Bitcoin / Биткойн

Може да се изкарат някакви пари, но едно е да гледаш минала графика как се движи и да си кажеш АКО бях влязъл тук колко пари щях да изкарам.

Но ако си в пазара е съвсем друго, нямаш същите решения, особено ако си вкарал повече пари от колкото може да си позволиш да изгубиш - и то е индивидуално спрямо всеки човек, за мен тази сума може да е 500 лева - дори да скочи цената 10 пъти ще изкарам 4500 лв - които по никакъв начин няма да ги усетя. За друг човек това може да са 10 000 лв и от тях ако скочи 10 пъти да изкара 90к - но същия този човек има друг стандарт на живот и за него 10к са като за мен 500 или с други думи тия 90 к ще ги опука за 2 почивки на някои острови, демек и него няма по никакъв начин да го докосне това че е направил 10 хикса на парите си.
 
Означава ,че е мръсен манипулатор. Много добре знаеш за какво говоря. Пуска публикация ракета с куче, детските му емотиконки и хората купуват... А кой държи 70% от монетите на пазара?
Как разбра, че притежава 70% от монетата? И пак питам как те кара на сила да купиш?

Трябва да се разбере вече, че няма такова нещо най-добър блокчейн. Всеки блокчейн си има характеристики - размер на блока, време на блока, награда на блока - и всяка от тези характеристики когато се промени, това има едновременно положителна и отрицателна страна. Въпрос е на баланс между тези характеристики спрямо целта на блокчейна.

Ако Мъск иска DOGE да харчи по-малко ток, трябва да смени PoW с PoS например. А дано, ама надали. Отделно, че няма никакъв смисъл при наличието на хиляди койни, кой PoW, кой PoS, кой микс. Явно е, че Мъск просто си се забавлява с DOGE.
Отдавна се е разбрало, че има значение блокчейна и всички се борят за по-добър такъв, дали за ниски такси или размер на блока или по-голяма еко система... Не случайно девелопери се назначават на солидни заплати и се крадът от един чейн към друг...

И не за мен Мъск не се забавлява изобщо с криптото, и изобщо не го прави в личен план! Не случайно закупи биткойн с ТЕСЛА като компания...

А DOGE му е идеалната възможност да се върне към корените си с пейпал...
 
И не за мен Мъск не се забавлява изобщо с криптото, и изобщо не го прави в личен план! Не случайно закупи биткойн с ТЕСЛА като компания...
Не ги ли продаде? Направи pump&dump таман 2 пъти досега, и се кани за трети. Сладки са чуждите пари, аз ако имах неговия авторитет и аз щях да клатя пазара.
Има пари да си финансира свое крипто както направиха Гугъл с рипълите. Не го прави, което показва какво му е отношението към кучета, котки и мишки.
Таман се бях светнал да пускам миши койн, че да ми мине мерака, и греда. Намерих таман 2-3 вида.
Беден ще си умра.
 
Не ги ли продаде? Направи pump&dump таман 2 пъти досега, и се кани за трети. Сладки са чуждите пари, аз ако имах неговия авторитет и аз щях да клатя пазара.
Има пари да си финансира свое крипто както направиха Гугъл с рипълите. Не го прави, което показва какво му е отношението към кучета, котки и мишки.
Таман се бях светнал да пускам миши койн, че да ми мине мерака, и греда. Намерих таман 2-3 вида.
Беден ще си умра.
Не не ги е продавал :) Там транзакциите се следят от СЕК понеже е с фирмени пари и се отчитат в отчетите а сега си отговори на въпроса, в това и следващото тримесечия като ТЕСЛА отчете огромни печалби от биткойна си в пъти повече дори от продажбите на коли дали други големи фирми няма да набият пари в тоя пазар :) А и ЕТФ са на път...
 
Той точно Мъск напомпи пазара, как няма да има печалба. Той Е причината за печалбата а не Биткойн сам по себе си.
 
Не съм чел темата, само последната страница, на която се вижда 1 противник и доста яростни защитници
Защото не си чел темата, затова не знаеш, че Иван си повтаря едни и същи остарели доводи, и то само за спорта. Високи били таксите, цели 100 долара, много ток се харчел напразно и затова трябва да забранят копаенето, както и че всички дето си купуват крипто са балами. И това се повтаря отново, и отново, и отново. А дори не е пробвал да получи или изпрати крипто.

че това е някакъв тип секта - който попрочете малко и някакси врътва (без да ми се обиждате) за едните това е новата истина в живота и новия световен ред и който каже нещо против това не е човек за тях, противниците и те доста енергия харчат за оборването им.
Ти още не си видял какво става когато цените тръгнат рязко нагоре :D Тогава се появяват и търсачите на бързи печалби. Но да, някои се палят доста в първия момент когато проучват какво представляват криптовалутите, което не е без причина. Аз не намирам проблем в това, най-малкото човек може да научи нещо ново за света, за финансите. Ако загуби някой долар/лев междувременно... така или иначе би ги изгубил по друг начин.

Също така не намирам проблем и в противниците, такива почти няма, наш Иван е представител на изчезващ вид. Проблеми в сферата се създават от такива, които всъщност доста умело използват криптовалутите и успяват да причиняват разни движения, при които хората купуват скъпо или продават евтино.

Но не е нормално да блокираш човек само защото не е на твоето мнение, то хубаво човек да се обгражда със съмишленици, но нека не забравя приказката за Царят е Гол, защото ако блокираш всеки не на твоето мнение, то ще се изкриви и ще тръгне в не най-благоприятната посока.
Не сме блокирали Иван защото не е на нашето мнение, а защото мнението му е изветряло и повтаря едни и същи неща, които сме ги повтаряли многократно. Обясних по-нагоре. Нито той има какво да вземе от нас, нито ние от него. Понякога в спора се ражда истината, но когато спориш с Иван точно нищо не се ражда. Дет се вика, нямаме какво повече да си кажем и затова се разделяме :)
 
Защото не си чел темата, затова не знаеш, че Иван си повтаря едни и същи остарели доводи, и то само за спорта. Високи били таксите, цели 100 долара, много ток се харчел напразно и затова трябва да забранят копаенето, както и че всички дето си купуват крипто са балами.
Спрете да си измисляте бе, толкоз ли е трудно? Не съм казал, че е балама който купува крипто. Балама е след като се набута.
От пиковете на предния балон преди 4 години още не могат да си избият загубите, и това е при ВСИЧКИ алткойни без етера.
Таксите в предната истерия бяха и над 100 $, и верно се харчи ток напразно. Ако изберете Луна за президент ще я навия всички дето хабят ток да ги изпратят 14 дни принудителен труд в полза на обществото, да въртят педали и динамо.
Ще ядат само каквото си купят от криптото дето са го изкопали. Мисля, че тъй е честно, мене като ми налагат еко тАкси всякакви.
 
Отдавна се е разбрало, че има значение блокчейна и всички се борят за по-добър такъв, дали за ниски такси или размер на блока или по-голяма еко система... Не случайно девелопери се назначават на солидни заплати и се крадът от един чейн към друг...
За ниски такси можеш да увеличиш размера на блока, но така позволяваш базата данни да расте с големи темпове. Ето за сравнение размера на базата данни на BTC и BSV. И другия начин е транзакциите да се обработват от по-малко на брой сървъри, с което се намалява децентрализацията и сигурността. То просто си я има тази Blockchain Trilemma, от която не можеш да избягаш. Вече ако измислиш различна технология, може би, но всички койни са базирани на тази. Е, с много редки изключения като IOTA и може би Hashgraph, за които на никой дори не му пука.

Е хубаво, назначават се девелопери да лепят разни възможности върху даден блокчейн. И се получават неща като Ethereum. Но те са още по-обречени, защото за да работят добре изискват още по-бързи и евтини транзакции. Биткойн е най-простото приложение на блокчейна, трябваше само да записва разплащанията между хората, а толкова бързо се задъхва. Какво остава за другите кандидати, желаещи върху същия тип база данни да градят световни компютри.
 
Купища алткойнове имат ниски такси, проблемът е решен отдавна.
Няма как да ги знаете, тъй като фокусът е върху друго. Да изкараш едни бързи пари от хорската глупост и алчност. Има ги предостатъчно, и като цяло им се получава.
 
Ти още не си видял какво става когато цените тръгнат рязко нагоре :D Тогава се появяват и търсачите на бързи печалби.
Ами те в момента горе долу май на там отиват нещата, ако успее да премине 65к със сигурност, ако не моят човек дето уж ги чете нещата, казва че още има време за корекция....ако има аз съм се замислял дали да не вкарам малко пари, но малкото означава малка или нищожна печалба, както споменах в горния ми пост, а със сигурност не ми се вкарва голяма сума пари в нещо което е толкова хаотично, за мен е хазарт.

Любопитно ми е, Вие успявате ли да изкарвате добри пари от крипто които да покриват разходите Ви за живот? и Под Вие може някой да спомене и себе си не се обръщам конкретно към AseasRoa.
 
Ами те в момента горе долу май на там отиват нещата, ако успее да премине 65к със сигурност, ако не моят човек дето уж ги чете нещата, казва че още има време за корекция....ако има аз съм се замислял дали да не вкарам малко пари, но малкото означава малка или нищожна печалба, както споменах в горния ми пост, а със сигурност не ми се вкарва голяма сума пари в нещо което е толкова хаотично, за мен е хазарт.

Любопитно ми е, Вие успявате ли да изкарвате добри пари от крипто които да покриват разходите Ви за живот? и Под Вие може някой да спомене и себе си не се обръщам конкретно към AseasRoa.
Разбира се, това си е процъвтяваща професия... :) За мен си е като всеки бизнес в който първоначално бухаш едни пари или за стока или за съоръжения за производство или маркетинг и реклама и после чакаш печалба :)

Или инвестираш и чакаш или спекулираш като трейдър... Аз правим и двете :)
 
  • Like
Реакции: Stop
ако не моят човек дето уж ги чете нещата,
Ако твоят човек не е милионер от трейдване, значи не е нещо повече от всеки друг. Под път и над път хора, които "четат нещата".

Ако искаш нещо сигурно, има редица стейкващи се койни, та дори и стейбъли, които носят нелоша лихва. Там рискът е минимален, както и печалбата, разбира се.
 
Как разбра, че притежава 70% от монетата? И пак питам как те кара на сила да купиш?


Отдавна се е разбрало, че има значение блокчейна и всички се борят за по-добър такъв, дали за ниски такси или размер на блока или по-голяма еко система... Не случайно девелопери се назначават на солидни заплати и се крадът от един чейн към друг...

И не за мен Мъск не се забавлява изобщо с криптото, и изобщо не го прави в личен план! Не случайно закупи биткойн с ТЕСЛА като компания...

А DOGE му е идеалната възможност да се върне към корените си с пейпал...

Колега, нищо лично ,но е крайно време да се образоваш за Крипто и наблягам на Мъск.. явно си от хората с перде пред очите в което няма лошо. Не може всички да разбират от дадена сфера. :)
 
Колега, нищо лично ,но е крайно време да се образоваш за Крипто и наблягам на Мъск.. явно си от хората с перде пред очите в което няма лошо. Не може всички да разбират от дадена сфера.
То има лесно е брат не си ли чувал израза Put your money where your mouth is :) шорти догето и си готов...

И нищо лично но не разбираш от тоя пазар видно си холдър дето сигурно гледа клипчетата на Пламен и си въобразява, че разбрал криптото...
А Мъск не го мисли или по скоро го мисли много не случайно е... даже май към момента най-богатия човек на света но какво ли разбира той...
 
Последно редактирано:
То има лесно е брат не си ли чувал израза Put your money where your mouth is :) шорти догето и си готов...

И нищо лично но не разбираш от тоя пазар видно си холдър дето сигурно гледа клипчетата на Пламен и си вобразява, че разбрал криптото...
А Мъск не го мисли или по скоро го мисли много не случайно е... даже май към момента най-богатия човек на света но какво ли разбира той...


Мъск е на четвърто място в класацията. Въобще не мисля да ти отделям време и да ти напиша един пост от 300 думи за да те образовам. Просто не си струва. Жив и здрав бъди. От такива личности печеля пари на Крипто пазара. :)
 
Мъск е на четвърто място в класацията. Въобще не мисля да ти отделям време и да ти напиша един пост от 300 думи за да те образовам. Просто не си струва. Жив и здрав бъди. От такива личности печеля пари на Крипто пазара. :)
От Мъск ли печелиш бе браво :) похвали се дай да чуем как става това...
Като имаш време дръпни тези 300 думи може наистина да е полезно нещо нали е форум не мисли, че подценявам хората особенно като нямам представа какви са :)
 
Последно редактирано:

Горе