Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Разбира се, че няма значение. Какво там значи някакъв милион и нещо. По днешни цени 4100 койна са към 4 милиона. Нищо работа!

Two hacks totalling about 4100 BTC have left Inputs.io unable to pay all user balances. The attacker compromised the hosting account through compromising email accounts (some very old, and without phone numbers attached, so it was easy to reset). The attacker was able to bypass 2FA due to a flaw on the server host side.
https://inputs.io/

Hackers steal 4,100 Bitcoins worth $1.18M from wallet service Inputs.io
http://venturebeat.com/2013/11/07/h...ns-worth-1-18m-from-wallet-service-inputs-io/

$1.2M Hack Shows Why You Should Never Store Bitcoins on the Internet
...He’s the founder of inputs.io, a company that used to store bitcoins in digital wallets for people across the globe.
http://www.wired.com/wiredenterprise/2013/11/inputs/

.................................................
Едва 927 души контролират половината от всички Bitcoin единици по света. Това твърди анализаторът и предприемач Ристо Пиетила от Финландия. Той е направил собствен анализ на състоянието на виртуалната валута на база на информация от Bitcoinrichlist.com и услугата Blockchain, която проследява транзакциите на Bitcoin.
Така за всички останали остават само 20.7% от тези 12-те млн. монети. Процентът е по-малък, защото около 500 хил. Bitcoin-а са извън обръщение тъй като са конфискувани от властите или хората са загубили паролите за виртуалните си портфейли.
http://www.dnevnik.bg/tehnologii/20...ritejavat_polovinata_ot_vsichki/?ref=substory

После критикувайте premined валутите. Само от месец БТК е в светлината на прожекторите, и се задават едни въпроси, различни от "каква карта, какъв ASIC, кой пул, коя борса".
Преизчислявам 1 койн на 80 кила инвестиционно злато, тъй като много вероятно шепата държатели на БТК да не са закупили сегашните 173 000 тона.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Колко мислиш $ са платили тия, дето държат 35% от БТК? Изобщо платил ли е някой повече от копачка, че да си купи койни? Защо Лайткойн яростно отхапа почти 10% от БТК? Щото вече БТК се копае с много инвестиции. Хората искат да печелят без да работят. И сега очакват някой да им изкупува койните на 4 или 5 цифрени суми. Глей ти! Какво остана от мантрите за анонимност? Какво правим, ако в теб се озоват изцапани койни? Историята на всяка транзакция и монета остава завинаги в базата. Хем ти ги вземат само по подозрение, хем ходиш на разпит. Гепили са 120 милиона от собствениците на койни. http://www.dnevnik.bg/tehnologii/20...n_obir_na_bitcoin_valuta_dovede_do_zagubi_na/ p.s. На някой да му прави впечатление, че вече и нелегалния софтуер го поставиха до наркотиците? За нищо и никакво висваш с някой белязан койн.
точно тея с 35-те процента НИКОГА не са копали, а само са купували и най-вероятно нямат намерение да продават; защо лайткойн...в една статия четох ... I'm buying ethanol powered yacht, what about you? или имал си бол пари - купил си... btc се копала с много инвестиции - не е вярно, горе бях дал линк с цени на ASICs; хората искали да печелят без да работят - е, браво, ти си бил същински дянков бе...; btc е анонимен докато не го похарчиш - т.е. да го замениш за fiat/стока иначе можеш да си анонимен получател/притежател; изцапаните койни са като крадените телефони, ако не си ги купил директно от крадеца - не могат да ти ги вземат, то и по принцип не могат, но има разни пидирасти като Yifu на един от предните ми линкове има му има суратя, които предлагат регулация т.е. убийство на биткойн, ако тоя го видите за член на фондацията - продавайте! гепили койни, от кого - някакъв дилър - е, браво на тях - истински робин худ v2.0!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Яхтите са скъпи не защото им е трудно производството или са ценни. Скъпи са, щото малко хора имат време да се мотат, и се води луксозна стока. А за основателите на БТК далаверата - поклон, целувам ръка и свалям шапка! Неслучайно толкова време проучвам въпроса и се опитвам да се ориентирам накъде ще отидат нещата. Машина за милиарди, основана на малко елементарен по днешните стандарти софтуер и много психология. Ако имаше капка здрава логика вече щях да съм влязъл накъсо. Утре като нищо може и 10 000 да станат, и 0.01 също. Абе как не виждат, че не отговаря и на една от тиражираните мантри! Ей това най не мога да вдяна.
Пак казвам, ЕВАЛА!

п.с. Шашава работа!
ONECOIN ONC

Onecoin is cryptocurrency drastically different to any of existing ones. While some altcoins aim for the title of the most expensive coin and a base for long-time investments, their value is still comparable to that of Bitcoin. I decided to go further and bring this idea to its logical conclusion. With Onecoin, there will never ever be more than a single coin mined. Apart from exceptional value of the coin, there is one more advantage - the number you see in your wallet means the share of total wealth you own.
https://cryptocointalk.com/topic/583-onecoin-onc-information/
https://bitcointalk.org/index.php?topic=200177.0
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Абре инсталирах си аз LTC портфейла от litecoin.org обаче пише, че не е синхронизиран и щял да се синхронизира видиш ли след 107 седмици. :shock: Това нещо майтап ли си прави? Сега мога ли да си вкарам лайткойните или ще трябва да го чекам 107 седмици да се освести?
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не, това са транзакциите от преди 107 седмици, чака се няколко часа.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Очаквам кражбите на биткойни да продължат и да стават все по-големи, защото Биткойн става все по-популярен и всякакви неграмотници правят онлайн портфейли или ползват Windows и инсталират най-различни неща на компютъра, където им е портфейла.

Ето нова пропаганда:

[video=youtube;XQ0sqgQ5lkA]http://www.youtube.com/watch?v=XQ0sqgQ5lkA[/video]
 
От: Bitcoin / Биткойн

Вече започват да предлагат на избрани клиенти да инвестират в Биткойн чрез своята IRA сметка (пенсионна сметка, ползването на която има данъчни преференции).

Очаква се балонът да продължи да се надува.

Биткойн май ще се окаже най-големия и устойчив балон - по-голям от американските долари и златото взети заедно.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Вече започват да предлагат на избрани клиенти да инвестират в Биткойн чрез своята IRA сметка (пенсионна сметка, ползването на която има данъчни преференции).
Пак добре, нас ни задължават да участваме, че и двойно, в къде по-малоумна пирамида!
и всякакви неграмотници правят онлайн портфейли или ползват Windows и инсталират най-различни неща на компютъра, където им е портфейла.
Редно е да споменеш, че вируси и гадости има за всяка операционна система, без изключение. При Линукс е много по-трудно да останеш грамотен потребител. Мога да понапиша подробности, инсталирал съм някакви неща дето хостват върху линукска конзола, с Оракъл база и пълноценен сървър.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Вижте тази тема https://bitcointalk.org/index.php?topic=358819.0 Този пич който пуска темата на шести Декември за да пита дали някой знае нещо за този дилър на Ламборжини, вчера си купи събсем невинно едно Лабмо от там :lol: За този се знае че има около 100000 Биткойна. Ако цената стигне $10000 за Биткойн този същия ще е милиардер! Ей така от балончето. Нека да е балон.
 
От: Bitcoin / Биткойн

За съжаление ние нема да си купим Ламбо с биткойни, щото като се надувал балона сме спали.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Редно е да споменеш, че вируси и гадости има за всяка операционна система, без изключение. При Линукс е много по-трудно да останеш грамотен потребител. Мога да понапиша подробности, инсталирал съм някакви неща дето хостват върху линукска конзола, с Оракъл база и пълноценен сървър.

Напълно е възможно потребител на Линукс да си инсталира вирус. Лесно е - трябва да свали кода, да го компилира и да го стартира. Аз затова когато тествах онази новата криптовалута я стартирах с права на друг потребител, който няма достъп до данните ми. Поне за една алтернативна криптовалута е известно, че ви краде парите когато изтеглите официалния клиент и го стартирате.

За типичния потребител на компютър е препоръчително да не го ползва за Биткойн или когато го ползва - да си пуска чиста операционна система.

Може някой таблет за стотина долара да се ползва като портфейл. Въпреки, че на Android (инсталиран от незнайно кой китаец) нямам много вяра. По-скоро някой античен компютър с малка Линукс дистрибуция ще е по-добре да се ползва като компютър за Биткойн.

Иначе за малки транзакции може и обикновен смартфон да се ползва. (Аз и на смартфоните нямам доверие.)

Преди време имаше една новина, че евтини китайски телефони изпращали SMS–и на импулсни номера и така ограбвали потребителите си. И този софтуер е бил инсталиран от производителя или търговците в Китай. Представете си какви неща може да има в евтиния ви таблет произведен на същото място или търгуват от същите "търговци"...

VrGib.png
 
От: Bitcoin / Биткойн

Напълно е възможно потребител на Линукс да си инсталира вирус. Лесно е - трябва да свали кода, да го компилира и да го стартира.
Въобще не е вярно. Дебнат да влезеш с root права и се лепят баш като на Windows. Може и в самото binary да има вграден зловреден код, и това че нямаш антивирус само ги улеснява. Другото не съм го чел, утре ще видя още кое не е вярно. Тая картинка обаче не пояснява кой в коя роля е. Може да съм коча, може и в овцете. За тая мания знаех много отдавна, и прецених, че е шит, каквото мисля и сега. Откъде да знам, че ще се хареса на хората? Вече и на мен ми харесва, ами да видим на кой кон да заложа. Дано продължи дълго и да стане 10 К.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Въобще не е вярно. Другото не съм го чел, утре ще видя още кое не е вярно.

Не съм казал, че не може вирусът да бъде свален от потребителя и стартиран без да има нужда от компилиране. Не съм казал, че вирусът не може да е включен в Линукс дистрибуцията, която ползвате (и да се инсталира при автоматичното обновяване). Не съм казал, че браузърите нямат експлойти. Не съм казал и че няма други начини за инсталиране на вирус.

Ако обаче:

- не си обновявате системата
- не стартирате браузър на тази система
- нямате разни програми, които да слушат за нещо си (бази от данни, уеб сървър и т.н.)
- не вкарвате флашки и дискове


вероятността да бъде заразена с вирус е нищожна.

Тоест ако единствената програма с връзка към Интернет е клиентът на Биткойн, вероятността да хванете вирус е нищожна.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Идеалният портфейл за Биткойн е инсталиран на компютър, който:

  • Няма връзка с Интернет. Без връзка с Интернет, дори и да има троянец, той няма как да предаде откраднатата информация.
  • Не могат да се стартират програми от външни носители (флашки, дискове, дискети и т.н.), а за автоматично стартиране не може да става и дума. По подразбиране Линукс дистрибуциите не стартират автоматично програмите, които са записани на преносимите носители (както прави Windows).
  • Входно-изходните му устройства са само монитор, клавиатура и мишка.

Как се ползва този портфейл?

1. Частният ключ се генерира на този компютър. Може да се архивира като препишете на ръка (с молив или химикалка) на лист хартия частните ключове. За по-малко параноичните - може да се ползва seed и/или частните ключове и семето (seed) да могат да се записват на флашката, като по този начин се спестява преписването на ръка (с молив или химикалка). Не знам дали семето може да бъде изчислено ако някой разбере няколко ваши адреса, за сега не бих рискувал да ползвам семе.

2. Когато се наложи подписване на транзакция, тази транзакция се подписва на обособения за портфейл компютър, като данните, които трябва да се изпратят към мрежата не се пращат директно (защото компютърът няма връзка с Интернет), а като се снима екрана на компютъра, изображението (QR code) се декодира и получения код се праща към мрежата. Обърнете внимание, че частния ключ никога не напуска сигурния компютър (освен при архивирането), само публичната информация го напуска.

3. Когато трябва да се приеме плащане, на екрана на сигурния компютър се появява QR кода на адреса, където да се прати (този адрес може да бъде сниман с камерата на телефона и да се прати на лицето, което желае да направи плащане).

За тези, на които това им се вижда много сложно - има доставчици на биткойн услуги, които с удоволствие ще ви вземат парите за да ви пазят парите. Това ще бъдат банките.

Представете си електронното банкиране, което ползвате обичайно. А сега си представете същото, само че вместо левове (евро, долари) - имате сметка в биткойни.

Който желае - ще може да си плаща. Който не желае - пак ще си плаща, но по-малко. Или повече. Зависи какви такси ще поискат миньорите.

В момента има услуги, подобни на електронно банкиране - blockchain.info, Coinbase и други. Някои от тези услуги (например inputs.io) ги обраха. Това ще се случи вероятно и в бъдеще, така че не дръжте много пари в онлайн портфейли (ако изобщо решите да ги ползвате).
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

Очаквам кражбите на биткойни да продължат и да стават все по-големи, защото Биткойн става все по-популярен и всякакви неграмотници правят онлайн портфейли или ползват Windows и инсталират най-различни неща на компютъра, където им е портфейла.
нещо против платеното обучение по информационна сигурност ли имаш, няма нужда да се ръсиш за лицензиране на бизнеса по iso27001, просто слагаш по един wallet.dat където трябва, превеждаш 0,05 койна и следиш blockchain дали остават налични по сметката
 
От: Bitcoin / Биткойн

happyslacker каза:
Представете си електронното банкиране, което ползвате обичайно. А сега си представете същото, само че вместо левове (евро, долари) - имате сметка в биткойни.
Mда, пропускаш леко съществена разлика. При електронното банкиране логиката върви на сървъра на банката, а не на твоя комп. Лицензиран софтуер за шапка пари, (а не знайни и незнайни портфейли "от нета", компилирани в някой гараж). И цяла сюрия опитни админи дето работата им е да са наясно. Има и нулиране на транзакцията до 24 чАса ли беше, ако стане фал. На мен ми праща SMS при всяко движение по сметката. Има и TAN код (който иска). Има и бакъпи на хартия, задължени са.

При самоцелно и фанатизирано желание - може да се ползва за валута. Аз дето съм инсталирал 4 вида Линукс дистрибуции по сат. ми приемници, както и един форум на виртуално конзолно Убунту - аз се обърках с тия койнове. За всяка баба ще е чудесно занимание да си трупа пенсията в БТК портфейла и да админва Линукс, вместо да бистрят сапунките пред блока. Хаха, телефонните измамници вместо да ги разкарват да заравят хилядарките извън селото - просто ще им искат адреса на портфейла и секр. ключ. Проста работа, модерни времена, технологията - в полза на човечеството!

Да не ме разбере някой погрешно - не съм против тая мания, и се опитвам да позная кой ще изкласи от 50-те вида валути. Засега никой не е решил всички проблеми, със сигурността проблемите остават. Това, че ще е БТК завинаги е все едно да ме убеждава някой в зората на ДОС, че това ще е ОС на всички времена, просто защото е първа. Софтуер се сменя за един следобед, а валута още по-бързо. http://coinmarketcap.com/ ей тия култовите - долу на страницата вече са добавили трети, PPC портфейл. PPC се намести до Лайткойн, и по функционалност превъзхожда горните. Най-малкото, че си освобождаваш хардуера за по-смислени неща от духалка на топло.
За тези, на които това им се вижда много сложно - има доставчици на биткойн услуги, които с удоволствие ще ви вземат парите за да ви пазят парите. Това ще бъдат банките.
...
В момента има услуги, подобни на електронно банкиране - blockchain.info, Coinbase и други. Някои от тези услуги (например inputs.io) ги обраха. Това ще се случи вероятно и в бъдеще, така че не дръжте много пари в онлайн портфейли (ако изобщо решите да ги ползвате).
То май не останаха големи, дето не се компрометираха, поне по веднъж. Гокса още ли бавят кеша с месеци?

Ето един с подобен на твоя подпис: 8)
If this has been useful then donations greatly appreciated:

BTC: 1FvMYtkrQakoL8Zq1GjfKqTkm2a7TKt6N
LTC: LbMPUzwRkWa5hCJGrEiRCeoYExY6Ujt1D
LQC: vbJVpeF82Ed3Dx8ubWeiFeEguFwPctzJL
I0C: jU8MuSJcw7XauyddGFSoo5HzEAPgjxfsz
IXC: xhUfkeNiVGaFkEcuv8tTUGHX6PLt9dZ94
DEV: 1JfbPx4nSGFxzhTK1h3gHbp1E1BkFbwFW
PPC: PDtcFPhMa9Hc9zfoRG7zcURCRpcpRdMym
TRC: 1FzdruHpffAeW2ZctDLwR8P4APVpATu2j
FRC: 1BADxscUvT42SFXZwgxEfWVDHkV1QPTEj
NMC: N7q9zg9h4Scfx6R25RL8LdGxCBQbgq8wz
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Mда, пропускаш леко съществена разлика. При електронното банкиране логиката върви на сървъра на банката, а не на твоя комп.

Аз писах за двете алтернативи. При едната - сам си пазиш парите. При другата - банката ти пази парите (независимо дали се нарича банка или не).

Дали ще се довериш на банката си е твой избор - демокрация.

При електронното банкиране, "логиката върви на сървъра на банката" - там са частните ключове на банката (с които банката контролира прехвърлянето на Биткойн към други банки или трети лица). Ти нямаш частни ключове, защото си предал доброволно контрола върху твоите пари на банката и сега твоите пари всъщност са пари на банката, а ти имаш ограничени права да се разпореждаш с тези пари (банката има задължение към теб - IOU). Тоест, ползвайки услугите на банка, ти имаш не реални биткойни, а виртуални биткойни. Банката емитира виртуални биткойни, които са обезпечени с реални биткойни.

На този принцип работят услугите "онлайн портфейл" като inputs.io (които бяха обрани), blockchain.info, Coinbase.

Първите бяха обрани, защото крадците заобиколиха всички мерки за сигурност - просто кракнаха електронната поща на администратора и си поискаха нова парола от доставчика на хостинг - и те им я дадоха.

След като си депозираш биткойните в банката - задължение на банката е да се грижи за сигурността на частните ключове на банката (пак повтарям, клиентите нямат частни ключове).

Разбира се, ако биткойните се трансферират към адрес на трето лице, което си пази само парите - транзакцията не може да се отмени. Ако трансферът е към клиент на същата банка - може да се върнат парите. Тоест потребителят ще трябва да ползва 2FA или даже няколко метода едновременно (парола, пин по телефона, код от токен устройство, ТАН код от кодова книга на хартия, Google Authenticator и т.н.). Който желае - може и само с парола, обаче когато го оберат ще може да се оплачи само на официалния поп на Армения.

Невъзможността да се отменят транзакции унищожава бизнеса на един куп измамници (извършващи friendly fraud и подобни), но създава възможност на други измамници.

Който желае да се предпази от измами (или да бъде измамен) - може да ползва услуги от типа escrow (вж. escrow bitcoin)- същото, което предлага и PayPal. Разбира се такива услуги могат да се ползват от измамници (сега PayPal се ползва от измамници точно заради техните калпави escrow услуги - както от "клиенти", така и от "търговци").

Универсално решение за защита от измами няма.
 
От: Bitcoin / Биткойн

п.с. Оф, съвсем се омотахме, помислих, че писа за класическа банка. Нямам грам доверие на БТК банките. Без коментар. Амин!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Нормално е да нямаш доверие. Обаче когато таксите за превод се повишат ще трябва да ги ползваме за малки транзакции. До тогава ще са подобрили сигурността - след като ограбят тези, които се стопанисват некачествено, ще останат качествените.

Даже може и класическите банки да почнат да предлагат сметки в Биткойн.

Ако държавите приемат закони за регулиране на Биткойн, ще се наложи сегашните „Биткойн банки“ да затворят и тяхното място ще бъде заето от класическите банки и от нелегалните банки (които ще бъдат част от нелегални пазари като Silk Road - ще се финансират от реклама на нелегални стоки и услуги).

Сега нали има електронна поща без пари - финансира се от рекламите, които ти показва, докато си проверяваш входящата поща (напр. Yahoo Mail). Бъдещите онлайн нелегални Биткойн банки също ще ти прожектират реклами (ако не искаш да минеш на платената версия).

[video=youtube;fb1zZoUfMGE]http://www.youtube.com/watch?v=fb1zZoUfMGE[/video]
 

Горе