Bitcoin / Биткойн

За твое успокоение. Един ден криптото. Най-вероятно биткоините ще се котират реално. Бъфет го е страх от това време. Не си мисли, че е изкуфял или не разбира.

Криптото е в разнобой с печатницата на хартии. Понеже е в лимитирано количество.

Честно да ти кажа изобщо не ме интересува какво прави Бъфет или който и да е друг човек.

Забавлявай се в темите за войната и вируса. С мен няма да подхванеш дискусия.
 
Честно да ти кажа изобщо не ме интересува какво прави Бъфет или който и да е друг човек.

Забавлявай се в темите за войната и вируса. С мен няма да подхванеш дискусия.
Добре. Просто ти казвам, че криптото след някоя година, ще бъде средство за разплащане. Смяташ, че те бъзикам. Не те бъзикам. Просто казвам някои неща, които мисля, след време.

Не го приемай, като дискусия.

Ще трябва да мине време. Първо печатницата трябва да се регулира.
 
Добре. Просто ти казвам, че криптото след някоя година, ще бъде средство за разплащане. Смяташ, че те бъзикам. Не те бъзикам. Просто казвам някои неща, които мисля, след време.

Не го приемай, като дискусия.

Ще трябва да мине време. Първо печатницата трябва да се регулира.

Крипто никога няма да бъде масово средство за разплащане докато има тясна корелация с общия пазар.

И това няма нищо общо с печатници или конспирации, че някой го е страх от нещо.

Screen Shot 2022-05-06 at 12.20.21.png
 
Крипто никога няма да бъде масово средство за разплащане докато има тясна корелация с общия пазар.

И това няма нищо общо с печатници или конспирации, че някой го е страх от нещо.

Виж файлът 23986
Според мен има. Криптото има някакво обезпечение в смисъла на това, че количествата са ограничени.
 
Най-голямата глупост на света е, че криптото било ограничено. Последно ги гледах над 10 000 крипто "валути". Ако случайно стане тъй, че да не стигат - още 100 000 ще размножат, дори аз бих си пуснал моя монетка, ако има балъци да плащат кеш за нищо.
Биткойн е ограничен, докато не решат да ъпдейтнат протокола и да променят това. Освен това не става за разплащания, прекалено бавен е. Гръмките изцепки, че тая и оная държава приели Биткойн за официално разплащане се оказа мазен фейк. Само най-безхаберни хора останаха да вярват на такива глупости.
 
Най-голямата глупост на света е, че криптото било ограничено. Последно ги гледах над 10 000 крипто "валути". Ако случайно стане тъй, че да не стигат - още 100 000 ще размножат, дори аз бих си пуснал моя монетка, ако има балъци да плащат кеш за нищо.

Ми направи си след като е толкова лесно. ;)

Биткойн е ограничен, докато не решат да ъпдейтнат протокола и да променят това. Освен това не става за разплащания, прекалено бавен е.

Проблемът със скоростта е много вероятно да се реши. Дори и да не се реши никой не твърди, че BTC ще бъде крайният резултат, а не ETH или друга алтернатива. По-горе бях дал пример с BB и AAPL по темата с първенците.

Гръмките изцепки, че тая и оная държава приели Биткойн за официално разплащане се оказа мазен фейк.

Кое точно е фейк?

Единствено Ел Салвадор официално 2021г. прие BTC като има още няколко малки държави, които в момента го обсъждат. Ако се водиш по български медии или Reddit може и друго да си чул. :)

Само най-безхаберни хора останаха да вярват на такива глупости.

Хубаво е да не слагаш всички хора под един знаменател само защото ти не си запознат с една технология.

Това съм го чувал много пъти от най-различни хора, защото търгувам с акции. Как са виртуални пари и т.н. Познай в края на деня кой се прибира вкъщи с по-голям надник? Ако не си наясно просто стой настрана без да хейтиш.
 
Хубаво е да не слагаш всички хора под един знаменател само защото ти не си запознат с една технология.
Ти май не знаеш с кой си имаш работа. За всички е ясно, че @IvanKirov не е запознат с технологията, само той не го вижда. За сметка на това е готов ден и нощ да обяснява на някой как Биткойн не ставал за нищо и какво щял да направи някога, ма не е направил. Човека явно си има някаква лична трагедия за да разсъждава и общува по такъв начин, което не е хубаво нали, но той вече се е погрижил да ни обясни гледната си точка, която не се различава от гледната точка на скептик-новобранец. Знае всички критики, отправяни някога към Биткойн, само за тях иска да говори, без значение че никой не иска да го слуша.
 
Ми направи си след като е толкова лесно.

;)
Не е лесно, елементарно е. Затуй се навъдиха 10 000 койнове, и то преди година, сега може и 20 000 да са станали. И като прекомпилирам Биткойн на кой ще продавам крипто шит? Ще ти продам напълно оригинални биткойни, само дето базата данни ще е чисто нова. Искаш ли да си купиш?
Кое точно е фейк?

Единствено Ел Салвадор официално 2021г. прие BTC като има още няколко малки държави, които в момента го обсъждат. Ако се водиш по български медии или Reddit може и друго да си чул.
Едно клипче тук се завъртя. Почти невъзможно е да пазаруваш с бай хойни на пазара. Освен туй не работят с Биткойн, а тяхно си банкиране, работещо на база на цената на Биткойн.
Хубаво е да не слагаш всички хора под един знаменател само защото ти не си запознат с една технология.

Това съм го чувал много пъти от най-различни хора, защото търгувам с акции. Как са виртуални пари и т.н. Познай в края на деня кой се прибира вкъщи с по-голям надник? Ако не си наясно просто стой настрана без да хейтиш.
Е то тия дето търгуват с бело са най паралии. Това значи ли, че е смислен и хубав бизнес? Кое не ми е незапознатото с технологията, и къде е хейт?
Знае всички критики, отправяни някога към Биткойн, само за тях иска да говори, без значение че никой не иска да го слуша.
Ти може да не искаш да четеш, за слушане от форум - изключено. Избягвай да обобщаваш, не се изказвай от името на всички.
Проблемът със скоростта е много вероятно да се реши. Дори и да не се реши никой не твърди, че BTC ще бъде крайният резултат, а не ETH или друга алтернатива. По-горе бях дал пример с BB и AAPL по темата с първенците.
Постоянно ще излизат подобрени криптота. Тия новите са светлинни години пред динозавъра Биткойн. Просто балъците са пощурели да купуват крипто, въртят се огромни пари, и имат стимул да пускат нови проекти с подобрени койнове. И това няма да свърши някога, дяволски кръг е. Биткойн няма и милионна част от капацитета да смени паричното обръщение на света. Вече има криптота, които го могат. И кво, кога ще мога да си купя кафе с крипто?
Ся като се замисля - всички кафе машини имат нет, заради връзката с данъчните. Нямат оправдание да не приемат крипто.
 
Най-голямата глупост на света е, че криптото било ограничено. Последно ги гледах над 10 000 крипто "валути". Ако случайно стане тъй, че да не стигат - още 100 000 ще размножат, дори аз бих си пуснал моя монетка, ако има балъци да плащат кеш за нищо.
Биткойн е ограничен, докато не решат да ъпдейтнат протокола и да променят това. Освен това не става за разплащания, прекалено бавен е. Гръмките изцепки, че тая и оная държава приели Биткойн за официално разплащане се оказа мазен фейк. Само най-безхаберни хора останаха да вярват на такива глупости.
Обикновено първия печели. Запомни ми думата. След 3 години, 5 години или 100 години.

Пак ще се повторя, че не се ебавам.
 
Не е лесно, елементарно е. Затуй се навъдиха 10 000 койнове, и то преди година, сега може и 20 000 да са станали. И като прекомпилирам Биткойн на кой ще продавам крипто шит? Ще ти продам напълно оригинални биткойни, само дето базата данни ще е чисто нова. Искаш ли да си купиш?

Ама нали е много лесно да се правят пари с нов койн? Давай какво чакаш?

Едно клипче тук се завъртя. Почти невъзможно е да пазаруваш с бай хойни на пазара.

Наитина ли е невъзможно? Microsoft, Wikipedia, Paypal, Starbucks, AT&T, Overstock, Twitch, Amazon, Home Depot, CheapAir, Newegg, Namecheap и още много, много други големи компании, които ако тръгна да описвам ще ми отнеме дни.

Amazon e индиректно, но пак се брои.

Освен туй не работят с Биткойн, а тяхно си банкиране, работещо на база на цената на Биткойн.

Грешиш.

Е то тия дето търгуват с бело са най паралии. Това значи ли, че е смислен и хубав бизнес? Кое не ми е незапознатото с технологията, и къде е хейт?

Каква е разликата дали търгувам с крипто или с някоя growth акция от типа на HOOD?

Постоянно ще излизат подобрени криптота. Тия новите са светлинни години пред динозавъра Биткойн. Просто балъците са пощурели да купуват крипто, въртят се огромни пари, и имат стимул да пускат нови проекти с подобрени койнове. И това няма да свърши някога, дяволски кръг е. Биткойн няма и милионна част от капацитета да смени паричното обръщение на света. Вече има криптота, които го могат. И кво, кога ще мога да си купя кафе с крипто?
Ся като се замисля - всички кафе машини имат нет, заради връзката с данъчните. Нямат оправдание да не приемат крипто.

Много си далеч от тези неща.
 
Ама нали е много лесно да се правят пари с нов койн? Давай какво чакаш?
Няма будали да купуват крипто шита ми, лесно се пуска крипто, мъчно се продава. Криптотата дето напечатаха са трилиони, будалите са един файтон хора.
Шиба Ину пусна монетки, на брой число с 16 нули. Ограничени всяка по рода си. Шибариум :p се казва системата за смарт контракти. Копират един от други сорсове, само сменят името и продават на шараните.
Наитина ли е невъзможно? Microsoft, Wikipedia, Paypal, Starbucks, AT&T, Overstock, Twitch, Amazon, Home Depot, CheapAir, Newegg, Namecheap и още много, много други големи компании, които ако тръгна да описвам ще ми отнеме дни.

Amazon e индиректно, но пак се брои.
Дрън дрън! На пазара в Ел Салвадор, гледат го като извънземно, като пробва да купи риба с Биткойн. Баш у таз тема мина клипчето.
Каква е разликата дали търгувам с крипто или с някоя growth акция от типа на HOOD?
Огромна. Криптото е 100% емоция истерия и реклама.
Зад акциите все пак седи някакъв реален бизнес.
Много си далеч от тези неща.
Визираш себе си, нали? Нямам намерение да убеждавам поредното крипто зомби. Поне да беше казал с кое не си съгласен. Лесно проверими факти са.
Лайткойн беше втора монетка, сега я изгубих в маркет капа. Рипълите бяха втора по едно време, вече не са на първа страница.
Пирамиди, фараони, ... балъци за мильони!
Грешиш.
Кое греша бе мой, Биткойн няма капацитета и за средно голям град. На база на Lightening Network работят, което си е банкиране, със залог Биткойн. Все толкова лесно може да се върже с цената на злато, петрол, и квото се сетиш още.
 
Обикновено първия печели. Запомни ми думата. След 3 години, 5 години или 100 години.

Пак ще се повторя, че не се ебавам.
Еми първите намазаха дебело, на всеки 4 години цените се сриват, после който устискал истерията се повтаря. Нови шарани, ново поколение.

След 100 години няма да помните какво е Биткойн. Ще са минали още 5 такива простотии до тогава, и за пример ще го дават само в учебниците, както сега го сравняваме с манията за холандските лалета.
 
Дрън дрън! На пазара в Ел Салвадор, гледат го като извънземно, като пробва да купи риба с Биткойн. Баш у таз тема мина клипчето.

Дрън дрън, но е факт, че ако решиш можеш да живееш само с BTC без да докоснеш Fiat. И не става въпрос за България.

Огромна. Криптото е 100% емоция истерия и реклама.
Зад акциите все пак седи някакъв реален бизнес.

Ако знаеше как се прави SPAC IPO нямаше да говориш така. Половината SPAC компании, които са надолу 90% с корекцията от началото на годината граничат със скам. Значи е ОК те да са волатилни и 90% надолу ама крипто не е ОК? :)

След 100 години няма да помните какво е Биткойн. Ще са минали още 5 такива простотии до тогава, и за пример ще го дават само в учебниците, както сега го сравняваме с манията за холандските лалета.

Затова ли в САЩ и в други държави дори пенсионни и взаимни фондове вече предлагат BTC? Също Fidelity наскоро решиха да го включат в 401к портфолиата на клиентите си. Съмнявам се, че знаеш кои са или какво е 401к, но все пак има Google.

Както казах - много си далеч.

Не ме разбирай погрешно. Аз не смятам, че BTC ще остане като главна криптовалута и затова нямам BTC. Обаче работя в сферата за дигитални разплащания и съм доста навътре в някои неща.

Всеки човек, които мисли трезво трябва да има поне 5% крипто в инвестиционното си портфолио. Ако е по-млад може и 10%.
 
Дрън дрън, но е факт, че ако решиш можеш да живееш само с BTC без да докоснеш Fiat. И не става въпрос за България.
Да, в единия от двата им мола, ако седиш само вътре.
Ако знаеше как се прави SPAC IPO нямаше да говориш така. Половината SPAC компании, които са надолу 90% с корекцията от началото на годината граничат със скам. Значи е ОК те да са волатилни и 90% надолу ама крипто не е ОК? :)
И в криптото и в акциите има скам. Само че не може да сравняваш коя да е акция, с кое да е крипто. Биткойн е 100% емоция, пък за останалите крипто да не говорим. Добри Божилов дори ЛевКойн беше пуснал, ама българинът не е като американския бройлер. Не намери мющерии да купуват изкопирания му биткойн.
За това ли в САЩ и в други държави дори пенсионни и взаимни фондове вече предлагат BTC? Също Fidelity наскоро решиха да го включат в 401к портфолиата на клиентите си. Съмнявам се, че знаеш кои са или какво е 401к, но все пак има Google.
Знам какво е, и като предлагат БТК какво? Заради кукувци в третата възраст, които вчера са чули за криптото, и айде да не изпуснат келепира. Рекламен трик.
Както казах - много си далеч.

Не ме разбирай погрешно. Аз не смятам, че BTC ще остане като главна крипто валута и за това нямам BTC. Обаче работя в сферата за дигитални разплащания и съм доста навътре в някои неща.
Откога си навътре момко, то вече и по селата са тръгнали младежи, да залъгват бабичките да инвестират в крипто. Като няма да е БТК кажи кое ще е, че нещо излизат постоянно нови, а тия дето бяха на върха само преди 8 години вече не са и в първите 100.
Всеки човек, които мисли трезво трябва да има поне 5% крипто в инвестиционното си портфолио. Ако е по-млад може и 10%.
Да ти продам малко крипто, не 10 %, 110% трябва да имаш! Изтегли заем и купувай, щото ще свършат!
Пробвал ли си да събереш всички крипто стотинки от първата, само от първата страница на coinmarketcap. Сумата им е някакво число с двуцифрен брой нули отзад.
549,063,278,876,302 SHIB, преди малко копирах сумата на койновете на Шиба Ину. Изглежда ли ти като ограничен ресурс? На всичко отгоре и него го копират. На всяко незначително събитие посвещават нов койн.

Я, сетих се за любимото ми доги. Тука ми се плюнчиха като купуваха на 50 цента бройката, щото се вдигала цената. ИНДИАНЕЦ съм бил, не съм разбирал, много изостанал.
Гледай сега къде е :
 
Последно редактирано:
Да, в единия от двата им мола, ако седиш само вътре.

И в криптото и в акциите има скам. Само че не може да сравняваш коя да е акция, с кое да е крипто. Биткойн е 100% емоция, пък за останалите крипто да не говорим. Добри Божилов дори ЛевКойн беше пуснал, ама българинът не е като американския бройлер. Не намери мющерии да купуват изкопирания му биткойн.

Знам какво е, и като предлагат БТК какво? Заради кукувци в третата възраст, които вчера са чули за криптото, и айде да не изпуснат келепира. Рекламен трик.

Откога си навътре момко, то вече и по селата са тръгнали младежи, да залъгват бабичките да инвестират в крипто. Като няма да е БТК кажи кое ще е, че нещо излизат постоянно нови, а тия дето бяха на върха само преди 8 години вече не са и в първите 100.

Да ти продам малко крипто, не 10 %, 110% трябва да имаш! Изтегли заем и купувай, щото ще свършат!
Пробвал ли си да събереш всички крипто стотинки от първата, само от първата страница на coinmarketcap. Сумата им е някакво число с двуцифрен брой нули отзад.
549,063,278,876,302 SHIB, преди малко копирах сумата на койновете на Шиба Ину. Изглежда ли ти като ограничен ресурс? На всичко отгоре и него го копират. На всяко незначително събитие посвещават нов койн.

Я, сетих се за любимото ми доги. Тука ми се плюнчиха като купуваха на 50 цента бройката, щото се вдигала цената. ИНДИАНЕЦ съм бил, не съм разбирал, много изостанал.
Гледай сега къде е :
Малко добро настроение, благодаря.
 
5g.jpg1g.jpg
Статистиката от днес: 08.05.2022г
Първата снимката: 5 години назад - 1 688% Нагоре
Втората снимка: 1 година назад - 32,48% Надолу
 

Горе