Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Склонен съм да твърдя обратното, ако разсъждаваме само за лятото :)
Обикновено лятото работата и оборотите в много сектори се качват, както цената за суровините в тези сектори.

При валутите долара се качва - не защото е лято. Еврото пада не защото е лято :)

Лято е :) И голяма част от акциите, валутите и тн. падат.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Лятото е сезона на почивките особено във форекс търговията и това се отразява и при криптовалутите.
Не ставаше дума точно за долара :) В повечето сектори продажбите са най-ниски лятото, особено тези свързани с IT и най-вече тези, които нямат общо с туризъм.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Ами никак не е странно - преценили са, че не им трябва биткоин защото е прекалено рискова инвестиция - няма бъдеще такова нещо.

За доставчика на платежни услуги няма никакъв риск свързан с промяната на валутните крусове. Рискът го носи този, който притежава криптовалутата. Доставчикът на платежни услуги не притежава криптовалута! Дори и обменниците, ако желаят, може да не я притежават.

Например една банка за да предлага банкови сметки в замундски долари, не е длъжна да притежава такива. Ако твърдиш обратното не ти е ясно как работят обменниците на криптовалута.

Те не са като обменните бюра - да притежават валути, с които да търгуват (и заради това да рискуват, ако валутата поевтинее да изгубят). При обменниците за всяка сделка „купува“ има съответна сделка „продава“ на друг клиент на обменника. Обменникът само прибира комисионната.

По същия начин работят и фондовите борси - фондовата борса не е длъжна да притежава акции. Когато някой си купува акции, друг в същия момент ги продава, а фондовата борса само прибира комисионна.

В момента за доставчика на платежни услуги (Payza) има риск когато позволява потребителите да теглят чрез Биткойн. Защото банковите преводи могат да се отменят.

Ако предлагат обаче захранване на сметката чрез Биткойн - няма да има риск, защото преводите чрез Биткойн не могат да бъдат отменени - веднъж като направиш един такъв превод (и изчакаш достатъчно потвърждения), може да си сигурен, че няма да има chargeback.

Аз се учудвам на това, че са избрали по-рисковата услуга - да разрешат теглене (при което има риск за доставчика на платежни услуги), вместо да разрешат захранване на сметката чрез Биткойн (при което практически няма риск за доставчика на платежни услуги).
 
От: Bitcoin / Биткойн

Лятото е сезона на почивките особено във форекс търговията и това се отразява и при криптовалутите.
Не ставаше дума точно за долара :) В повечето сектори продажбите са най-ниски лятото, особено тези свързани с IT и най-вече тези, които нямат общо с туризъм.

Хайде като не си наясно за Форекса, дай да не го коментираме! Нито акции падат в момента, нито всички валути!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Машините за добив съм ги спрял през лятото няма смисъл.Добива е изключително малък,а и тази горещина видеокартите нагряват до 72-5 нагоре
 
От: Bitcoin / Биткойн

Вземете си стелари.
https://launch.stellar.org/
Рег, фейсбук, верификация на мейл, пращане на стелари. Вземате около 3500 ( горе долу 20 лв)
Обменяте в https://justcoin.com/
Ако сменяте в БТК или лайткойн директно, към банка или друго с верификация на ЛК, адрес и телефон.

За стари ФБ, няма проблем, за нови по принцип не става.
Кога ще ги дадат и колко зависи, от минути до никога. Става и за няколко рега от 1 комп.

Едит: Няма бонуси вече!
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Много бързо заминало. Изпуснах го тоя влак.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не е скамнал, само няма такива бонуси вече.
stelar.jpg
Някои спечелиха, в microworker все още е хит.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Идея си няма що за дзвер е! Не може да се копа, дадоха отначало по 950 стелара на акаунт, после добавиха по още 3500.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Сентимента на БТК що е така мечи?! Няма ли да правим нови върхове с много нули?
 
От: Bitcoin / Биткойн

Да ве, де отиде новата парадигма, Лайта поевтиня 13,3 пъти . Хората видеокарти купуваха с кашоните, и сега кво?
А за БТК дето се наинвестираха... по 13% загуба на ден!
 
От: Bitcoin / Биткойн

BTK ще ходи да тества 360, затворили под него следваща спирка 250 долара, следваща цел на спада е 100, а после ще видим! Кофти ми е да кажа нали ви казах, че около 1к-1.2к еуфорията силно я балонизирахте, чакахте десетки хиляди, че и милиони а доста влязаха високо без да знаят какво правят и сега сигурно емоцията ги съсипва, а тези които не са затворили загубите не искам ги мисля ...
 
От: Bitcoin / Биткойн

Едно предупреждение, че днеска целия ден ми провалиха и супер много се ядосах...

Тия от coinfixer.com са тишина... Тъй като съм поръчал койни след 21:00 трябвало одобрение от оператор. Тъй като съм поръчал койни за 244 лв. (по тяхна цена купи) и съм превел парите веднага през епей (след заявка всяка поръчка трябва да се плати до 3 часа), но до сутринта същите койни струват вече около 350 лв. и отказват поръчката. Интересно какво щеше да стане, ако същите паднеха като цена и струваха 100 лв. сутринта, а не 244 лв. щяха ли да ми откажат поръчката........ Не е това начина да се прави бизнес. Боли ма фара за 100 лв. и пак щях да удобря поръчката, ама като не можете да изпълнявате поръчки след 21:00 си спрете борсата и не приемайте поръчки....

От сайта им:
Сигурно ли е търгуването в CoinFixer.com?
Да. Гарантираме, че ще остнете доволни от услугите ни. По-голямата част от заявките се извършват до 30 минути

Ето го и какво са ми писали:

Здравейте,

Тъй като заявката ви е е била направена в период извън работното ни време (от 9:00 до 21:00) изпълнението й зависи от одобрението на оператор. Това условие е представено на страница "Купи" на сайта.

Tъй като цената на DRK се е качила съществено от момента на вашата заявка, можем да ви предложим следните 2 варианта:

1) Да ви върнем парите;

2) Да ви предоставим количество дарккойни, в съответствие с актуалната цена.

Моля да ни уведомите как предпочитате да процедираме.

С уважение,
Екипът на CoinFixer.com

Пак ми е много интересно ако същата цена съществено падне (по едно време беше паднала още и реших, че ще пия една студена вода за 244 лв.) ще ми пратят ли същия отговор...
 
От: Bitcoin / Биткойн

Толкова ли е трудно да търгувате без посредник?
 
От: Bitcoin / Биткойн

BTK ще ходи да тества 360, затворили под него следваща спирка 250 долара, следваща цел на спада е 100, а после ще видим! Кофти ми е да кажа нали ви казах, че около 1к-1.2к еуфорията силно я балонизирахте, чакахте десетки хиляди, че и милиони а доста влязаха високо без да знаят какво правят и сега сигурно емоцията ги съсипва, а тези които не са затворили загубите не искам ги мисля ...

Никога не се затваря на загуба. Напротив, сега се купува и се затварят позициите през Октомври-Ноември-Декември, когато цената много вероятно ще се качва :)
Аз лично много ще се учудя ако цената на биткойна е под $800 през Ноември.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Никога не се затваря на загуба. Напротив, сега се купува и се затварят позициите през Октомври-Ноември-Декември, когато цената много вероятно ще се качва :)
Аз лично много ще се учудя ако цената на биткойна е под $800 през Ноември.
Никога не се затваря на загуба е мантрата на спекуланта, който е станал "дългосорочен" - когато видиш, че нещата се обръщат и си в кофти позиция, тогава режеш всичко и то колкото можеш по бързо! MtGox е чудесен пример ....

Цената чукна 1.2к и от тогава бавно и методично пробива старите си подкрепи и тества нови!

Сезонност или цикличност има през Октомври-Ноември-Декември, която вдига ликвидността - ликвидността тогава скача на базата, на какво? Защо е много вероятно да качва?

Не искам говоря, колко спекуланти загубиха стотици долара за БТК .... върни се по-рано дори колегата Ганстер купи на високо после се вайка, че е загубил .......
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Аз лично много ще се учудя ако цената на биткойна е под $800 през Ноември.
Мда, аз и за милиони за койн слушах, и за новата парадигма, и за безспирно растящата цена, щото видиш ли са ограничени.
Много шум за нищо. Като технология наистина е хитро, но цената му по борсите е абсолютно рандом, психология и некомпетентни пари. Просто хората не го разбират, и наливат кеш. И май се освестиха вече, и това чудо за 3 дни! От 48 долара на 3,60 вчера... бах парадигма и чудо. Почти никоя от валутите от Ноември не оцеля, все нови и нови тарикати се мъчат да продават въздух.
 

Горе