Bitcoin-и - аргументи за стойността им.

@blackout8, аз съм върл противник на троловете в нета и в момента в който някой ми се покаже като такъв просто му тегля майната. Не е въпрос на аргументи, а е въпрос на отношение. Дори и ти не би устоял на моите аргументи, обаче не виждам защо да си пиша с тебе ако се държиш като дивак.

Моята теза е, че настроението ти за пълен фалит на биткойна през последните години е разбито на пух и прах и както и да кажеш вече е безпредметно. Докато пиша това биткойна записва нови рекорди. Същото би било ако беше хвалил нещо на твърде висока цена, след което се е сринало като лалетата. Разбираш ли, има голямо разминаване между настроението ти преди и фактите сега. Толкова голямо, че вече каквото и да кажеш е без значение. Разбираемо е веднъж да сбъркаш, разбираемо е да сбъркаш два пъти, но когато продължаваш да бъркаш и грешката е станала гигантска, да продължаваш да отбягваш реалността е вече прекалено. Превръщаш се в лъжец, така да го кажем.

За да се качва цената на биткойна толкова, независимо дали ти харесва или не, има някаква причина. Ако си готин, ще можеш да опишеш и признаеш причината, а ще можеш и по-правилно да предскажеш нещата в близко бъдеще. Вместо да си като кон с капаци и да виждаш и очакваш само фалита. Видимо не ти харесва, че цената толкова се качва, повече би се радвал тя да пада. Вероятно имаш ненавист към биткойна както аз към троловете => настроението ти спрямо него е едностранно и ограничено => мнението ти е непълно и невярно.

Богатството ми не е в биткойни, не съм им чак такъв фен колкото ти изглежда. Както казах и преди, и според мен му е време малко да посети червената зона. Само нагоре върви напоследък и това естествено не изглежда добре. Но който и да си купи биткойни сега, не бива да се плаши ако тръгнат надолу, защото по някое време пак ще си се върнат и ще продължат хода си. Въпреки това не бих се учудил ако след месец струва $10000.

Иначе картините на Пикасо са грозни и за нищо не стават, обаче струват милиони и не ги определят като балон - https://profit.bg/klasatsii/mezhdunarodni/10-te-nay-skapi-kartini-na-pikaso/
 
биткойна е най-голямата простотия, която съм чувал... амаа по-яд не ме е било когато на 10$ казах същото :D
въпреки всичко, което намирисва на измама и балон е по-добре да имаш няколко, отколкото да нямаш. имаме около 10.5 биткойна с фирмени пари, защото по-добре купени на 2к долара отколкото некупени на 10$, след 5 г. ще видим :D
 
@blackout8, аз съм върл противник на троловете в нета и в момента в който някой ми се покаже като такъв просто му тегля майната. Не е въпрос на аргументи, а е въпрос на отношение. Дори и ти не би устоял на моите аргументи, обаче не виждам защо да си пиша с тебе ако се държиш като дивак.

Моята теза е, че настроението ти за пълен фалит на биткойна през последните години е разбито на пух и прах и както и да кажеш вече е безпредметно. Докато пиша това биткойна записва нови рекорди. Същото би било ако беше хвалил нещо на твърде висока цена, след което се е сринало като лалетата. Разбираш ли, има голямо разминаване между настроението ти преди и фактите сега. Толкова голямо, че вече каквото и да кажеш е без значение. Разбираемо е веднъж да сбъркаш, разбираемо е да сбъркаш два пъти, но когато продължаваш да бъркаш и грешката е станала гигантска, да продължаваш да отбягваш реалността е вече прекалено. Превръщаш се в лъжец, така да го кажем.

За да се качва цената на биткойна толкова, независимо дали ти харесва или не, има някаква причина. Ако си готин, ще можеш да опишеш и признаеш причината, а ще можеш и по-правилно да предскажеш нещата в близко бъдеще. Вместо да си като кон с капаци и да виждаш и очакваш само фалита. Видимо не ти харесва, че цената толкова се качва, повече би се радвал тя да пада. Вероятно имаш ненавист към биткойна както аз към троловете => настроението ти спрямо него е едностранно и ограничено => мнението ти е непълно и невярно.

Богатството ми не е в биткойни, не съм им чак такъв фен колкото ти изглежда. Както казах и преди, и според мен му е време малко да посети червената зона. Само нагоре върви напоследък и това естествено не изглежда добре. Но който и да си купи биткойни сега, не бива да се плаши ако тръгнат надолу, защото по някое време пак ще си се върнат и ще продължат хода си. Въпреки това не бих се учудил ако след месец струва $10000.

Иначе картините на Пикасо са грозни и за нищо не стават, обаче струват милиони и не ги определят като балон - https://profit.bg/klasatsii/mezhdunarodni/10-te-nay-skapi-kartini-na-pikaso/


Аха, разбрах ти психопатията, просто с нещо индиректно съм те комплексиран в миналото и сега покрай цената на койна решаваш да си избиваш комплекса.
Ама ме забавляваш, дивак съм бил щото решиш да си избиваш комплекса още от 1-вия ти пост в тази тема - като дори не си направи труда да съотнесеш постовете ми спрямо контекста. Вадиш неща от контекста и ме оборваш с тях ... колко комунистически :)
Дивак съм бил щото съм писал нещо и ти не може да дадеш конструктивен аргумент - да знаеш бисерите, които ги пишеш, не се считат за аргументи - това никак не е комунистически приом ..

Никъде не съм очаквал фалит на койна, а спукване на балона, който и си стана - ако за теб фалит и спукване на балон е едно и също - отново те съветвам да се образоваш. Дори в това, което малоумно си го изкарал от контекст щеше да видиш съответствие с цената. Не знам кой съм излъгал, но ти силно вървиш по комунистическите приоми и вече се чудя дали при теб не е от гена?

Правя последен опит и се прави на чукча читател - койна няма реална стойност, койна става за спекулиране и до там. Едно и също съм писал за последните 4 години - ако не знаеш какво правиш не спекулирай с него.

Няма ненавист към койна, дори си мечтая за един от проектите, децентрализирана криптовалута обезпечена със злато.
Абсолютно всички предимства на биткойна ги оценявам високо, оценявам технологията, но не оценявам идеята, че това е пари, просто защото икономически, това да бъде пари, трябва да има вътрешна стойност. Не оценявам идеята да си набутам богатството в койни, видимо и ти - но пък го даваш като краен защитник. Оценявам идеята, че мога да отида на борса хикс и да заменя фиатна фалута за крипто и за нула време да стане транзакцията - макар че при койна транзакционата цена е доста висока - рипъла го убива, но това е друга бира. Ако ти е трудно да го разбереш, ще ти дам прост пример - оценявам много Тесла като технология и продукт, харесват ми като мина покрай Тесла, но никога не бих инвестирал в Тесла при текущите условия. Цената дали ще качи 100-200% това по никакъв начин не ме бърка и няма да промени мнението ми за фундамента на компанията. Това, че има балон и не го купувам не значи, че балона не може да се раздуе - ей това ти не разбираш и се чудя какви бисери пишеш по темата.

А това, което го пишеш за цената си личи колко зелен си в борсовите спекулации и колко малко пари си вкарал в койна. Така като те чета на дали и 1000 лв си вкрал в койни. Какво става когато цената падне, но не падне малко, а падне много? Какво ако някой те чете и си каже той @AseasRoa писа, че може да падне ама се вдигне - до кога ще пада, кога ще се вдига? А човека вкарал повече от твоите жълти стинки в койни и след 15% спад вече панира? С лека ръка не давай такива съвети щото колкото и странно да ти звучи може да ти търсят отговорност - КФН са луди за връзване, но е имало случаи да глобяват драскачи по форумите.

Имаш голяма проблем с генерализацията - кажи ми поне 10 сериозни инвеститора или поне 10 декамилионери, които са казали, че арт не е балон.

Видимо си нямаш понятие как се определя цената на арта от светата на милионите - само да знаеш за напред съвсем малък кръг от оценители, галерии и от друга страна благодетели и инвеститори си играят с цената на арта - знаеш ли, че ако купиш арт Х за 1 милион и може да го дариш след оценител за 10 милиона на Х музей и тези 10 милиона да ти се приспаднат данъците? Хайде мащабирай го за цялата индустрия и гледай какви са врътките на арт и ще си добиеш представа за пазара.
Арта е типичен пример за нещо с нищожна реална стойност и огромна възприемна, която се манипулира от определен кръг. Знаеш ли кога Мона Лиза става мания и защо?
А дали или няма балон:
https://www.theguardian.com/artanddesign/2016/jan/17/art-market-mania-phase-bubble-report

Вместо да си избиваш комплексите,да показваш какви сериозни дупки имаш в знанията си и да си измисляш някакви неща, които не съм казал, то силно те съветвам да се по образоваш по линия инвестиции.

ПП На каква цена и колко койна си купил?
 
Последно редактирано:
@blackout8, явно обичаш да четеш за инвестиции и такива неща, но при това положение има една опасност - да повярваш твърде много на написаното и да блокираш собствените си наблюдения. Постоянно говориш за балони и тяхното пукане. а не смяташ ли че балона на биткойна вече се е пукал поне няколко пъти? И не само на биткойна, ами и на всички останали криптовалути, а те са стотици! И въпреки това в момента пак всичко е в зелено.

Продължавай да си мечтаеш за криптовалута обезпечена със злато. Ако видиш такова нещо, значи е измама. Все едно да си купя X от тази криптовалута и да очаквам, че винаги ще мога да я разменя за злато. Това е смешка, просто няма как да работи, и е доказано многократно. Идеалната криптовалута е напълно анонимна и не може да се изземе, докато златото просто съществува и винаги е било обект на изземване. Ти гледаш качествата на криптовалутите и ги намираш за проблеми. Просто погледни под друг ъгъл.

Парите е трябвало да имат вътрешна стойност в миналото. Днес на хората не им пука, те придават стойност на неща без такава. Милиарди хора на тая планета всеки ден търгуват с милиарди валутни единици, знаеш това. Нито една валутна единица няма стойност, но всичко това магически се случва. И хората градят живота си върху това. Криптовалутите са точно като нормалните валути, само че банката дето ги контролира е друга... и не е банка. За потребителите няма да е по-трудно, даже ще стане по-лесно за използване.

Иначе и аз съм фен на идеята паричките ни да са в джобовете под формата на злато и сребро. Обаче вече няма как стане. Всичките ти мечти най-вероятно ще останат мечти и златото няма да се мръдне от трезорите поне докато не измислят как да го произвеждат от олово и стане малоценно.

Валутите са "medium of exchange" - среда, в която става размяна. Тази среда що пък трябва да има нейна си стойност? Достатъчно е просто средата да е там и да не разваля качествата си. Нали златото е точно това - среда от атоми и молекули, които никога не се променят. Ами идеята на криптовалутите е същата, само че тяхната среда е виртуална. Нито златната, нито виртуалната среда можеш да ги използваш за лични нужди, не се ядат и не се пият. В пустинята златото би ти било точно толкова безполезно, колкото и биткойна. Целта е да се прави exchange, а не да седим и да се любуваме на това колко е лъскав нашия "medium of exchange" на слънцето.

Ако си толкова сигурен, че биткойна не представлява нищо и няма стойност, намери някой приятел с биткойни и му кажи да ти прати 10 бройчици от тях, в замяна на една каса бира да речем. Ти му даваш нещо, той ти дава нищо, нали така? А дали ще го направи?? И ако не го направи, защо?

Колко съм вкарал в койни бих ти казал само на ушенце, и то само ако ми беше другарче... но не си, и няма да бъдеш :)
 
Аз не само, че чета, аз от това си вадя хляба.
Всяко нещо може да се балонизира и да се нормализира, отново да се балонизира и нормализира и така н пъти - нямаш инвестиционна култура иначе сам щеше да си отговориш по въпроса за балоните.

Ти ако си мислиш, че не могат да изземат койните се лъжеш - утре правителства решат и чао на всички борси - дай пълна инвентаризация на койните и дай да ги взмеме при нас на наш сървър за safe keeping. Физическите протейли няма могат ги закачат, но при проверки на имущество горят. Дали имаш злато или койни пак, ако посикат могат да изземат.
А дали децентрализирана крипто валута базирана на койни ще е схема ще видим - в момента е теория, но след време като стане практика ще се разбере

Парите не в миналото, ами и сега трябва да имат стойност - не слагай знак за равенство между пари и валути.

А за стойността - ами когато ти се спре тока или ти умре инфраструктура на нета или стане някой фал, а може и тотални промени из кода, тогава се сети защо съм ти писал думичките реална/вътрешна стойност.

Да биткойна не представлява нищо реално и няма реална стойност, но това не означава, че няма цена, това също така не означава, че не може да спекулираш с него. Всички фиатни валути имат почти нищожна реална стойност - освен за лепене на тапети, тоалетна хартия и още няколко приложения за друго нищо не стават, но това не означава, че не заменяш времето и труда си за тях. Освен това стоките и услугите ги мерим във фиат - т.е. той има "цена". Както и въпреки, че по този начин се опитва да се придаде стойност, това само по себе си не е води до никаква реална стойност. на фиата. Именно защото нямат стойност всяка година трябва да работиш повече и да вложиш повече време, за да задоволиш същото ниво на потребност. Просто защото златото не се създава, не случайно над 5к е бил перфекната форма на пари именно заради вътрешната си реална стойност. Това, че последните 100+ години има тотална пропаганда срещу златото в полза на фиата, който е реално нищо, то идва да ти покаже, защо е важно да имаш нещо със стойност.

Защо заможните хора държат богатството си в реални активи и истински пари(злато/сребро), а не в койни - простата причина е волатилността и реалното измерение на богатство.

Добре по-лесен въпрос под 10к лв или над 10к лв си вкарал в койна?

ПП Направили 300%+ за по малко от 24 часа при Fuck, щото това вкара койна по доходност в малкия джоб и ако държиш койни на фона на Fuck е идиотщина... дано да разбираш в какъв контекст го казвам това:
20170831_fck.jpg
 
Последно редактирано:
Много ти знае на тебе главата аз каква култура имам. Наизуст говориш, ама айде...

Не се ли разбрахме вече, че биткойна не е от тия балони, не е като лалетата. Има си стойност, има си цена и това е. Легни си с чорапите от яд ако искаш, но това не променя нещата.

Това с тока... Покрай урагана Харви гледах на живо камери и репортажи. Дори при наличие на този ураган на места си има ток и даже хората продължават да си карат колите все едно че нищо не е станало. Това че тока щял да угасне едновременно навсякъде по света и интернета щял да се спре, само за да открадне някой всички биткойни... това е хубава идея за филм, но не виждам как ще стане. Но е хубаво човек да мисли за потенциалните проблеми, стига да не е фанатизиран враг на дадената технология.

Аз бих открил по-смислени проблеми с биткойна в бъдещето. Примерно, какво ще стане ако се случи няква врътка и цялото копане попадне в ръцете на лошите. Или какво ще стане ако пак с няква врътка правителствата изкупят голяма част от него, дъмпят го и цената му се срине и остане за известно време под разходите за копаене, така че майнерите да го зарежат. Виж, има по-смислени и по-интересни аргументи за обсъждане, отколкото твоите прословути и изтъркани балони, спиране на тока и други легенди.

Виждаш ли, сериозните проблеми не са с технологията, ами с правителствата. И проблема на златото е точно този - то вече е заграбено от правителствата и дотук с него. Златото е в пандиза с доживотна присъда, иди му на свиждане.

Правилно разсъждаваш вече. Който е държал евтино FUCK токенче и си го продаде сега на 300% печалба ще е късметлия. Не можеш да кажеш на черното - бяло. Да му мислят тия дето ще решат да го купуват на високата цена. Поне ще научат какво е Pump & Dump. Някои уроци в живота струват хилядарки, други струват сълзи, но живота си върви :)
 
Последно редактирано:
Ти обаче си пълен оксиморон :D

Когато човек тръгне да ти говори, че койна не бил от онези балони, когато търгне ти говори, че 1 и 0 имат реална стойност и при койна всичко е различно значи този човек си няма грам понятие от инвестиционната култура.
Примера с тока е даден в контекста на екстремни ситуации, не случайно ти казах правителството може да прави каквото си поиска и ти го потвърди - така че теза койни и злато е безпредмента в това направление, затова ти дадох екстермни примери за диференциация на реална и фиктивна стойност.

Технологията си е ок ... макар че сам викаш правителствата могат го върнат в първи клас и точно това го правят. Ето ти една алтернативна теза, нарочно се раздува прави се як хайп с цел да се раздуее и да се срине и масата жестокото да се ушие и после да дойде правителстовто и да каже ето видяхте ли пазарите не работят без наша регулация, затова се намесваме ... На този етап на технологията и трябва реално стойностно изражение във физическия свят за да бъде нещо повече от cryptocurrency - да те питам ли каква е разликата между money и currency?

Значи викаш Fuck-a е вече за pump&dump т.е. това е чисто дефиниране на контролиран балон, но койнчето то няма нищо такова - това параболично движение на дневни графики викаш не е pump-а, а е "реалната му цена" и никой няма да се ушие при койна :D Койна не бил като лалетата, а като се разду до 1,3к и после се срина, като какво беше, като крипто балон? Е ако е така, да койна няма общо като балона на лалетата, щото е крипто балон - общото в случая е балон. Забавни тези/бисери пускаш - отново пообразовай се малко.

Надявам се да разбереш, защо съм за койна като технология(има и по-добра технология от койна) и защо съм не като това да е пари и да си вкарам парите.

Все още не каза под или над 10к си вкарал?
 
Последно редактирано:
@AseasRoa пак да питам, 1 от 100 маса ли е?

Да казах всички. И може тези всички да са малък % от общото население, но пак си остават всички в тази игра. Златото и среброто нямат противници на тая планета. Само тези хора образуват масата в момента, защото останалите никога не са докосвали тези метали и нямат абсолютно никакво мнение по въпроса.

Да се чете:
".... казах всички. И може тези всички да са малък % от общото население, но пак си остават всички в тази игра. Биткойн няма противници на тая планета. Само тези хора образуват масата в момента, защото останалите никога не са докосвали тази криптовалута и нямат абсолютно никакво мнение по въпроса."


И само за протокола въобще не съм опонент на криптовалутите. В този ред на мисли ти имаш ли вкарани $ в тях?
 
Последно редактирано:
биткойн ИМА стойност, и това са изчисленията, с които е произведен, част от стойността е за хардуер, част за ел.енергия, и точно затова най-вероятно НЯМА да намериш нормален копач, който да ти продаде прясно изкопан блок за 12,5 * $1000, ами ще ти го закичи на пазарна цена!

ако искаш да направим сделка, ти ще копаш нищо, аз ще го купувам на половин цена!
 
биткойн ИМА стойност, и това са изчисленията, с които е произведен, част от стойността е за хардуер, част за ел.енергия, и точно затова най-вероятно НЯМА да намериш нормален копач, който да ти продаде прясно изкопан блок за 12,5 * $1000, ами ще ти го закичи на пазарна цена!

ако искаш да направим сделка, ти ще копаш нищо, аз ще го купувам на половин цена!
Със същата сила може да кажеш, че зад хартийките наречени евро, долари и т.н., има стойност заради нашият труд, време и енергия и т.н., но това само по себе не довежда до истинска вътрешна стойност на хартийките, по същия начин както койна няма реална стойност - той има дериватна стойност.

Ок калкулирай производствената стойност на 1 биткойн и я наложи над текущата цена и после кажи колко пъти е дисбаланса?
 
@blackout8, гледал съм почти всичко на Mike Maloney, знам каква е разликата между money & currency :) Но пък реалистично погледнато, света някак си е оцелял и се е развивал дори само с currencies.

@RealMoney, 1 от 100 не е маса. Но като изключим тези 99 (като напълно незаинтересовани) и зуумнем в този 1%, там намираме маса 99 от 100. Микро-маса :) Ще кажеш "Така ли да ги изхвърлим тези 99 от голямата маса?". Няма нужда да ги хвърляме, те вече са вън от играта, златото и среброто са станали фетиш за една малка част от населението. Ако попитаме тези 99 от голямата маса дали биха искали парите им да бъдат обезпечени със злато, сигурно биха казали само "Ко? Не!?"
 
@blackout8, гледал съм почти всичко на Mike Maloney, знам каква е разликата между money & currency :) Но пък реалистично погледнато, света някак си е оцелял и се е развивал дори само с currencies.

@RealMoney, 1 от 100 не е маса. Но като изключим тези 99 (като напълно незаинтересовани) и зуумнем в този 1%, там намираме маса 99 от 100. Микро-маса :) Ще кажеш "Така ли да ги изхвърлим тези 99 от голямата маса?". Няма нужда да ги хвърляме, те вече са вън от играта, златото и среброто са станали фетиш за една малка част от населението. Ако попитаме тези 99 от голямата маса дали биха искали парите им да бъдат обезпечени със злато, сигурно биха казали само "Ко? Не!?"

Микро маса... :D и каква е точно разликата между "микро-масата" при златото и "микро-масата" при биткойн
криптовалутите са станали фетиш за една малка част от населението. Ако попитаме тези 99 от голямата маса дали биха искали парите им да бъдат обезпечени със биткойн, сигурно биха казали само "Ко? Не!?"

Издиша ти т.нар. "аргумент", да не кажа направо, че говориш измишльотини.
 
Микро маса... :D и каква е точно разликата между "микро-масата" при златото и "микро-масата" при биткойн

Ти кажи. Все едно обсъждаме религия тук. Тия неща вече са казвани милион пъти из нета и едва ли някой не е запознат :confused:
 
@blackout8, гледал съм почти всичко на Mike Maloney, знам каква е разликата между money & currency :) Но пък реалистично погледнато, света някак си е оцелял и се е развивал дори само с currencies.
Радвам се, че си запознат, но те съветвам да хвърлиш едно око и на всички валути в историята и ще разбереш колко е състоятелен аргумента с валутите и света. Според теб БГ през 96-97 как е оцелял с левове, който се хиперинфлират? Ако искаш нещо актуално пробвай с Венсуелския боливар. Не забравяй за 100 години долара е загубил над 96% от стойността си, някъде толкова е било и пределната граница за краха и на римската империя. Това, че сега с тоталния контрол на правителствата, успя да се задържа даден фиат, не означава, че видиш ли пазарно е оцелял света с фиат :)
 
Аз съм бил по времето на 96-97, пък как съм оцелял.. не е свършил света. Подобно е на урагана Харви сега - минава над определено място, разрушава разни неща дето хората са изградили, има и няколко смъртни случаи дори, после затихва и живота някак си продължава. Аз гледам и фактите, освен мненията на една група от хора. Фактите може и да не ти харесват и да не щеш да ги гледаш, но си стоят на мястото. А не може да се отрече, че в последните десетилетия въпреки отсъствието на твърди пари (злато и сребро), се е случил огромен технологичен бум. Но ти отказваш да гледаш фактите. За това се иска и усилие. Разправяш си нещата в които вярваш, представяш ги като абсолютната истина и не смееш да погледнеш към нищо, което противоречи на твоите вярвания. Демек, ти си се фанатизирал :)

Умните хора са казали - ако искаме да променим дадено нещо, трябва първо да го приемем. Нали искаме да променим настоящата финансовата система. Първо приемаме, че тя е имала своите предимства и недостатъци и търсим друга система, която да я замени. Ти се сещаш за злато и сребро, обаче според мен те колкото и да са готини, не са приложими в днешно време и нямат никакъв шанс да заместят системата. Добри за store of value, обаче темата не е точно за това... или поне така ми се струва.
 
Аз съм бил по времето на 96-97, пък как съм оцелял.. не е свършил света. Подобно е на урагана Харви сега - минава над определено място, разрушава разни неща дето хората са изградили, има и няколко смъртни случаи дори, после затихва и живота някак си продължава. Аз гледам и фактите, освен мненията на една група от хора. Фактите може и да не ти харесват и да не щеш да ги гледаш, но си стоят на мястото. А не може да се отрече, че в последните десетилетия въпреки отсъствието на твърди пари (злато и сребро), се е случил огромен технологичен бум. Но ти отказваш да гледаш фактите. За това се иска и усилие. Разправяш си нещата в които вярваш, представяш ги като абсолютната истина и не смееш да погледнеш към нищо, което противоречи на твоите вярвания. Демек, ти си се фанатизирал :)

Умните хора са казали - ако искаме да променим дадено нещо, трябва първо да го приемем. Нали искаме да променим настоящата финансовата система. Първо приемаме, че тя е имала своите предимства и недостатъци и търсим друга система, която да я замени. Ти се сещаш за злато и сребро, обаче според мен те колкото и да са готини, не са приложими в днешно време и нямат никакъв шанс да заместят системата. Добри за store of value, обаче темата не е точно за това... или поне така ми се струва.

Човече ти си типичен пример за Ефектът на Дънинг-Крюгер

Видимо си мислиш, че знаеш, нещо, но колкото повече пишеш толкова показваш липса на знания - този пост е пълен с такива примери.

През 96-97 може да си оцелял, но не и фиатната монетарна единица! Оцелял си защото цялата икономика премина към твърда валута.

По-голяма глупост не може да изръсиш технологичен бум при отсъствието на злато и сребро. Какво се опитваш да докажеш - фиатната валута е докарал технологичен бум? Дай ми корелация за тази теза. Искаш ли контра теза, която тотално те връща в 1-ви клас? По кое време е била индустриалната революция и каква е била монетарната система?

Умните хората и особено великите и заможните хора, преотркриват доброто старо минало - 5к години имаш златен/сребърен стандарт и имаш чудовищен напредък на цивилизация и имаш стабилни икономически отношения и система, която сама се регулира, т.е. имаш децентрализирана система, която е родена от пазар. От има няма 100 години имаш централна система, която регулира всичко и осира целия социо-икономически ред - стил бачкаш повече за да имаш същото като преди ... Случайно да се сещаш за решение?

Явно не си запознат какво точно представлява златен стандарт. Какво е IOU и какво е BankNote. Това, което ти трябва е децентрализирана система, която ще бъде избрана от пазара, а не централизирана система от статуквото. За спорта Алан Грийнспан и Бен Бернанке, това бяха най-могъщите хора за почти 2 десетилетия, казват, че ако бяхме при златен стандарт нямаше да стане това, което е ... т.е. ужким корифеите на текущата фиатна система казват че е пълен шит и има много по-добра алтернатива, в лицето на системата преди Бретън Ууудс .... а ти си седнал бисери да пишеш.

Мисля да спра с безплатните консултации надявам се да седнеш и да работиш над невежеството си или поне да спреш да го показваш.

ПП Под или над 10к си инвестирал в койни?
 
Последно редактирано:
@blackout8, знаеш ли какво, никога не съм те питал какво мислиш за мен. Така че сега в момента в който натисна бутона "Игнорирай" си затваряш устата завинаги за мен. Съвета ми е да се научиш да общуваш по-добре с хората онлайн.
 
Еми като нямаш аргументи, цъкай бутона игнор, нали това му е идеята да се ползва, използвай го - седнал да ме плаши :D

Странна работа аз си мислих, че можеш да се учиш от градивна критика, ти пък ще ме игнорираш, твоя воля.

Преди да ме игнорираш кажи колко стотин лева вкара в койна?

ПП Да никога не съм те питал какво мисля за теб, просто защото липсата на знание и несъстоятелнсотта в тезите ти говори достатъчно :) Както и говори факта, че ако не можеш да обориш дадена теза, вместо да я осмилиш и приемеш, я игнорираш - като игнорираш хората, които искат да ти покажат другата страна, оставаш с наистина валидното мнение стил аз знам всичко, защото другите 99 са игнорирани :D
 
Последно редактирано:

Горе