Blogger и отделен домеин

Re: От: Blogger и отделен домеин

Не ми помогна особенно техният хелп. Отворил съм един тикет в годадди да видим кво ще ми кажат пък те.

Никой ли не може да ми кажа настройките за CNAME записа? :|
имам 10на домейна които са ми на годади и работят с блогър , дори вече някъде за 20 мин и новия домейн ми работи с блога ,така че ако искаш ме намери в скайп ceci_vetzkov и ще ти помогна :):)
 
От: Blogger и отделен домеин

В блога си имам вече някаква аудитория, около 40 поста, няколко хиляди беклинка и добри позиции в гугъл. Ако реша да сложа собствен домейн това ще се отрази ли на SEO-то и въобще при кликване на линк от типа example.blogspot.com/2008/05/example.html ще редиректва ли към example.com/2008/05/example.html или просто ще води към example.com ?
Какво препоръчвате вие - да добавя ли собствен домейн или да оставя нещата така?
 
От: Blogger и отделен домеин

Ами то аз смених на 1 от блоговете ми събдомейна, имаше леки загуби на позиции и след това изчезна при търсене на всички ключови думи...
 
От: Blogger и отделен домеин

Преместването мина успешно, запазих си местата по ключовите думи и то без да си играя да местя линковете от директории да сочат към новия домейн. Ако някой също планира да го прави няма защо да се колебае. Нека просто следва инструкциите на гугъл(линка е в горния пост).
 
От: Blogger и отделен домеин

Аз искам да попитам нещо ... Значи преди 8/9 месеца си купих домейн от блоггер т.е Г. Автоматично ми го пренасочиха , всичко 6, но наскоро изтрих блога си от блоггер и сега се чудя как и от къде да направя така ,че новия ми сайт.блогспот.ком да излиза пак на стария домейн , който купих преди... Ако някой знае нека ми пише тук или на ЛС с подробно обяснение :/
 
От: От: Blogger и отделен домеин

Такаа, да не отварям нова тема, ще пиша тука. Значи, днес си купих домейн от Суперхостинг, името му е www.bg-lifestyle.com , засега искам да го пренасоча към сайта ми на Блогър - http://bg-lifestyle.blogspot.com. Зададох в настройките на блогър сайта да се пренасочва към новия домейн, в панела на суперхостинг дадох на Управление на домейни-Активация на DNS хостинг http://www.predpriemach.com/attachment.php?attachmentid=86&stc=1&d=1226939912 . Правилно ли съм го направил, че се измъчих вече.
 

Прикачени файлове

  • 01.JPG
    01.JPG
    15.1 KB · Преглеждания: 9
От: Blogger и отделен домеин

dhs.google.com a не dhs.l.google.com или там квото си писал ;) ето виж тука ;) От А запис не знам дали има нужда, но ако искаш, ще проверя в Гугъл аппс акаунта си какво пише там за А записа (купувах домейна си за блогър през Г и нямах никви ядове)
 
От: Blogger и отделен домеин

dhs.google.com a не dhs.l.google.com или там квото си писал ;) ето виж тука ;) От А запис не знам дали има нужда, но ако искаш, ще проверя в Гугъл аппс акаунта си какво пише там за А записа (купувах домейна си за блогър през Г и нямах никви ядове)

CNAME го промених на dhs.google.com . А запис няма опция да го махна

Ако не те затруднява, провери ;)
 
От: Blogger и отделен домеин

Ок, няма значение, че няма опция.
Влязох в профила си. Да подчертая, че домейна е купен през блогър от татенцето, и от татенцето е панела. Показани са настройките каквито са в момента, всичко е нагласено фабрично, без моя намеса:
п.п. - 24-48ч бяха необходими за рефреш на ДНС сървърите на блогър. ;)
 

Прикачени файлове

  • godaddyrecord.JPG
    godaddyrecord.JPG
    80.3 KB · Преглеждания: 7
Последно редактирано:
От: От: Blogger и отделен домеин

Остава да чакам до утре :)
 
Последно редактирано:
От: От: От: Blogger и отделен домеин

Домейна вече ми води към блога в блогър. Дотук добре. Обаче като се опитвам да го отворя сайта, от самия блог излиза че сайта е на друг адрес и пита дали иска да го пренасочи, ако се даде на ДА, отива към новия ми домейн , но нищо не се отваря. Още ли трябва да се чака самия блогър?

ПП: в настройките на Блогър никъде не видях къде трябва да се слогат dns на новия ми домейн. Нещо да помогнете ?
 

Горе