Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Еххх... Да взема да се хванем с няколко аверчета да си направим и ние един БитКойн. Ама ще го кръстим СтефКойн или нещо такова и ще станем мулти милионери. То било лесно бе...

Ами ако разбираш нищо не те спира :) Вземи най добрите черти от всички КриптоКойни до сега създай перфектната версия и си готова.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Може и Стеф$ да си барнеш на принтера, само да намериш някой да повярва в тяхната ценност.
 
От: Bitcoin / Биткойн

ако беше купила койни за 5К лева когато пуснах темата, сега щеше да имаш $5М
 
От: Bitcoin / Биткойн

ако беше купила койни за 5К лева когато пуснах темата, сега щеше да имаш $5М
Пари има само който е разкешил. Странното в цялата работа е, че продължаваме да ги смятаме в $, а уж тая валута умряла, надценена и т.н. Ако всички притежатели на койни се юрнат да разкешват - ще успеят само първите, останалите ще срутят цената. Всичко е много виртуално. Аз се чудя сега 16 кила инвестиционно злато ли да си купя с джобни, или 1 от изкопаните 12 милиона койна. Съвети?
п.с. Май по-добре е един койн, че 16 кила злато в раницата много бие на очи, иска трезор и то немалък, има опасност да ми го вземат и т.н. Койна няма кой да ми го пипне! Така ще направя.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Е как така се пуска нова версия? Кой е този който го прави? И кой е този, който има това право? То може се пусне нова версия и се скапе всичко?!??!

Всеки има възможност да вземе кода и да го модифицира. До сега има създадени няколко различни програми, които работят по протокола Биткойн. Някои от тях имат повече функции от оригиналния Bitcoin-QT. Много хора ги ползват, но това не води до "скапване на всичко", защото спазват протокола, който е описан от Сатоши Накамото в свещената книга (PDF).

Сега например всеки, който желае може да си направи браузър. Обаче за да бъде реално ползван от потребителите, трябва този браузър да е съвместим със стандартите. Иначе каква файда от нов браузър, ако почти всички сайтове не се отварят?

Също така всеки може да напише програма за електронна поща. Обаче никой няма да я ползва, ако не е съвместима с протоколите за електронна поща (SMTP, POP3, IMAP и т.н.).

Е как така пускат нова версия на браузърите? Как така пускат нова версия на софтуера за електронна поща? Кой е този който го прави? И кой е този, който има това право? То може се пусне нова версия и се скапе всичко?!??! Ами ако новите браузъри и електронни пощи счупят Интернет? Какво ще правим тогава? Паника! Продавайте акциите на Google!

sJTt416.jpg
 
От: Bitcoin / Биткойн

http://nextcoin.org/index.php
На трето място по капитализация, 151 милиона $, 1000+ процента растеж от вчера.
На линка има форум, сигурно се лендзят как са си умножили парите от вчера, дорато непредвидливите не са вярвали.
http://nextcoin.org/index.php/topic,207.0.html eй тука има на руски, че малко по-бързо чета на тоя език.
Сменили са езика на разработка, изцяло нова концепция (без хабене на енергия, чакане по 1 час за потвърждение на транзакция) и много нови възможности. Блоковете се въртят на 1 минута.
Между другото се мъча да прекомпилирам Биткойн. От скука ей тъй да вляза в Светая Светих. И самия компилатор mingw-get-setup.exe пищи, че има троянец на 2 антивирусни. NextCoin са минали на Java и тия проблеми ги няма.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

http://nextcoin.org/index.php На трето място по капитализация, 151 милиона $, 1000+ процента растеж от вчера. На линка има форум, сигурно се лендзят как са си умножили парите от вчера, дорато непредвидливите не са вярвали.
"Of course you need to download and install Java on your computer first if it's not there." ахах, и всички лолети.дат отпътуват нанякъде
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

"Of course you need to download and install Java on your computer first if it's not there." ахах, и всички лолети.дат отпътуват нанякъде
От линка горе:
Nxt - система вполне децентрализованная, нет даже wallet.dat.
И за мен е ново, нямам идея какво точно са направили, преди минути видях, че са се изстреляли яко.

п.с. Диви манипулации, вече са на 12-то място. http://coinmarketcap.com/nxt_30.html

Борсата им работи от 28 ноември, а тоя пост е от вчера: http://nextcoin.org/index.php/topic,104.0.html
 
Последно редактирано:
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

От линка горе: И за мен е ново, нямам идея какво точно са направили, преди минути видях, че са се изстреляли яко. п.с. Диви манипулации, вече са на 12-то място. http://coinmarketcap.com/nxt_30.html Борсата им работи от 28 ноември, а тоя пост е от вчера: http://nextcoin.org/index.php/topic,104.0.html
имах впредвид, всички останали твои лолети, да си инсталираш тази простотия, която по всяко време може да ти ъплоадне де що докопа из харда
 
имах впредвид, всички останали твои лолети, да си инсталираш тази простотия, която по всяко време може да ти ъплоадне де що докопа из харда
Как така реши? От какъв зор? Жава има инсталирана на милиарди устройства. Не съм чул светът да се е свършил.
http://engineering-and-technology.blogspot.com/2013/09/most-popular-programming-languages.html Познай кой е най-популярния език за годината!
 
От: Bitcoin / Биткойн

social engineering attack that would require the victim to open a url and allow the java applet to run in the browser. This exploit works in any browser but requires the java plugin to be installed.

Technically it is not a exploit, just a bad program that runs with user permission.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Програма с лоши намерения може да пуснеш с всяко exe. Без изключение.
Това върви изцяло на browser без изискване за аплет, или аз нещо съм пропуснал.
Биткойна пак върна под 1000!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Между другото се мъча да прекомпилирам Биткойн. От скука ей тъй да вляза в Светая Светих. И самия компилатор mingw-get-setup.exe пищи, че има троянец на 2 антивирусни. NextCoin са минали на Java и тия проблеми ги няма.

Защо ползваш Windows? Под Ubuntu компилирането е много по-лесно.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Програма с лоши намерения може да пуснеш с всяко exe. Без изключение.
Това върви изцяло на browser без изискване за аплет, или аз нещо съм пропуснал.

Аз доколкото разбрах, има сървър, който работи в Java виртуална машина и има уеб интерфейс (през браузъра - посещаваш localhost на порт 7875: https://127.0.0.1:7875/).

Биткойна пак върна под 1000!

Корекции с двуцифрени проценти са нещо обичайно за Биткойн. Докато не се увеличи и стабилизира количеството на потребителите ще бъде така.
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

Всеки има възможност да вземе кода и да го модифицира. До сега има създадени няколко различни програми, които работят по протокола Биткойн. Някои от тях имат повече функции от оригиналния Bitcoin-QT. Много хора ги ползват, но това не води до "скапване на всичко", защото спазват протокола, който е описан от Сатоши Накамото в свещената книга (PDF).

Сега например всеки, който желае може да си направи браузър. Обаче за да бъде реално ползван от потребителите, трябва този браузър да е съвместим със стандартите. Иначе каква файда от нов браузър, ако почти всички сайтове не се отварят?

Също така всеки може да напише програма за електронна поща. Обаче никой няма да я ползва, ако не е съвместима с протоколите за електронна поща (SMTP, POP3, IMAP и т.н.).

Е как така пускат нова версия на браузърите? Как така пускат нова версия на софтуера за електронна поща? Кой е този който го прави? И кой е този, който има това право? То може се пусне нова версия и се скапе всичко?!??! Ами ако новите браузъри и електронни пощи счупят Интернет? Какво ще правим тогава? Паника! Продавайте акциите на Google!

sJTt416.jpg
Няма нужда от сарказъм Хепи, най-малкото защото си наясно със сферите ми на интереси и смятам знаеш какво точно питах. Тук говорим за нещо извън обясненото и 100 пъти по приоритетно. Говори си за валута, би било добре за пари но за сега не може си говорим криптовалути и истински пари. Та въпроса е много основателен, аз не съм ИТ нърд че да знам, кое как е. Но се смятам за доста напред в ИТ от масата. Щом аз питам това, няма съм сам.

Въпроса е основателен, все едно утре някой промени химичният състав на металите и да се превръща злато от всичко или да има машина за печатане на злато. Щото съм сигурен хиляди ако не милиони си задават този въпрос за койна, то това е равно на липсата на доверие. А това е една много важна компонента едно нещо да бъде ПАРИ!

А иначе за койна, ако не издържи зоната си 840 пропада на долу
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

Защо ползваш Windows? Под Ubuntu компилирането е много по-лесно.
Хубав въпрос! Защото е най-разпространената ОС, и защото колегите работят на нея. Нали ще става най-разпространена валута, какъв проблем има с най-разпространената ОС?
Да не ме разбере някой погрешно - Биткойн манията е огромна машина за размяна на пари, или машина за размяна на огромни пари. Кой как му харесва. Един печели - друг губи. Преразпределение. Харесва ми, но нямам идея кой е правилния начин да вляза в това. Знаех отдавна за тая история, но не предполагах, че ще стане такава истерия.
 
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

Хубав въпрос! Защото е най-разпространената ОС, и защото колегите работят на нея. Нали ще става най-разпространена валута, какъв проблем има с най-разпространената ОС?
Да не ме разбере някой погрешно - Биткойн манията е огромна машина за размяна на пари, или машина за размяна на огромни пари. Кой как му харесва. Преразпределение. Харесва ми, но нямам идея кой е правилния начин да вляза в това. Знаех отдавна за тая история, но не предполагах, че ще стане такава истерия.

Като се двуомиш просто стой на страна и чакай потвърждение.
То тези продали високо доста пари ще получат от размяната на тези купи високо.

Все си мисля, че най-големите пари ще ги направят хардуерните компании :D

Е поне от луковиците навремето са ставали красиви гради и им са се радвали хората. От койна какво ще стане?
 
От: Bitcoin / Биткойн

Ако част от потребителите на Биткойн си инсталират и стартират модифицирана версия, която работи в нарушение на протокола (дефиниран в статията на Сатоши Накамото), това няма да доведе до счупване на системата, защото мнозинството от клиентите просто ще откажат да приемат невалидни транзакции.

Тоест Биткойн е една децентрализирана система, която на практика не може да бъде контролирана (не може да бъде накарана да прави нещо, което е в нарушение на правилата, които се определят от мнозинството).

По принцип няма проблем да ползваш Биткойн под Windows, ако успееш да си опазиш системата. Ако не можеш да си опазиш системата - има други решения: хардуерен портфейл, портфейл от тип "дебитна карта", хартиен портфейл, хостнат портфейл с multi factor authentication и т.н.

Много потребители ползват например електронно банкиране под всякакви операционни системи. Няма никакъв проблем потребителите да си плащат на банките да им пазят парите. Всяка една банка (освен китайските и тайландските) биха могли да пуснат електронни пари обезпечени с биткойни. Както има електронни пари обезпечени със злато, долари, евро (вж. WebMoney), така може да има и електронни пари обезпечени с биткойни. Даже в момента WebMoney предлага електронни пари обезпечени с Биткойн - наричат се WMX.
 

Горе