Bitcoin / Биткойн

Толкоз за децентрализацията в крипто и на легално ниво (не само техническо). Като това ще дойде навсякъде с времето, защото чакаме още регулации.

Screenshot 2023-05-22 at 8.12.05.png
 
Някой тук купува ли още BTC и крипто? :)

Аз спрях liquidity farm и се фокусирах основно в стейкинг засега, защото отнема по-малко време и не ми се занимава да чета повече.

Ето как изглежда акаунта ми в Binance днес. Накратко:
- Купувам всеки месец с около $150 и заключвам в стейкване за Х период. Обикновено гледам да е възможно най-дълъг.
- Това генерира някакъв пасивен доход, който автоматично се стейква в същия койн за допълнителен APR.

В момента общата позиция е надолу, защото крипто се свлече.

Като цяло ми допада пасивния аспект и е много хубаво допълнение към основното ми офлайн крипто портфолио с ADA и QBIT. :)

Screenshot 2023-05-23 at 14.35.26.png
Screenshot 2023-05-23 at 14.35.45.png
 
  • Haha
Реакции: null
Някой тук купува ли още BTC
Средната ми цена е доста под сегашната, така че продължавам да си купувам всеки месец. Като достигна средна около 25-7 вече ще спра за тоя цикъл и ще наблегна повече на злато за пенсионния/здравен фонд.
 
  • Haha
Реакции: null
Средната ми цена е доста под сегашната, така че продължавам да си купувам всеки месец. Като достигна средна около 25-7 вече ще спра за тоя цикъл и ще наблегна повече на злато за пенсионния/здравен фонд.

Не си ли много млад за злато? Аз съм го оставил него за като стана на 50-60г. :)
 
Идеята ми е тогава вече да имам доста прилично количество от него. Затова почнах да купувам по няколко кюлчета всеки месец. Иначе не съм млад, ама до пенсия са си май около 30 години, и ако все така си купувам дотогава всичко ще е наред:)
 
Идеята ми е тогава вече да имам доста прилично количество от него. Затова почнах да купувам по няколко кюлчета всеки месец. Иначе не съм млад, ама до пенсия са си май около 30 години, и ако все така си купувам дотогава всичко ще е наред:)

Какъв процент ти е злато от общия net worth?
 
Имам малка сума в биткойни и искам да ги обменя за евро или долари? Кой е най сигурния начин да го направя, понеже досега не съм продавал биткойни или други крипто валути?
 
Имам малка сума в биткойни и искам да ги обменя за евро или долари? Кой е най сигурния начин да го направя, понеже досега не съм продавал биткойни или други крипто валути?
Къде са тези биткойни? В какво ги държиш?
 
Имам малка сума в биткойни и искам да ги обменя за евро или долари? Кой е най сигурния начин да го направя, понеже досега не съм продавал биткойни или други крипто валути?

Произволен exchange. За малка сума няма никакво значение що се отнася сигурност.

Ако са в ledger може директно през него. Само трябва да се свърже с любим exchange.
 
Ако беше си сложил парите в канадски долари вместо в измислени онлайн жетони, сега нямаше да се чуиш как да ги обменим обратно в реално пари.

Това не е критика към теб, тъй като и аз имам същия проблем - прекалено много ме мързи да търся как да си направя покемон парите в реални пари отново и да се върнат на сигурно в банковата сметка.

Просто това крипто е много добре в това да не можеш да си харчиш парите свободно и лесно, и да ти се губи валюту овър тайм, и да е централизирано в половин дузина отрепки, които контролират половината пазар, докато две шепи други отрепки контролират другата половина. :) Идилийка.
 
Произволен exchange. За малка сума няма никакво значение що се отнася сигурност.

Ако са в ledger може директно през него. Само трябва да се свърже с любим exchange.

Кои exchange сайтове са с добра репутация? И какви комисионни взимат?
 
Кои exchange сайтове са с добра репутация? И какви комисионни взимат?

За малка сума всеки популярен брокер ще ти свърши работа. Не го мисли толкова. :) Комисионните трябва да ги разгледаш.

Аз лично използвам Binance и Coinbase. Никога не съм имал проблем.

За токени, които ги няма в exchanges използвам https://pancakeswap.finance/

Просто това крипто е много добре в това да не можеш да си харчиш парите свободно и лесно, и да ти се губи валюту овър тайм, и да е централизирано в половин дузина отрепки, които контролират половината пазар, докато две шепи други отрепки контролират другата половина. :) Идилийка.

Викаш $ и € не се контролират от шепи отрепки? Знаеш ли как работи банковата система, какво е централна банка и какво представлява инфлацията? :)

Относно харченето - крипто се приема от много онлайн платформи и нямаш никакъв проблем с това. За мен е чудесна алтернатива с много минуси, но и с много плюсове.
 
Ще имам ли проблем с прехвърлянето на парите от exchange сайта в банковата ми сметка? Имам сметка в ЦКБ, и дебит карта свързана към нея, но в сайта на ЦКБ гледам са написали че не приемат трансфери от и към сайтове занимаващи се с крипто търговия.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Ще имам ли проблем с прехвърлянето на парите от exchange сайта в банковата ми сметка? Имам сметка в ЦКБ, и дебит карта свързана към нея, но в сайта на ЦКБ гледам са написали че не приемат трансфери от и към сайтове занимаващи се с крипто търговия.
Значи ще имаш, но имаш различни варианти
 
да имате Биткойн и да не знаете как да си го осребрите .... тц, тц ,тц ..... Другаря Ленин е казал - Техниката в ръцете на невежата е куп старо желязо!
 
Ще имам ли проблем с прехвърлянето на парите от exchange сайта в банковата ми сметка? Имам сметка в ЦКБ, и дебит карта свързана към нея, но в сайта на ЦКБ гледам са написали че не приемат трансфери от и към сайтове занимаващи се с крипто търговия.

Време е да смениш банката. ;)

С ПИБ и Binance нямам проблем с двупосочни транзакции. В Coinbase не съм теглил.

От финтех с Wise и Revolut също става.

П.С. - извън България има повече свобода на избор, но и тук е горе-долу добре.
 
Този exchange уебсайт сигурен ли е? Гледам че предлага плащания през paypal и western union, а и не иска толкова лична информация при регистрация като binance и coinbase.
 

Горе