Bitcoin / Биткойн

Ванчо, добре че е криптото за да имаш такива радостни моменти в живота :) Че иначе както е казал @Leverage, май и 2 лв нямаш.

Обаче най-накрая някакво развитие, че тия около 20k доскучняха през последните няколко месеца. Поздравления на който е искал да купи толкова евтино и е купил. На мечките пожелавам и 10k да стигнем, че там някъде имаше един дългоочакван CME gap. Малко кофти че за пореден път стават излагации от спекулации, ама какво да се прави. При фиатните валути ни цакат банки и правителства, в криптото ни цакат централизирани ексчейнджи.
 
Ванчо, добре че е криптото за да имаш такива радостни моменти в живота :) Че иначе както е казал @Leverage, май и 2 лв нямаш.
Нямам бе, от водомера ти пиша.
Крипто шитните се навъдиха повече от песъчинките по всички земни плажове. Съвсем буквално това е факт.
Такава хиперинфлация историята не помни.
 
@metaverse на мен би ми било интересно да участвам в тоя валидатор и, въпреки че прочетох назад защо си стигнал до идеята да хостваш сам, мисля че имам по-добри предложения. Все пак работя с над 35 дейта центъра по света и навсякъде имам свободен капацитет за такива неща:) Да си намерим някакъв по-директен канал за комуникация, ако искаш?

За всичко друго, което си казал също съм съгласен. Аз просто не успявам да видя (засега) риск в Бинанс все още. С тея темпове надолу може сутринта даже да съм ги изпуснал:) Но засега си стоя зад мнението с парите там.

ПП. На всички, които го наричате балон, искам да ви кажа че чакам вече за трети път да се завърти колелото за да паднат пари от нищото. Казвал съм и преди, не си мислете че тука всички сме купили на скъпото след като Бтв са казали че биткойн е ATH.
 
Как не ви е срам да сравнявате със злато!
Ми то и златото не е на никъде. При нормални условия от короната насам трябваше да е сигурно 2 пъти нагоре, а то почти не е мръднало. Което значи, че се е сринало като стойност барабар с долара. И златото е под централизиран контрол, колкото не можеш да си представиш.

Такава хиперинфлация историята не помни.
Не историята, а ти не помниш. Хиперинфлациите са толкова регулярни, колкото и земетресенията.
 
Ми то и златото не е на никъде. При нормални условия от короната насам трябваше да е сигурно 2 пъти нагоре, а то почти не е мръднало. Което значи, че се е сринало като стойност барабар с долара. И златото е под централизиран контрол, колкото не можеш да си представиш.
Що все с $ се равнявате бе, нали хартийки и цифрички в компютър. Сравнявай бай хойн със злато! 75% загуба от АТН.
 
Що все с $ се равнявате бе, нали хартийки и цифрички в компютър. Сравнявай бай хойн със злато! 75% загуба от АТН.
Нали каза да се засрамя, че сравнявам със злато, а.к.а божия биткойн?
Да напомня за графиката, дето пуснах, показваща как 7+ години не могат тия, които са купили през 2012г. да си изкарат парите от това злато?
 
Нали каза да се засрамя, че сравнявам със злато, а.к.а божия биткойн?
Да напомня за графиката, дето пуснах, показваща как 7+ години не могат тия, които са купили през 2012г. да си изкарат парите от това злато?
Еми след 10 г. е много вероятно да са вътрешно. Златото е фетиш откак има човечество. Римските жълтици - сам си сметни доходност за 2 хиляди години.
След 2000 г. за хойна ще пише като за най-мащабната пирамида. понци далавера.
 
Що все с $ се равнявате бе, нали хартийки и цифрички в компютър. Сравнявай бай хойн със злато! 75% загуба от АТН.
За пореден път ти казвам, че ATH е цената, на която най-вероятно един единствен човек е купил даденото крипто. Един, а не всички, както го представяш. Престани да се правиш на малоумен... или си?

Е хубаво, 75% надолу. След колко % нагоре преди това, а?

Да напомня за графиката, дето пуснах, показваща как 7+ години не могат тия, които са купили през 2012г. да си изкарат парите от това злато?
За което пък време криптото е направило не знам колко балона. Пък който продал-продал. Който тепърва вкарва кинти, още от сега да се готви психически, че като види балон е най-добре да разтоварва кошницата, а не да я товари още. Товаренето се прави в моменти като сегашния.
 
@IvanKirov Не. Просто като не знаеш кога да купиш отиваш назад.
Същевременно златото е 60% нагоре ако си купил преди 5 години, ама това ходи го обяснявай на оня от пика през 2012г. дето не могат да си покрият инфлацията дори в момента.
С биткойн, без значение дали е или не е шит/пирамида, принципът е абсолютно същия. Може и най-накрая да се окажа сгрешил, но дотук два пъти не сгреших. Живот и здраве ще видим.
 
За пореден път ти казвам, че ATH е цената, на която най-вероятно един единствен човек е купил даденото крипто. Един, а не всички, както го представяш. Престани да се правиш на малоумен... или си?
Хубо, да не е в гъза, около гъза да е!
Е хубаво, 75% надолу. След колко % нагоре преди това, а?
Все туй оправдание, кат се наакате.
 
Еми след 10 г. е много вероятно да са вътрешно. Златото е фетиш откак има човечество. Римските жълтици - сам си сметни доходност за 2 хиляди години.
След 2000 г. за хойна ще пише като за най-мащабната пирамида. понци далавера.
Само дето в днешно време повечето хора знаят по-добре какво е Биткойн, отколкото злато. Да, всеки е чувал думата, ама колко % от населението са виждали и докосвали истинска златна монета? Хората кеша пренебрегват все повече и повече, какво остава за златото.

Все туй оправдание, кат се наакате.
Периодичнист бе, Ванчо. Върви нагоре, надолу, нагоре, надолу, нагоре, надолу... сложи си графиката на по-голям мащаб и ще видиш. Ама не, сега като си видял малко червени свещи и вече си мислиш, че никога повече няма да има зелени.
 
Да, всеки е чувал думата, ама колко % от населението са виждали и докосвали истинска златна монета?
Имал съм злато. Монетите са запечатани. имало вкус на канела, ама как да го пипна?
 
Не знам, хората чакат 500 за хойн.
Честно казано не го бях чел тоя форум, ама от тази тема конкретно не мога да си извадя много позитивни изводи за коментиращите. Както и да е, аз съм си сложил парите и ще си отговарям с тях ако се окажа сбъркал. Да се опитваме да гадаем на БТЦ цената е губене на време.
 
Същевременно златото е 60% нагоре ако си купил преди 5 години, ама това ходи го обяснявай на оня от пика през 2012г. дето не могат да си покрият инфлацията дори в момента.
Пак се връщаме на момента с ATH. Пика беше някъде 1900 долара, но всички ли са купили на тази цена? Също така, някой спрял ли ги е да долар-кост-авериджват след това?

Всеки с инвестиция в нещо има някаква средна цена на която е купил, която средна цена почти сигурно не е нито ATH, нито ATL. Най-вероятно е плаваща цена, ако през годините вкарва и изкарва.

ATH и ATL са нива, които служат на спекулантите да си нагласяват индикаторите по графиката. Нищо повече.
 
Честно казано не го бях чел тоя форум, ама от тази тема конкретно не мога да си извадя много позитивни изводи за коментиращите
Генерираните преизкопани хойни са число с 20-тина нули. За всеки на земята има по 100 милиарда хойна. Успех в печалбите!
 
Успех в печалбите!
"Хойна" BTC ли е или и други? Аз само BTC купувам, друго нямам в тая сфера и не планирам да имам, освен ако метавърса нещо не ме подкукороса за валидатора му.
 

Горе