captcha code за контактна форма - защита от спам.Кой е най-добър и откъде?

naskobg

Well-Known Member
искам да сложа captcha код на една контактна форма но се чудя коя би била най-добра?
някакви препоръки ?
имаше някакви с въпроси от рода - Кое е наи волямото число от изброените и трябва да се въведе правилното..
ама нещо не мога да намеря..
Някой да помогне?
 
От: captcha code за контактна форма - защита от спам.Кой е най-добър и откъде?

въпроса е да няма спам и 2 числа става..Искам някой който вече е сложил такъв код и знае че работи..т.е. няма спам.
 
Re: От: captcha code за контактна форма - защита от спам.Кой е най-добър и откъде?

Ето един доста интересен captcha plugin на принципа на drag and drop:

http://www.webdesignbeach.com/beachbar/ajax-fancy-captcha-jquery-plugin

Това е много качествена защита. Поне аз не знам коя от популярните спамерски програми или услуги може да се справи с нея. Един единствен недостатък - неизползваема е за незрящи потребители.
 
От: captcha code за контактна форма - защита от спам.Кой е най-добър и откъде?

това последното е супер..А нещо преведено и въпроси на български има ли, защото повечето посетители поне 90% на сайта са от България.а и както BullBlogger написа ако е прекалено трудно за обикновения потребител става неизползваема.

off topic:
nikolaicho - това в подписа ти "Добави сайта си в над 100 български директории и 60 социални мрежи" - каква е цената за 1 сайт?
 
Последно редактирано:
От: captcha code за контактна форма - защита от спам.Кой е най-добър и откъде?

Хаиде стига жече с тези цаптчи. Измисли друг начин да спреш спамерите!!!
 
От: captcha code за контактна форма - защита от спам.Кой е най-добър и откъде?

Ето един доста интересен captcha plugin на принципа на drag and drop:

http://www.webdesignbeach.com/beachbar/ajax-fancy-captcha-jquery-plugin
Това е много тъпа защита. Много лесно може да се хване от спам робот. Забележи че само правилният елемент може да се мести. Единствената проверка която трябва да се направи е да се провери кой елемент има активно onmousemove събитие, или в краен случай да се приложи това събитие върху всички елементи на капчата. То след като само на правилния работи, защитата е разбита на момента.

Най добрия вариант е с картинка и/или въпрос. Разбира се всичко има разбиване, но тези стандартните варианти са доказали се.
 
От: captcha code за контактна форма - защита от спам.Кой е най-добър и откъде?

Хаиде стига жече с тези цаптчи. Измисли друг начин да спреш спамерите!!!
като няма какво да напишеш по добре недей пиши. и защо аз да го мисля след като търся помощ...
еее писна ми от такива дето търсят къде да пишат/спамят и да си увеличават постовете.еее объркал си мястото.

Това е много тъпа защита. Много лесно може да се хване от спам робот. Забележи че само правилният елемент може да се мести. Единствената проверка която трябва да се направи е да се провери кой елемент има активно onmousemove събитие, или в краен случай да се приложи това събитие върху всички елементи на капчата. То след като само на правилния работи, защитата е разбита на момента.

ми ще се пробвам с въпрос. само че ще потърся начин да го преведа или ако намеря някакъв готов преведен.
Най добрия вариант е с картинка и/или въпрос. Разбира се всичко има разбиване, но тези стандартните варианти са доказали се.
 
От: captcha code за контактна форма - защита от спам.Кой е най-добър и откъде?

Не знам колко спам мислите че ще получите аз лично на всички контактни форми които използвам не съм слагал нарочно никакви защити и трябва да ви кажа че спама е почти пренебрежим за сметка на това аз лично като видя някъде капча и не ми е много важно въобще и не пиша - така че преценете си дали не е по добре от време на време да премахнете някой спам от колкото редовно да губите клиенти или потребители.
 

Горе