Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Еваларка! Аз не търгувам с нещо, де цената му е 100% психология на тълпата. Има още 200 живи криптовалути - какво прави цената на едното центове, а на другото 300 $? Почти всички останали са базирани на сорса на Биткойн. Инерция и сантимент.
Чакам да се появи наистина ново поколение крипто, дето е по-приложимо в ежедневието. Тогава ще инвестирам.

тъй, тъй, може ли да ми кажеш някоя от всичките, която не е загубила двуцифрено число проценти само за месец?
 
От: Bitcoin / Биткойн

тъй, тъй, може ли да ми кажеш някоя от всичките, която не е загубила двуцифрено число проценти само за месец?
Няма такава. Tи ми кажи колко % загуба е от 1250 на 230 за Биткойн.
 
От: Bitcoin / Биткойн

http://www.investor.bg/novini/130/a...hni-prevodi-za-da-ogranichi-terorizma-206453/
Туйто - UK вече наложи постоянно следене в нета, още преди касапницата в Париж. Ся па искат само с кредитни карти да се плаща... И таксичка превод, и таксичка поддръжка, и лихвичка, и лихвичка на таксичката...
 
От: Bitcoin / Биткойн

С бигкойн ще се плаща навсякъде или поне този протокол ще се ползва и много скоро никой няма да ебава банките
 
От: Bitcoin / Биткойн

В Париж вече е забранено да се протестира. Заради извънредното положение, което удобно ще бъде продължено.

Разправяйте ми после, че в Европа нямало тоталитаризъм, били сме свободни. Може да казваме всичко, само не можем да оспорваме престъпленията, извършени от нацистите и още едно-две неща. Иначе няма проблем - свободни сме.

Ако някой каже, че да се трепят хората от другата група е нормално, естествено и природно (колективизмът е нормално човешко поведение), следва ли да лежи в затвора за дениализъм? А за отричане на глобалното затопляне ще има ли затвор?

(И не дръжте много койни при обменниците, теглете веднага.)

wMo2Hyo.jpg
 
От: Bitcoin / Биткойн

Малко да посъживя темата.... Какви са станали последно време вариантите за закупуване на Биткойни в България? Трябва ли да имаш хардуеър порфейл? Как стават нещата сега? Какъв е premium-a за тези транзакции?
 
От: Bitcoin / Биткойн

Що като върви нагоре с няколко процента - биете тъпана и рисувате медали... Пък като падна от 1250 на 250 - ни гък ни мък!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Що като върви нагоре с няколко процента - биете тъпана и рисувате медали... Пък като падна от 1250 на 250 - ни гък ни мък!

Нещо си в грешка, аз нито съм защитник нито опонент на Биткойн, просто видях графиката в нета, стори ми се интересна и я споделих.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Един от разработчиците се цупи за това, че не всички са съгласни с неговите предложения. Това е голямата драма, за която става въпрос в статията му.

Ами няма как да контролираш Биткойн. Deal with it.

t9z894.jpg


Няма как да накараш всички потребители на Биткойн да се съобразяват с твоите желания.

3yM7m6t.jpg


Това е най-ценното на Биткойн - даже и "главните разработчици" не могат да наложат волята си. Демокрация. Който иска - пише код и предлага. Който иска - ползва този код.

Експериментът Биткойн върви много добре - все повече хора научават за този експеримент и участват по един или друг начин (въздържанието от ползването на Биткойн след като са научили за него е също вид участие).
 
Последно редактирано:
От: От: Bitcoin / Биткойн

...
Това е най-ценното на Биткойн - даже и "главните разработчици" не могат да наложат волята си. Демокрация. Който иска - пише код и предлага. Който иска - ползва този код.
...
1000 че и милион пъти повторена тая лъжа - няма да стане истина. Не знам как са ви го издълбали това в умовете, чак теми ми затварят по въпроса. Модове, дето дори не са програмисти.
Биткойн не е напълно отворен код, защото използва огромно количество библиотеки. Дори в самия компилатор може да се кодира да се манипулира всичко по Биткойн.

Освен това всеки може да си купи квантов компютър, за около 10 К долара. Наливат се милиони за разработка, въпрос на време е да почнат да трошат криптографията.
Освен това GHash.IO беше захапал 48% от изчислителната мощ, а мине ли 50% става цар и господар на Биткойн, заложено е легално в алгоритъма му.
Screen-Shot-2014-06-13-at-11.17.16.png

http://www.coindesk.com/cex-io-response-fears-of-51-attack-spread/

Особено грозна беше кампанията как електронното гласуване в/у Биткойн алгоритъм било напълно сигурно и невъзможно за манипулиране. Тук вече масовата заблуда почва да добива чудовищни размери, които могат да доведат до тоталитаризъм. И всичко почва от вярата, че химици и шофьори разбират от програмиране.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

1000 че и милион пъти повторена тая лъжа - няма да стане истина. Не знам как са ви го издълбали това в умовете, чак теми ми затварят по въпроса. Модове, дето дори не са програмисти.
Биткойн не е напълно отворен код, защото използва огромно количество библиотеки. Дори в самия компилатор може да се кодира да се манипулира всичко по Биткойн.

Освен това всеки може да си купи квантов компютър, за около 10 К долара. Наливат се милиони за разработка, въпрос на време е да почнат да трошат криптографията.
Освен това CEX.IO беше захапал 48% от изчислителната мощ, а мине ли 50% става цар и господар на Биткойн, заложено е легално в алгоритъма му.

Особено грозна беше кампанията как електронното гласуване в/у Биткойн алгоритъм било напълно сигурно и невъзможно за манипулиране. Тук вече масовата заблуда почва да добива чудовищни размери, които могат да доведат до тоталитаризъм. И всичко почва от вярата, че химици и шофьори разбират от програмиране.

Виждаш ли бъдеще в blockchain-a като цяло или нещо подобно версия 2.0?
 
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

Виждаш ли бъдеще в blockchain-a като цяло или нещо подобно версия 2.0?
Биткойн има много слабости, които в известна степен са фикснати в другите валути. Всички те не са удобни за ежедневно пазаруване, както обикновения кеш.
Въпрос на време е да се появи по-удобна система. Гугъл с техните Рипъли правят крачка напред.
Освен това Морган Стенли тихомълком патентоват алгоритмите на криптовалутите. После може да наложат със сила тяхна валута, и дотам с имагинерната свобода.
 
От: Bitcoin / Биткойн

оле оле защо се занимавате с глупости

Защото от човешката глупост се вадят „ истински“ пари. (С които може да си купите каквото ви трябва. Включително и неща, които не са глупости.)

pari.jpg


Когато нямаш доверие на клиента (обаче клиентът ти има доверие) може да се ползва плащане, при което няма начин за friendly fraud (това е важно понятие и следва да се знае от всеки търговец, който продава онлайн). Един от начините това да стане е като се ползва услуга като Bitpay (така хем се ползва криптовалута за плащането, хем няма валутен риск за търговеца).

Други начини са да се ползва OKPAY или подобен доставчик на платежни услуги, при който няма chargebacks (или поне така казват - ако обаче „клиентът“ зареди сметката си с крадени пари и ти плати ще си имаш проблеми).

Така че за работа със съмнителни клиенти (които може да извършат chargeback fraud) криптовалутите (+ услуга като Bitpay за премахване на валутния риск) са чудесно решение.
 
От: Bitcoin / Биткойн

купувам 100 бири изпивам ги - стига глупости.
аз до сега не съм видял едно нещо да се продава с биткойни. не познавам нито един човек който да има биткойни. за какво тогава са ми биткойни след като не мога да ги изям изпия или да правя секс с тях.
Аз забравих - наистина е добре да има биткойни за откуп на крипто вируса.
Ако нямаме доверие на купувача ни плаща с карта.
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе