Bitcoin / Биткойн

Така е но няма и $40К ....
Нямам дълги в BTC. Това беше просто трейд повреме на общата волатилност докато говореше Powel. Винаги е така.

Не ми дреме особено, че BTC е под $40к при положение, че всички токени се движат заедно според макро ситуацията. Моите позиции в крипто са дългосрочни, не ги закачам освен ако не добавям още.

Например купувам Cardano винаги, когато падне под $0.8. Вложил съм $9000 при средна цена $0.6. Само от стейкване ми докарва около $100 на месец последно когато смятах.

Имам и $500 в токен, който също много ми харесва като проект https://quantumworks.co.uk/. Около 3,500,000 QBIT :D. Бивш геймър съм, та съм запознат с Unreal engine-a, хората зад него и какво се опитват да направят от quantumworks. Но това си е чисто YOLO. Макар че според капитализацията им би трябвало до 5-6г. да стигнат $1.
 
Последно редактирано:
@IvanKirov пропуснал си и това, един бътер ни посвети тема дори, 'обещава' огромни приходи на себе си след 2 години,
Бътер пък сега какво е? Цял речник си измислихте като в Дюн, на секта някаква заприличахте!

Айде аз не разбирам, както лятото ми обясниха. Купил Доги на 50 цента, последно го гледах на 17, ама не бил вътрешно, щото не разкешил. Скапаният боклукчив долар за нищо не става, ама все по него се мерите!
Още чакам да си платя билетчето в трамвая с Биткойн. На островите Тонга имали челен опит, ама пуста каръщина... нямали трамвай!
Ванката се е включил, значи вече нещата тръгват отново нагоре.
Да, и дедовия когато тръгне нагоре!
 
Като гледам, биткойня е 12-та седмица предимно на червено, което зове за два варианта - ход нагоре или още толкова време в червено. Поне така са били нещата в историята, горе-долу. И то обикновено по-продължителните (повече от 3 месеца) еднопосочни серии са нагоре. Така че аз поне съм настроен сега за зелено.

Освен това, всичкото койни са умрели у кожата си. Дори тези дето бяха шампиони през първата половина на миналата година са над 60% надолу, да не говорим за мнозинството знайни и незнайни по-малки койни, много от които почти или направо са стигнали нивата си от 2020. Въобще, положението е яко шит (за радост на Ванчо), срам и позор, и е недопустимо да се вмирисва повече. Не че е невъзможно (Ванчо стиска палци), но просто има такива моменти, които виждам като крайно разочароващи, при които си казвам, че от криптото вече не става и чеп за зеле. И тогава нещата се въздигат.

Аз вярвам в манипулацията на тоя пазар (с главното участие на ексчейнджите), и едно от свойствата на манипулацията е, че след като докарат нещата до просешка тояга, сменяват рязко посоката нагоре. Иначе ако не се спаси пазара навреме, може да умре, а това е достатъчно голяма индустрия за да не се допуска такова нещо. Макар че аз съм толкова разочарован от представянето на повечето койни, че за мен вече са умрели. Нещата в тая индустрия са потънали повече от необходимото. Толкова, че ако бях ексчейндж, вече щях да се питам с какви трикове ще привличам бъдещите си жертви.
 
Като гледам, биткойня е 12-та седмица предимно на червено, което зове за два варианта - ход нагоре или още толкова време в червено. Поне така са били нещата в историята, горе-долу. И то обикновено по-продължителните (повече от 3 месеца) еднопосочни серии са нагоре. Така че аз поне съм настроен сега за зелено.

Освен това, всичкото койни са умрели у кожата си. Дори тези дето бяха шампиони през първата половина на миналата година са над 60% надолу, да не говорим за мнозинството знайни и незнайни по-малки койни, много от които почти или направо са стигнали нивата си от 2020. Въобще, положението е яко шит (за радост на Ванчо), срам и позор, и е недопустимо да се вмирисва повече. Не че е невъзможно (Ванчо стиска палци), но просто има такива моменти, които виждам като крайно разочароващи, при които си казвам, че от криптото вече не става и чеп за зеле. И тогава нещата се въздигат.

Аз вярвам в манипулацията на тоя пазар (с главното участие на ексчейнджите), и едно от свойствата на манипулацията е, че след като докарат нещата до просешка тояга, сменяват рязко посоката нагоре. Иначе ако не се спаси пазара навреме, може да умре, а това е достатъчно голяма индустрия за да не се допуска такова нещо. Макар че аз съм толкова разочарован от представянето на повечето койни, че за мен вече са умрели. Нещата в тая индустрия са потънали повече от необходимото. Толкова, че ако бях ексчейндж, вече щях да се питам с какви трикове ще привличам бъдещите си жертви.
Ако погледнем историята ще видим, че от койните които бяха в топ 20 за последните години, са останали 4-5, а другите койни даже вече не съществуват....
 
Ако погледнем историята ще видим, че от койните които бяха в топ 20 за последните години, са останали 4-5, а другите койни даже вече не съществуват....
Крипто е спекулативен асет. Дори от шит койните можеш да правиш пари ако знаеш как да се възползваш от хайпа. Който не може да преглътне волатилността няма причина да се включва.

Също ако погледнеш историята ще видиш, че коментари като този на AseasRoa се появяват основно при корекции като е имало много такива корекции през годините. А това са хора, които дори не търгуват и опита им с тези транзакции е нулев. Те знаят основно да коментират и да вадят конспиративни теории.

Ако човек е уверен в своята позиция, че нещо ще се срине ще го шорти. Има предостатъчно възможности за печалба при корекция.

Edit: супер лесно е да отсееш шит койните. Нужно е единствено да отделиш 15 минути време да се запознаеш с проектите. Повечето са очевидни. Това, че някои хора влагат пари на сляпо в нещо, което не разбират очаквайки бързи печалби е техен проблем.
 
Последно редактирано:
Въобще, положението е яко шит (за радост на Ванчо), срам и позор, и е недопустимо да се вмирисва повече. Не че е невъзможно (Ванчо стиска палци)
Радвам се наистина, ама за друго. Русия се кани изцяло да забрани криптото, най вече копането. Значи мене ме гърбят с какви ли не зелени сделки, още преди да си видя колата платих 300 лева екотакса, и т.н. Всяка незаконна печалбарщина ми я представят в еко опаковка, че да ме ограбят.

Не съм доволен че паднал. Искам го мъртъв, в забвение. Нека остане крипто дето не се пилее енергия за него. Хабят най-скъпата и търсена енергия - електрическата. На всичко отгоре задръстиха пазара на гейм картите, и не само. 3Д рендериране и проектиране също страдат зарад безсмисленото копане на безсмислени битове.

Искам ги мъртви!
Биткойн е алфа версия, толкова в ранен стадий на разработка е, че точно за нищо не става. Не става за разплащане, не е децентрализиран. 300 портфейла владеят голямата част от биткойните, да не беше и над 80%. Не е анонимен, не е защитен от кражба. Дори за съхранение на стойност не чини, както се видя за няколко месеца се сурна наполовина. Само цапа въздуха и нищо повече.
 
Последно редактирано:
Също ако погледнеш историята ще видиш, че коментари като този на AseasRoa се появяват основно при корекции като е имало много такива корекции през годините. А това са хора, които дори не търгуват и опита им с тези транзакции е нулев. Те знаят основно да коментират и да вадят конспиративни теории.
О, нима? Я дай така за разнообразие поне един линк към такъв коментар. Не се съмнявам, че ще намериш, просто профилактично изисквам от теб да застанеш зад думите си.
 
Е как да си купя зрънчо за 1,50 като знам, че след 2 дена тва зрънчо мое да ми докара 150 кинта профит.
 
0*wOW1RaQ7t0lGqba6.jpg


It's a tulip.
 
Днес, както си седеше и опс над 5к лева за 6 часа нагоре, да следим да видим как ще е в бъдеще.
 
Цветомите, понеже визираш мен, че съм се скрил. Умишлено не пиша във въпросната тема(за това още в първия пост тогава бях написал по възможност да се заключи). За теб е мишкуване, за мен е безсмислено. И тук не ми се пише, макар скоро да не си качвал по два-три коментара на един път с двайсетина редит линка.
А ако ще пиеш бира, халал да ти е, даже ще се радвам. Да знаеш обаче, че 28% от финансирането на новата пивоварна, са от крипто :)

пп: Не, излъгах. Сега пак ги сметнах. 26% са, не 28.
 
По-интересното е, как само когато е на + някой се хвали..а когато се срива с по 25% за една нощ и нулира цифра банки..как тогава всички си траят и се правят на много заети :) Яко ми е познато от някъде :)

По-добре следете какво става през ноща ;)
 
По-интересното е, как само когато е на + някой се хвали..а когато се срива с по 25% за една нощ и нулира цифра банки..как тогава всички си траят и се правят на много заети :) Яко ми е познато от някъде :)

По-добре следете какво става през ноща ;)
Е нали форума е за предприемачи, нормално вложили са по един или друг начин, чакат, то всеки се бори за нещо в тоз живот, да успее. Понякога става, понякога не, ма според мен добре който е взел, има тръпка нагоре, надолу, не е да се седи на едно място.
 

Горе