Black Friday намаления къде

От: Black Friday намаления къде

Леле, стоя 1 седмица и нищо не казвам. Чакам да видя сеира им до край. Стоя и си чакам поръчката от Прословутия петък. На 2 ден пратиха мейл, че е одобрена и че ще я получа до 8 дни!!!. На 6-ия ден пратиха мейл, че ще дойде в събота. Пиша им мейл, че след огромен брой покупки в нета за първи път ще ми доставят нещо в събота. Питам как може да променим доставката за друг ден и никакъв отговор вече 4 дни. И вчера я няма доставката. На телефоните никой не вдига. Кви са тия мърлячи бре? Милиони за реклама и накрая ИДИОТСКО обслужване. Как може най-големите мух*****и да имат такива пари за харчене?!?!?

Иначе друг колега поръча и той нещо дребно, обадиха му се същия ден, казаха му кой ден ще дойде в офиса и я доставиха точно в деня. А, че за същия адрес имат и други доставки що да го гледат.

Утре пак ще им гледам сеира, пак ще поръчам и да видя какво ще правят. Няма никой на мейла им, няма никой на телефона им. Направо не проумявам защо са тия реклами. И платени репортажи в Праймтайма. Тия мангизи... не знам... кажете колеги според вас за какво ги наливат.

P.S. Сега виждам, че не съм добавил ключова дума та да може някога да ги покаже в СЕРПА - EMAG = Малоумна работа - никой на телефона, никой на мейла!
 
Последно редактирано:
От: Black Friday намаления къде

Няма каталог, защото казват, че ще има промоция на всичките им продукти по случай някъв рожден ден. Утре ще видим.

Ами в такъв случай ако са на всички нито един няма да е наистина изгоден, както беше Черния Петък. Вярно че свършиха за 3 минути, ама наистина имаше истински изгодни оферти.
 
От: Black Friday намаления къде

Доколкото разбрах, ще е с ваучери. Купуваш нещо 100 лв, дават ти код за 10 лв отстъпка при следваща покупка.
 
От: От: Black Friday намаления къде

Ами в такъв случай ако са на всички нито един няма да е наистина изгоден, както беше Черния Петък. Вярно че свършиха за 3 минути, ама наистина имаше истински изгодни оферти.

Казват, че ще има отстъпки до 45%, което не е малко.
 
От: Black Friday намаления къде

Какво имат предвид под "рано сутринта"? Това какво означава? Колко рано?
 
От: Black Friday намаления къде

Какво имат предвид под "рано сутринта"? Това какво означава? Колко рано?

Никой не може да ти даде отговор, освен ако нямаме някой от екипа във форума и не реши да ти драсне Л.С И за черния петък казваха "започваме рано" като почнаха 7:15 тогава, сега не знам колко ще е, но предполагам няма да е 7:15 пак, а дали по-рано или по-късно ще разберем.
 
От: Black Friday намаления къде

Рано разбират началото на работния ден...
 
От: Black Friday намаления къде

Поръчах слушалки сони за 26лв и един рутер г/д за толкова, като предварително проверих цените по другите магазини. Спестих доста кинти няма спор. На 4 и 5 получих двете пратки доволен съм. Спирам да говоря. Може да са боклуци може да се сякакви, но ето получих си стоката за цената, която беше написана.
 
От: Black Friday намаления къде

Шаран Monday-я пак е на мода гледам… Да не стане традиция обаче и за Коледа пак да гледаме Шаран Xmas сеир?

Аз пък силно се надявам да стане традиция... дори, ако повече онлайн магазини си позволят да пускат промоции по-често бих се радвам още повече. :)
 
От: Black Friday намаления къде

Някакъв каталог има ли какво ще е на прИмоция тоя път?
Да знам дали да лягам сега или да изчакам 2 часа :rolleyes:
 
От: Black Friday намаления къде

Няма каталог на точните продукти, но ето какво може да очакваш: http://www.emag.bg/newsletter/emag-rojden-den-2013/

Като гледам намаленията не са чак толкова големи, колкото ми се искаше, но ако човек има планирано нещо да купува, би могъл да си спести някой лев :)
 
От: Black Friday намаления къде

Мерси явно ще се гътам.
Поръчах си аз от http://www.aliexpress.com една блузка.
Може да ровнете всеки ден вървят някакви промоции.
 
От: Black Friday намаления къде

Тук има доста търговци, които дискутират практиките и хватките на емаг. За мен най-отблъскващо е лъжата с наградите за бюлетина им.
Мисля си другото: Всички се питат какъв е смисъла от рекламата ако продуктите с интересно намаление свършват бързо? Не видях никой да се пита "Колко продукта с като наличност са заложени за продажба?"

Мислейки в тази насока, то чисто хипотетично, си го представете: Слагате на продукт 40% отстъпка, което ви вкарва "вътрешно" с 20% под доставната. До тук - на загуба. Обаче какво става ако заложим 2-5бр на подобна "загуба" следващите 30 на 15%, тоест 5% печалба, след което цената мръдне леко нагоре и отстъпката стане 10%?

Нека хванем цена от 50лв, това значи, че 1-5 продукта ще се продават на 30лв, следващите вече са с мин печалба от 2,5. Обаче ако цената скокне до 55лв в навалицата, то това са +10% отгоре и тогава печалбата ти става 15% от обем, което нали сте съгласни, че си е добра надценка, ако говорим за техника.

Ако развием това съждение и в дугата посока - те са търговец и стоката им идва от вносители. Планират кампания и количества. Това дава свобода да натиснеш доставчика за цена при обем, което ако се върнем на 45-те процента може да се окаже, че дори не е загуба, а нулевата цена на доставчика, който я дава само с цел промо...Така той е на нула, търговеца също, но пък ефекта на еуфорията - безценен.

Третото, за което можем да гадаем, но не бива да пропускаме като въпрос: Ако разиграят схемата от по-горе, макар в по-добър и обмислен вариант, колко реален е шанса да "хванат" сериозен обем клиенти, които се носят по вълната?
 
От: Black Friday намаления къде

Мен ме подразни много липсата на ВСЯКАКВА комуникация.
 
От: Black Friday намаления къде

Не съм доволна от тази кампания! При Black Friday имаше по-добри оферти. Тук не. Не може да ти пише, че стока Х струва еди-колко си с отстъпка от 10%, а в другия сайт абсолютно същата стока да се продава на по-ниска РЕДОВНА цена... :Х Става дума за малки разлики, но все пак ги има.

Иначе попаднах и на две стоки, които бяха що-годе на добри цени и отстъпката съвпадаше. :)

Но като цяло тук отстъпките са малки. При Black Friday имаше къде, къде по-изгодни неща...
 
От: Black Friday намаления къде

Не съм доволна от тази кампания! При Black Friday имаше по-добри оферти. Тук не. Не може да ти пише, че стока Х струва еди-колко си с отстъпка от 10%, а в другия сайт абсолютно същата стока да се продава на по-ниска РЕДОВНА цена... :Х Става дума за малки разлики, но все пак ги има.

Иначе попаднах и на две стоки, които бяха що-годе на добри цени и отстъпката съвпадаше. :)

Но като цяло тук отстъпките са малки. При Black Friday имаше къде, къде по-изгодни неща...

Мога да се съглася с теб, макар, че и на Black Friday и сега не си харесах нищо от нещата, които се предлагат :) Основният ми таргет бяха експресо машините, но уви не са намалили Saeco-то, на което съм хвърлил око :/
 
От: Black Friday намаления къде

Аз си чакам още покупката от миналия петък. Някой ако има за подаряване от тези ваучери може да го даде .. :)
 

Горе