Bitcoin / Биткойн

Ако искаш да си копаеш по сайтовете давай с coinhive, плащат Монеро. Днес се регистрирах и в момента копам с 9.6KH/s, така, че би трябвало утре да премина минимума за плащане и ще споделя измама ли е, или не.
Чрез браузера ми е ясно, то няма никакъв ефект. Изчислявах го с тези H/s най-много до 10 цента на ден мисля беше. Линка, който пратих дава възможност да си сложиш скрипт на уеб страницата и там си цъка нещо, стига да не е бомба :)
 
Пичове в момента за търгуване на най-евтините валути кой е най-удачния метод за закупуване на валута. Предния път бях купил 0.20 биткойн от rgcoin и с тях купувах други валути BTC-> cheap coin обаче сега за 0,20 трябва да дам 5000лв и се чудя, ако се купува Етериум примерно не излиза ли по-удачно да се търгува с него малките валути. Щото сега по-добре да дам 10 бона за 20 rx580 видеокарти и да си копая Етериум направо?

1- къде мога да закупя директно Етириум за пари и да си търгувам с него без да се налага да купувам биткойн първо?
2- къде мога да видя всички крипто валути които могат да се търгуват с Етириум?
 
Последно редактирано:
Пичове в момента за търгуване на най-евтините валути кой е най-удачния метод за закупуване на валута. Предния път бях купил 0.20 биткойн от rgcoin и с тях купувах други валути BTC-> cheap coin обаче сега за 0,20 трябва да дам 5000лв и се чудя, ако се купува Етериум примерно не излиза ли по-удачно да се търгува с него малките валути. Щото сега по-добре да дам 10 бона за 20 rx580 видеокарти и да си копая Етериум направо?

1- къде мога да закупя директно Етириум за пари и да си търгувам с него без да се налага да купувам биткойн първо?
2- къде мога да видя всички крипто валути които могат да се търгуват с Етириум?

Копаене не е вече толкова доходоносно както преди година/две - сега отнема бая време да си избиеш инвестицията и да си на +. Отделно помещение , ток , нагласяне на скриптове , следене дали всички работят. По добре е просто да си купиш за тия пари каквато искаш валута и да си я пазиш за в бъдеще.
 
Възнамерявам да продам 12% от портфолиото си. Тъй като виждам засиления интерес по темата от хора във форума, реших да шерна първо тук. Ако някой иска да влезе в криптосвета с готов сет от валути и една-две насоки, да ми пише. :)
 
Възнамерявам да продам 12% от портфолиото си. Тъй като виждам засиления интерес по темата от хора във форума, реших да шерна първо тук. Ако някой иска да влезе в криптосвета с готов сет от валути и една-две насоки, да ми пише. :)
Може ли едно лично с повече данни какво продаваш? ;)
 
- А откъде мога да закупя Етириум директно cryptobank.bg гледам са си спрели всички покупки и продажби заради разправиите с банките.
- Ако закупя ETH-DGB мога ли после да ги обърна в DGB-BTC или все едно която и да е валута, ако закупя с Етериум да си я обърна в Биткойн след това, защото гледам една валута която е закупена с BTC бележи ръст заради цената на битойка и същата валута закупена с Етириум и спада цената заради Етериума..
 
А от битомат някой купувал ли е скоро, след проблема с банките. Или и от битомата не може да се купи биткойн в момента?
 
n4nWX2U.jpg
 
Ако закупя с ETH- Request Network (REQ) примерно и вече в акаунта имам 100 000 REQ, мога ли директно REQ да го обърна в биткойн или първо трябва да обърна в ETH и чак тогава ETH към биткойн?
 
IOTA не се копае, разпродадена е преди време на първоначалните инвеститори на ниска цена. По принцип копаенето, което е PoW (proof of work) се отнася за валутите базирани на блокчейн, но IOTA е по-различна, тя има нещо дето се нарича Tangle. Просто принципа е друг и не изисква такова копаене. Може само да се купи.
Toва tangle за сефте чувам, че му дали софистично име. На практика някой е самогенерирал ВСИЧКИ койнчета, и после ги продава на шараните. Повечето валути станаха такива, щото извъднъж избълват няколко милиарда койна на пазара. Пускат няколко фиктивни сделки на няколко цента, и хоп - в челните редици по капитализация. Стар, изтъркан номер, от времето на Рипълите още...
 
Има ли смисъл от това да се копае Etherium ? Примерно с 10 бона инвестиция, какво може да се изкопа и за колко време би се избила инвестицията.. За колко време се развалят видео картите и компонентите с които се копае..?

То изглежда, че най-добрия вариант за изкарване на пари от криптовалути е от копаенето.. Поне това би бил най-малкия риск..
 

Горе