Bitcoin / Биткойн

Да не се обиждаме, надявам се не ми се сърдиш като ти казвам, че нямаш хабер от ИТ.
Трябва ли да се сърдя? По-скоро не разбирам защо въобще казваш такова нещо. Освен че дефиницията за ИТ е доста обширна, ти дори не знаеш как се казвам, еле па да знаеш какво и колко разбирам от софтуер, хардуер, мрежи, Интернет или каквото ще да е свързано с компютри.

Но дори с това дето казваш пак ми напомняш на бедния ми приятел, който редовно си създава дефиниции за нещата, така както му е удобно. Примерно ако нещо му се счупи колата и не знае точно какъв е проблема, той решава че проблема е най-лекия от всички възможни. Аз колкото и да му казвам, че според мен проблема е по-сериозен, той не ще да чуе и отрича.

Така че щом те успокоява мисълта, че нямам хабер от ИТ... ок, така да бъде, аз няма какво да направя по въпроса :)

Тия истинските програмисти инвестираха в наивността ви, и шепа народ направиха най-голямата и безполезна пирамида в историята.
Да се надяваме, че колкото се може по-скоро тая лоша пирамида най-накрая ще рухне и ще заживеем спокойно. Щото сън не ни дава мисълта, че хората по света си губят фиатните спестявания и харчат колосални количества ток за нема нищо. Даже най-добре да забраним криптото със закон. Даже не закон, а конституция. Криптото трябва да се приеме като болест и да се забрани глобално от СЗО. И да се измисли нова ваксина, която ще блокира допамина на хората, като така ще ги спре да си мислят за възможността да "инвестират" в каквото и да е.
 
Стига бе, Луна има още накъде да бъде изгърбена. Binance ще пуснат наново търговията на 30-ти Май , мисля в 12:30 наше време, и аз смятам да се възползвам. Дотука съм 23% нагоре, след няколко лоши трейда. Бях +43% преди това. В понеделник ще наваксвам, защото сегашната цена ще отиде нагоре, според мен. Новия Луна тоукън обаче е няма да го играя, че там очаквам още доста да се пада, а и нямам нерви за него.
 
Стига бе, Луна има още накъде да бъде изгърбена. Binance ще пуснат наново търговията на 30-ти Май , мисля в 12:30 наше време, и аз смятам да се възползвам. Дотука съм 23% нагоре, след няколко лоши трейда. Бях +43% преди това. В понеделник ще наваксвам, защото сегашната цена ще отиде нагоре, според мен. Новия Луна тоукън обаче е няма да го играя, че там очаквам още доста да се пада, а и нямам нерви за него.
Всичко е възможно в криптото, но като гледах за тая Луна, излиза че самия й създател е измамник. При това положение не може да излезе нищо хубаво.

Между другото има и още един подобен койн - Waves, който също има стейбълкойн - USDN (Neutrino), който стейбълкойн е доста разклатен и е постоянно под $1.
 
ти дори не знаеш как се казвам, еле па да знаеш какво и колко разбирам от софтуер, хардуер, мрежи, Интернет или каквото ще да е свързано с компютри.

То как се казваш няма общо с познанията ти, или по-скоро липсата им, които демонстрираш. Сега някаква дива мода излязла, първото интервю за работа го прави софтуер, задава стандартни въпроси и си вади извод дали да занимаваш живи хора нататък. Само по физиономията ги разделя, без да го интересува за имена.

Като казах патърни и алгоритми.
Много красиво, като по учебник. Туй е цялото CV на бай ви Хойн. Първите 2 напъна си приличат като 2 капки вода. Накъде ли ще отиде третия... Интересно ми е ако го пуснеш на AI за търговия, какво ли ще каже. Според мен е очевидно, ама кой знае. И с бай Хойн са вързани всички алткойни, всички му следват посоката.
За стейбъл койните вече видяхме, колкото са койни толкова са стейбъл.


baiHoin.png
 
Има някаква странна (а може би не) зависимост между курса биткоин - долар и долар - рубла.
 
Има някаква странна (а може би не) зависимост между курса биткоин - долар и долар - рубла.
Връзката е, че на 2 години излиза следващото поколение месодаен добитък. На 2 г. балонът гърми, после повече баби чули за Биткойн, и по-зловещ балон надуват.
Аз миналата година намерих жив човек, земеделец, не беше чувал за Биткойн. Има още накъде! И прошляците като минат от ред да инвестират в новата икономика - тогаз може да почна да го скъсявам.
 
Последно редактирано:
Връзката е, че на 2 години излиза следващото поколение месодаен добитък. На 2 г. балонът гърми, после повече баби чули за Биткойн, и по-зловещ балон надуват.
Аз миналата година намерих жив човек, земеделец, не беше чувал за Биткойн. Има още накъде! И прошляците като минат от ред да инвестират в новата икономика - токаз може да почна да го скъсявам.
Забелязах, че когато курса долар-рубла има колебания +/- по същото време и биткоин е назад-напред но се въртят около подобни колебания поне от месец.
 
То как се казваш няма общо с познанията ти, или по-скоро липсата им, които демонстрираш.
Посочи ми мой пост, в който демонстрирам липсата си на познания в ИТ сферата.

Аз миналата година намерих жив човек, земеделец, не беше чувал за Биткойн.
И как разбра, че не е чувал за Биткойн, ако ти лично не си го питал? Мрънкаш срещу Биткойн като недоклатена булка, но с който човек намериш си говорите за Биткойн, така ли?
 
Посочи ми мой пост, в който демонстрирам липсата си на познания в ИТ сферата.
Всички твои постове.
И как разбра, че не е чувал за Биткойн, ако ти лично не си го питал? Мрънкаш срещу Биткойн като недоклатена булка, но с който човек намериш си говорите за Биткойн, така ли?
Ходят едни айнзац групи по селата, да навиват бабите да инвестират в Биткойн. Обади ми се да ме пита какво е туй.
Изглежда са свършили шараните по градовете, емнаха бабите.
 
Ванчо, докато се чудиш как да хейтиш хойните и хората, всичко тръгна нагоре. Изпускаш момента, момче :D $20k само през крив макарон.
 
Абе играйте ги движенията между тия дипове, бе.
Толкова безплатни пари има там
 

Прикачени файлове

  • 9D4ADFC0-812E-4FA3-9E41-7014BC9B0178.png
    9D4ADFC0-812E-4FA3-9E41-7014BC9B0178.png
    470.5 KB · Преглеждания: 17
Забавлявате се а :) Нека да е весело

Crypto-Meme-on-Leonardo-DiCaprio-1024x768.jpg
 
LUNA много ми напомня на случките при краша на BTC от 2018-та, което е тъжна работа: https://www.taiwannews.com.tw/en/news/4551502
Сега я форкнаха и тая сутрин видях, че са ми се появили 5 от новите LUNA 2.0 в портфейла. Продадох ги веднага на "вярващите" в проекта.
 
Дали е ЛУНА, дали е БТЦ, дали е ХНТ, дали е нещо друго - разликата е нулева. Всичките са базаданни, при това immutable, и доста бавна и неработеща и правеща не това, за което се предполага. Още повече, че всички тези 20 000 магически числа различни ( коини ) - приходите идват от новите хора ( понзи ), и проблема е, че когато парите спрат ( свежите ), да отиват към една такава система - negative sum game - тя се срива.

Тука сме ИТ-та що годе - транзакция/ тоест запис в базата, да отнема 10-15 минути и да не може да скалира е трагично, още повече да го представят за нещо иновативно, като в интерес на истината, крипто технологията ни връща 100 години назад.

И крипто скептиците като мен, които ежедневно следят нещата, заради комедията - много хора остават с впечатлението, че сме bitter и salty, щото сме губили пари или щото сме опуснали момента. Не могат да разберат, че според Нас - цената дали ще е 100 000$, или 1$ - няма никакво значение - в същината е много ясно какво представлява - get quick rich scheme.


@Victor R - чекни коментарите, има дискусия.

Мда, ЛУНА 2.0 :D . Мадофф за по-малко пари, отиде в затвора да гние за 200 години, а тоз лови нови шарани.
 
Последно редактирано:
Дали е ЛУНА, дали е БТЦ, дали е ХНТ, дали е нещо друго - разликата е нулева. Всичките са базаданни, при това immutable, и доста бавна и неработеща и правеща не това, за което се предполага.
Ако ти вземеш спрей и нарисуваш нещо на някоя стена, само ще те препсуват злобно и евентуално ще си пребоядисат стената. Когато Banksy направи това, ограждат стената с ограда и туристи почват да се тълпят да я снимат:

NDAzOEFENDc4OA


Ти може дори да мразиш Banksy и да вървиш наоколо да разправяш как неговата и твоята рисунка представляват едно и също - спрей върху стена - но това едва ли ще промени общественото мнение, че рисунката на Banksy е ценна, а твоята не.

Както може да има две рисунки, оценени по много различен начин от обществото, така може да има и две бази днни, оценени по много различен начин от обществото.

Ти и Ванчо можете цял ден да обяснявате как еди кой си койн нямал никаква стойност, но това би означавало само едно - дадения койн няма стойност за вас конкретно. Но вашата оценка не е същата, като оценката на останалите хора, и това е много важно да се разбере.

Същото важи и в обратния вариант. Някой може много силно да вярва например, че LTC е много по-ценен койн от BTC и трябва да струва $68k вместо $68. Но оценката на този човек за LTC не е същата като оценката на останалите хора. LTC струва $68 в момента, защото в момента на толкова е оценен. Който иска да си легне с чорапите, но това е положението.
 
Да пичага, защото Банкски творбата му - ще е хубава и красива, а моята ще е мацаница, дето никой няма да иска да купи. И ако някой му купи творба или да говорим общо за картинките, щото са ти в устата - там купуваш картината, контурите, следите на четката, на детайлите, на история ако е стара.


Сменяме темата, като не ни изнася - има ли смисъл да повтарям, че в тая твоя базаданни, append only - няма никакво бъдеще - и математически коините са обречени на провал - zero sum game.


И някой вярвал, че нещо струва еди какво си - ами да - няма проблем да вярваш, проблема идва - когато всеки купува, за да го продаде на следващия след него, на по-голяма цена - това се нарича балон, особено ако това, което купуваш, няма стойност и не се използва за друго, освен да се молиш да влизат повече хора в схемата, за да се вдига цената, щото от там идват профитите - от новите съкъри, а не от продукт или услуга.

- обяснява го елементарно, къде е проблема, без техническите детайли, че не става.
 

Горе