Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Явно повредата не е била в твоя телевизор, а в предавателната станция...
 
От: Bitcoin / Биткойн

Как да си открия биткоин сметка? гледах в официалния сайт че има различни портфейли има ли значение кой ще избера? или с 1 сметка мога да участвам във всичките.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Инсталирай си Electrum и не забравяй да си запишеш някъде 12-те думички (seed) или колкото са там в новата версия. Изгубиш ли думите (редът им има значение!) - губиш парите си. Думите ги запиши на хартия, без правописни и други грешки. При ползване на принтер остават следи на твърдия диск на компютъра, който ползваш и на твърдия диск на принтера (ако има такъв) - ако не вземеш специални мерки. Затова ползвай хартия и химикалка (и гледай какво има под листа, на който пишеш - ако има друг лист написаното ще се отпечата на него и може да се прочете - слагай листа върху твърда повърхност когато пишеш, върху която не остават следи).

Допускам, че ползваш Windows.

Ако имаш инсталирани троянци на компютъра биткойните ти ще бъдат откраднати. Затова ползвай за целта компютър без троянци - например може да си запишеш някой Линукс на флашка и да рестартираш под Линукс за да ползваш Electrum.

След като успешно инсталираш Electrum можеш да получаваш и пращаш криптовалута, независимо каква програма ползват получателите и подателите.

[video=youtube;PI8pli2xTfU]https://www.youtube.com/watch?v=PI8pli2xTfU[/video]

При ползване на слаба парола парите ти могат да бъдат откраднати като се осъществи достъп до твърдия диск. Също така е опасно да ползваш некриптиран swap - този на Windows е такъв. При Linux има начин да го криптираш. Най-лесния и чист начин да се гарантира, че не остават следи е да пуснеш Линукс от флашка, като зададеш да не пише нищо по диска (или изключиш твърдия диск физически от дънната платка). Също така трябва да зададеш да не пише нищо и на флашката - само да чете.

Ако ще съхраняваш малко пари - не ти трябва да се занимаваш с излишните неща, които написах. Просто си инсталирай програмата и я ползвай (като не забравяш да си направиш нов портфейл с нов seed на чист компютър, ако искаш да получиш по-голяма сума).
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

Инсталирай си Electrum и не забравяй да си запишеш някъде 12-те думички (seed) или колкото са там в новата версия. Изгубиш ли думите (редът им има значение!) - губиш парите си. Думите ги запиши на хартия, без правописни и други грешки. При ползване на принтер остават следи на твърдия диск на компютъра, който ползваш и на твърдия диск на принтера (ако има такъв) - ако не вземеш специални мерки. Затова ползвай хартия и химикалка (и гледай какво има под листа, на който пишеш - ако има друг лист написаното ще се отпечата на него и може да се прочете - слагай листа върху твърда повърхност когато пишеш, върху която не остават следи).

Допускам, че ползваш Windows.

Ако имаш инсталирани троянци на компютъра биткойните ти ще бъдат откраднати. Затова ползвай за целта компютър без троянци - например може да си запишеш някой Линукс на флашка и да рестартираш под Линукс за да ползваш Electrum.

След като успешно инсталираш Electrum можеш да получаваш и пращаш криптовалута, независимо каква програма ползват получателите и подателите.

[video=youtube;PI8pli2xTfU]https://www.youtube.com/watch?v=PI8pli2xTfU[/video]

При ползване на слаба парола парите ти могат да бъдат откраднати като се осъществи достъп до твърдия диск. Също така е опасно да ползваш некриптиран swap - този на Windows е такъв. При Linux има начин да го криптираш. Най-лесния и чист начин да се гарантира, че не остават следи е да пуснеш Линукс от флашка, като зададеш да не пише нищо по диска (или изключиш твърдия диск физически от дънната платка). Също така трябва да зададеш да не пише нищо и на флашката - само да чете.

Ако ще съхраняваш малко пари - не ти трябва да се занимаваш с излишните неща, които написах. Просто си инсталирай програмата и я ползвай (като не забравяш да си направиш нов портфейл с нов seed на чист компютър, ако искаш да получиш по-голяма сума).

Благодаря ти за чудесното обяснение. За сега ще ползвам единствено за малки пари примерно максимум 200-300$ . лаптопа си го инсталирах наскоро мисля че няма вируси. ще имам всичко това напредвид.
 
От: Bitcoin / Биткойн

ОФИЦИАЛНО:
При обмен на традиционните валутни единици за "биткойн" виртуални валути НЯМА ДА СЕ НАЧИСЛЯВА ДДС!


8419540p.png
 
От: Bitcoin / Биткойн

Китай изкупи света, до къде ще стигне според вас поредния пъмп?! -> 380$ ?!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Част от мен смята, че ще ударим 400 $ и ще се дъмпи. Но другата част, която гледала балона през 2013 е много по-алчна :) 1500 $ до нова година
 
От: Bitcoin / Биткойн

Зависи кога ще изкарат валута ново поколение. Рипълите на Гугъл имат доста екстри дето са по-приложими от Биткойн в реалния свят. Може и нещо още по-хитро да излезе. Конкурентите на Биткойн нямат особени подобрения, затова нищо не можа да го събори досега. Но е въпрос на време. Според мен де...
Kакво се е случило, че подскочиха така?
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

Рипълите на Гугъл имат доста екстри дето са по-приложими от Биткойн в реалния свят.

Я дай линк какво е това чудо?!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Я признайте сега направихте ли парички от пика ?
Аз съм доволен, продадох малко на 800 лева :)
 
От: Bitcoin / Биткойн

Я признайте сега направихте ли парички от пика ?
Аз съм доволен, продадох малко на 800 лева :)
Еваларка! Аз не търгувам с нещо, де цената му е 100% психология на тълпата. Има още 200 живи криптовалути - какво прави цената на едното центове, а на другото 300 $? Почти всички останали са базирани на сорса на Биткойн. Инерция и сантимент.
Чакам да се появи наистина ново поколение крипто, дето е по-приложимо в ежедневието. Тогава ще инвестирам.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не си прав, но не смятам да влизам в такива спорове.
Цената зависи от много неща и не, е непредсказуема колкото твърдиш :) Аз лично с търговия се занимавам малко :) повее наблягам на копането.

Еваларка! Аз не търгувам с нещо, де цената му е 100% психология на тълпата. Има още 200 живи криптовалути - какво прави цената на едното центове, а на другото 300 $? Почти всички останали са базирани на сорса на Биткойн. Инерция и сантимент.
Чакам да се появи наистина ново поколение крипто, дето е по-приложимо в ежедневието. Тогава ще инвестирам.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Погледни баш тая тема, как в началото не вярваха, че Биткойн е балон. От 1200 + стана на 200 и нещо. Па нека да не съм прав! Цената на койна е 100% психология, щото не е нефт, дето ти трябва за колата, не е ток за компа... И хляб не е.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Занимавам се с биткойна откакто цената му беше три долара парчето :). Продавал съм и на на 1800 лева броя.Едно време беше голям балон, сега има капитализация от 5.7 милиарда долара, световно признат и много други факти който не ми се изброяват. Фирмите влагат милиарди в разработката на устройства за копаене. Спокойно мога да ти кажа, че биткойна е много по стабилен от цялата банкова система на България :)

Погледни баш тая тема, как в началото не вярваха, че Биткойн е балон. От 1200 + стана на 200 и нещо. Па нека да не съм прав! Цената на койна е 100% психология, щото не е нефт, дето ти трябва за колата, не е ток за компа... И хляб не е.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Занимавам се с биткойна откакто цената му беше три долара парчето :). Продавал съм и на на 1800 лева броя...
По твоята логика - цената му е тръгнала от нула. Сега е различен от нула, и не може да бъде балон?
че биткойна е много по стабилен от цялата банкова система на България
Левът е вързан с еврото. Капитализацията му е много, ама много пъти от тая на Биткойн. И дано не открият някой бъг, или да почнат да трошат криптото с квантови машини. Или пък да изкарат закон и да го забранят, колко още небанкови разплащателни системи забраниха? Ако вкарат закон да те пандизят за Биткойн, и много бързо ще отиде в небитието. А Морган патентоваха много от алгоритмите му, та имат ресурса и мотивацията да турят нещо тяхно.
Освен всичко останало е и крайно неудобен за ежедневни разплащания. Само копачите си държите койните, не познавам някой да инвестира в тях.
 
От: Bitcoin / Биткойн

bitcoins не се продават от лицето Х, което прибира всичките пари, ами се разпределят според вложените усилия за създаването им.

за търговците може да се направи автоматичен обмен през някоя от борсите през API интерфейс, така че не рискуват
 

Горе