Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Bitcoin Alternative Quark (QRK) Has Increased in Value Over 500% in The Past Week - Features Accessible CPU Only Mining.
http://online.wsj.com/article/HUG1747585.html?dsk=y
Това нещо наистина дръпна много бързо.

Ще разгледам и нея, засега се копае само с CPU. Натъкмили са параноична
Quark uses nine rounds of secure hashing from six different algorithms to make Quark transactions super secure.
...
Kolin explained the purpose of the Quark currency is to build on what Bitcoin has accomplished and improve it to make it less centralized and more accessible than Bitcoin.
http://online.wsj.com/article/HUG1747585.html?dsk=y

Пазарите пак се очервиха за часове. На мен банката тия 4% лихва ми ги дава чак след година.

https://www.coinpayments.net/index.php?cmd=directory
Тук разни магазини приемат почти всички видове алтернативни валути. Аз съм си мислел, че говоря за бъдещето, а съм говорел за вече свършен факт.
Избрах случаен от списъка.
Цъкваш на каквато искаш валута, в случая преизчисли в PhenixCoin.
Магазинът използва добре известния OS Commerse - eлектронен магазин с отворен код.
pmz4.png
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

http://online.wsj.com/article/HUG1747585.html?dsk=y Това нещо наистина дръпна много бързо. Ще разгледам и нея, засега се копае само с CPU. Натъкмили са параноична http://online.wsj.com/article/HUG1747585.html?dsk=y
поредния кенеф-койн, който на всичко отгоре е 99% premined, има работещ миньор за видеокарти, примерно за 5870 вади 2Mh/s минус 10% royalty fee/за програмиста/ https://bitcointalk.org/index.php?topic=310975.0 не съм го пускал никога тоя миньор...
 
От: Bitcoin / Биткойн

Кенеф - не кенеф - бачка си и плащаш без проблем!
We accept Bitcoin, Litecoin, & Devcoin.
We also accept other cryptocurrencies including ADT, ANC, BQC, CAP, CGB, DGC, FTC, GLD, IFC, KGC, NET, NMC, NVC, ORB, PPC, QRK RED, SXC, TRC, WDC, XPM, YAC, & ZET.
Free international shipping when paying with cryptocurrency!
http://btcpipeshop.com/index.php?route=product/category&path=69
Има всички преимущества на БТК - кое не му харесваш? Нали за разплащания, а не от спекулата се интересуваме?

Я да ги видим тия за какви терористи ще ни обявят:
http://ecreditdaily.com/2013/12/jpm...web-cash-smacks-of-bitcoin-like-transactions/
jpmorganchase-ny.jpg


Има един лаф "Аз решавам кой е евреин и кой не!", приписват го на Гьобелс.

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/20..._bitcoin_borsa_izchezna_ot_internet_zaedno_s/
В ляво има интересна колекцийка новинки, ще се регна да разгледам.
 
Последно редактирано:
От: От: Bitcoin / Биткойн

Кенеф - не кенеф - бачка си и плащаш без проблем! http://btcpipeshop.com/index.php?route=product/category&path=69 Има всички преимущества на БТК - кое не му харесваш? Нали за разплащания, а не от спекулата се интересуваме?
99% premined = пирамида, ако щеш пусни си ти койн и го продавай на балъците, не повече от 3Kb текст променяш в сорса и правиш пачки...
 
От: Bitcoin / Биткойн

Колко мислиш $ са платили тия, дето държат 35% от БТК? Изобщо платил ли е някой повече от копачка, че да си купи койни? Защо Лайткойн яростно отхапа почти 10% от БТК?
Щото вече БТК се копае с много инвестиции. Хората искат да печелят без да работят. И сега очакват някой да им изкупува койните на 4 или 5 цифрени суми.
Глей ти! Какво остана от мантрите за анонимност? Какво правим, ако в теб се озоват изцапани койни? Историята на всяка транзакция и монета остава завинаги в базата. Хем ти ги вземат само по подозрение, хем ходиш на разпит. Гепили са 120 милиона от собствениците на койни.
За момента няма и реакция от полицията, но такава не се и очаква. Sheep Marketplace работеше в "тайната" част на интернет, която е достъпна чрез Tor. Като един от основните конкуренти на Silk Road, той беше място за продаване на наркотици, нелегален софутер и други незаконни стоки. За сметка на това ФБР активно следи преводите на Bitcoin и в края на октомври е конфискувала 144 хил. виртуални монети по подозрение, че са собственост на администратора на Silk Road.
http://www.dnevnik.bg/tehnologii/20...n_obir_na_bitcoin_valuta_dovede_do_zagubi_na/

p.s. На някой да му прави впечатление, че вече и нелегалния софтуер го поставиха до наркотиците? За нищо и никакво висваш с някой белязан койн.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Кой ще следи всички койни? Имаш ли си напредстава колко друдоемки е да се проследи всяка една следа. Почти невъзможно. И той койна може да се разцепи на 10000000 части. Всичко ли ще следят. Как някой ще се свърже с мен да ми каже че имам примерно 10 койна с които някой преди 1 година е купил нещо нелегално с тях?
 
От: Bitcoin / Биткойн

След смесване (вж. bitcoin mixers) не може да се докаже нищо.

Особено след като навлязат програми като Dark Wallet (събраха парите, сега остава програмистите да довършат програмата).

Но и без такива добавки, пак не може да се докаже, че си виновен, ако у теб намерят „белязани койни“.

Имаше прецедент в САЩ, при който в една банка бяха намерени крадени пари. Оказа се, че не могат да бъдат конфискувани от банката и върнати на собственика.

Напълно нормално е по американските долари да има следи от наркотици. И нищо не могат да направят на приносителите на мръсните долари. Дори и полицаите и съдиите ползват долари, които са изцапани с наркотици. След като са били ползвани от наркомани, вероятно с тях са правени и сделки за купуване на наркотици.
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

След смесване (вж. bitcoin mixers) не може да се докаже нищо.

Особено след като навлязат програми като Dark Wallet (събраха парите, сега остава програмистите да довършат програмата).
...
Не съм бил там, не знам. Просто дадох цитат. Пише, че са конфискували 120 милиона $ в койни. То си е сериозен процент от лимитираните койни, кво ги правят тия пари? Всеки копач си има копие на базата данни, около 12 гигабайта е в момента. Може да си правиш мигновени справки за всяко сатоши, от създаването му.
Към другите проблеми за решаване добавохме още един. Сега и darkwallet, на уж анонимната, безспирна, непроследима, законна валута. Щом го правят, значи има нужда.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Да попитам, ако купя някоя не толкова известна крипто валута от BTC-e,
и след 2 месеца при по добра цена искам да я продам в BTC - e, веднага ли ги продавам или трябва да чакам някои да ми ги купи
т.е колко е времето при продажба ако няма желаещи да купят съответната валута
или ако след 2 месеца искам да ги обърна в биткоини

някои би ли обяснил как точно се случват нещата
 
От: Bitcoin / Биткойн

В тая българската борса би трябвало да ти преобразуват веднага по текущата цена.
 
От: Bitcoin / Биткойн

В тая българската борса би трябвало да ти преобразуват веднага по текущата цена.

интересно, а някои да сподели за BTC-E как стоят нещата, при купуване и продаване
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

интересно, а някои да сподели за BTC-E как стоят нещата, при купуване и продаване
Toва е българската борса, поне Гугъл тъй каза. Не съм пазарувал, но по форумите я водят за една от най-бързите.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Да попитам, ако купя някоя не толкова известна крипто валута от BTC-e,
и след 2 месеца при по добра цена искам да я продам в BTC - e, веднага ли ги продавам или трябва да чакам някои да ми ги купи
т.е колко е времето при продажба ако няма желаещи да купят съответната валута
или ако след 2 месеца искам да ги обърна в биткоини

някои би ли обяснил как точно се случват нещата

Веднага става не чакаш нищо за 1 секунда и си готов. Сега не знам за безизвестните валути как е, но аз съм пробвал да купя и продам за сега BTC,LTC и NMC - веднага ги врътват.:)
 
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

Сега и darkwallet, на уж анонимната, безспирна, непроследима, законна валута. Щом го правят, значи има нужда.

Биткойн не е анонимен, а псевдонимен. Тоест всички транзакции са достъпни публично, но лицата, които извършват транзакциите по свое желание казват кои са им номерата на сметките. Тоест ако не кажеш кой ти е номера на сметката - тази информация не е достъпна.

Пише, че са конфискували 120 милиона $ в койни. То си е сериозен процент от лимитираните койни, кво ги правят тия пари?

Конфискували са ги, защото собственикът им (обвиненият за собственик на Silk Road) изобщо не се е постарал да ги скрие (може би е скрил само част от койните си).

Повечето от конфискуваните койни са били на сървъра, където се хоства Silk Road (няма как да е иначе, защото Silk Road има нужда от достъп до портфейлите за да функционира).

Освен това е ползвал личния си gmail акаунт за неща, които го свързват със Silk Road и си е поръчвал фалшиви документи на адреса, където живее със своя снимка на тях.

Уж интелигентен човек, а прави такива глупави грешки...
 
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

Toва е българската борса, поне Гугъл тъй каза. Не съм пазарувал, но по форумите я водят за една от най-бързите.

Минала покрай България. Двама анонимни руснаци я държат (Алексей и Александър - или поне така се представят), ползват кипърска фирма (името на която е известна само на OKPAY и останалите доставчици на платежни услуги), ползват доставчици на платежни услуги базирани в офшорни зони, в договора пише, че важат българските закони (всяка фирма си избира кои закони да важат при сключване на договор).

Информацията е от тук: BTC-e: Our Recent Issues Were Caused By a Surge In Users.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Утре ако обявят валутата за незаконна - ето ти оттрениран начин как се контролира. Това ми беше мисълта. А портфейлите на SilkRоad няма как да ги скриеш. Също и портфейлите, които са пазарували, до последното сатоши. Софтуер за такъв анализ е елементарен. Базата е добре структирирана, и справките стават за нула време. Всяка транзакция седи и не се трие. А Гокса имат лични документи, с висока резолюция. Кой кой е.
Нелицензиран софтуер до бело... и дотам я докарахме.
Повечето от конфискуваните койни са били на сървъра, където се хоства Silk Road (няма как да е иначе, защото Silk Road има нужда от достъп до портфейлите за да функционира).
Инфо за всеки портфейл има в тая база. Така се извлича инфо за топ 100, и топ 500 в реално време. Оня сайт дето го дъвкахме.
 
От: От: От: От: Bitcoin / Биткойн

Конфискували са ги, защото собственикът им (обвиненият за собственик на Silk Road) изобщо не се е постарал да ги скрие (може би е скрил само част от койните си).

Повечето от конфискуваните койни са били на сървъра, където се хоства Silk Road (няма как да е иначе, защото Silk Road има нужда от достъп до портфейлите за да функционира).

Освен това е ползвал личния си gmail акаунт за неща, които го свързват със Silk Road и си е поръчвал фалшиви документи на адреса, където живее със своя снимка на тях.

Уж интелигентен човек, а прави такива глупави грешки...

Самозабравил се е. Сигурно в началото е бил предпазлив, но после като е започнал да трупа милиони и властта която е имал.. най голямият незаконен пазар в света все пак и той е шефа. Представете си какво е чувството. Когато са го хванали въобще не е очаквал. Но наистина е странно че е поръчвал на собствения си адрес каквото и да било.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Може да проследиш парите излизащи от сметките на Silk Road до момента, в който влязат в някой миксер или обменник или онлайн портфейл подобен на inputs.io.

Това е като да бележиш банкноти и да ги проследиш. В крайна сметка ще ги намериш в някоя банка, а как са се озовали там - няма да е ясно. И няма да можеш да ги конфискуваш, защото новият им собственик не е виновен.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Може да проследиш парите излизащи от сметките на Silk Road до момента, в който влязат в някой миксер или обменник или онлайн портфейл подобен на inputs.io.

Това е като да бележиш банкноти и да ги проследиш. В крайна сметка ще ги намериш в някоя банка, а как са се озовали там - няма да е ясно. И няма да можеш да ги конфискуваш, защото новият им собственик не е виновен.
inputs.io не го ли закриха? А при БТК няма покрито и неясно. Всяка, ама всяка транзакция остава завинаги записана. Някой ден ще се чудим с тия терабайти.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Няма значение, че са го закрили, има много като него и ще има все повече. А и идеята на тези сайтове не е да се прикрива произхода на парите, това е по-скоро страничен ефект от работата им. Ако разследващите сътрудничат със собствениците на онлайн портфейли като този, те биха могли да проследят парите. Обаче някои от тези портфейли биха могли да се хостват чрез TOR и собствениците им да не могат да бъдат открити (или в същност собствениците им да са агенти под прикритие).

Основния начин за пране на криптовалути е чрез миксерите. Те се ползват не само за пране на пари, но и от потребители, които просто не искат всичките им транзакции да са публично достъпни.
 

Горе