Blogger и отделен домеин

varnaboy

New Member
След дълги размисли,реших да си купя тия дни домеин за онлайн бизнеса и естествено имам няколко въпроса преди да действам.

1.Взимам си домеин име и искам сайта ми да се хоства в блоггер.
Просто вместо сега както е сайта.блогспот.цом искам да стане сайта.цом. Домеина смятам да си го закупя през хост.бг.

2.Като реша да упдейтвам блога направо влизам през профила си в блоггер и така действам или има нещо различно ?

Мерси предварително. :wink:
 
off:

Еее, аз толкоз време се чудя какво означава онлайн бизнес и все си мислех е е някво разхлабително, пък то било удължаване на х*я :D
 
AxCx каза:
off:

Еее, аз толкоз време се чудя какво означава онлайн бизнес и все си мислех е е някво разхлабително, пък то било удължаване на х*я :D
Бате, ако не искаш да помогнеш, поне не пречи. :wink:

Действаш през блог платформата. Има там за адване на домейн. Ако не го намериш ми кажи да се поразровя защото и на мен ми е интересно.:) Успехи.
 
Това го пише в хелпа на блоггер:

Ако не ви се иска адресът на блога ви да съдържа blogspot.com, можете да се сдобиете със собствен домейн. Ние ще продължим да хостваме цялото ви съдържание както досега, но то ще се показва на новия ви адрес.

Вашият домейн
Първото нещо, което трябва да направите, е да изберете име за домейна си, например mysite.com и да го регистрирате. Домейни се регистрират от редица доставчици на интернет услуги.

DNS настройки
След това трябва да създадете CNAME запис за домейна в DNS сървъра, който асоциира домейна с ghs.google.com. Това става по различен начин, в зависимост от доставчика на услуги, който регистрира домейна, поради което можете да се свържете директно с него, за да получите помощ съответно. Моля ,имайте предвид, че новият DNS запис не се активира веднага.

Настройки на Blogger
До момента имате домейн и DNS сървърите знаят, че трябва да пренасочват потребителите, които искат да видят блога ви, към Google, така че нашата задача тук е да се уверим, че Google ще свързва вашия домейн с правилния блог. Задайте това в раздела Настройки | Публикуване на блога ви в Blogger. Ако публикувате в Blog*Spot, най-горе в страницата ще видите връзка, която предлага да ви прехвърли към ваш собствен домейн. Давайте смело напред и кликнете върху тази връзка. Настройката "Адрес на Blog*Spot" ще се промени на вашия домейн. Въведете регистрирания от вас домейн в началото на този процес и запазете настройките си.

Забележки:

Ако новият ви домейн не пренасочва към блога ви, изчакайте още един-два дни, за да сте сигурни, че всички DNS сървъри са се актуализирали. Ако пренасочването не работи и след това, се свържете с доставчика, който е регистрирал домейна, за да проверите дали сте въвели правилно DNS настройките.
Първоначалният ви адрес от Blog*Spot автоматично ще пренасочва към новия ви домейн. По този начин, всички съществуващи връзки или отметки към сайта ви ще продължат да работят.
Тази функция може да се използва за домейни (напр. mysite.com) или поддомейни (напр. name.mysite.com). Не можете обаче да указвате поддиректории (напр. mysite.com/blog/) или заместващи символи (напр. *.mysite.com).

Чудя се и аз,апък не искам да губя на първо време 18 кинта ако не се получи :?
 
Не разбрах какъв точно ти е проблемът. Ако хост.бг предлагат контролен панел за домейна, където да сетнеш cname запис, няма да имаш никакви проблеми, все пак не вярвам да си първият, който ще се възползва от тази опция на Блоггър :)

Така че действай смело напред 8)
 
Би ли ми разяснил малко за този cname запис,че все пак ми е сефте в тази сфера.

И как да разбера дали предлагат ?
 
Според техния сайт предлагат. Може да прочетеш повече за настройките на домейна тук.
Cname-записът, обяснено по най-прост начин, е синоним на основния домейн. Примерно като напишеш domeina.com, ще ти се зареди domeina.blogspot.com, но в адрес бара ще си остане първия домейн.
 
Закупих си домейн и сега чакам хост.бг да ми кажат как се прави това CNAME за да мога да сменя домейна от блогспот.цом на .цом

Ако някои ми разясни как става това с добавянето на CNAME ще е добре.

Мерси за помоща :wink:
 
Следвах инструкциите и създадох CNAME сега да видим дали ще заработи .

като в полето срещу моя domein.com написах www .

а срещу CNAME www . domein . blogspot .com

правилно ли е това ?
 
Според мен е добре да прехвърлиш целия си блог на собствен хостинг account и да не използваш въобще blogger. При прочитане на TOS на повечето безплатни платформи се вижда, че съдържанието на блога или уеб сайта ти е тяхна собственост, не твоя.
 
Две неща не ми станаха ясни.

1. Какво ще стане ако реша да си хостна сайта някъде другаде? Може ли да се направи пренасочване от адреса на блога към този на новият сайт?

2. Много директории искат въведеното URL да е реалното на сайта/блога. При това положение тези директории няма ли ме отпишат ако преместя блога на нов домейн?
 
От: Blogger и отделен домеин

фак това получиш от съпорта на годадди помощ?


Thank you for taking time to contact Online Support.

It appears that you have neglected to add the IP address for your CNAME. You also have an extra www CNAME. For more directions with adding these CNAMES please contact the area where you received them.

Please let us know if we can assist you in any other way.
 
От: Blogger и отделен домеин

по добре си купи домейна от блогър - 10$ излиза и няма да имаш проблеми
 
От: Blogger и отделен домеин

по добре си купи домейна от блогър - 10$ излиза и няма да имаш проблеми

Да ама си купих домейн от годадди. И сега имам ядове с този домейн. Който е успял да накара блогър да работи със годадди домейн да драсне. :)
 
От: Blogger и отделен домеин

Аз :D чети в help-a ;)


Не ми помогна особенно техният хелп. Отворил съм един тикет в годадди да видим кво ще ми кажат пък те.

Никой ли не може да ми кажа настройките за CNAME записа? :|
 

Горе