Blogstab.com официално откриване

radev

Well-Known Member


Досега не съм пускал тема никога и не съм питал какво "мислите за..."
но ето, че дойде времето, в което ви задавам този въпрос.

www.blogstab.com е на два дни и половина проект.

Ще се радвам да

прочетете за проекта http://www.blogstab.com/blogstabproject - неговата първоначална идея.

  • да споделите вашето първо впечатление
  • да споделите вашето евентуално второ впечатление
  • да споделите вашите идеи...
  • критики и всичко, което ви дойде на ум...
  • да гласувате (свежо.нет) за да се популяризира идеята сред българските Интернет потребители

Моля, не пестете критики, идеи, коментари.

Всеки, който има интересен български блог, може да ми драсне тук или на лично и да ми изпрати презентация за рубриката "Блог представяне"

Очаквам ви :)
 
От: Blogstab.com официално откриване

Аз вече го направих. И всъщност нямам никакви критики по блога - адски чист дизайн, вхащащ вниманието. Нищо нтруфено. Наистиня няма какво да кажа, освен много упсехи и дано да набере бързо популярност.;)
 
От: Blogstab.com официално откриване

Ти ли беше от предприемачите :)
Видях ти похвалите. Благодаря за пожеланията.

Доста труд положих в дизайна. Хванах някаква тема почнах малко по малко да я модифицирам.. накрая взех че и промених абсолютно всичко, да бях се хванал да я направя от нулата, но важното е, че стана яко. И мене си ме радва.
Слогана стана много приятен :) Спонтанно дойде.

Надявам се на предложения, общите идеи са по-гъвкави. Искам да стане нещо наистина солидно блогърско.
 
От: Blogstab.com официално откриване

Да слогана си го бива, доста е умнишки...поздравления за него също. Еми освен и иконка да си сложиш до url-то и вече си го бранднал на 100%. Усещам че ако го направиш, ще е едно синю-оранждево "b". ;) Давайте коментари, аз лично нищо не бих променил или сложил....всичко си му е наред. След време ако има и друга насока, ще се мисли. Малки бутончета и т.н.
 
От: Blogstab.com официално откриване

favico-то, верно.. мерси

Благодаря на целия форум, който се отзова с идеите си, критиките си и коментарите си!
 
От: Blogstab.com официално откриване

Слогана и логото :d

Че е чист дизайна също ми харесва, но това червеното за заглавията и другите неща не мога да го превъзмогна, защото съм свикнал да го асоциирам с грешки, а и синьо/червената комбинация не ми е любима.

Успех с проекта!
 
От: Blogstab.com официално откриване

да, основно правило, и аз все го повтарям.
червеното е грешка. Дай идея за тайтълите и линковете. Зелено няма да върви, кафяво също :)
Оранжево може би? Ама някое по ярко, че да не бледнее?
 
От: Blogstab.com официално откриване

Ако синьото от ляво и дясно беше по светло, бих избрал за заглавията някакъв тъмно син отенък. Хем да се блендне поне малко, хем да изпъква, хем да не драска зениците :)
 
От: Blogstab.com официално откриване

radev аз съм с малко забележки - да ти го върна за интернет пакетите :п

Текста в id content ( бялото поле ) се слива с краищата и по този начин става труден за намирането на следващия ред. Защо не пробваш един паддинг с по 20-30 отляво и отдясно - предполагам за този див става въпрос <div id="content" style="padding: 0 20px;">

За бялото поле пробвал ли си стандартните сини линкове или евентуално малко по-тъмно сини ( че стандартните няма да се вържат с цветовете на сайта )? 99% от потребителите в интернет са свикнали линковете да са в син цвят така че много по-лесно ще ги насочваш да цъкат на правилното място ако линка е в син цвят.

Това "Прочети цялата публикация…" се слива с резюмето на статията. Пробвай да го сложиш в дясно и да е с underline.

На мен лично повече щеше да ми хареса визуално ако десните 2 колони са до долу на страницата а не да остават хвърчащи.


Трябва да бягам ... като се върна ще те донакажа :п

ПС. Успех със сайта!
 
От: Blogstab.com официално откриване

:) Благодаря за неспестяването на критиките.
Може ли като се върнеш да ме донаказваш да ми атачнеш един скрииншот как го виждаш ти. Мерси пак :)
Иначе с интернет пакетите се оака нали, нищо не продаде май :) И аз така
 
От: Blogstab.com официално откриване

ехеееее
:)
аз исках само да цъкнеш да видя как е през браузъра ти за всеки случай иначе ти разбрах идеите :)

+ 10 точки имаш от мене към Фани рейтинга и +1 към бира и картофки
 
От: Blogstab.com официално откриване

Ауу мерси мерси, само да допълня че най добре стои според мен заглавията на статиите да са с цвета на втората колона от дясно - по този начин изпъкват повече според мен и се набиват на очи.

А бирата ще си я търся да знаеш :п

EDIT:

Ето как се вижда при мен:
 
Последно редактирано:
От: Blogstab.com официално откриване

благодаря още веднъж за старанието :)
Взимам поука от мненията на всички и ще измайсторя нещо.

Бирата я записвам в todo листата, за да не отичам че съм обещал после ако забравя
 
От: Blogstab.com официално откриване

Не съм чела цялата тема, защото не ми остана време, но поздравления за дизайна и идеята. Прави страхотно впечатление. Относно контента - не се съмнявам че ще е качествен.

Успехи!
 
От: Blogstab.com официално откриване

Я пробвай това:



1. Пробвай да изравниш линиите на от трите колони
2 и 3 - паддинга го смъкни с няколко пиксела ( то така и ще е изравнят линиите )

ще продължаваме ли с тестовете? :п


Иначе за мен лично е станало по-готино ... незнам ... другите и те да дават мнение!

Поздрави!
 

Горе