Bitcoin / Биткойн

Гледайте си ги вие тия тъпотии, реалният живот се случва зад прозореца. В контекста на темата - стана ли официална "валута" тоя динозавър Биткойн, алфа версия на крипто играчка, ВЕЧЕ с антикварна стойност. И никаква друга.
Алткойновете са светлинни години напред, което показва какви коне с капаци му се радват. За разлика от Биткойн има алткойнове с реална възможност да заместят кеша, и както самИ сте наясно няма да се случи.
Аха, горното клипче е яко, тъй и предполагах!
Светлинни години напред са в централизацията основно.
 
Считам за важно да се сподели и да се знае:

Централизация:
Едно управление е централизирано, когато всички или повечето решения и заповеди идват от централизиран източник, обикновено членовете от върхови нива на организационната структура. Непряко се свързва с процес на свеждане (консолидиране) до един център. Например: Невидима ръка го постави в центъра на събитията. Целият отбор го определи като централен нападател. Синоними на думата централизация са: групиране, окрупняване, съсредоточаване, концентрация, струпване, натрупване, сливане.

Децентрализация: Децентрализирането е процес на преразпределение или разпръскване на правомощия или функции, концентрирани на централно място или в централен орган. Децентрализацията е ситуация, в която различни правомощия са обект на различни организации (или понякога различни хора в един и същи орган).
 

Прикачени файлове

  • d332d3.png
    d332d3.png
    130.7 KB · Преглеждания: 1
Считам за важно да се сподели и да се знае:

Централизация:
Едно управление е централизирано, когато всички или повечето решения и заповеди идват от централизиран източник, обикновено членовете от върхови нива на организационната структура. Непряко се свързва с процес на свеждане (консолидиране) до един център. Например: Невидима ръка го постави в центъра на събитията. Целият отбор го определи като централен нападател. Синоними на думата централизация са: групиране, окрупняване, съсредоточаване, концентрация, струпване, натрупване, сливане.

Децентрализация: Децентрализирането е процес на преразпределение или разпръскване на правомощия или функции, концентрирани на централно място или в централен орган. Децентрализацията е ситуация, в която различни правомощия са обект на различни организации (или понякога различни хора в един и същи орган).
Някой ако още веднъж повтори тия теореми от първа страница, ще стане за стотен път.
В Салвадор дори не разплащат с Биткойн. Пак си е централизирано електронно банкиране, със залог Биткойн. Сорсовете са качени в Гитхъба, някой ако иска може да си направи официална валута със залог слънчогледово олио. Същото е.
Предложете с каква официална валута да сменя лева, дори не е трудно. Само да има шарани да се ловят! На всеки 4 години минават с мрежите да наловят балъчора, до другата петилетка се навъдили нови!
 
Как е, момчета? Нещо никой не поства покупки от както имаме малка корекция, а сега е много подходящо да се купува? Само се храните един друг кой какво очаква и кой какво казал.

Аз пък пазарувах в тези 1-2 месеца. По-долу ми е портфолиото към днешна дата.

Като имайте предвид, че и двата койна имат стейкване, но не успявам да измисля как да го вкарам него в таблица освен от време на време да обновявам поле с текуща бройка. Реално просто получавам койни с времето.

Cardano в момента ми носи около $70 на месец или около 5.6% на годишна база. Нямам намерение да продавам идните 10г. , защото познавам хора от екипа и много ми допада проекта. По едно време даваше доста повече, но цената все пак слезна от $5 на $1. :)

QBIT стекйването му работи според обема транзакции - 3% от всяка транзакция в блокчейна и към момента ми носи жълти стотинки. YOLO позиция, надявам да изляза след 3-4г. когато евентуално пуснат играта си. Пък ако ми хареса може да ги стискам. Ако фалират все тая, каквото стане. ;)

Edit: скоро ще публикувам и NFT портфолио.

Screen Shot 2022-04-08 at 11.07.20.png
 

Прикачени файлове

  • Screen Shot 2022-04-08 at 11.04.51.png
    Screen Shot 2022-04-08 at 11.04.51.png
    46.3 KB · Преглеждания: 9
Би ли споделил нещо рънващо с АДА? От както пуснаха нетуърка, от 3$ почти , вмомент са 1 и нещо, щеше да избухва
 
Би ли споделил нещо рънващо с АДА?

Потърси в Google има достатъчно проекти.

Едит: набързо свърших твоята работа, защото теб те мързи.

517 проекта, 1000+ smart contracts и над 3,000,000 нови портфейла към дата 11 март 2022г. Като графиката за ръст е право нагоре.

От както пуснаха нетуърка, от 3$ почти , вмомент са 1 и нещо, щеше да избухва

Cardano нямаше даже smart contracts до съвсем скоро. Какво избухване те гони?

Аз лично за себе съм повече от доволен с 53% за няма и 2г. и 5+% стейк в супер евтин токен.

Преди да приключат драмите с монетарната политика крипто няма да види нов дълготраен бул маркет, защото повечето обем се контролира от хедж фондове и алгоритми, а те няма да налеят пари докато не отминат рисковете в макро.
 
Последно редактирано:
Как е, момчета? Нещо никой не поства покупки от както имаме малка корекция, а сега е много подходящо да се купува? Само се храните един друг кой какво очаква и кой какво казал.

Аз пък пазарувах в тези 1-2 месеца. По-долу ми е портфолиото към днешна дата.

Като имайте предвид, че и двата койна имат стейкване, но не успявам да измисля как да го вкарам него в таблица освен от време на време да обновявам поле с текуща бройка. Реално просто получавам койни с времето.

Cardano в момента ми носи около $70 на месец или около 5.6% на годишна база. Нямам намерение да продавам идните 10г. , защото познавам хора от екипа и много ми допада проекта. По едно време даваше доста повече, но цената все пак слезна от $5 на $1. :)

QBIT стекйването му работи според обема транзакции - 3% от всяка транзакция в блокчейна и към момента ми носи жълти стотинки. YOLO позиция, надявам да изляза след 3-4г. когато евентуално пуснат играта си. Пък ако ми хареса може да ги стискам. Ако фалират все тая, каквото стане. ;)

Edit: скоро ще публикувам и NFT портфолио.

Виж файлът 23496

Купих бтц вчера на 41, днес на 40. Пазарувам внимателно, защото ако днешната свещ затвори под 37.5 ще влезем в беър и ще има по-ниски нива.
 
Купих бтц вчера на 41, днес на 40. Пазарувам внимателно, защото ако днешната свещ затвори под 37.5 ще влезем в беър и ще има по-ниски нива.

Аз пазарувам, когато имам свободни пари, защото след 5-10г. няма да има никакво значение дали днес е мечка, бик, кокошка, прасе и дали съм купил на Х или Y. ;)
 
Кога е следващият халвинг (намаляване на добивът наполовина)
Блоковете в които са зададени.
Блоковите награди.
И монетите в обръщение, включително и процентно.
 

Прикачени файлове

  • 278209414_4974334906016353_6927670146258529489_n.jpg
    278209414_4974334906016353_6927670146258529489_n.jpg
    152.2 KB · Преглеждания: 7
Сори, че ви развалям идилията за "store of inflation" и обичайните глупости дето ще се пишат тука за бъткойна, ако не съм аз и другото момче, дето ви хващат в глупостите всеки път. СПАМА е нещо нерелевантно с темата, това което споделям е точно по темата.
 

Горе