Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Дотук нищо ново общо взето. Новото е, че на българския пазар се появиха и PSCs от 25.11.2013, вкл. и за пазарене офлайн. Т.е. конкуренцията става още по-жестока при non-chargeback & user-friendly разплащателните системи. Което значи само едно – че скоро ще дойдат и Ukash (конкурентите на PSC) на български пазар, предвид че ги има вече отдавна в Гърция, Румъния и Турция, само тук липсват.

Съответно вече тотално може да се забрави LR.

Борбата в нищожния ни никакъв пазар става ожесточена. При международните банкови преводи се намести пък корпорация за спестяване до 90% от банковите такси, а именно – TransferWise. При PP се появи Top-Up чрез банков превод от лятото на миналата година, а при Skrill отдавна може да се добавят в BG accs средства и по банков трансфер, и през eP, и през exchangers. Бол, бол разплащателни методи и варианти… Липсват само Visa/MC VCCs за продан на касите на големите хипермаркети и супермаркети (не знам каква е разликата между „хипер“ и „супер“, може би също толкова, колкото и между „мега“ и „мулти“), и работата ще е втасала. …A, да, и български eB market, не тоя шмекералник.

Остава да се появят и български exchange-sites за мигновени обмени с ултра минимална комисионна с вкл. всичките тези методи, че и още отгоре. Засега това е нереализирана низша с потенциал поне за този, който е първи.

…а още не съм споменал, че CT машините ще си увеличават арсеналът от методите за разплащания през настоящата година, както актуализиране на софтуера, разширен списък на поддържаните доставчици, нови услуги.

Желанието ми е да измрат SMS доставчиците, SMS косимионерите. Прекалено мързелив направиха народа (почти) всеки да си плаща за поредната гъзария с… SMS. Аман.
Настрани от темата, но трансферуайз вчера ми отговориха, че не съпортват преводи от лева. Как мога да ги ползвам, за да намаля разходите си за трансфери? Ако трябва да им преведа пари в Естония се обезмисля работата, защото направо ще си ги преведа на контрагента за същата такса.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Криптовалутите стимулират високите цени на видеокартите и захранванията, което не е добре за бизнеса и като цяло крайния клиент. Цените се държат изкуствено високи, чаркалаците на високи цени, щото traders знаят, че те ще се продадат на каквато цена им сложат до 24-48 часа.

не е вярно че свършват за 24 часа в българия вече има излишък на видео карти които не могат да се продадат

в края на ноември sapphire R9 290 - 730 най-ниска цена
в края на декември sapphire R9 290 - 760 най-ниска цена

в момента цената е 711 последно което видях като даже се рекламираха в гугъл, че имат налични и на техният сайт на първа страница отново реклама че са налични.

Само че тук въпросът е друг ... кога ще се избие инвестицията ... защото то не е само видео карта а има и куп други неща около сглобяването на копач

Трудноста се вдига и вече май-хората не инвестират в такива машини а директно купуват....

ами тока на месец които трябва да се плаща при копаене 24/7/365 ... ???

Както голегите казаха ще спечелят най-много тези които продават хардуер.

Друг е въпросът ако се инвестира в професионални машини за по 15 000 лв които харчат изключително малко ток.

Когато са пускали първите професионални копачи за Биткоин ... хората са казвали тези са луди да давата толкова пари и няма да ги избият .... е някои вече са милионери, а други са милионери от директно закупуване на Борсите за Биткоини и Лайткони

Въпрос на избор, всеки сам си преценя

В българия вече има няколко милионери от биткоини и лайткони, може да прочете темите в хардуер.бг от началото до края и ще видите кой какви машини е имал преди, колко е изкопал и дали ги е задържал или ги е продал на ниските цени.

Но да има милионери!!!


Като цяло този вид игрие е за хора със зрави нерви не... много здрави нерви :), защото може да има последствия за психическото и физическото здраве както казва - happyslacker
 
От: Bitcoin / Биткойн

Всяка пирамида в началото има печеливши, иначе няма да е пирамида. А са милионери едва като кешират в презрените от самите тях фиатни пари :mrgreen: БТК е падал от 17$ до един цент, за няма и ден. В момента дъвчат едни на 2-3 месеца, и наближиха критичните 51% до възможността да се разпореждат еднолично с мрежата на БТК. Толкова проста работа - обявяват 0% тАкса на пула, и миньорите се юрват при тях.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Популярен онлайн магазин (подобен на Amazon) вече приема плащания чрез Биткойн. За сега приемат плащания чрез Биткойн само от американски клиенти, скоро се очаква да приемат плащания по този начин и от клиенти в други държави (доставят и до България, но не съм сигурен от къде пращат стоката).

Overstock.com: "About $10,000 worth of Bitcoin from about 100 purchasers has already been spent since the announcement less than two hours ago"
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

В момента дъвчат едни на 2-3 месеца, и наближиха критичните 51% до възможността да се разпореждат еднолично с мрежата на БТК. Толкова проста работа - обявяват 0% тАкса на пула, и миньорите се юрват при тях.

това с 51% теоретично никак не е добре
преди дни най-големият пул имаше 42 %,
изляха се много статии в интеренет за тази опасност че може да се стигне до 51% и съответно падна на 38% (което с поред мене пак не е добре)

в момента стойностите на отделните пулове са така - https://blockchain.info/bg/pools

Дано няма заговор от най-големият пул GHash.IO да са спрели чяст от своите мошности за да намалят процента изкуствено и след време като имат повече потребители просто ще пуснат мощностите и ще минат 51% не се знае

Но дори и да стигнат 51% то е ще е за многжо кратък период от време защото много хора ще се прехвърлят в други пулове за да няма никои надмощие и всички да са равни и също така да се запази децентрализираната система.
 
От: Bitcoin / Биткойн

През ум не ми беше минавало колко е просто да събориш системата. Просто пускаш пула на 0% комисионна, и майнърите се изсипват при теб! Възможното картелиране вече става очебийно. Сами дават на заден, че да не съборят системата, и това се случва не за пръв път! Още дори БТК не е навлязъл масово, и интегрирането на всеки незнаен магазин излиза като събитие.
 
От: Bitcoin / Биткойн

В началото на миналият век една от най известните измами е на един предприемач който продал на няколко балъка по отделно - Айфеловата Кула в Париж за Скраб

Като се замисля онези пак са очаквали да получат нещо за разлика от хилядите копачи дето копат за тоя дето клати гората - Много ми е чудно как хора които не произвеждат нищо си мислят че накрая ще получат нещо
 
От: Bitcoin / Биткойн

...
Като се замисля онези пак са очаквали да получат нещо за разлика от хилядите копачи дето копат за тоя дето клати гората - Много ми е чудно как хора които не произвеждат нищо си мислят че накрая ще получат нещо
Te борсите точно това правят. Покритието зад БТК е чиста психология. Ако има някакъв фундамент - ще пробвам да го предвидя, и ще вляза някъсо или напротив. Но компетентността на масите не мога да предвидя, само седя отстрани и гледам засега.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Всяка система си има слаби места ....

само докато си говорим и GHash.IO - падна на 37% може би и следващите дни ще продйлжи да пада

нека
happyslacker
разкаже за 51-единте % повече - със сигурност знае повече от нас
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

Настрани от темата, но трансферуайз вчера ми отговориха, че не съпортват преводи от лева. Как мога да ги ползвам, за да намаля разходите си за трансфери? Ако трябва да им преведа пари в Естония се обезмисля работата, защото направо ще си ги преведа на контрагента за същата такса.
Ако не поддържаха, то нямаше да има нашата валута в dropdown списъка там, тъй както я няма в конкурентите им – CurrencyFair (нямат BGN и нямат банков акаунт все още, не поддържат). Писах им е-писмо (TransferWise), имат bank acc в UniCredit Bulbank, както и преводите са локални в BGN (поне така на мен ми отговориха за часове). Съответно Your BG Bank > TransferWise's BG UCB > Your Partner's EE Bank.

Сигурен ли си, че си писал на support [at] transferwise.com, а не на някаква др. измислена компания на име „трансферуайз“ (несъществуваща такава) с друга е-поща?
 
От: Bitcoin / Биткойн

... за 51-единте % повече - със сигурност знае повече от нас
Пищяха по форумите, че позволявало double spending. Не съм сигурен, но може да пуснеш алтернативна blockchain верига, т.е. да правиш каквото искаш със самата същност на системата. Да си напечаташ милиарди койни, да изтриеш останалите, такива неща.
 
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

Ако не поддържаха, то нямаше да има нашата валута в dropdown списъка там, тъй както я няма в конкурентите им – CurrencyFair (нямат BGN и нямат банков акаунт все още, не поддържат). Писах им е-писмо (TransferWise), имат bank acc в UniCredit Bulbank, както и преводите са локални в BGN (поне така на мен ми отговориха за часове). Съответно Your BG Bank > TransferWise's BG UCB > Your Partner's EE Bank.

Сигурен ли си, че си писал на support [at] transferwise.com, а не на някаква др. измислена компания на име „трансферуайз“ (несъществуваща такава) с друга е-поща?
Драснах им в чата, но там явно мацката, която ме обслужи не е много на "ти" с нещата.

Да видях, че имат сметка в УниКредит, които явно вече предлагат и сепа трансфери според тарифата им.

Регнах се и аз и ще го пробвам скоро.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Две добри новини за биткоин

първият в Европа постоянен Bitcoin ATM Инсталиран в Хелзинки
http://www.arcticstartup.com/2013/12/17/europes-first-permanent-bitcoin-atm-installed-in-helsinki

Verotel, доставчикът на интернет платежни услуги за високо-рискови търговци, обяви днес, че тя е започнала да приема плащания с Bitcoin
http://www.reuters.com/article/2014/01/10/verotel-bitpay-idUSnPnSFjnKqf+164+PRN20140110
 
От: Bitcoin / Биткойн

Tуй ще дойде някакъв хитър начин за реклама на никомунеизвестнигъзари. Обявяваш, че приемаш БТК и целия свят ти скандира радостно името, че и безплатно! Който там измислил картата за разплащане с чип - забравил да патентова рекламите по самата пластика. Истински случай.
п.с. И надежди, че народът ще се юрне да изкупува с четирицифрен фиатен кеш на всяка бит-единица, която са копали преди 2 години, по 20 на ден. Не, че не е възможно.
Как се смята капитализация? Първите като почнат да продават - цената веднага пада. Има ли някаква формула?
 
Последно редактирано:
От: От: Bitcoin / Биткойн

Пищяха по форумите, че позволявало double spending. Не съм сигурен, но може да пуснеш алтернативна blockchain верига, т.е. да правиш каквото искаш със самата същност на системата. Да си напечаташ милиарди койни, да изтриеш останалите, такива неща.

Не е точно така. Нещата, които могат да се правят ако имаш повече от 50% от изчислителната мощност са ограничени. Например не може да променяш балансите по адресите на потребителите, които не правят транзакции от тези адреси. Не можеш да "напечаташ милиарди койни", не можеш да изтриеш койни (освен чрез double spend). Не можеш да пуснеш алтернативна верига.

Можеш само да създаваш проблеми свързани с транзакциите, които се извършват след момента на настъпване на атаката - отмяна на транзакции (с цел double spend), спиране на някои транзакции (като не се дава възможност да получат потвърждения), пречене на другите миньори да изкопават валидни блокове.

https://en.bitcoin.it/wiki/Weaknesses#Attacker_has_a_lot_of_computing_power

Обърнете внимание, че ако някоя група от миньори достигне 50% не е задължително да се случат лоши неща. Този, който контролира тази изчислителна мощност може да вземе решение да не извършва атака тъй като няма интерес от извършване на атаката.

Също така отделните собственици на изчислителни мощности е много вероятно да вземат решение да се прехвърлят към други миньорски групировки (mining pools) много преди проблемната група (mining pool) да достигне 50%. Причината за това е, че нямат интерес да предизвикват паника и обезценяване на скъпоценните им койни, от които зависят приходите им.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Един от най доходоносните бизнеси на УСА е печатането на долари за износ :)

Печатат пари като вестници и ги разменят за реални стоки - Нефт метали и каквото още се сетите - Тоест срещу почти нищо получават нещо - Това го могат защото са големи и доларът е световна платежна единица - Последният който се опита да оспори това и предложи нефта да се търгува за злато отдавна му спретнаха революция и го застреляха като куче.

Биткойна е същата схема като доларите за износ - Валута без покритие която не струва нищо но срещу която можеш да получиш нещо поне докато има хора които да вярват че тя струва нещо - Има само един мъничък проблем - Тя се явява конкурентна на доларите и поради тази причина е въпрос на време УСА да вземат мерки по нейното ликвидиране - първите вече са налице
 
От: Bitcoin / Биткойн

В първите 22 часа от приемане на цифрова валута, Overstock приема 800 поръчки със Bitcoin те са на обща стойност от около $ 126,000
източник: http://www.wired.com/business/2014/01/overstock-bitcoin-sales/

това потвърждава че дигиталната валута е идеална за целите си: да бъде използвана като средство за закупуване на стоки и услуги!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Биткойна е същата схема като доларите за износ - Валута без покритие която не струва нищо но срещу която можеш да получиш нещо поне докато има хора които да вярват че тя струва нещо - Има само един мъничък проблем - Тя се явява конкурентна на доларите и поради тази причина е въпрос на време УСА да вземат мерки по нейното ликвидиране - първите вече са налице

Може да е така, но защо да убиват нещо от което могат да изкарат пари ... например ако я обложат с няккави сертификати за тези които имат борси например или да направят така че да има някъкъв данък върху спечелените пари.

По този начин могат да спечелят много повече и то в дългасрочен план отколкото ако я убият.


не съм запознат със златото или други ценни книжа, акции и т.н дали върху печалбата от тях има някакви данъци ... някои да сподели?
 

Горе