Bitcoin / Биткойн

Вчера употребих израза "Ново 20" докато си приказвахме с един френд по скайпа и се оказа, че той не е чувал фразата. И като реших да намеря в нета какво означава попаднах на тази статия: https://dariknews.bg/novini/liubopitno/kakvo-oznachava-novo-20-1406191 Ето интересен цитат от нея:

Цялата работа започва през 1885 година, когато БНБ започва да емитира банкноти. Първата българска банкнота, внимание, е с номинал 20 лева. Началната емисия е сравнително малка - 213 000 лева, но има проблем. Хората не приемат това нововъведение. Първо, хартиените пари будят недоверие, някаква си хартишка с надпис. Къде, къде е сребърната монета в ръката...

Интересно как десетилетия по-късно хората тотално са забравили за сребърните монети в ръката и предпочитат хартишките с надпис :)
 
Вчера употребих израза "Ново 20" докато си приказвахме с един френд по скайпа и се оказа, че той не е чувал фразата. И като реших да намеря в нета какво означава попаднах на тази статия: https://dariknews.bg/novini/liubopitno/kakvo-oznachava-novo-20-1406191 Ето интересен цитат от нея:



Интересно как десетилетия по-късно хората тотално са забравили за сребърните монети в ръката и предпочитат хартишките с надпис :)
Това е дълга тема, която нямам потенциал да развия, но съм чел основни концепции. Златото е вървяло хилядолетия и е натрупало таково доверие, което му дава свръх потенциал много време още, особено при кризи. Тези крипровалути са абсолютно с нулево доверие, дори и от тези, които ги имат във вируалното си портмоне. По-скоро ги държат за тръпка или по мотиви, подобни на спортните залози. Копачите на криптовалути е друга работа. Може би те единствено вадят по нещо, но те пък са спиците в колелото. Доколкото познавам такива, веднага ги дърпав в конвертируеми валути. Така мисля аз поне де :)
 
Това е дълга тема, която нямам потенциал да развия, но съм чел основни концепции. Златото е вървяло хилядолетия и е натрупало таково доверие, което му дава свръх потенциал много време още, особено при кризи. Тези крипровалути са абсолютно с нулево доверие, дори и от тези, които ги имат във вируалното си портмоне. По-скоро ги държат за тръпка или по мотиви, подобни на спортните залози. Копачите на криптовалути е друга работа. Може би те единствено вадят по нещо, но те пък са спиците в колелото. Доколкото познавам такива, веднага ги дърпав в конвертируеми валути. Така мисля аз поне де :)
Дърпат ги в пари само за да реинвестират в нова техника за копаение. Иначе за какво да обръщаш нещо , което се увеличава с времето...
 
Аз лично не мога да се доверя на философията на тази валута. Естествено, че ще има печеливши, но губещите ще са повече накрая. Копачите не ги коментирам. Те печелят, тъй като поддържат машината, докато върви. Не знам как да гледам на криптовалутите: като на акции или като на валута. И в единият и в другият случай, трябва да има някакво покритие и фактори, от които да зависи стойността. За акциите е едно, за валутата друго. Като цяло общото е доверието, но само с доверие не може да се поддържа устойчива тенденция във времето.
 
Дърпат ги в пари само за да реинвестират в нова техника за копаение. Иначе за какво да обръщаш нещо , което се увеличава с времето...
Ами защо не си ги купуват с валутата, която имат... Защото не е конвертируема и я има в обръщение по екзотични сайтове и услуги. Това я прави повече от сорта на акциите, ама и това не е... Пък това, че не може да се манипулира, също е под съмнение.
 
Ами защо не си ги купуват с валутата, която имат... Защото не е конвертируема и я има в обръщение по екзотични сайтове и услуги. Това я прави повече от сорта на акциите, ама и това не е... Пък това, че не може да се манипулира, също е под съмнение.
Грешка. В най-големия сайт за машини за копаене се пазарува - само с криптовалути.... Вече има карти , които може да теглиш пари на всеки банкомат или да плащаш на пос терминали , като ти дърпа директно от крипто портфейла и преобразува по сегашния курс. Тепърва ще се интегрира още , а цената ще върви само и единствено нагоре защото ще става все по използваема. Докато дойде времето да замени изцяло сегашните пари.
 
Грешка. В най-големия сайт за машини за копаене се пазарува - само с криптовалути.... Вече има карти , които може да теглиш пари на всеки банкомат или да плащаш на пос терминали , като ти дърпа директно от крипто портфейла и преобразува по сегашния курс. Тепърва ще се интегрира още , а цената ще върви само и единствено нагоре защото ще става все по използваема. Докато дойде времето да замени изцяло сегашните пари.
Добре де... няма да спамя повече. Всеки си държи и отговаря за портфейла. Искам само да кажа, че и с долари можеш да си купиш много неща. Защо доларът не достигна тези нива, спрямо всички други валути, като е една от най-конвертируемите. Защо Китай не си държи резерва в биткойни, ами се сърди на САЩ като напечатат, защото им правят спестяванията наполовина, с което им плащат половината криза... и много други защо, но...
 
От малките криптовалути в какво сте инвестирали, ако не е тайна?

Какво ще кажете за?
Ripple
IOTA
Bitcoin Cash? Добре се представя и той?
Аз имам и от 2те , хубаво е да имаш някакви монетки от всички в топ 20. Не се знае дали някое няма да се изстреля. В момента dash и Iota правят голям скок в цената.
 
И аз ще взема от тези определено, но се чудя в коя борса? eToro има само Ripple, някоя другия да ми предложите? Coinbase не поддържат тези малките.
 
Аз взех малко рипъл, биткойн кеш и етериум. Обаче гледам, че като биткойн пада - всичко друго пада, така че не знам до колко са самостоятелни и реално дали е възможно да им се вдига цената без това да е обвързано с биткойн.
 
  • Like
Реакции: sedo
В интернет четох някакви кофти коментари за нея, че много бавели и не отговаряли на тикетите
 
Те тея Bitfinex искат ебаси информацията.. все едно ФБР ме разпитва.. 1 милион неща.. Няма ли някоя друга борса с по-нормални изисквания..
 
Че Bitfinex не са ли трудни само за американците? Мисля че даже им забраниха въобще да го ползват, но за останалите би трябвало да е достатъчен само мейл за регистрацията o_O
 
Че Bitfinex не са ли трудни само за американците? Мисля че даже им забраниха въобще да го ползват, но за останалите би трябвало да е достатъчен само мейл за регистрацията o_O
Регистрацията е лесна, но ако искаш да търгуваш попълваш 100 неща
 
Обаче гледам, че като биткойн пада - всичко друго пада, така че не знам до колко са самостоятелни
Каква самостоятелност търсиш, след като се оценяват в $$...
 

Горе