Bitcoin / Биткойн

Не, не. Грешно съм го написал, чувал съм за такъв вид портфейл. Но не съм чувал за такова чудо - да ти източат флашката като някой мине покрай теб, както беше писало момчето :D
 
Не, не. Грешно съм го написал, чувал съм за такъв вид портфейл. Но не съм чувал за такова чудо - да ти източат флашката като някой мине покрай теб, както беше писало момчето :D
Ама ти това го държиш в сейфа, а не ти виси от джоба като вървиш по улицата...
 
3. Чувал съм, че портфейла представлява нещо като флашка? И ако е така не могат ли да минат покрай тебе с някакво устройство и да ти източат от валутите (както е модерно да го правят сега нашенските тарикати с безконтактните карти)
 
След Меси и:
fnqc6z7bmj201.jpg

Гледам доста борси ще ги добавят до края на месеца и нищо чудно да удари 10-15$, особено, ако пуснат и читав портфейл (който преди седмица са написали да очакваме). Дано до тогава не ни прецакат борсите.
Някой ползвал ли е портфейла на Iota под андроид и как се държи?
 
IOTA не се копае, разпродадена е преди време на първоначалните инвеститори на ниска цена. По принцип копаенето, което е PoW (proof of work) се отнася за валутите базирани на блокчейн, но IOTA е по-различна, тя има нещо дето се нарича Tangle. Просто принципа е друг и не изисква такова копаене. Може само да се купи.
 
Ако си изтегля всички крипто валути и ги сложа в портфейл, ще ми останат ли на борсата(като цифри?), и ако искам да ги изтъргувам трябва ли да ги прехвърлям от портфейла ми към борсата пак?
Според мен Bitfinex и Coinbase са мега таргет на хакерите.. и ми се струва малко несигурно да си държа там криптовалутите.. Какво бихте ме съветвали?
 
Хаха, иска ти се да останат цифрите там. Криптовалутите са като ябълките - или са в едната кошница, или са в другата, не да на две места едновременно. Тия сайтове са за ако искаш да се правиш на трейдър - да купуваш и да продаваш по цял ден. Иначе ако просто искаш да си къташ криптовалутката, най-добре на твой си портфейл. Ако можеш да се сдобиеш с Ledger Nano S, той се води идеалното средство и поддържа няколко валутки. Иначе може просто да си инсталираш Jaxx или Exodus на компа и да си свиркаш... но за по-големи средства може да не е толкова добра идея. Примерно Jaxx не е много защитен, мисля че private keys се съхраняват във файл, който много лесно може да се дешифрира. Но да кажем можеш да си инсталираш някой Linux на флашка и да го зареждаш с Oracle VM VirtualBox.
 
https://www.coindesk.com/bulgarian-government-sitting-3-billion-bitcoin/ Защо ли никой не казва нищо за това? :D Сигурно си мълчат, за да направят коледен подарък на българите и да завършят магистрала Хемус :D

Вече се оказа, че няма такива биткойни... явно са изчезнали:
http://dnes.dir.bg/news/prokuratura-bitkoyni-26670685?nt=4
 
Аз не мога да разбера как хем постоянно поскъпват и искаш да си ги държиш здраво и да не продаваш на "нисък курс"; хем са алтернативата на фиатните валути и е много лесно, бързо и евтино да се плаща всичко с тях; хем за да си купиш хляб от магазина ти трябват левчета ...

Това че ти нищо не разбираш и не можеш да правиш пари от това, означава че е тъпо, глупаво и неизползваемо??? WTF? Трябва да си много кух, че да търсиш къде да си купуваш хляб директно с биткойни, като вече има измислени карти като xapo, които са заредени с биткойн, но харчиш фиатни пари - левове, евро и др. И пак можеш да си купуваш хляб с тях - с бикойни, ако толкова искаш хляб.

Чувал ли си за Lightning Network? Скоро и това ще стане под една или друга форма. Ето малко инфо: https://en.wikipedia.org/wiki/Lightning_Network

Някой беше казал: Нямам време да те убеждавам да повярваш.
 
Това че ти нищо не разбираш и не можеш да правиш пари от това, означава че е тъпо, глупаво и неизползваемо??? WTF? Трябва да си много кух, че да търсиш къде да си купуваш хляб директно с биткойни, като вече има измислени карти като xapo, които са заредени с биткойн, но харчиш фиатни пари - левове, евро и др. И пак можеш да си купуваш хляб с тях - с бикойни, ако толкова искаш хляб.

Чувал ли си за Lightning Network? Скоро и това ще стане под една или друга форма. Ето малко инфо: https://en.wikipedia.org/wiki/Lightning_Network

Някой беше казал: Нямам време да те убеждавам да повярваш.

Оффф, имам чувството, че това е написано от някакъв сектант :)
Не, че не ги използвам и не знам какво представляват, просто се чудя до къде ще се надуе балона и кога ще изгърми :)
И все пак, казваш" правене на пари"... Какви пари точно имаш предвид?
ПС: Не се пали толкова, не си на сбирка на Братството :)
 
Последно редактирано:
Хубаво де, и като се спука балона та какво? Милиони хора ще умрат, все едно ги е попарила чумата?
 
Като гледам как са тръгнали банките по света и у нас, криптовалутите може да си останат само инвестиционен продукт в най-скоро време. Картите също минават през терминали на банки в крайна сметка, не виждам проблем да се блокират и те. Та в една такава ситуация, как нормален търговец ще приеме плащане в криптовалута, че и ще го осчетоводи след това? Като знаем и на банковото лоби какви са му възможностите, познайте държавите на кого ще съдействат. От там на татък какво следва... ебъ ли му майката:)? Да не стане така, че да имаш едни пари, които да не можеш да изхарчиш за нищо смислено.

Вероятно криптовалутите ще ги има, но ще си останат сегашната екзотика, поне в обозримо бъдеще. Просто банките няма да допуснат да им се издърпа чержето изпод краката. И държавите са техни и парите, няма как да стане революция... Бъдете реалисти, че гледам сте изпаднали в няква еуфория.
 

Горе