга, и се базира на хайп? Не бих, никога.

@metaverse
чекни ей това видео и дай мнение.
 
Аз съм около 15-17% вътрешно спрямо инвестицията ми от пролетта. Изалчих се и не си изтеглих паричките като shib-ата ме беше докарала до +20% и сега страдам. Не съм вътре с много, няма и 500лв. но се убедих през това време, че криптото е fool's gold, и играчка на милиардери и инфлуенсъри да събират пари от джоба на такива като мен с обичайните иначе незаконни тактики, които тук работят, защото регулацията е буквално нула.

95+% от хората с пари в това нещо за вътре, за да намажат от това, че следващия ще е готов да плати повече. Въпроса е кои ще слезем от влака навреме и кои да пропаднат заедно с влака като свършат спирките.

А те неминуемо свършват за всеки койн, който не е в топ 10 по обем, и някои които са.

А това с децентрализирането е такава шега, че просто не е истина - за да отвориш крипто акаунт в нормална борса трябва да си дадеш акта за раждане, три препоръки от приятели и първородното дете. А всички инфлуенсъри които си правят pump and dump_ове буквално всеки ден вече ги проследяват до реалната им идентично само по номер на крипто wallet за около половин час, аматъори от интернет, не включваме ако тръгне да те търси някоя сериозна организация като ФБР с техните правомощия да искат информация от разни места.

Не мисля, че криптовалутите някога ще са нещо повече от това, което са в момента. Играчка са богатите( не като нас) и глупавите( като мен).

Когато можеш да замениш цена на крптовалутата с доверие към криптовалутата и двете понятия са абсолютно едно и също нещо, ти става ясно колко полезност има в цялата концепция. :)
 
Моята позиция никога не е била такава. Позицията ми е , че е балон, а не че ще пада само надолу и знам кога ще започне да пада постоянно. Знаеш колко е волативно, не съм милиардер да мога да си позволя такива волности. Никога не съм го казвал. Спекулативните асети винаги, ама винаги в някой момент падат надолу. Знаеш схемата с Мадоф 15 години работеше. И разгледай линковете, как да шортнеш нещо, което няма продукт/ услуга, и се базира на хайп? Не бих, никога.

@metaverse
чекни ей това видео и дай мнение.

В краткосрочен план нямаш никакъв проблем да шортнеш щом според теб балона ще се спука. Под пукане аз разбирам цената да падне 60%, 90% и да се задържи така дълго време. Това е пукане. Другото е просто волатилност. Същата работа е с моментум акциите от типа на AMC, GME, че даже и TSLA.

Не ти трябва да си милиардер. Достатъчно е да имаш профит Х% от шорт позицията си. Ако ще да е % от 100лв.

Разбрах вече, че те е шубе и няма лошо да те е срах. Ама недей да спамиш и да разпространяваш FUD.
 
Последно редактирано:
Аз съм около 15-17% вътрешно спрямо инвестицията ми от пролетта. Изалчих се и не си изтеглих паричките като shib-ата ме беше докарала до +20% и сега страдам. Не съм вътре с много, няма и 500лв. но се убедих през това време, че криптото е fool's gold, и играчка на милиардери и инфлуенсъри да събират пари от джоба на такива като мен с обичайните иначе незаконни тактики, които тук работят, защото регулацията е буквално нула.

95+% от хората с пари в това нещо за вътре, за да намажат от това, че следващия ще е готов да плати повече. Въпроса е кои ще слезем от влака навреме и кои да пропаднат заедно с влака като свършат спирките.

А те неминуемо свършват за всеки койн, който не е в топ 10 по обем, и някои които са.

А това с децентрализирането е такава шега, че просто не е истина - за да отвориш крипто акаунт в нормална борса трябва да си дадеш акта за раждане, три препоръки от приятели и първородното дете. А всички инфлуенсъри които си правят pump and dump_ове буквално всеки ден вече ги проследяват до реалната им идентично само по номер на крипто wallet за около половин час, аматъори от интернет, не включваме ако тръгне да те търси някоя сериозна организация като ФБР с техните правомощия да искат информация от разни места.

Не мисля, че криптовалутите някога ще са нещо повече от това, което са в момента. Играчка са богатите( не като нас) и глупавите( като мен).

Когато можеш да замениш цена на крптовалутата с доверие към криптовалутата и двете понятия са абсолютно едно и също нещо, ти става ясно колко полезност има в цялата концепция. :)
Последните ти абзаци са на база каква? В следствие на това, че шибата ти се е сринала ли? :D
Как точно ти е виновно цялото крипто, че си FOMO-нал в шиба?

ПС: Как бихте тълкували тази средносрочна графика:
1640952110348.png
 
Последно редактирано:
342423.png
DTxTSP4X4AMDCOf.jpg
После се помолиш за сили, защото изкушението е голямо:
E1Uj5vlUcAY0mzA.jpg
П.С Целта на поста е РАЗВЛЕКАТЕЛНА
 
Кога друг път Банката Ви е спирала да си харчите парите? За Ваше добро, да не ги загубите?!
Screenshot_20211229-131806_Instagram.jpg
 
Третата снимка да не е бъткойна, а да е Бинанс например, или Битфинекса, супер леджит компании, местещи се от Вирджинските Острови до Остров Каракау на майната си.
Ти не мислиш, но мен не могат да подлъжат с такива идиотски мемета - ти като дърпаш пари от банката, не отиват в блокчейна, отиват във въпросните shady компанийки, биткойна няма нищо общо. Това е като да кажеш, че плащаш с биткойни, ако имаш карта Виза на binance.



Ми нормално, като цялото крипто е писано от олигофрени, и ги хакват ежедневно, как да е?
https://portswigger.net/daily-swig/crypto-exchange-bitmart-reports-150-million-theft-following-hack Това е от тея дни, казвам ЕЖЕДНЕВНО някой върти по 100милиона+.

Не знам от колко скоро се занимаваш с бъткойн, но ако си мислиш, че борсите не могат да изчезнат от раз - гугълни QuadrigaCX


(на тези тайтъла им е грешен - Тетера е, вече 84 милиарда, и почти топ 10 компании в света по документи. Нищо, че имат 4 процента ликвидност), регистрирани на Остров Каракао, и с впечатляващите работни места от 10 души + Паоло the legend.

Та за куадригата, не беше много отдавна, 2019 говорим, още стоят темите в реддит, как тийновете плачеха, и искаха помощ от полиция/ да им възстанови парите ( когато им е удобно искат помощ, ако ще плюват и няма изгода - правителствата са най-лошите).

Quadriga Fintech Solutions was the owner and operator of QuadrigaCX, which was believed to be Canada's largest cryptocurrency exchange. In 2019 the exchange ceased operations and the company was declared bankrupt with C$215.7 million in liabilities and about C$28 million in assets.
Quadriga has 363,000 registered users and a sum of C$250 million is owed to 115,000 affected users.



От трите печално известни, смятам че първи ще си заминат БитФинекса, но пък те ако си заминат, тетера заминава и той, следователно и другите. Той е най на кантар откъм регулации и гонитби. Бинанс също ги гонят от много места.

С нерегулиран пазар е така.
 
Последно редактирано:
https://mishtalk.com/economics/bloo...o-find-69-billion-in-tethers-wheres-it-hiding От блумберг няколко месеца разследването им е убиец. Като го пуснаха, SFO-то на Битфинекса изчезна безследно и си делна акаунта от туитър :love:
69-billion-crypto-mystery.webp

Не знам дали да го водя това меме, защото на мен не ми е смешно. Факт е, че въпросните олигофрени имат 4 процента ликвидност. Тоест, могат да върнат 4 процента от парите, след това са чао, сеира с тетериното е пълен. Борсите също нямат пари или не искат да дават пари. Тези неща се виждат, когато цената падне рязко, всичките борси излизат в профилактика.

едит: 69 не с, вече са 83 милиарда :))))), Паоло 15 минути след 24:00 на първи януари, напринти 1 милиард. Бррррр
 
Виждам, че ги следиш нещата.. но това, че слагаш всички в една купа..
За мен лично има огромна разлика между Bitcoin и всеки друг алткойн / стейбъл и т.н

От години го следя, в началото мислех, че е пирамида, понци схема.. не бях вникнал, не бях се образовал...
Тази тема е от 2011г.. Ние с теб сме регистрирани от 2008г...
Отдели време и започни да четеш от начало, ще видиш много интересни неща.. и ще се сетиш за стари "колеги"
 

Горе