Bitcoin / Биткойн

Добре де, пита ме за златния стандард, дадох ти някакви материали да гледаш, защо ме попита, след като изобщо не поглеждаш? Икономика не си ли учил? Това са базови неща, дето в училище се учат, какво е дефлационна валута, инфлационна, защото дефлационната не е хубаво нещо, защо сме обърнали на модерна икономика, с инфлация и т.н.. ?

Не знам дали поглеждаш, това би ти дало базовите неща защо златния стандарт си заминава.
 
Ето какви чудеса причинява инфлацията в Топ държава, не "Бананова"...
Реална обява!
 

Прикачени файлове

  • ee54c84379f64054e47077c156e93fe0.jpg
    ee54c84379f64054e47077c156e93fe0.jpg
    118.3 KB · Преглеждания: 6
Ето какви чудеса причинява инфлацията в Топ държава, не "Бананова"...
Реална обява!

Ти колко пари имаш задържани от тая година от която е снимката? Нали точно това е идеята, че парите ще ги сложиш в къщата, къщата ще си увеличи стойността с времето... Върни се в училище човек, това са супер базови неща, не си се сетил ти да нищиш златния стандарт, материали колкото искаш да четеш и да се ограмотиш защо не струва и куца схема пред MMT
 
* Не е важно аз колко имам, важното е всеки да разбера за каква кражба става на въпрос...
 

Прикачени файлове

  • Iflanciq.jpg
    Iflanciq.jpg
    111.7 KB · Преглеждания: 3
  • inflaciq.png
    inflaciq.png
    18.2 KB · Преглеждания: 2
Ще ти го обясня така - представи си свят от утре, където стойността на парите се увеличава, щото да кажем САЩ копат злато , и постоянно валутата се увеличава , на база какво имат. И си гражданин на САЩ.

Имаш 10 милиона в банката - след една година, тези 10 милиона, ще са 10 милиона и 100 000 - примерно. Кой ще инвестира, като може само да си държи парите в банката и да му се увеличават заради златото?

А сега го забрави това отгоре, и имаш 10 милиона в банката - знаеш, че след 10 години, покупателната и способност ще е по-малко - затова ги вземаш тея пари и правиш една фабрика, завод, или купуваш къщи - тея къщи се купуват от някой, или строиш - съответно има работници, материали - движение на пари. С фабриката е същото - наемаш работници, движиш капитали, произвеждаш продукт - парите не се обезценяват, защото са вложени в инвестиция.

Ако не го разбираш - еми сори, 7ми клас децата го учат това.
 
Отделям ти време защото си близко, но ти убягва нещо, ще се опитам просто да ти го напиша.
Заринати сме от боклуци с 2г гаранция заради печатането.. огледай се.. Големите искат от новите пари, ама за да имат печалба и още и още.. трябва да се купува, ти, аз, мама, тате, трябва да са луди консуматори..
Погледни какво е било преди: Дядо ти, Баща ти, и сега и ти взимате един надник и тогава са се градили такива неща, който да останат! Фокусирали са се в занаят, а не да ядът и пият днеска щото утре ще е по скъпо..

Като ти чета примера и се сещам за филма "Хлапето" с Чаплин... плаща на едно хлапе да чупи витрините, а той работи като стъклар.. ( икономика нали ) .. и повечето хора ще си кажат.. ами да, то стъклата рядко се чупят.. ама тея пари дето "хлебаря" ги дава на "стъкларя" за ново стъкло, са били приготвени да отидат за нов костюм при шивача...
 
То това е заложено във всяка една икономика в модерния свят, откакто пада златния стандард.


Отделно инфлационната монетарна система, предразполага инвестициите и местенето на пари от един асет в друг. Ако валутата беше Бъткойн, дефлационна, защо ми е да инвестирам в нещо, ако си увеличава стойността? Нали това е идеята на модерната икономика, да накара парите да се движат, инфлацията е тоя способ, който обезценява парите, ако стоят на едно място, и не се инвестират.
Ви таковам аз, модерния свят. Продават тока в чужбина, ние на свещи! В момента по определение сме в ХИПЕРинфлация, над 50% месечно поскъпване.
 
Ще ти го обясня така - представи си свят от утре, където стойността на парите се увеличава, щото да кажем САЩ копат злато , и постоянно валутата се увеличава , на база какво имат. И си гражданин на САЩ.

Имаш 10 милиона в банката - след една година, тези 10 милиона, ще са 10 милиона и 100 000 - примерно. Кой ще инвестира, като може само да си държи парите в банката и да му се увеличават заради златото?

А сега го забрави това отгоре, и имаш 10 милиона в банката - знаеш, че след 10 години, покупателната и способност ще е по-малко - затова ги вземаш тея пари и правиш една фабрика, завод, или купуваш къщи - тея къщи се купуват от някой, или строиш - съответно има работници, материали - движение на пари. С фабриката е същото - наемаш работници, движиш капитали, произвеждаш продукт - парите не се обезценяват, защото са вложени в инвестиция.

Ако не го разбираш - еми сори, 7ми клас децата го учат това.
Как не се уморявате да повтаряте глупостите на учебниците!
 
Как не се уморявате да повтаряте глупостите на учебниците!

Предложи нещо тогава, може да вземеш Нобелова награда. Всъщност първият нобелов лауреат по икономика е именно човека, допринесъл най-много за MMT

@V.Andreev Я дай пак, че не ти се разбира.

И давамата май сте здраво Дънинг – Крюгер и си мислите, че знаете разни неща от хора посветили живота си на тези неща. Предложете алтернатива и проблем, щото това дето Андреев го плямпа, не е проблем на монетарната система.
 
Последно редактирано:
Предложи нещо тогава, може да вземеш Нобелова награда. Всъщност първият нобелов лауреат по икономика е именно човека, допринесъл най-много за MMT
В хипер-инфлация сме мой, изгори ги тия учебници от времето на баба ми!
Добре де, пита ме за златния стандард, дадох ти някакви материали да гледаш, защо ме попита, след като изобщо не поглеждаш? Икономика не си ли учил? Това са базови неща, дето в училище се учат, какво е дефлационна валута, инфлационна, защото дефлационната не е хубаво нещо, защо сме обърнали на модерна икономика, с инфлация и т.н.. ?



Не знам дали поглеждаш, това би ти дало базовите неща защо златния стандарт си заминава.
Булшит!
 
Далече си от хипер инфлация.
50 % на месец е определението. Някои продукти надминаха това. Ресторантите почнали да бачкат на загуба, преди ги мачкаха със маски сертификати и локдауни. Сега като изнесоха евтиния ток ще ги довършат.
Пустош и гето, туй е вашата инфлация. И хиляди безработни на борсата.
 
Има различни видове инфлация, тази за която говориш, не е породена от паричките. Тоя пич прави готини видеа по 2 минути.


 
Туборг бате, малките стъкла.
Тва е демоде. Пробвай:
iu
 

Surviving on BITCOIN for 48 Hours in El Salvador​


 
Има различни видове инфлация, тази за която говориш, не е породена от паричките. Тоя пич прави готини видеа по 2 минути.
Гледайте си ги вие тия тъпотии, реалният живот се случва зад прозореца. В контекста на темата - стана ли официална "валута" тоя динозавър Биткойн, алфа версия на крипто играчка, ВЕЧЕ с антикварна стойност. И никаква друга.
Алткойновете са светлинни години напред, което показва какви коне с капаци му се радват. За разлика от Биткойн има алткойнове с реална възможност да заместят кеша, и както самИ сте наясно няма да се случи.
Аха, горното клипче е яко, тъй и предполагах!
 

Горе