Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Технически погледнато си е точка на провал - дал си но не можеш го вземеш.

Във финансите му се вика counter party risk

Мисълта ми бе, че си има такива минуси - нищо повече. Проблема иде от самият факт, че да докопаш койни трябва да минеш от там.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Counterparty risk имаш независимо каква система за разплащане ползваш. Може да ползваш банкови преводи, може да ползваш ePay.bg, може да ползваш WesternUnion, може да ползваш WebMoney, може да ползваш златни монети...
 
От: Bitcoin / Биткойн

При златни монети нямаш такъв риск!

Нали ги притежаваш ти!

Риска на койните е точно там че да ги имаш трябва минеш през някъде и да си на външен сървър от теб не зависи нищо!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Blackout, като те е страх толкова, не се занимавай, никой не те кара на сила. Ако не можеш да рискуваш, най-добре си работи на заплата някъде и стига вече сте спамили темата със скептицизма си. Ако имаш да кажеш нещо полезно, хубаво, ама от няколко месеца само треперите тук, досадно е и не знам, защо администраторите не взимат мерки . Влизам тук да чета за нови неща и нещо креативно , а не някой нон стоп да троли, как всичко било загубена кауза и да ми философства с клишета от икономиката, след като говорим за съвсем нов феномен. Сигурно няма да спрете, но пак ви казвам - досадно е и съсипвате темата!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Blackout, като те е страх толкова, не се занимавай, никой не те кара на сила. Ако не можеш да рискуваш, най-добре си работи на заплата някъде и стига вече сте спамили темата със скептицизма си. Ако имаш да кажеш нещо полезно, хубаво, ама от няколко месеца само треперите тук, досадно е и не знам, защо администраторите не взимат мерки . Влизам тук да чета за нови неща и нещо креативно , а не някой нон стоп да троли, как всичко било загубена кауза и да ми философства с клишета от икономиката, след като говорим за съвсем нов феномен. Сигурно няма да спрете, но пак ви казвам - досадно е и съсипвате темата!

Шефе върни се в началото и чети - всичко, което съм писал се случи. Или теб ти е кеф да ти казва някой само напред и нагоре и да се набълбука на 1,2к в нещо без никаква вътрешна стойност?
Като не ти е кеф да четеш другото мнение не го чети - дай игнор!

Един от рисковите на койните именно - борсите и измамите с тях. Изключвам загубата на доверие, вече го писах, по рано.

А като чета по техничните като Рабин, казват че БТК такъв какъвто е остарял - какъв феномен е? Вече има сигурно десетки критпота, вече си е явление и отива към норамализация.

За протокола нито ме е страх нито изпитвам желание да го притежавам, просто се опитвам да дам друга страна на нещата.

Хепи умело си говори за неговото русло и накрая казва, ама то е експеримент каквото стане стане. Прав си е, но аз пък пиша, че този експеримент е пълен с дупки и тези дупки се материализираха за кой ли път.

П.С.

Не се намисай в разговори туко така без да разбереш, защо се пише една или друга теза - това с точката на провал е не това, за което говори Хепи, но е изключително важно за всички притежатели на койни.

Хепи, абе като правиш договор - и като нямаш Клринговата система, аджеба как ще докажеш че не съм ти пратил кинтите?
 
От: Bitcoin / Биткойн

Blackout, като те е страх толкова, не се занимавай, никой не те кара на сила. Ако не можеш да рискуваш, най-добре си работи на заплата някъде и стига вече сте спамили темата със скептицизма си. Ако имаш да кажеш нещо полезно, хубаво, ама от няколко месеца само треперите тук, досадно е и не знам, защо администраторите не взимат мерки . Влизам тук да чета за нови неща и нещо креативно , а не някой нон стоп да троли, как всичко било загубена кауза и да ми философства с клишета от икономиката, след като говорим за съвсем нов феномен. Сигурно няма да спрете, но пак ви казвам - досадно е и съсипвате темата!
Напротив, радваме се на феномена, и гадаем коя ще е първата жизненоспособна валута, а не експеримент с камара проблеми.
Искаш да се говори само положително за Биткойн - това е реклама.
Искаш да се трият негативни мнения - това е пропаганда.
Да прецакаме поредния хубав форум, че на теб да ти е кеф?
Говоря с факти.
Няма да ми тежи на съвестта, защото не съм способен да повлияя на проект за милиарди.
Ей го, тия дни coinmarketcap потъва от време на време, повечето време. Като им омръзне и лопват кепенците. Несериозно е. Трябва да има достъпен, практически вариант сам да си си сървър, и да не се налага да си шерваш портфейла незнайно къде.
Един познат изкопа някакви 100 000 Догита за 2 дни, в самото начало още. Домързя го да си направи портфейл. После му затвориха пула и му прибраха койните. По-скоро се случва като правило, а не като изключение.
Вече има сигурно десетки критпота, вече си е явление и отива към норамализация.
Не, 200 жизнеспособни са, има и много изоставени койни. Всеки от тия 200 е технически по-съвършен, подобрен, от оригиналния код на Биткойн.
Всеки може да си пусне койн. Стойността я държи кръжецът, дето държи съответната база, blockchain. Кой решава колко е ценен е блокчейна на Биткойн - 300-тата души, дето държат половината койни, или останалият свят?
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin

Трябва ми помощ как да си заредя биткойн портфейла си моля някой да ми разясни.Благодаря предварително!
 
От: Bitcoin / Биткойн

При златни монети нямаш такъв риск!

Още един път ще обясня: двама души сключват договор, според който първия ще даде на втория златна монета, а втория ще даде на първия лаптоп. Златната монета е сменила собственика си, обаче лаптопа - не. Това е Counterparty Risk.

Хепи, абе като правиш договор - и като нямаш Клиринговата система, аджеба как ще докажеш че не съм ти пратил кинтите?

Много лесно. Баланса по сметката е публично достъпен и се вижда, че там не са постъпили койни. По-горе в тази тема го обясних това няколко пъти. В договора е написано по коя сметка трябва да постъпят койните и ако не са постъпили това се вижда.

По същия начин се доказва липсата на плащане при плащане с банков превод. В договора пише по коя сметка става плащането и ако в сметката няма постъпило плащане - значи не е платено.

Ето например в тази сметка (биткойн адрес) няма нищо (към момента): 18QLyfVCfiLNZxqBNSre24Mpuf6zwidwxZ.

Винаги има Counterparty Risk когато се правят сделки. Особено ако са намесени трети лица - тогава този риск е по-голям (примерно ако сте се договорили плащането да стане чрез LibertyReserve може да се окаже, че доставчика на платежни услуги го няма).
 
От: Bitcoin

Трябва ми помощ как да си заредя биткойн портфейла си моля някой да ми разясни.Благодаря предварително!

Регистрирай се тук (афилиейт връзка) и си купи биткойни. След това ги изтегли в портфейла си.

Ако сумата е по-голяма си струва занимавката да проучваш къде е най-изгодно (BTC-E, Bitstamp, WebMoney, обява във форума и т.н.).

Не казваш кое точно не ти е ясно. Не казваш какъв портфейл ползваш. Не казваш колко биткойни искаш да купиш.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Ти хубаво си го "дръпнал", обаче след като го стартираш ще чакаш два дена да си дръпне цялата база от данни с транзакциите от момента на създаване на мрежата. Затова е желателно да го изтриеш и да си инсталираш някой по-удобен портфейл.

Тук може да си избереш:

https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet

Например може да избереш Electrum. И е много важно да прочетеш предварително как се ползва и как да си направиш архив на портфейла (препоръчително на хартия).

Също така е добре да не позволяваш на компютъра ти да се инсталират вируси, защото могат да ти откраднат койните.

Например може да ползваш Линукс без да инсталираш съмнителни програми (може и на същия компютър - може да ползваш Линукс без да го инсталираш - т. нар. bootable USB stick).

Тъй като си потребител на Windows и имаш навика да "дърпаш" разни програми, има много голям риск в момента да имаш троянски кон, който чака само да си заредиш портфейла за да ти го опразни.

Разбира се, ако си безстрашен може да си ползваш Windows-а и даже да ползваш услуга като http://blockchain.info/ (това е уеб портфейл, който се ползва толкова лесно, колкото PayPal - и също толкова лесно е за крадците да ти откраднат парите).
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

Още един път ще обясня: двама души сключват договор, според който първия ще даде на втория златна монета, а втория ще даде на първия лаптоп. Златната монета е сменила собственика си, обаче лаптопа - не. Това е Counterparty Risk.



Много лесно. Баланса по сметката е публично достъпен и се вижда, че там не са постъпили койни. По-горе в тази тема го обясних това няколко пъти. В договора е написано по коя сметка трябва да постъпят койните и ако не са постъпили това се вижда.

По същия начин се доказва липсата на плащане при плащане с банков превод. В договора пише по коя сметка става плащането и ако в сметката няма постъпило плащане - значи не е платено.

Ето например в тази сметка (биткойн адрес) няма нищо (към момента): 18QLyfVCfiLNZxqBNSre24Mpuf6zwidwxZ.

Винаги има Counterparty Risk когато се правят сделки. Особено ако са намесени трети лица - тогава този риск е по-голям (примерно ако сте се договорили плащането да стане чрез LibertyReserve може да се окаже, че доставчика на платежни услуги го няма).

В случаят counter party risk, произлиза от невъзможност за обслужване на задълженията, когато провала на един може да доведе до другата страна сериозни затруднения.
Тук си говорим когато един актив е пасив на друга страна. В случаят на директна размяна няма как да се случи това.

Измамите не ги бройм за такъв риск.
 
От: Bitcoin / Биткойн

В момента през Лайткойн минава повече алъш-вериш! 27 милиона през ЛТК, срещу 23 милиона през БТК. Да не взема и аз да позная, че постоянно ще се сменят, като новите модели техника!
http://coinmarketcap.com/
 
От: Bitcoin / Биткойн

Лайткойн - 4 пъти повече оборот от Пионера Биткойн!
bitcoin2.jpg
 
От: Bitcoin / Биткойн

Да се похваля, аз вече копам.
:)))
до края на седмицата утроявам мощноста.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Да се похваля, аз вече копам.
:)))
до края на седмицата утроявам мощноста.

А Честито! :)

С какви Лопати Копаеш, колко хаша?
 
От: Bitcoin / Биткойн

изчислявам го на 30 лева на ден.
не съм запознат с подробностите още, от няколко часа върти.
И ми е трудно да се ориентирам кое какво и как.
Малко е но е за опит и да стана и аз част от сектата :)
Ако всичко е ок, ще вдигна още залога.
 

Горе