breadcrumbs проблем (ръчно направен).

Здравейте
Имам много странен проблем с кода който си написах ръчно..
Самия код е
Код:
<h2>Начало » <?php the_category(', '); ?>»<?php the_title(); ?></h2>
До тук добре.. това си ми вади над самата страница да кажем..
начало --> категория-1-->публикация

Проблем е следния. Когато кликна върху категория-1 си ме отвежда към сайта.ком/категория-1/ и всичко си извежда както си му е реда(извежда архива за тази категория), ОБАЧЕ когато напиша в браузъра директно сайта.ком/категория-1/ и ми казва Страницата която търсите, не съществува..

Някакви идеи защо се получава така и как може да се оправи ?
 
От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

Грешно мнение.
 
Последно редактирано:
От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

ПО-вероятно е да не я пишеш правилно..
Пробвай като влезеш от линка да копираш URL и да го поставиш в друг таб/прозорец на браузъра.
 
От: От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

ПО-вероятно е да не я пишеш правилно..
Пробвай като влезеш от линка да копираш URL и да го поставиш в друг таб/прозорец на браузъра.

Пробвах и не стана.. сега, за да съм сигурен пак пробвах :) и пак не стана :).. същото си е (Страницата която търсите, не съществува)
 
От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

Презапиши си настройките пермалинковете за да се flush-ат rewrite rules.
 
От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

Не разбрах какво точно трябва да направя.

Settings -> Permalinks -> Save
 
От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

Settings -> Permalinks -> Save

Чак сега разбрах какво си искал да кажеш в първия си отговор. Да си презапиша настройките на пермалинковете, за да се преправи и .htaccess ... Стана и работи, благодаря ти.

П.С. Стана ама не стана... ще ти пусна на лично точните линкове, за да видиш какво точно се случва.
 
От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

Проблема ти е, че по някаква непонятна причина WP-то приема енконднатите урл-та само lower casa, а брузъра ги прави в upper.
Ако имаш някакви плъгини за редиректи ги разкарай за проба, ако не тръгне спирай останалите един по един. Нещо маже вътрешната система за редиректи на WP-то.

PS: А най добре не се занимавай с глупости като урл-та на кирлица, Гошето прекрасно се справя с транслитерацията и си инсталирай
https://wordpress.org/plugins/cyr3lat/
 
От: От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

Проблема ти е, че по някаква непонятна причина WP-то приема енконднатите урл-та само lower casa, а брузъра ги прави в upper.
Ако имаш някакви плъгини за редиректи ги разкарай за проба, ако не тръгне спирай останалите един по един. Нещо маже вътрешната система за редиректи на WP-то.

PS: А най добре не се занимавай с глупости като урл-та на кирлица, Гошето прекрасно се справя с транслитерацията и си инсталирай
https://wordpress.org/plugins/cyr3lat/

Всичките ми урл-та са на латиница, само категориите останаха на булгериан :)

П.С. След като сложих плъгина и ми преобразува категориите на латиница.. сега си имам подобен на стария проблем :)
Когато напиша saita.com/kategoriq-edno
сайта ме кара към saita.com/kategoriq-edno-samo-che-statiq..

П.С.2 : презаписах отново настройките на пермалинковете и , рабоата за сега е ток и жица.. благодаря Torbalan Trolski
 
Последно редактирано:
От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

За да не отварям нова тема ще питам направо тук... Тъй като една от категориите ми която се показва в breadcrumbs е и важна за мен ключова дума, цялото Начало --> Категория --> статия тайтъл ли да сложа в <h2> или категоирята да я сложа в <h2> а тайтъла в <h1>
 
От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

И аз хем да се запиша за темата, и хем да разбера мнение за този cyr3lat плъгин... Ако, да речем:
1. Имам публикация: сайта/zdrasti
2. Имам публикация: сайта/здрасти
3. Добавя и активирам плъгина cyr3lat
Как ще промени публикацията от т.2, след като латинизирана вече съществува? С "-2", може би, както по дефоулт прави WP? Или ще ги омаже...

Относно breadcrumbs-a: Не е ли дублиращо да имаме на една страница връзки към едно и също, в случая дадена "категория", ако същевременно имаме връзка към нея от главното меню и сайдбара, и заедно със съответният мета таг в публикацията и breadcrumbs - ще станат 4 броя?
 
От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

Нито в главното меню имам връзка към категориите, нито в сайдбара,нито във футъра... мисълта ми е че единствената ми връзка с категориите е само в breadcrumbs на самата публикация .. Въпроса ми по-принцип бе..
Тъй като съм затрил <h1> тага който по дефолт ми беше над самата публикация като тайтъла, обаче знам че H1 е важен и затова питам дали е удачно да се направи нещо такова.

Начало --> <h2>категория</h2> --><h1> тайтъл на публикацията</h1>
 
От: breadcrumbs проблем (ръчно направен).

Нито в главното меню имам връзка към категориите, нито в сайдбара,нито във футъра... мисълта ми е че единствената ми връзка с категориите е само в breadcrumbs на самата публикация .. Въпроса ми по-принцип бе..
Тъй като съм затрил <h1> тага който по дефолт ми беше над самата публикация като тайтъла, обаче знам че H1 е важен и затова питам дали е удачно да се направи нещо такова.

Начало --> <h2>категория</h2> --><h1> тайтъл на публикацията</h1>
Разгледай няколко сайта и виж в колко от тях е направено така/.
 

Горе