Bitcoin / Биткойн

Аз взех малко рипъл, биткойн кеш и етериум. Обаче гледам, че като биткойн пада - всичко друго пада, така че не знам до колко са самостоятелни и реално дали е възможно да им се вдига цената без това да е обвързано с биткойн.

Мда, биткойна като светне на червено и всичко друго светва. Както се казва, това е гръбнака на всички валути... :D Но за 2018 не мисля, че ще тръгне надолу, манията тепърва започва...
Моята прогноза е, че биткойн ще стигне 15 000$ до края на декември. Направих я преди месец, но не съм я написал никъде. Ще взема да позная...
 
15 000 от днес вече изглежда доста близко. До 18.12. мисля, че ще расте със сигурност. После вече ще видим, дали ще дръпне още много или ще падне. Аз с алтовете до момента хич не уцелвам. Всичко дето взех тръгна после на долу. Единствено етериум уцелих малко на по-ниска цена.
 
Ако някой иска съвет за алтове, може да ми драсне ЛС. Вече няколко хора са ми писали, досега недоволен от отговорите не съм отчел :D
 
Ако някой иска съвет за алтове, може да ми драсне ЛС. Вече няколко хора са ми писали, досега недоволен от отговорите не съм отчел :D
Пари трябва почнеш да взимаш май :D
 
Аз си мисля, че в момента спекулациите и тренда вървят смело нагоре за IOTA..

Има някакво YYW в Bitfinex, някой ще ми обясни ли какво е? Има някави бахти поскъпванията за 2-3 дни...
В какво други мислите, че ще върви да се инвестира?
 
Колеги, дайте идея как да си изтегля пари от крипто борсите. Тези дни обиколих няколко банки (цкб, пощенска, тексим, във фибанк ми казаха, че нямали сепа преводи) и във всички е забранено преводи към компании свързани с криптовалути и съм в задънена улица.

Предполагам в някои от тях биха ми позволили само тегления към сметка, но за да регистрирам банкова сметка в койбейс трябва първо да направя малък превод към тях за да потвърдя, че сметката отговаря на изискванията.

Алтернативни варианти като превод през дебитна карта или крипто.бг са скъпи ако теглиш по-голяма сума.
 
Не те разбрах? Искаш да си изтеглиш парите обратно от продадена крипто валута. От борса - към БГ банка. Или искаш да изпратиш пари от БГ банка - към борса и да купиш крипто валута?
 
Не те разбрах? Искаш да си изтеглиш парите обратно от продадена крипто валута. От борса - към БГ банка. Или искаш да изпратиш пари от БГ банка - към борса и да купиш крипто валута?
Искам да изтегля евро от койбейс по банков превод към сметка, но за да изтегля от тях, първо трябва да потвърдя сметката си като им пратя минимален превод. В момента изглежда почти всички БГ банки, които предлагат СЕПА евро преводи (изискване на койнбейс, кракен..) са забранили преводи от/към компании свързани с криптовалути и към момента е невъзможно да си изтегля каквото и да е по банков превод, сиреч най-евтиния вариант.
 
Аз последно когато купувах биткойн беше на 3000 долара и то тази година и си викам айде сега се е надул балона след месец ще падне на 1-2к пак и ще купя тогава 2-3 биткойна понежие си викам цикала с падането и покачването на цената се повтаря постоянно, е да вече 14к с моята преценка, та сега хептем не ми се купува пък не знам за другите хора как е :D :D
 
Всички пишете как се качва ама някой до сега направили реална печалба? Никой не се е похвалил че е купил за 3 и продал после за 7 да речем, тоя де имаше 10 биткойна и се мъчи да ги продаде още си стоят в него, и не можа да продаде, на мен малко ми миреше така става 12к давай да продавам ами не ви дава пада на 10 сега може, ама като знам че е било 12 вече не искам лакум съм, и така се надува ли надува, лакумията на човека проговаря и така. За мен това не е бизнес това е просто инвестиция с неясен резултат. Но реален безнес е само за за хората който създават тези "валути" и печелят на гърба на лакумниците не случайно повечето хора който ги създават са с яки адвокатски лобита и пак имат проблеми със закона.
 
Искам да изтегля евро от койбейс по банков превод към сметка, но за да изтегля от тях, първо трябва да потвърдя сметката си като им пратя минимален превод. В момента изглежда почти всички БГ банки, които предлагат СЕПА евро преводи (изискване на койнбейс, кракен..) са забранили преводи от/към компании свързани с криптовалути и към момента е невъзможно да си изтегля каквото и да е по банков превод, сиреч най-евтиния вариант.

АЗ не съм кеш аутвал до момента, но има доста хора, които са си дръпнали парите. Не звучи логично някак това, което казваш. Коя банка ще забрани да се вкарват пари по сметките и? Пък ако ще, не от криптовалути да са, ами от продажба на оръжия, пак ще ги вземат. Може да се изкаже някой, който си е теглил пари от борсата, да видим.
 
Вчера случайно прочетох в 1 форум за биткойн, че ЦКБ и други банки забранявали трансфери на пари от coinbase и другите сайтове свързани с криптовалути. Странна работа, държавата не ги забранява, а банките ги забраняват.
 
Ако е така ще да е доста странно, ама те нашите банки като цяло няма много логика при тях. Ще почнат да се теглят от чужди банки. Ако пък всички банки забранят. Зорлем ще си бият хикса, тва ще накара много по-бързо и масово да се премине към разплащане с биткойн, за да може да се ползва все пак.
 
кое е странното .. нали койновете ще събарят банковата система .. каква е далаверата на банката да работи с/у себе си ?
 
  • Like
Реакции: sedo

Горе