Blizoo - да се съдим ли или не?

От: Blizoo - да се съдим ли или не?

Ако съществува тази клауза, а операторът не може да я изпълни, той се явява нарушител на договора. Ако няма клауза за форсмажорни обстоятелства, при които не носи отговорност при невъзможна ситуация, дори може да го осъдиш за неизпълнение на договор. Проблемът е, че не си пуснал официално искане за смяна на адреса. Аз лично не се доверявам на "ония техен служител ми каза".

Търсете си качествени интернет доставчици. Аз с този моя в началото имах технически проблеми и се оплаках (когато реша да мрънкам съм много дразнещ). След телефонни разговори шефът веднага ми предложи да прекратим договора ако не ми харесват услугите им (подписаният договор е едногодишен). Проблемите се решиха и нямам намерение да ги сменям изобщо. Договор ако поискат дори и за 5 години бих подписал с тях. И за да им направя реклама това са Ейнджълсофт Пловдив (за мрежата в моя район се грижат WiNet). С това искам да кажа, че е важно един бизнесмен да си търси дългосрочния интерес, а не да се опитва да изработи двама-трима на дребно.

От Близу не съм доволен нито от нета им като качество, който ползвах преди време, нито от "адекватните" реакции при авария (в петък: "ще дойдат техници в понеделник"), нито от рекетът, с който се пробваха да ме тормозят след като се отървах от тях. Ето им една една символична червена ряпа от мен.
 
От: Blizoo - да се съдим ли или не?

mlazarov, от правна гледна точка според точките на договора за тях няма значение - да. Разбира се, че правят договора така, че да те вържат да плащаш с години. Аз съм го подписал навремето защото не съм имал друга алтернатива - добре знаете, че в малките градове е така. Тук говорех просто от морална и логична гледна точка, че съм в правото си да искам прекратяване на услугата, след като тя не може да ми бъде предоставена.

В договора им частта за плащанията и неустойките се разисква буквално от 5-6 изречения на 1/4 от листа, което вероятно до някъде може да се успори при определени обстоятелства от вещ адвокат. И да - признавам, че допуснах най-голямата грешка да не подам писмена молба, която след това да имам като доказателство - просто ежедневието ми обикновено не се изразява в това постоянно да търча по офисите, да плача някой да ми обърне внимание и да чакам отговори на молбите си след месец-два. Разбира се те тея компании точно на това разчитат - че хората нямат времето и нервите да се занимават с тях. За това утре ще се опитам да се разберем като нормални хора и да намерим приемливо решение, за да могат и те да си вземат парите и аз да си приключа спокойно задълженията.
 
От: Blizoo - да се съдим ли или не?

mlazarov, от правна гледна точка според точките на договора за тях няма значение - да. Разбира се, че правят договора така, че да те вържат да плащаш с години. Аз съм го подписал навремето защото не съм имал друга алтернатива - добре знаете, че в малките градове е така. Тук говорех просто от морална и логична гледна точка, че съм в правото си да искам прекратяване на услугата, след като тя не може да ми бъде предоставена.

В договора им частта за плащанията и неустойките се разисква буквално от 5-6 изречения на 1/4 от листа, което вероятно до някъде може да се успори при определени обстоятелства от вещ адвокат. И да - признавам, че допуснах най-голямата грешка да не подам писмена молба, която след това да имам като доказателство - просто ежедневието ми обикновено не се изразява в това постоянно да търча по офисите, да плача някой да ми обърне внимание и да чакам отговори на молбите си след месец-два. Разбира се те тея компании точно на това разчитат - че хората нямат времето и нервите да се занимават с тях. За това утре ще се опитам да се разберем като нормални хора и да намерим приемливо решение, за да могат и те да си вземат парите и аз да си приключа спокойно задълженията.

Между другото ще се радвам, ако след това споделиш какво се е случило, пък и като гледам колко хора се оплакват от тях, се чудя дали да не направя един нишов сайт по ключова дума "Как да си прекратим договора с Blizoo" :)
 
От: Blizoo - да се съдим ли или не?

Жената от Blizoo по телефона ми каза, че можело на разсрочено плащане. Ходих на място до офиса, там ми казаха, че нищо не могат да направят и трябва да се свържа с КредитРеформ и да питам тях. Звънях им, никой не ми вдигна. Явно ще чакам пак да почнат да ме търсят, че тогава, ако желаят на разсрочено плащане, иначе ще си ги търсят от някой друг тея пари.
 
От: Blizoo - да се съдим ли или не?

Трябвало е да си пуснеш молбата веднага - да обясниш в нея всичко и да я вкарат с входящ номер. Много ясно, че ще ти кажат, че тая молба никой няма да я уважи,защото не искат да я пускаш. Така ми казаха (лъгаха) и мен. Ама не им се получи. Имах абсолютно същият случай с Виваком (само дето до края на договора оставаха 7 месеца и трябваше да им платя някъде около 700 лева без ДДС без да им ползвам услугата, защото тия глупаци нямаха покритие на новия ми адрес.). След милион разправии, документи и т.н. прекратиха договора, но не преди да получат писмо с искане за обяснения от комисията за регулиране на съобщенията.

НЕ сте прави ! ВЪЗМОЖНО НАЙ-ГАДНАТА КОМПАНИЯ В БЪЛГАРИЯ Е ВИВАКОМ ! ЗА ТОВА ГАРАНТИРАМ ! СМЪРТ ЗА ТАЯ КОМПАНИЯ !

Не са сградите до които не можете да припарите.

Не са и тъпите, малоумни, безполезни идиоти наречени съпорт на 123 и 121.

Не са и десетките отвратителни магазинчета, където всеки средностатистически работник от който нищо не става изкарва прехраната си като зарибява бабки със супер "изгодните" им нови оферти.

Не е и некадърния им технически съпорт от Алкател.

Не е и тяхната супер неорганизираност в която цари една колективна безотговорност и прехвърляне на топката.

То е всичко това и много повече ! ВИВАКОМ - 3 ГОДИНИ МЪЧАТ БЪЛГАРИЯ ! СМЪРТ И ЗАКРИВАНЕ ! АМИН !
 
От: Blizoo - да се съдим ли или не?

Ако не си платиш ще се съдите даже и без да го искаш - Защото си нередовен платец - Ако си мислиш че ще ти е по леко да се успокояваш че все пак моралното право е било на твоя страна няма проблем

Единственият ти шанс е да си прочетеш договора и там да е написано че ако не платиш един месец договора се счита за невалиден на база на което да искаш да платиш само една вноска с лихвите - ако обаче там няма такава кауза си плати цялата сума преди да ти се е наложило да я платиш със лихвите и съдебните разноски
 

Горе