Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

два броя 280x иии той, бюджета надхвърлен, но можеш да ги ковнеш на стената...

p.s. може ли някой да отцепи темата за миньорските мераци
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Тия дни май ще счупим 500$ бариера, ама надолу!
Не мога да им насмогна, кой още е духнал с койните?
п.с. Само след няколко чАса - вече сме на 473 долара.
http://www.finance5.bg/articles/270.html
https://bitcointalk.org/index.php?topic=540262.0
522$. Тръгна слух, че дръпнатите очи пак забранява криптовалутите (като предишния път само слух) и ще блокират и сметките на exchanger-ите. Всеки който го е страх продава и бута цената. Всеки който разбира купува (всички sell order-и изчезват доста бързо).
 
От: Bitcoin / Биткойн

Хора, смятам да отделя 1000лв., за няква копачка. Не искам да влагам повече, защото искам да видя първо как ще тръгне и това е сумата, коята мога да си позволя за загубя в момента. Откровено казано, с хардуера съм малко бос и съвети от хора с опит в тази сфера, биха ми послужили. Какво мога да сглобя за тази сума и колко LTC могат да се изкарват на ден с такава копачка?
Пробвай с няколко 270 (като цена качество и копане са равни на 280 спрямо цената).
 
От: Bitcoin / Биткойн

Според последните слухове в Китай обменниците на криптовалути няма да могат да имат банкови сметки и да ползват доставчици на платежни услуги. Тоест ще се наложи да се ползват банкноти при сделките по обмяна на криптовалути (или да се ползват доставчици на платежни услуги и банки извън Китай).
 
От: Bitcoin / Биткойн

То именно тези слухове сринаха цената под $500. Хората се паникьосват лесно.. Сега е момента на инвеститорите :)
 
От: Bitcoin / Биткойн

... Сега е момента на инвеститорите :)
Това го слушахме и като беше над 1000$. Нали, 5 цифрена сума щяхме да гоним тая година в началото, щото били ограничени и щели да свършат. Въййй... за пенсия щяха да събират в койни. :lol:
Системата е гениална, но очаква генерално подобрение, и то на стабилна, небалонизирана цена.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Хора, смятам да отделя 1000лв., за няква копачка. Не искам да влагам повече, защото искам да видя първо как ще тръгне и това е сумата, коята мога да си позволя за загубя в момента. Откровено казано, с хардуера съм малко бос и съвети от хора с опит в тази сфера, биха ми послужили. Какво мога да сглобя за тази сума и колко LTC могат да се изкарват на ден с такава копачка?

Мен също ме интересува с такъв бюджет, колко може да се изкарва дневно/месечно с копачка за тази сума :)
 
От: Bitcoin / Биткойн

Мен също ме интересува с такъв бюджет, колко може да се изкарва дневно/месечно с копачка за тази сума :)

Точно в момента ще изкараш около 3$ на ден, без разходите за ток.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Това го слушахме и като беше над 1000$. Нали, 5 цифрена сума щяхме да гоним тая година в началото, щото били ограничени и щели да свършат. Въййй... за пенсия щяха да събират в койни. :lol:
Системата е гениална, но очаква генерално подобрение, и то на стабилна, небалонизирана цена.

Когато се вдигне цената се продава, не се купува и в случая. Сега падна доста и се купува, след няколко дни или седмица е доста вероятно да се възстанови до ~ $550, което е огромна печалба при добра инвестиция.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Когато се вдигне цената се продава, не се купува и в случая. Сега падна доста и се купува, след няколко дни или седмица е доста вероятно да се възстанови до ~ $550, което е огромна печалба при добра инвестиция.
Как тъй ги познаваш тия неща? Някаква особена ценност ли е тоя бит койн, обясни моля!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Как тъй ги познаваш тия неща? Някаква особена ценност ли е тоя бит койн, обясни моля!

Такава е обичайната тенденция, но правилото винаги има изключения :)
 
От: Bitcoin / Биткойн

Обичайната тенденция беше, че хората не бяха чували за туй чудо. После лъсна Истината. Крайно време е да почне да се ползва за работа, не за спекулации. Има още 200 криптовалути освен Биткойн. Що едното да струва 1200 $, а Пиъркойн дето не хаби ток - няма и 3 долара в момента, а върши същото?
 
От: Bitcoin / Биткойн

стига с това "не хаби ток", че ставаш смешен вече...
Един приятел копае с 6 карти. 2-3 kиловата зимата, и още киловат лятото за климатик... Колко там стотин хиляди има дето копаят? Това е престъпление спрямо Земята. Горим въглища и цапаме въздуха за тая безумна простотия!
Копаенето няма връзка със самата функционалност на валутата. Въведена е изкуствено да се разпределят стотинките на повече хора уж. Premined валути доказват, че няма смисъл да се горят гигавати нахалост.
 
От: Bitcoin / Биткойн

изхвърли си климатика, домашния, служебния и този в колата, не можеш да ме убедиш, че не е по-безумна простотия, не простотия - ГЪЗАРИЯ, освен това не носи приходи!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Нека разграничим нужна енергия от ненужно пилеене.
Дай да спрем да ядем по твоята логика.
Биткойн спокойно може да работи без тоя безумен mining. За пореден път споменавам, че Ripple, NxT и Mastercoin (по спомен) - доказват, че има и други модели на разпределение. На мен лично най ми харесва MLM похвата на Peercoin, затова споменавам първо него.
Биткойн е като парна машина до модерен дизелов двигател. И чакаме новата Валута, дето наистина ще става за спестяване и пазаруване.
А климатикът не е гъзария, а разумно и екологично решение за топлене през зимата.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Когато се вдигне цената се продава, не се купува и в случая. Сега падна доста и се купува, след няколко дни или седмица е доста вероятно да се възстанови до ~ $550, което е огромна печалба при добра инвестиция.

Сега, момчето явно за първи път се доближаваш до борса и под някаква форма на инструмент - в лицето на койна.

Цената сега може да е ниска, но не пречи утре да падне със 100 долара! Твърдението ти пак ще е валидно. А в други ден с нови 100 и т.н и т.н докато не удари дъно.
А сега за възстановяването - я дръпни един регресивен анализ, ако ще растем с колко ще растем и ако падаме с колко ще падаме изразено чрез дните. Както можеш и да дръпнеш какво е отклонението на възходщите и нискодящите дни. Виж после какво е било отклонението при отблъскване и пробиване на нива - след като имаш всичко, ще видиш. Че нещата са мега динамични и това чудо си е чудо да заковеш къде ще бъде днес или утре.
 

Горе