Bitcoin / Биткойн

преди 7-10 години си бях отворил някакъв валет свързано с биткоин , но не си спомням дали тогава купих или не.. има ли начин да разбера ахахаха.. бях си свалил валета през някакъв domain .info или нещо от сорта BASE , но не си спомням.. помня че ме изпратиха там от някакъв официален сайт
Провери си пощите и директории за wallet.
 
@ReminD не разбрах какво е смешното ?
Че с един месец цъкане си правиш 5 цифрена сума ли ?
Като изключим, че таксите им бяха убийствени..... 1 евро + % от сумата при теглене към пейпал (ако ти остават в баланса само 1 евро такса).
2012 беше супер за правене на пари от въздуха (и биткойн .)
 

Прикачени файлове

  • Screenshot 2022-07-19 095517.png
    Screenshot 2022-07-19 095517.png
    26.9 KB · Преглеждания: 20
Като изключим, че таксите им бяха убийствени..... 1 евро + % от сумата при теглене към пейпал (ако ти остават в баланса само 1 евро такса).
2012 беше супер за правене на пари от въздуха (и биткойн .)
Това са такси на Blizzard, но и без това PayPal и другите такива онлайн разплащания си имат немалки такси. Цифри около 3-6% и дори повече при всяка една транзакция. Който получава такива плащания знае. И после таксите на Биткойн били големи. При все че има Litecoin и т.н. ако е тоя зор да се купуват кафета.
 
преди 7-10 години си бях отворил някакъв валет свързано с биткоин , но не си спомням дали тогава купих или не.. има ли начин да разбера ахахаха.. бях си свалил валета през някакъв domain .info или нещо от сорта BASE , но не си спомням.. помня че ме изпратиха там от някакъв официален сайт

имаш ли файл/директория с файлове или не?
 
преди 7-10 години си бях отворил някакъв валет свързано с биткоин , но не си спомням дали тогава купих или не.. има ли начин да разбера ахахаха.. бях си свалил валета през някакъв domain .info или нещо от сорта BASE , но не си спомням.. помня че ме изпратиха там от някакъв официален сайт
Това малко ми звучи като тази история:
 
Това малко ми звучи като тази история:
Аз не си спомням дали изобщо има нещо помня че открих някаква сметка и пробвах разни работи с някакви покери мокери трейдъри, обаче дали изобщо съм си взел някак си нещо незнам, че тогава директно не можеше да се купува..
 
Аз не си спомням дали изобщо има нещо помня че открих някаква сметка и пробвах разни работи с някакви покери мокери трейдъри, обаче дали изобщо съм си взел някак си нещо незнам, че тогава директно не можеше да се купува..
Не че разбирам особено от тези неща, но до колкото знам повечето сайтове в началото са фалирали и дори да си имал нещо, вече го нямаш, щом не помниш и името на сайта дори....няма какво да го мислиш
 
М/увременно, не знам защо нещо ми се счупи теорията за цената на бъткойна последните дни. Очаквах го в периода до към 15-ти тоя месец да слезе до нива около или под 16500, когато мисля да си купя прилично количество, а той от няколко дена се пъне в обратната посока.

Защото няколко от големите компании, които ги чакаше марджин кол се финансираха. По принцип 18-20к са много критични нива.

Сега проблема е, че ако пак има голям шок - например ако Китай нападне Тайван и настане паника ако цената отиде под тези нива ще стане интересно.

Също чакаме макро покрай инфлацията. Засега се очаква да се стабилизира.

От там и спекулативните асети върнаха доста нагоре. Някои компании качиха над 50% спрямо април-май. Говори се, че дъното при тях вече е стигнато.
 
Солана влагаш 7,5 $, вадиш един.
Полкадот 7 към 1, загуба.
Догито 10 към 1 в ГЗ.
Аз ли бях тъпия?
 
Солана влагаш 7,5 $, вадиш един.
Полкадот 7 към 1, загуба.
Догито 10 към 1 в ГЗ.
Аз ли бях тъпия?
Разбирам идеята, но е тъпо всеки път когато мериш загуби от абсолютния връх. Настоявам за мааааалко повече реалистичност. Трябва да знаеш много добре, а и то лесно се вижда на графиките, че абсолютните върхове са супер short-lived. Трябва да са една шепа хора, ако не един единствен човек на тая планета, който е направил покупката на абсолютния връх на дадена графика. Не можеш просто така да заявяваш, че ВСЕКИ, който някога си е купил Доге да кажем, го е купил на цена 0.73995. Това е практически Не.Въз.Мож.Но!
 
Не можеш просто така да заявяваш, че ВСЕКИ, който някога си е купил Доге да кажем, го е купил на цена 0.73995. Това е практически Не.Въз.Мож.Но!
Ти го заявяваш, не аз. В пиковите цени са търгували хиляди тарикати и балъци. Там са най-големите обеми.
Как познаваш, че някое крипто не е на АТН в момента? Или че бай Хойн не е тръгнал на последен поход към надолу, като PeerCoin да речем.
 
Аз ли бях тъпия

Да! :) Тъпо разсъждаваш. 300 страници и си пееш една и съща песен. Никой не възхвалява тук криптовалутите. Многократно е повтаряно, че това е високорискова инвестиция. Дори някой да е купил на ATH, трябва да е по-глупав и от теб да продава в момента на загуба. Седи и чака. Ковид, инфлация, война - всичко това е съвсем нормално да повлияе негативно на пазарите. Тези които са решили да вкарат днес последните си 10 к и утре да са милионери просто си заслужават да си загубят парите. Да вкараш всичко, което имаш в крипто също е лудост.
 
това е високорискова инвестиция. Дори някой да е купил на ATH, трябва да е по-глупав и от теб да продава в момента на загуба. Седи и чака. Ковид, инфлация, война - всичко това е съвсем нормално да повлияе негативно на пазарите.
Ъъъъ обърках са. Не беше ли при инфлация война ковид - дефлационното крипто само нагоре ? Презреният $ не струвал и хартията, на която напечатан.

Дръжте си догитата, като се преселим на Луната ще ви трябват. Тъй ви залъга Мъск.
HODL до края на вселената! Бяхте ми проглушили ушите с тая Солана.
Ся 86% ВГЗ!
Гледам на първа стр, ко да видя...
apecoin.jpg

Сещам се за трима българи, дето не се набутаха

Antoni Trenchev​

Co-Founder & Managing Partner
 
Последно редактирано:
Ето нещо забавно и по темата с Крипто и НФТ : Това не е платена реклама!





Сезон 1: 04.08.2022 - Епизод 01 "Как да купя Биткойн?" 11.08.2022 - Епизод 02 "Биткойн е пирамида!" 18.08.2022 - Епизод 03 "FOMO vs HODL" 25.08.2022 - Епизод 04 "Кечи създава НФТ" 01.09.2022 - Епизод 05 "...???..." 08.09.2022 - Епизод 06 "...???..." 15.09.2022 - Епизод 07 "...???..." 22.09.2022 - Епизод 08 "...???..." 29.09.2022 - Епизод 09 "...???..." 06.10.2022 - Епизод 10 "...???..."
 
Ти го заявяваш, не аз. В пиковите цени са търгували хиляди тарикати и балъци. Там са най-големите обеми.
Как познаваш, че някое крипто не е на АТН в момента? Или че бай Хойн не е тръгнал на последен поход към надолу, като PeerCoin да речем.
Искаш да те приемаме сериозно, а говориш такива небивалици. Първо, ATH е различно от "пиковите цени". ATH е най-пиковата от всички пикови цени, това е едно единственао число. Нормално е да го използваме като индикатор, нормално е да го повтаряме отново и отново. Когато върха на BTC от 2017 беше 20k, през следващите години все за това число се говореше. Да не говорим, че 20k дори беше закръглена цена, щото реалния ATH беше 200 долара по-ниско. Но 20k беше ли цената, на която ВСИЧКИ са си купили биткойните? Няма как да стане.

Ето ти ги пиковите цени, ATH и обемите от онова време, директно от Binance:
1661504110897.png

Графиката е 4H. Както виждаш, свещта на която принадлежи ATH дори няма някакъв особен обем. Повечето свещи преди и след нея имат по-големи обеми, а това са цени под 18k. Просто няма как тогава ВСИЧКИ в един момент да са купили BTC на 19798.68 (ATH на Binance), нито дори през времето на тази 4-часова свещ.
 
Искаш да те приемаме сериозно, а говориш такива небивалици. Първо, ATH е различно от "пиковите цени".
Точно за АТН говорих, за споменатите модерни алт-хойнове.
Пикова цена не знам кво е.
Тия дето стискат Догита от цена 60 цента, и ми викаха изостанал глупак, че не купувам... В тая тема седи.
Дръжте ми ся, стискайте... Дедовия!
 
Ъъъъ обърках са. Не беше ли при инфлация война ковид - дефлационното крипто само нагоре ? Презреният $ не струвал и хартията, на която напечатан.

И това дори не разбираш... Ако си купил 1 BTC на 20 к, след 5 год. 1 BTC може да е 40 к. Важното в случая е 1 BTC. Ти си го имаш него. След 5 години виждаш ли някакви изгледи покупателната стойност на долара да е по-голяма?

Днес си купуваш за 100 $ 20 сандвича по 5 $. Мисля, че ще се съгласиш, че след 5 години шанса със 100 $ да си купиш най-много 10 сандвича по 10 $ е голям, много голям.

При покупка на BTC на 20 к със 100 $, да кажем около 0.0045 BTC и шанс след 5 години цената му да е 40 к със същите 100 $ може пак да си купиш 20 сандвича, защото може да продадеш BTC на два пъти по-голяма цена. Не знам как да ти обясня по-просто нещата относно инфлацията. Запазване на стойност. А ако някой твърди, че пазарите ще са предимно в зелено при тази икономическа обстановка - скептичен съм.
 
Не знам как да ти обясня по-просто нещата относно инфлацията.
Не ми ги обяснявай!
Няма как да знаеш дали бай хойн вече не е тръгнал твърдо надолу.
От алт-хойновете на 2014, оцеляха само 3.
Доги на 90 % загуба, Рипъл и Лайтхойн пак нещо такова.
1200 алт хойна имаше живи, и 700 мъртви.
Туй ми било инвестиция!
Инвестиция е оня българин, дето го цитирах горе. Ще си кешира измислените монети, вие ще си ги дръшате при догитата.
 
И това дори не разбираш... Ако си купил 1 BTC на 20 к, след 5 год. 1 BTC може да е 40 к. Важното в случая е 1 BTC. Ти си го имаш него. След 5 години виждаш ли някакви изгледи покупателната стойност на долара да е по-голяма?

При покупка на BTC на 20 к със 100 $, да кажем около 0.0045 BTC и шанс след 5 години цената му да е 40 к със същите 100 $ може пак да си купиш 20 сандвича, защото може да продадеш BTC на два пъти по-голяма цена. Не знам как да ти обясня по-просто нещата относно инфлацията. Запазване на стойност. А ако някой твърди, че пазарите ще са предимно в зелено при тази икономическа обстановка - скептичен съм.

BTC до съвсем скоро имаше тясна корелация с NDX. Голяма грешка е да го броиш като добър хедж срещу инфлацията.

Остава си просто изключително спекулативен актив и като такъв няма общо с инфлация или защита от такава.

Общо взето е все едно купуваш някоя меме акция от сорта на AMC, GME или BBBY.

Не ме разбирай погрешно - според мен ако си сравнително млад e в пъти по-добре да купуваш с част от портфолиото си BTC в сравнение с това да събираш кеш, но трябва да си наясно, че рискът тази част утре да струва 0лв. е много голям.
 

Горе