BuySellAds

kruxdoom

Member
Има ли някои, който е успял да се вмъкне в мрежата на BuySellAds. Аз мисля де се пробвам скоро, защото съм покрил повечето от критериите, но въпреки това одобрението е изключително трудно и няма гаранция за успех.

BSA предлага директна връзка между рекламодатели и сайтове с качествено съдържание, като имат високи изисквания към сайтовете. Идеята тук, е че ти сам си определяш цената и рекламните позиции които предлагаш, а BSA прибира комисионна.
Доколкото съм проучил, приходите могат да бъдат в пъти над тези от Адсенс.
Ето приетите към момента сайтове https://buysellads.com/buy като при кликване върху всеки един може да се ориентирате за цените на рекламата, които варират в широки граници.

Като пример, в същата ниша като моята за 50,000 импресии банер в дясно, размер 125 х 125: 100$-200$



Неофициални критерии за приемане в BSA:
- минимални импресии на месец 50,000
- Alexa ранк до 100,000. Виждам, че понякога приемат и с по.голям ранк но може би само избрани сайтове.
- съдържание - качествено, да се публикува постоянно нова информация
- държат на дизайна - да не е нещо съвсем грозно
- социални мрежи Twitter и Фейсбук /минимум х 1000 последователя/
- RSS subscribers
- about страница, инфо за сайта, автори и т.н
 
От: BuySellAds

Колега, ако имаш възможност да се закачиш се закачвай , наистина там рекламата се купува доста.
Аз наскоро купувах солидни количества реклама от там, но беше ужасно некачествена, в смисъл че те си пълнят сайтовете с ботове и много скапан трафик колкото да ги приемат и дотам. Сега не могат да ме убедят, че от 20-30 хиляди имресии няма да има 1 клик на банер с размер 300х250. Така че ако трафика ти е реален и качествен един път да закачиш клиенти доста от тях ще ти станат постоянни :)
Съвета ми е да си пуснеш малко по високи цени за реклама и после веднага намали цените с 50%, така ще влезеш в категорията с намаленията и бързо ще ти лапнат рекламните места.
Като цяло и сам може да си сметнеш какви може да са ти месечните приходи, в зависимост от това какви цени смяташ да определиш за импресиите и съответно колко реклами можеш да приемеш така че да покриеш всички реклами в рамките на 30 дни, доколкото имам наблюдения.
Това е варианта за разделяне на импресиите, но както и ти си споменал може да си забиеш една твърда цена за месеца и това е чакаш един месец да видиш ще продадеш ли места, ако не купят заради високата цена сменяш на разделени импресии и си готов.

Поздрави и успех ;)
 
От: BuySellAds

Ще се пробвам значи скоро /към края на месеца/, тъкмо да ги докарам до към 100 хиляди импресии, като ще поработя и по останалите критерии за по-сигурно :p
Защото при отхвърляне, можеш да кандидатстваш чак след 6 месеца...
 
Re: От: BuySellAds

Ще се пробвам значи скоро /към края на месеца/, тъкмо да ги докарам до към 100 хиляди импресии, като ще поработя и по останалите критерии за по-сигурно :p
Защото при отхвърляне, можеш да кандидатстваш чак след 6 месеца...

Да, така е. И си искат само Ен сайтове. ;)

Иначе ние си имахме едно такова проектче, което мислехме да бутнем там, но реално трафика наистина трябва да ти е доста добър, както и другите условия реално се покриват с доста разработен сайт, а не нещо направено за този случай. Може след време да се върнем и да го донаправим да отговаря. ;)
 
От: BuySellAds

И да е направен, пак нямало гаранция. Доколкото разбирам работят едва с няколко хиляди сайта, а другите под ножа....
 
Re: От: BuySellAds

И да е направен, пак нямало гаранция. Доколкото разбирам работят едва с няколко хиляди сайта, а другите под ножа....��

Еми уж държат на качеството и за това. Може да видите какви сайтове са в портфолиото им и лесно може да се прецени защо режат някакви измислени. Тук по мои наблюдения мисля, че процеса по одобряване е малко по-тежък от този на AdSense, но тук ще кажат тези, които наистина работят с двете. Това е по мои странични наблюдения. ;)
 

Горе