Bitcoin / Биткойн

Само да предупредя никога да не използвате Bittrex. По принцип се водят един от най-големите ексчейнджи, но са прогнили. Вкарването на криптовалути при тях е възможно, изкарването - не. Правят своеволия и смъкват лимитите на хората до кръгла 0 когато си поискат. Вероятно не биха се поколебали дори и да нулират нечии сметки ако ги засърби отзад.

https://www.reddit.com/r/BitcoinMar...trex_withdrawal_limit_down_to_04_btc_per_day/
https://np.reddit.com/r/BittrexScam/
 
Аз си държах някво малко количество биткойни в coinbase и ми дадоха от форка автоматично... случайно влезнах онзи ден и видях, че са ми превели BCH :)

Ами какво ще стане като пуснат на BTC Lightning Newtork-а.. Аз си мисля, че когато стане това другите валути пък ще са заминали, особенно LTC
Аз днеска продадох на 2.30 рипъла и ся ще го изчакам малко да падне да си купя пак :D Взех си за $ BTC, защото днеска е на топ цена.. А рипъл ще падне почти съм на 99% сигурен..


Послепис: Ако си държа BTC в борсата, ще получа ли от форка?
 
Много да се внимава с борсите... може и да не го правят нарочно, но понякога изкарването на пари е проблем.
Пробвах от Poloniex да пратя лайткойни навънка и не става, стои си Pending, от съпорта нищо не казват.
в HitBtc пък са ми блокирали Nem... не мога да тегля и да търгувам. Отделно ми изгубиха едни рипъли, смениха ми Destination tag и явно се загубиха някъде, но и от там няма отговор. Изобщо да се внимава с борсите и големи суми на части да се пращат, не накуп, че понякога изчезват или някаква друга мизерия става. Аз от 10 опита да пратя нещо, около 4-5 все някакъв проблем става...
 
Само да предупредя никога да не използвате Bittrex. По принцип се водят един от най-големите ексчейнджи, но са прогнили. Вкарването на криптовалути при тях е възможно, изкарването - не. Правят своеволия и смъкват лимитите на хората до кръгла 0 когато си поискат. Вероятно не биха се поколебали дори и да нулират нечии сметки ако ги засърби отзад.

https://www.reddit.com/r/BitcoinMar...trex_withdrawal_limit_down_to_04_btc_per_day/
https://np.reddit.com/r/BittrexScam/


Няма такова нещо. От доста време ползвам bittrex, акаунта ми е верифициран с нужните документи и няма никакви проблеми. Разбира се, ако искате да ползвате bittrex без верификация, просто няма как да стане. Вече лимита за теглене на неверифициран акаунт е 0 за всички валути.
 
Няма такова нещо. От доста време ползвам bittrex, акаунта ми е верифициран с нужните документи...

Нали в това е проблема. Криптовалутите трябва да са извън системата, да са анонимни, това е една от основните им характеристики. Ако ще си искаме и снимките на кътните зъби, то защо въобще се занимаваме? Нормалните валути са част от друга система, в която документи се искат винаги и навсякъде. Това не че е ок, ама айде... ние затова бягаме от там. В един ексчейндж за криптовалути не би трябвало да ти искат такава информация, особено ако въобще не използваш USD за вкарване или изкарване и си работиш само с криптовалути. И на всичкото отгоре Bittrex са свалили лимитите без никакво предупреждение. Който е могъл да изтегли криптовалутите си от там преди, изведнъж съвсем случайно разбира че вече не може, криптовалутите му остават замръзнали вътре. Пак казвам, верификация за такова нещо е абсолютно неприемлива и не може да е вариант.
 
Нали в това е проблема. Криптовалутите трябва да са извън системата, да са анонимни, това е една от основните им характеристики. Ако ще си искаме и снимките на кътните зъби, то защо въобще се занимаваме? Нормалните валути са част от друга система, в която документи се искат винаги и навсякъде. Това не че е ок, ама айде... ние затова бягаме от там. В един ексчейндж за криптовалути не би трябвало да ти искат такава информация, особено ако въобще не използваш USD за вкарване или изкарване и си работиш само с криптовалути. И на всичкото отгоре Bittrex са свалили лимитите без никакво предупреждение. Който е могъл да изтегли криптовалутите си от там преди, изведнъж съвсем случайно разбира че вече не може, криптовалутите му остават замръзнали вътре. Пак казвам, верификация за такова нещо е абсолютно неприемлива и не може да е вариант.
До колкото разбрах ти искаш да обърнеш дадена крипто валута в евро и след това да ги вземеш по банкова сметка - не знам за борса дето не иска верификация и лични карти за това.
Ако само искаш примерно да прехвърлиш рипъла (или която и да е крипто валута ) към друга борса/портфейл не искат такава информация и си е анонимно.
 
Аз си държах някво малко количество биткойни в coinbase и ми дадоха от форка автоматично... случайно влезнах онзи ден и видях, че са ми превели BCH :)
Аз имам едни 10 лева в coinbase, но нямам BCH. :D
 
До колкото разбрах ти искаш да обърнеш дадена крипто валута в евро...

Ами грешно си разбрал, никъде не съм писал нищо за евро, долари и банки. Става въпрос единствено и само за криптовалути - биткойн, лайткойн или която и да е друга. Ето един коментар от първия линк по-горе дето съм пуснал, който описва всичко:

They started doing this to people randomly about 2 months ago afaik. Locking accounts, downgrading legacy accounts to "new account" with a 0.025BTC limit, and now lately setting the withdrawal limit for all "new" accounts to 0.

I guess they're basically just trying to force everyone to verify their accounts. No warning or option was given to opt out (by withdrawing everything and never going back) if you happened to have money there when they did it. If you have any issues with their buggy forced verification you're out of luck as well, their support is useless too now, lots of people have been waiting 40 days+ with no answer.

Та ако някой неверифициран има криптовалути там и по чиста случайност лимита му за теглене все още не е кръгла 0, да знае да си изтегли средствата още сега. Или ако някой има намерение тепърва да се регистрира, да провери лимитите и състоянието на акаунта си преди да вкара криптовалута... или най-добре въпбще да не се занимава с тях.
 
Някой знае ли добър сайт за cloud mining ? Или иначе казано,от къде може да се плати в нета да се копае примерно етериум.. Да видим какви са възвращаемостите и т.н. И колко ще струва
 
Купих си btcz в cryptobroker.io , нищо не разбирах тогава, в последствие видях, че е някакъв много малък сайт, но вече беше късно.
В момента не мога да ги изтегля, стои ми Pending... тотално е умрял сайта, май и сделки няма, не е ясно защо, съпорт също няма.
Опитах да пратя 10 doge експериментално, не пристигат по портфейла ми.
По-интересното е, че там имам 4 ZCL... купих ги на 1.6$ преди 2 месеца, сега струват 400$ общо. Но и те са блокирани :( Съответно ще има форк и на всеки притежател на BTC или ZCL в края на януари ще дават брой монети, колкото той има от някоя от тези двете. В случая новата монета ще е BitcoinPrivate, като се очаква отначало да е на цена 300-400$.
Но и големите борси не са гаранция, HitBTC ми изгубиха Ripple, няма отговор от съпорта и там.
 
Последно редактирано:
Много да се внимава с борсите... може и да не го правят нарочно, но понякога изкарването на пари е проблем.
Пробвах от Poloniex да пратя лайткойни навънка и не става, стои си Pending, от съпорта нищо не казват.

Пенчо, бре, чети, на мейла ще ти дойде линк за потвърждение, сега ще кажеш, че си на абв, на gmail идва confirm link, който докато не го натиснеш стои pending, а съпорта си го чакай минимум 60 дни!
 
Наааа, не се радвай толко, скоро ще се срине (казано със злоба и завист). Аз уж съм любопитен, па още не знам що за животно е тоя TRON и може ли да се седи на него. Което ме води на мисълта, че повечето хора не го знаят все още, което пък означава че се бута нагоре от първоначалните надувачи, които ще си потърсят печалбите бъзо бързо. Така май става с всички новопоявили се на хоризонта. Но след като се срине и хората имат време да го проучат, сигурно ще е добра покупка ;)

Аз всъщност и Cardano не разбирам, хем гледах интервю със създателя му. Не знам дали да се чувствам глупав от този факт, явно доста хора освен мен си го разбират... :)
 

Горе