blog review

a.conev

New Member
Колеги очаквам експертно мнрнир и конструктивна критика за блога ми www.uchebnika.com

По-специално бих искал да знам дали ви харесва темплейта и ако някой знае как мога да го разкрася защото има доста блогове със същия теплейт.

Искам да има критика (аргументирана) и да ми препоръчате някои плугини.

Благодаря ви за мнението:)

Адвам блогове в Блогрола на сходна тематика ( над 100 посещения дневно и пр= или > 2 ) моля на лс оферти.

Какво мислите за двата банера не са ли много големи горе в дясно 200 x 200 не е ли по-добре 180x150
 
Последно редактирано:
От: blog review

На мен лично ми допада и като дизайн и като идея. Имам малки критики, които са изцяло лично мнение и може да не се много обективни, но ще си ги кажа тук:

1. Абе стига с това тиксо бе хора....:)

2. Мисля че някой друг хедър ще му разчупи още повече визията.

3. Увеличаване на страниците в менюто от горе, ще изглежда освен по-пълен, а и като завършен блог със страници имащи различна информация на тях - по-комон неща се включват там:)

4. Аз съм вен да статичните Url-та, но който на каквото се кефи. Ти виждам че си си с динамични.

5. Въпрос на предпочитания е и тук да си изкараш Pr иконка, аз лично не съм го правил и не мисля че е кой знае колко важно да имаш такава. Само едно нещо използвам като тулче за единият си блог - а именно: на колко се оценява блога ви и е на абаут страницата. Хората ги интересева това дали ще им е полезен блога или сайта на който са попаднали, малцина от тях знаят какво е Pr - това за уебмастърите зарибявка, но така или иначе си го чекват сами, ако искат да правят нещо (размяна, купуване,...).

Еми това беше от мен, надявам се да съм дал някой друг съвет. Успехи с якото ти блогче и дано пожъне успехи.:)
 
От: blog review

Специално този темплейт или бих го оставил както си е, или изобщо не бих го ползвал. Просто не ми идват по-добри и деи за него. Проблемът е, че наистина е много разпространен и сайтът малко или много губи уникалност.
Банерите мисля, че са добре в момента.
 
От: blog review

Ако някой искак да попадне в блогрола да ми пише на лични.
 
От: blog review

Основното, което забелязвам е следното: защо всичко, което се намира под двете колонки "Полезни ресурси" и "платена реклама" е вдясно? мисля, че едната колонка ще е добре да мине отляво (която ти си харесаш), пък и според мен, основният текст е хубаво да бъде "ограден" отляво и отдясно с такива колонки. Кефи ме да има и само от едната страна, но колонката да бъде само една. Лично мнение, ти си го прави така, както те кефи :)
 
От SEO гладна точка sidebar-овете е добре да си останат, както са в момента. Динамично съдържание пред статиите (ляв sidebar) може да донесе комфорт, но със сигурност се отразява негативно на позиционирането на сайта в търсачките. Аз използвам ляв sidebar в личния си блог за по-голямо удобство на читателите и защото не ме е грижа за SERP.
 
От: blog review

Здравей! :) Текста ми се видя малко голям, дори щракнах в браузъра, да не би аз да съм го увеличил, но явно просто си е голям...

Това е лично мнение, не го предлагам като съвет преди някой профешънъл да го "рецензира" :)
 
От: blog review

Учебникът лично на мен ми се вижда по-лош вариант -
uchebnikаt.com - грешно.
uchebnikyt.com
uchebnikut.com

Просто транслитерацията(не съм сигурен за термина) на това "Ъ" ми изглежда неприятна за домейн. Блога е на сериозна тематика, а така отива леко чатърско. Лично мнение.
Не мисля, че написаното в хедъра е проблем.

Темплейта ми харесва, има сериозни блогове които го ползват(novavizia.com и др.) и това е причината да не ми изглежда банален. Навигацията може да се пипне малко.
Въобще всякакви козметични промени на stylesheet-а биха го направили уникален. Трябва да избереш цветове които си подхождат, стоят добре на белия фон и да ги сложиш по местата.
В sidebar една секция "Най-четени статии" няма да е излишна.
Съдържанието е уникално и полезно, с времето сигурно ще има и повече категории.

Във firefox ми излиза един празен ред м/у хедър банера и адсенс линковете - може би ако се премахне ще е по-добре, или ако адсенс мине над празния ред.

"ПОСЕТЕТЕ" над адсенс не изглежда професионално, а ако някой от българския екип те забележи, може да те банне от програмта без предупреждение.

Лично аз ползвам тиксо с невидима картинка и getclicky.com - тиксото става за бърз преглед на нещата и пази данните с години, кликито за по-обстоен преглед, но пази информацията само за последния месец в безплатната си версия. Най-драстичната разлика м/у двете в посещенията досега ми е била +/-5%

Мнението е по-скоро на потребител отколкото на експерт, надявам се, да не е нежелано.
 

Горе