Bitcoin / Биткойн

Володя го изпя през 97-ма, скоро някой друг трябва да ъпдейтне с песен.
Само да припомня, че през 97-ма нямаше крипто. Каквито пирамиди са ставали тогава, са ставали с добрите стари фиатни валути. То и сега в момента се случва масово източване на спестяванията на хората по света чрез инфлацията, и то на стойност много пъти по-голяма от каквито и милиарди да споменават покрай FTX. Разликата е, че когато нещо гръмне от раз се забелязва лесно и прави силно впечатление, докато инфлацията ограбва почти незабележимо.
 
Само да припомня, че през 97-ма нямаше крипто. Каквито пирамиди са ставали тогава, са ставали с добрите стари фиатни валути. То и сега в момента се случва масово източване на спестяванията на хората по света чрез инфлацията, и то на стойност много пъти по-голяма от каквито и милиарди да споменават покрай FTX. Разликата е, че когато нещо гръмне от раз се забелязва лесно и прави силно впечатление, докато инфлацията ограбва почти незабележимо.
Ей, няма да спрете да се оправдавате! Като латерни сте! Фиат, та фиат! Що постоянно мерите цената във фиат, като толкова за нищо не става?
- Какво образование имате?
- Веган съм.
- Но това не е образование!
- О, чувствам се прекрасно!
- Нещо не се разбираме… Веган не е образование! Кажете, какво образование имате?
- Не мога да разбера, защо отказвате да приемете очевидното?
- А бе ти чуваш ли въобще, какво те питат!?
- Боже, колко сте раздразнителен! Това е от месото!
 
Ей, няма да спрете да се оправдавате! Като латерни сте! Фиат, та фиат! Що постоянно мерите цената във фиат, като толкова за нищо не става?
Не аз, а ти мериш всичко във фиат. На мен ми е все тая колко струва биткойна, догето или шибата. Ти си този, който постоянно се взира в техните ATH и мериш с колко % са се били сринали. И все настояваш, че всички се били минали, били на загуба, пирамиди, не знам си кво. Затова ти обяснявам, че те нещата са си така и извън криптото, даже в много по-големи мащаби. Но ти си си навил на акъла, че само в криптото стават някакви фалити и манипулации, и това е. Отказваш да видиш реалността, предпочиташ си твоята ограничена перспектива.
 
Сега гледам едно видео, че и някакви други Genesis щели да фалират, защото нямали резерви с които да покрият тегленията на клиентите си:


Но защо крипто ексчейндж ще фалира поради такава причина, при положение че всички банки по света оперират по този модел (частичен резерв), но не фалират една след друга? Ахаа, ай тук е ключовото - защото крипто ползвателите очакват ексчейнджите да имат пълен резерв, и също така имат възможността твърде бързо да докажат дали това е така, просто като си пуснат withdraw на койните. Общо взето сега в криптото се повтарят същите проблеми, които са се случвали още преди векове, когато банките са въвеждали хартийките за пръв път. И според мен ще продължи да се повтаря историята, може би докато не се достигне до положението в което сме сега с фиата - да се контролира централно, а хората дори да не разбират как функционира системата. Освен ако хората не си научат урока навреме и не започнат да използват криптото по предназначение - да го държат в собствени портфейли и да го използват повече за разплащания, отколкото за спекулация.
 
Ахаа, ай тук е ключовото - защото крипто ползвателите очакват ексчейнджите да имат пълен резерв, и също така имат възможността твърде бързо да докажат дали това е така, просто като си пуснат withdraw на койните.
Ъъъъъ... чакай малко, борсите банки ли са? Борсите дават ли кредити?
Стана мода всяка борса да пуска нейно си крипто, размножават си милиарди хойни, и ги продават на балъците, за презрян фиат, докато уж презират фиата. Пфу, някакъв binance хойн имаше, къмто 300 презряни доларес го продаваха, нещо не го виждам на първа стр.
Айде да ви видя бе, хартиените пари са без покритие, тука две мнения няма. Айде да ви видя, пуснете някакви хойни дето са обвързани с нещо дето го имате за реално. Бетон хойн, кюмюр хойн, дърва хойн, изрезки от дърва хойн. Много по-реални са от бай Хойн, айде да речем ант майнъра топли като дървата, ама покупка за такова се чака по половин-една година, производителят първо копае с него, после ти го продава като се вдигне трудността. Дори елита на майнърите се задоволяват с инструменти second hand.
Ха да ви видя, единственото крипто дето го обвързаха с реално физическо злато се продъни вдън земя, XAURUM беше 4 цифрени суми, сега не знам дали изобщо е живо. Някакви центове е.
 
Ъъъъъ... чакай малко, борсите банки ли са? Борсите дават ли кредити?
Стана мода...
Ъъъъъ... ако всеки раздаващ кредити е банка, значи кредисимо и другите такива измишльотини банки ли са? И аз също, защото вчера дадох заемче на един приятел за кола.

Първо трябва да започнеш да правиш разлика между валута и услуга с валута. Даже още преди това трябва да започнеш да правиш разлика между пари и валута, но както и да е. Ти обаче си толкова обладан от омраза, че за теб не съществува нищо друго, освен няколко ATH и също толкова дъна. За теб банката е нещо си там голямо и необяснимо, без което хората сигурно не могат.

Айде да ви видя бе, хартиените пари са без покритие, тука две мнения няма. Айде да ви видя, пуснете някакви хойни дето са обвързани с нещо дето го имате за реално. Бетон хойн, кюмюр хойн, дърва хойн, изрезки от дърва хойн.
Не че нещо, ама ся тия ексчейнджо-банки де гърмят изглежда че гърмят поради липса на разни койни, които хората биха искали да си изтеглят в крипто портфейлите. На мен това ми изглежда като доказатеслтво, че хората виждат стойност в тези койни. Ти като не виждаш стойност в койните, то няма лошо, не си длъжен. Но съм ти казал, че си длъжен да не си губиш времето с неприятни за теб неща и да се захванеш с нещо по-полезно от това да хейтиш неща из нета. Щото хейтването няма да те направи нито по-богат, нито по-красив, нито нищо хубаво. Ще те направи едно скучно и вечно сърдито старче, от което всички ще бягат с 200.

Ха да ви видя, единственото крипто дето го обвързаха с реално физическо злато се продъни вдън земя, XAURUM беше 4 цифрени суми, сега не знам дали изобщо е живо. Някакви центове е.
Човек, за пореден път споменаваш някакъв ETH токен, изгърмял в далечното минало, през 2016, преди няколко балона, за който токен сигурно само ти си спомняш в днешно време. Това нещо никога, ама никога не е било обвързвано със злато.

Събуди се и започни да гледаш към реалността с отворени очи, че постоянно сънуваш и бълнуваш откачени фантазии. Ти си в един постоянен кошмар, от който явно не знаеш как да излезеш. Отиди пред огледалото и си плесни няколко шамара като за начало.
 
Човек, за пореден път споменаваш някакъв ETH токен, изгърмял в далечното минало, през 2016, преди няколко балона, за който токен сигурно само ти си спомняш в днешно време. Това нещо никога, ама никога не е било обвързвано със злато.
С какво Етерите се различават от който и да е друг умрял алт-хойн?
Събуди се и започни да гледаш към реалността с отворени очи, че постоянно сънуваш и бълнуваш откачени фантазии. Ти си в един постоянен кошмар, от който явно не знаеш как да излезеш. Отиди пред огледалото и си плесни няколко шамара като за начало.
Спри да ми говориш наставнически, щото мога и да псувам! То не е един път, не е два. Не ми съвпада мнението с твоето, затуй е тая тема, не е Споделено или ТийнЗона. Ха спри се вече!
За теб банката е нещо си там голямо и необяснимо, без което хората сигурно не могат.
Абе стига си ми слагал думи в клавиатурата бе, нали крипто банки пуснаха, със заеми и квото там.
Баси верно ли си на работа, като те гледам си от тия хора на Брейка, дето връзките на маратонките не знаят как да си вържат без чужда помощ.
 
За хората, които няколко месеца по-рано твърдяха, че се съмняват BTC да стигне $15к.

В момента върви нещо като акция всички големи институции да представят доказателства колко точно BTC притежават. Прави се за да се разбере кой може да покрие ликвидността, която твърди, че има.

Grayscale са един от най-големите "холдери" на BTC като при тях са около 3.3% от общата капитализация. За сравнение LUNA имаха 80к BTC, a Grayscale уж имат 640к. Към този момент отказват да представят доказателства и всички знаем защо е така. https://www.theblock.co/post/188606/grayscale-wont-share-proof-of-reserves-citing-security-concerns

Ако поради някаква причина са принудени да ликвидират това ще свали цената с поне 40-50% на около $8,900.

Не е само при тях такова положението. Толкова за шансовете BTC да потъне $15к или под.

Или защо марджина е нож с две остриета. ;)
 
С какво Етерите се различават от който и да е друг умрял алт-хойн?
Е ти сега за Етерите ти питаш, за токените в ETH мрежата ли питаш... То не че има каквото и да е значение при любимия ти и отдавна забравен от всички XAURUM.

Спри да ми говориш наставнически, щото мога и да псувам! То не е един път, не е два. Не ми съвпада мнението с твоето, затуй е тая тема, не е Споделено или ТийнЗона. Ха спри се вече!
Ти го възприемаш като наставнически. Аз просто ти давам съвет, защото виждам че нещо не правиш нещата правилно, и то за себе си не ги правиш правилно. Пък ти си псувай колкото искаш, то това само показва що за човек си всъщност.

Мненията ни съвпадат почти напълно, и това ти го казах неотдавна. Разликата ни е, че аз приемам недостатъците в криптото и ги смятам за нормални и очаквани, докато ти не можеш да си намериш място от яд. Освен това аз също съм хейтър, само че към фиата. За разлика от фиата обаче, аз гледам на криптото като възможно алтернатива. По размер криптото е доста далече от фиата, затова каквито и дивотии да стават в криптото, аз съм "все тая, нали е експеримент". Ако криптото засяга финансите на някои хора, то тези хора са предупредени безброй пъти и рискуват финансите си на свой акъл, приемат опасностите. Криптото винаги е било познато като високорискова инвестиция. Затова когато хората си загубят парите в криптото е все тая, защото трябва да са го очаквали. Докато при фиата лошото е, че засяга всички хора без изключение, без обаче хората да са дали съгласието си за това, а в повечето случаи без дори да разбират какво се случва.

Баси верно ли си на работа, като те гледам си от тия хора на Брейка, дето връзките на маратонките не знаят как да си вържат без чужда помощ.
Каква работа, аз съм безработен.

Вместо да си връзвам маратонките имам по-добра система - вкарвам връзките вътре и правя възел от вътрешната страна, тъй че да не се саморазхлабват. Но на някои ме е мързяло дори това да направя, тъй че си стоят нормално вързани отвън. А когато ги обувам не ти развързвам, просто ги нахлузвам някак. Не знам що още правят обувки с връзки, тая система за пристягане трябваше вече да е далеч в миналото :)
 
Ти го възприемаш като наставнически. Аз просто ти давам съвет, защото виждам че нещо не правиш нещата правилно, и то за себе си не ги прави...
Къв точно мишок си ти, да ми разправяш кое е правилно и кое не?
докато ти не можеш да си намериш място от яд.
Бастун, оня ден купих видеокарта за 600+ лева. Къв яд, доволен съм като стадо глигани, че технологията си влиза в предназначение. Копаенето е простотия, особено пък както почна да има дефицит на тока.
Каква работа, аз съм безработен
Нормално! :)
А когато ги обувам не ти развързвам, просто ги нахлузвам някак.
Брей, по едно нещо да сме единодушни. И аз тъй!
 
Бастун, оня ден купих видеокарта за 600+ лева. Къв яд, доволен съм като стадо глигани, че технологията си влиза в предназначение. Копаенето е простотия, особено пък както почна да има дефицит на тока.
А честито! Но на мен не ми е правило впечатление да е имало недостиг на игри, или геймъри, или да е спряла да се развива технологията. Даже одеве гледах какви нововъведения има в новия Unreal Engine 5.1. Това си само ти който си въобразява, че нещо не се развива както ти харесва, и то причината винаги е била това, че не си имал достатъчно фиат за да си купиш някаква видеокарта. Понеже нямаш пари за видеокарта, значи някой трябва да е виновен, и кой да е виновен освен майнерите и криптото. Няма как сам да си си виновен за това, че вместо да си развиваш акъла по посока да правиш повече пари и да не ти пука колко е скъпа и най-скъпата видеокарта, ти си губиш времето да хейтиш и да мрънкаш по форумите.
 
Ей зомби,
спри да мрънкотиш като бесна бабичка, ти казах!
Аз кво имам кво нямам нито има как да знаеш, нито те интересува!
Картата дори не е за мен, не съм геймър момък бледен. Геймър дори е форма на обида.
Ся по-ясно ли ти стана?
 
Да, много по-ясно ми стана, че си абсолютен трол и не заслужаваш никакво внимание.
Ми що ми пишеш тогава?
Безплатни психо анализи, де бъркам де не бъркам, хем насрани хем аслани. Почти 5 пъти под ATH за бай Хойн, то дори в имотен балон не можеш да се набарбальокаш чак толкоз, хем гол хем голям.
Криптото в тоя вид е тотална кука за балъци (тур. - дребна стока), някъде си пазя снимки от coinmarketcap от преди 8 години, кога ей такива като тебе ми се дървеха, като под индиго сте. То и в тая тема има га ми се ежехте колко съм прос дето не купувам Догита на 50 цента.

Наядат се с LTC, PRC, DOGE, DARK, ETH, после се току умълчат като насра...
В момента мислят официален крипто шит, с пълен контрол кой къде и за какво харчи, там вече ще ядем четвъртития, заради лумпени като тебе.
 
Крипто щеше да е децентрализирана валута - почти цялото крипто го държат големите играчи.

Крипто щеше да е анонимна валута - все едно си оставяш адреса и снимка за самоличност след всяка тразанцкия.

Крипто щеше да е store of value, но ако си закопаш парите в гората поне след 2 месеца като ти потрябват и ги изровиш, да са там и пда могат да ти купят същото количество хляб, а не 1/30 с малко късмет.

Крипто щеше да направи транзакциите лесни - уви.

Крипто щеше да е най-модерната форма на инвестиране - да, докато шефа на борсата не обере всички инвестирали.

Крипто щеше да е алтернатива на банките - супер алтернатива е, за разлика от банките не знаеш дали утре ще имаш достъп до парите ти, дали шефа на крипто банката няма да ги открадне, или някой хакер, ако някой продаде 1 милиард в твоя койн казваш чао на инвестицията ти, можеш да си изтеглиш парите от банкомат от 3-те удобни локации в Европа, спестяванията ти не са защитени със закон, нито правата ти на потребител, нито правата ти на човек, нито правата ти на идиот.

Крипто щеше да промени начина по който хората мислят за фиат парите - тук съм съгласен поне, че успя. Всички лека-полека се усетиха, че фиат парите са единствените истински пари, и че няма как да замениш измислени хартийки с още по-измислени онлайн байтове и това да е някакъв ъпгрейд на сегашната система.

Криптото е най-ефективно като криптонайт за спестяванията на идиоти, неутрализира всеки спестен долар и го пренасочва в по-умни джоби.
 
Крипто щеше..
Мрън мрън мрън мрън мрън мрън мрън...
мрън мрън мрън...
мрън мрън мрън мрън мрън...
мрън мрън мрън...

Хора, намерете си работа бе мааму стара. Или поне научете да гледате обективно на даден проблем, вместо да се държите като ревли. Криптото щяло това, ама щяло онова... За вас точно няма никакво значение какво е щяло да бъде или какво ще стане. Ако ще да се децентрализира перфектно, ако ще да не се копае повече и да не харчи ток, ако ще да струва трилиони, ако ще дори правителствата да го обявят за основен начин на разплащания, вие пак ще си останете същите незадоволени ревли.

Пак казвам, аз не защитавам криптото. Криптото е огромна манипулация и съм съгласен с абсолютно всички критики. Не го препоръчвам на никой, който не разбира с какво се захваща. Не е за всеки и това е повтаряно безброй пъти. Но вашите ревливи коментари са под всякаква критика и всъщност нямат нищо общо с криптото - имат общо само с мизерния начин, по който възприемате света.
 

Горе