Bitcoin / Биткойн

Не знам защо си мислиш, че трябва да е защита от инфлацията... по - скоро е "стойност" която е само твоя.. стига да знаеш как да я пазиш,
 
Не знам защо си мислиш, че трябва да е защита от инфлацията...

Защото се държи като спекулативен актив. Също не го мисля само аз има и по-умни хора. https://www.investopedia.com/ask/answers/100314/why-do-bitcoins-have-value.asp

Друга част е, че е децентрализиран, анонимен и т.н., но вече знаем, че не е.

по - скоро е "стойност" която е само твоя.. стига да знаеш как да я пазиш,

In finance, speculation is the purchase of an asset with the hope that it will become more valuable in the near future.

Това е самата дефиниция на спекулация. ;)
 
Щом нямаш вяра, щом фундаментално не вярваш в бъдещето... защо отделяш толкова много енергия, лично време за него.. не се занимавай, отделяй време на нещата в който вярваш, в който виждаш бъдеще..
Аман от съветници! Ти като не ми вярваш на мене що ме четеш?
 
Щом нямаш вяра, щом фундаментално не вярваш в бъдещето... защо отделяш толкова много енергия, лично време за него.. не се занимавай, отделяй време на нещата в който вярваш, в който виждаш бъдеще..
Именно! Само ще добавя, че хората обръщат повече внимание на нещата, които са им любими. Явно криптото е едно от най-любимите неща на Ванчо.

Не знам защо си мислиш, че трябва да е защита от инфлацията...
Мето от 2016 се е вкарал в американските пазари, което е някъде в средата на възхода, и още не е виждал загуби. Свикнал е от тогава всяка година задължително да върви преди инфлацията. Съответно вижда всеки пазар, който е на червено спрямо същия ден на миналата година, като провалил се в ролята да бъде защита от инфлацията. За него един пазар трябва задължително всяка година да е на зелено.

Нищо че американските пазари между 2000 и 2010 два пъти са били на сериозно червено.

Също така много обича когато става въпрос за американските пазари, да ги гледа 100 години назад. Но когато гледа Bitcoin, обича да стигне само до последния ATH и да не гледа по-назад. Защото колкото по-назад гледа, толкова по-ясно се вижда, че ако беше се вкарал в криптото през 2016, щеше да е на доста по-големи печалби сега.
 
Именно! Само ще добавя, че хората обръщат повече внимание на нещата, които са им любими. Явно криптото е едно от най-любимите неща на Ванчо.
Обожавам криптото. Шапка долу, поклон и метани на NEXO ли бяха, единия е син на Лидия Шулева. Трима българчета.
Ей тъй се прави пари от крипто. Размножаваш няколко трилиона, и ги продаваш на шараните.
Шиба Ину толкова се оляха, че не знам как се казва такова число. 10 с 16 нули, толкова монетки предложиха. Балъците си съсипват харддисковете, инженерен шедьовър, ще изкопаят монетки, после при DARK coin и компания. Няколко десетки хиляди забравени "валути".
 
Последно редактирано:
Здравейте, не намирам инфо коя банка разрешава биткойн теглене, т.е да се обърнат в борсата и да се пуснат за левове? Четах, че част от банките изобщо не работят с криптовалути и затова питам. Ако не става с бг банка, то Револют и Вайс вършат ли работа? Сумата е малка, та незнам как да си ги взема, не търгувам, не инвестирам, просто имам едни дребни биткойни обърнах ги и седят в борсата.

altcoins . bg
 
Здравейте, не намирам инфо коя банка разрешава биткойн теглене, т.е да се обърнат в борсата и да се пуснат за левове? Четах, че част от банките изобщо не работят с криптовалути и затова питам. Ако не става с бг банка, то Револют и Вайс вършат ли работа? Сумата е малка, та незнам как да си ги взема, не търгувам, не инвестирам, просто имам едни дребни биткойни обърнах ги и седят в борсата.

Това го видях сега. Зависи от exchange-a.

Binance например имат опция за SEPA превод и всяка банка би трябвало да ти свърши работа. Аз поне не съм имал проблеми, но и не съм теглил скоро. Мисля, че всеки голям exchange има SEPA вече?

Може и директно към дебитната ти карта ама има такси в проценти там. SEPA си е без пари, едно евро.

Т.е. обръщаш в Binance (примерно) в EUR и пращаш към въпросната банка.

Естествено ако си направил печалба трябва да си платиш 10% данък върху печалбата.
 
Здр, мерси за отговора. Четох, че някой банки отказват биткойн транзакции, за ЦКБ разбрах, че не приемат такива плащания. Затова и питах,да не ми ги блокират и после разправии. Знаеш ли дали ако банковата ми сметка е в лева а пуска докато дали ще стане. Сумата е под 500$, не е голяма надявам се да мине. После следва да платя и данъка, реално аз не се занимавам с търговии и тн имах едно биткойни седят с години сега малко съм в нужда от парички и покрай кризата и си викам обърнал съм ги седят, а в същото време не мога ги ползвам. Та четох и разбрах при някои банки минава, про други може и да не мине. Не е са юзър френдли повечето като чуят крипто валути и крипто борси. Предполагам, че няма да сезаядат за такава сума. Мерси

Пиши моля те в темата, не на лични. Така може да бъде полезно и на някой друг. :)

Не знам какво и къде си чел, но силно се съмнявам някоя банка да ти откаже SEPA превод. Никога не ми се е случвало.

Ако нямаш еврова сметка можеш да си направиш такава в произволна онлайн банка. Елементарно е и не разбирам какво го мислиш толкова...
 
 
абсолютен ташак, с нула факти!
 
5 цента!
%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BF%D1%82%D0%BE-jpg.25416
 
Това че първото не-нулево число е 5 не означава, че и числата след него са нули.
Психологическа граница. Не ме слушайте, ХОДЛ, гледам етера преди малко, и той се сурнал в пъти. Колкото спечелихте от peercoin преди години. Вкарваш 10 $ вадиш 1. Вкарваш салам излиза говедо.
 
Ти въобще виждал ли наскоро (па дори и не толкова наскоро) някой да има, или дори да говори за Peercoin? Аз започнах да се запознавам с криптото някъде по това време през 2016, преди цели 6 години, и дори още тогава не съм виждал да се говори за тоя койн.

Та ти сега като споменаваш Peercoin, не се ли усещаш, че говориш за някакви праисторически събития, които дори ветераните отдавна са забравили?

Освен това цената на Peercoin е била 10 пъти по-висока от днешната чак Януари 2018, и то само за 2 седмици. Не знам що не можеш да разбереш, че в тая тема много често бръщолевиш такива алабализми, че всички само ти се чудят на акъла.
 
Ти въобще виждал ли наскоро (па дори и не толкова наскоро) някой да има, или дори да говори за Peercoin? Аз започнах да се запознавам с криптото някъде по това време през 2016, преди цели 6 години, и дори още тогава не съм виждал да се говори за тоя койн.

Та ти сега като споменаваш Peercoin, не се ли усещаш, че говориш за някакви праисторически събития, които дори ветераните отдавна са забравили?
Следя криптото много преди тебе. Точно същия филм, голямия хайп, юруш ще свършат, PoS иновативно, виждат се като барони, купили на 3 $, беше стигнал над 10 ли, не ми се гледа в момента. Същото при Етера, минаха на PoS, мрежата същата, шараните нови. Сабахлем ги обереш до вечерта се нанизали нови.
Освен това цената на Peercoin е била 10 пъти по-висока от днешната чак Януари 2018, и то само за 2 седмици. Не знам що не можеш да разбереш, че в тая тема много често бръщолевиш такива алабализми, че всички само ти се чудят на акъла.
Кое е алабализъм, хванал съм се за Догито, щото хем е стар хойн, хем ми се смяхте как не разбирам. В тая тема е, бяха 50 цента, като ви разправях къв боклук е. Някой си ми се кекери - нищо че паднало, като го HODL не достатъчно време - пак ще напечели.
Ше почекате. Освен туй peercoin сякаш си ги купуват сами себе си, изкуствено вдигат цената, дано се хване някой балъчор. 3 и половина $ миналата година подскача, после рязко на половин долар, същата работа като простотията на Мъск с Доги на Луната.
Чак не мога да проумея на кви простотии кълвете, че и за много умни се имате!

Да купуваш парцели на Луната, имена на звезди и Earth 2 е пак същата простотия, ама поне е романтично.
Да се набарбальокаш в крипто, особено в алт - шитове, дори няма стил и романтика в това. Пък оригиналния бай Хойн е динозавър който освен за антика за друго не става. Антиките също имат стойност. За разлика от бай Хойн-а антиките се вдигат във времето, не копаят нови дъна.
 
Последно редактирано:
Точно същия филм, голямия хайп
Бе той може да е същия филм, ама героите са различни. Все едно да обясняваш на някой нов фен на Дързост и Красота за първата среща на Брук и Рич. Тъпо е. Или давай по-пресни примери, да има поне минимален шанс някой да знае за какво приказваш, или говори за алткойни вместо за конкретни койни.

Ще се върна на въпроса си от преди малко - ти като се правиш на такъв познавач и разбирач, забогатя ли извън криптото??
 
И другия ти проблем - сам се газираш. Безполезно се изхвърляш, като чикия на мокър пясък. Отговаряш на някакви проблеми, които сам си измисляш. Ей го, и за Доге никой не е говорил скоро, ама ти го вадиш от хралупата. И то докато си пишеш с мен. Само да припомня, на 19 Април 2021 съм казал, че е идеален момент да се продава (въпреки че след това скача още 100%). На 6 Май 2021 съм показвал и какъв голям балон е бил по това време. А на следващия ден, 7 Май 2021, баш на самия връх, съм предупредил за възможен спад дори до 0.04, макар че тогава си представях че това може да се случи още през лятото на 2021. И при тия ми критики към Доге още тогава, ти сега в отговор на мои постове ми приказваш за Доге.
 
Бе той може да е същия филм, ама героите са различни. Все едно да обясняваш на някой нов фен на Дързост и Красота за първата среща на Брук и Рич. Тъпо е. Или давай по-пресни примери, да има поне минимален шанс някой да знае за какво приказваш, или говори за алткойни вместо за конкретни койни.
Ама как бе, как може да говориш за остаряло крипто? Нали в туй е идеята, единствени и неповторими хойни, притежаваш ги, дефлационни, цената само нагоре. Да не си помисли човек, че могат да бъдат забравени, вовеки. Случвало се е 20 000 пъти досега, толкова са починалите хойни. Каква е гаранцията, че това няма да се случи с крипто портфейла ти в момента?
Ще се върна на въпроса си от преди малко - ти като се правиш на такъв познавач и разбирач, забогатя ли извън криптото??
Инвестирам в мои си проекти, криптото не е част от това, извън темата е.
Признавам, че ти лично беше против Догито. За едни други пишман инвестори предприемачи говоря, дето направиха предприемач обидна дума. Киро Брейка много ги храни такива.
 

Горе