Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Не, забавлявам се. Ако всички гъгрилиони валутни единици се разпределят на 21 милиона БТК - искам да сметна колко милиарда днешни $ трябва да струва един койн.
п.с. http://www.mediapool.bg/ekspertite-...ira-v-kub-sas-strana-20-metra-news204721.html ще го приравня през злато, ама утре като ми доскучее.
Един койн трябва да струва около 8 килограма злато.
 
От: Bitcoin / Биткойн

OKPAY забранява на клиентите си, които внасят GBP да ползват тези пари за покупка на Bitcoin:



Явно банките на OKPAY, които обработват плащанията в GBP не харесват Биткойн.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Моята проверка показа, че действително OKPAY не разрешава да ползвате GBP, които внасяте да се ползват за покупка или обмяна на криптовалути.

За останалите валути това ограничение не важи. Например няма проблем, ако имате GBP, да изпратите тези GBP по сметката в евро или долари, като банките ще се погрижат обмяната в евро или долари да стане автоматично. Тоест, напълно е възможно да заобиколите тази забрана, която е наложена от банката, която обслужва OKPAY във връзка с плащанията в GBP.

OKPAY ползва различни банки за различните валути.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Биткойн е един сапунен мехур който ще се спука. Много хора се хвърлят към него защото явно искат да печелят пари без да работят. Пичове, ако беше толкова лесно с тези проклети монети всичко живо щеше да напусне работата си. Без да работиш в този живот няма да имаш пари.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Тук не става въпрос за печелене на пари без да се работи. Тук става въпрос за най-великия икономически експеримент откакто доларът не е обезпечен със злато - изцяло нов вид валута - криптовалута, която също като долара няма вътрешна стойност, обаче не може да се печата неограничено (максималното количество биткойни е ограничено), защото няма централна банка, която да я контролира.

Вярно е, че има възможност за печалба (загуба) чрез спекулация, но такава има и при спекулация с традиционните национални валути. Това не е нещо, което да е характерно само за криптовалутите.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Gold Price Per Kilo = 43464.58 US Dollar
http://www.goldpriceoz.com/gold-price-per-kilo/

695 433 USD за един биткойн трябва да струва всеки от крайно недостатъчно изкопаните до днес Биткойни. Ако предположим, че за сегашен койн има 16 кг. изкопано злато. Това е реалната цена на Супервалутата. Цената им се очаква да падне, тъй като до няколко години почти ще се удвоят. Т.е. около 350 000 $ за койн в бъдеще.
Според мен са крайно подценени! :confused:
Всъщност цената на златото падна, може да се очаква повишение и още по-скъпи койни спрямо крайно надценения и нищо неструващ долар (майтапче, да не вземе някой да се върже).

п.с. Всъщност виждам магическата цифра 333. 1 койн ще се дели между 333 души на планетата, и в момента е подценен грубо с 333 пъти. Като се има в предвид, че сме най-умни и напредничави - в момента обсъждаме бъдещето след 50 години, и се полага да си позволим по цял един койн с джобни! А Сатоши Накамото е Първична Истина, или нещо от рода на японски.

Vires in numeris - вярваме в цифрите - това е май девизът на Биткойна, виждал съм по монетите. Ще се радвам да ме поправи някой ако има техническа грешка в горните разсъждения, аз също вярвам в грубата математика.

Eто девиза върху койна, прекалено голям е за скромната ни тема: http://bitcointrading.com/img/flag1.jpg
Бинарният код отзад не носи повече от байт инфо (255 !!! близо до магическото число) и може да се гененира без да се налага да се предава по линията, но в момента не ми се задълбава защо. Ако се пусне по компресирана линия ще мине 300 пъти по-бързо.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Това с девиза трябваше да бъде подигравка с "In god we trust" на доларите. Обаче стана де-факто стандарт при изработка на сувенири с логото на Биткойн.

"Vires in numeris" е на латински и значи "Strength in numbers". Смисълът е, че не се налага да се вярва нещо, силата на криптовалутата се дължи на цифрите (математиката), а не на някаква сляпа вяра [в бог].

Математиката е нещо, което съществува независимо дали някой вярва в нея или не.

coin-25btc.jpg


[video=youtube;LP4GSvQUtBw]https://www.youtube.com/watch?v=LP4GSvQUtBw[/video]
 
От: Bitcoin / Биткойн

Така де, ако нещо има грешка в горното - поправяйте! И аз вярвам в цифрите, и хич не се подигравам с койна.
Тоя с 2 пръста държи 400 кила 24 каратово злато с 3 девятки, баси...
 
От: Bitcoin / Биткойн

В същност няма как да се предвиди каква ще бъде цената, защото не може да се предвиди колко разпространен ще бъде Биткойн.

Тук има интересни статистики.

При Биткойн обаче е трудно да се прецени реално колко транзакции се правят, защото много транзакции ще заобикалят счетоводната книга (off-chain transactions) тъй като ще се правят през услуги като inputs.io (които бяха обрани) и coinbase.com. Просто за потребителите ще е по-евтино (тъй като таксите за трансфер ще растат ще се появяват такива услуги, чрез които ще се правят прехвърляния на пари без (или почти без) такси).

Големи суми пак ще се държат в хартиени портфейли (или в банки, които предлагат разплащателни сметки в Биткойн - много хора просто ще предпочетат да плащат на банки за да им съхраняват парите), а малките транзакции ще се правят off-chain.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Това което написа Happyslacker по горе че OKPAY не дават да се използва GBR за покупка на Биткойн и други такива подобни случаи напоследък показват че някои банки се чувстват застрашени от Битокойн, което пък е потвърждение на успеха му.
 
От: Bitcoin / Биткойн

И най-забавното е, че това ограничение може да се заобиколи - просто продавате GBP за USD или EUR и пращате USD или EUR, с които си купувате криптовалути на воля.

А американците биха могли просто да ползват друга банка. Ако Bank of America не разрешава - затварят си сметката и отварят в друга банка.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Тоя хепито е професионален клакьор :D

Не знам колко сте прости, но това реално не е валута...толко ли не може да включите. Няма НИТО ЕДИН атрибут от необходимите за да бъде такава. И като цяло е програмирана и изчислена ГРЕШНО, което ще изиграе ужасно лоша шега на много верващи си "инвеститори"...но в крайна сметка точно това е и идеята - да има прецакани.
Скоро, ако не и вече, лопатките ви няма да могат да изкопат и един грош. Тогава (че и сега) цялата тая убита маса от измислени единици ще стане просто една маса с числа и нищо друго - няма да има нито движение, нито търсене, нито интерес, и това ще бъде така точно защото ще липсва главният компонент на кинтите - УВЕЛИЧАВАЩА ИМ СЕ МАСА - само тя предизвиква интерес към парата...ейййй прост народ. Дори истински ценности като злато, диаманти, картини и прочие се увеличават, вие си мислете, че едни вуртуални числа ще станат ценни!!? С КАКВО???
Е да, гошко може да изкопа тоя месец 50лв...ама майка му ще плати 100 за ток :lol: Е това ви е цялото предприемачество тук :twisted:
Няма да падне цената на бития кон, а ще се СРИНЕ, ама толко зловещо, че от сега чувам детски писък и вой :D
 
От: Bitcoin / Биткойн

Така де, ако нещо има грешка в горното - поправяйте! И аз вярвам в цифрите, и хич не се подигравам с койна.
Тоя с 2 пръста държи 400 кила 24 каратово злато с 3 девятки, баси...

Колко са текущите биткойни?

Ако прием 21 милиона койна къмто 170 хил тона злато то 8 кила злато към 1 койн.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Колкото са - толко и ще си останат :)

А когато се сетят да променят формулата, балона вече ще бъде спукан :p
 
От: Bitcoin / Биткойн

Колкото са - толко и ще си останат :)

А когато се сетят да променят формулата, балона вече ще бъде спукан :p

Е нали никой не може променял количестовото биткойни? Т.е. 21 милиона макс и с некъв предел всяка година колко могат да достигнат докато станат 21
 
От: Bitcoin / Биткойн

Ами не може, щото става не просто неизгодно, а супер загуба :wink: Точно за това може би ще се светнат да сменят формулата...ама късно, щото най-малкото това само по себе си разкрива самият балон много добре замислен от няколко ИТ концерна :wink:
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

Колко са текущите биткойни?

Ако прием 21 милиона койна къмто 170 хил тона злато то 8 кила злато към 1 койн.
И аз тъй ги сметнах, ама са изкопани наполовина на 21-те милиона. И са по-ценни, защото са ограничени, т.е. 16 кила за койн. Вярвам в числата!
п.с. Ще има огромно количество изгубени койнове в портфейли, забравени пароли и починали собственици. И ще станат много по-ценни от първоначално замислените 8 кила чисто инвестиционно злато за койн.
Това, че ще мога да "купувам криптовалути на воля" ми хареса, напук на банките на Китай и Америка, и други покрай тях.
 

Горе