Bitcoin / Биткойн

Провери кой седи зад сайта и ще разбереш, че не са празни приказки.

Някой си Благовест Белев е собственик на домайна. Хал хабер си нямам кой е тоя индивид, ако ще да е 100 кила. И кандидатите да си купят койни едва ли знаят и едва ли ги интересува. Сайта е направен и изоставен, освен това работи бъгаво :)
 
Блaгoвecт e един от ocнoвaтeлите нa Таvех. Участва в „Бългapcĸa битĸoйн acoциaция" от създаването ѝ. Прави първата биткойн ĸoнфepeнция "СоіnWіѕdоm" в Югoизтoчнa Eвpoпa (в София) през 2014.
 
...никаде не видях наква информация за това как да си създадеш собствена криптувалута и изобщо целия процес?
Криптовалута ли искаш да правиш? Не е трудно, ама "нема леб" у тая работа. Трябва здрав маркетинг и девелопмънт.
 
Криптовалута ли искаш да правиш? Не е трудно, ама "нема леб" у тая работа. Трябва здрав маркетинг и девелопмънт.

Дай малко повече информация за това колко е лесно маркетинга и девелопмънт ги оставяме (те са основата за това да я направиш популярна и да спечелиш от това! но това друга сфера на работа) сега ме интересува чисто технически как се създава и как се пуска на тези борси?
 
Ето горе долу колко струва да се листне койн/токен в малка борса (tradesatoshi.com):
223wdp.jpg
 
Сега няма ли да посъветваш да се продава? Sell, Sell, Sell :) Че като падне обратно надолу, печалбите няма да са вече x3. Магията на Pump & Dump :D

Не, аз лично смятам, че ще стигне 1 до 2 долара до 5-6 месеца.
в топ 10 се настани вече, сега тепърва започва вкарването на пари, вчера 2 и нещо милиарда. Една борса като bithumb където корейците купуват рипъл вече а 4.50 ще качи цената скоростно, то вече е 16 цента
 
Откъде може рязко да се купи биткойн като падне цената като се срина тияд ни на 12к пробвах пак да закупя от България навсякъде не обработват транзакции като почне да пада цената, от coinbase чета че не им приема български карти за да си направят транзакциите...
- Bitcoin Cash- гледам тези дни има добра и се чудя да закупя 1-2 бройки, кога трябваше да го вкарват по другите борси обаче ?
- Вчера исках да взема TRON на 0,10 и отникде не можах да купя BTC все трябва да чакам 1-2 дена да обработват транзакции, a coinbase тепърва лични карти ще чакам да ми преглеждат и да видя с ДСК бачкат ли
 
@elflame, звучиш като тези дето искат някой да им направи всичко, а те само да приберат печалбата. Не става така.

@testkiwi, колелото може да се завърти. Първо няколко месеца се помпаше биткойна, после започнаха да преливат печалбите от него в топ 50 (за по-малко от месец), след кото започна преливането във всички останали дребосъци (поне седмица??). И какво следва, може би връщане обратно към биткойна, при което първите пострадали ще са най-издутите криптоси :)

Ние не знаем кое крипто ще направи удар от %100+ на другия ден, но явно имаме най-голям афинитет към вече поскъпнали валути. Така че ако някой реши да си купува нещо издуто, поне да го прави в момент на червено, когато доволно е паднало от върха за пръв път.
 
Последно редактирано:
@elflame, звучиш като тези дето искат някой да им направи всичко, а те само да приберат печалбата. Не става така.

@testkiwi, колелото може да се завърти. Първо няколко месеца се помпаше биткойна, после започнаха да преливат печалбите от него в топ 50 (за по-малко от месец), след кото започна преливането във всички останали дребосъци (поне седмица??). И какво следва, може би връщане обратно към биткойна, при което първите пострадали ще са най-издутите криптоси :)

Ние не знаем кое крипто ще направи удар от %100+ на другия ден, но явно имаме най-голям афинитет към вече поскъпнали валути. Така че ако някой реши да си купува нещо издуто, поне да го прави в момент на червено, когато доволно е паднало от върха за пръв път.

Да, сега е глупаво да се купува, като падне на 10 цента евентуално
 
Обаче Cardano и някакво NULS май са решили да продължават нагоре в Binance. Въпреки че вече имат солиден ръст, все още изглеждат bullish и някой е поставил големи sell walls на пътя им, които може би скоро ще бъдат премахнати :)
 
Дай малко повече информация за това колко е лесно маркетинга и девелопмънт ги оставяме (те са основата за това да я направиш популярна и да спечелиш от това! но това друга сфера на работа) сега ме интересува чисто технически как се създава и как се пуска на тези борси?

Ами криптовалутите са опен сорс и главно им копират кода на съществуваща вече. Например desire беше почти 1 към 1 с dash. Разбира се не е лесно. Пускането в борсите става след като валутата придобие някаква популярност. Не е лесно.
 
аз не си взех и ме е яд :D ама няма да взимам на скъпото

Мисля, че ще помпат XVG(Verge) тея дни.. само него не го напомпиха.. И мисля да сложа някой друг лев да видим дали ще удвоим..

Ако пуснат BTC Lightning Network Другите валути е много вероятно да бъдат изтеглени яко назад
Сега гледам в момента, че помпат IOTA
 
добре пичове, кво мислите за цената на биткойна - в момента бухат 20 милиарда на ден в него, ако се запази така, дори ако малко падне обема примерно на 10 милиарда (което се съмнявам с лайтнинга ако стане, тогава ще бухат по 50 на ден) то в тоя песимистичен вариант след 300 дни, т.е. към края на годината ще е 3.3 трилиона долара разделено на количеството биткойни прави таман към 200 000 долара за брой

кво мислите?

тогава ще съм биткойн милионер :D
 
Започнало е да се надува ей това:

Абе биткойна около средата на годината по мои елементарни графични логаритмични измервания ще клони или към $100,000 или към $1,000. Ко толко има да му се мисли :)
 
добре пичове, кво мислите за цената на биткойна - в момента бухат 20 милиарда на ден в него, ако се запази така, дори ако малко падне обема примерно на 10 милиарда (което се съмнявам с лайтнинга ако стане, тогава ще бухат по 50 на ден) то в тоя песимистичен вариант след 300 дни, т.е. към края на годината ще е 3.3 трилиона долара разделено на количеството биткойни прави таман към 200 000 долара за брой

кво мислите?

тогава ще съм биткойн милионер :D
Ти 5 биткойна ли имаш :) Аз намалих малкото което имам за да купя тия новите дето влезнаха в топ 10 и все си мисля че някоя ще измести биткойн от 1вото място до края на годината.
 
  • Like
Реакции: sedo

Горе