Cashburners VS Crocmint

Moko

Well-Known Member
Сега се сетих за една моя много налудничава идея и понеже не съм се наспивал от месеци насам, а сега нали сме в грипна та се чудя дали да не я реализирам... И гледам сега крокминт и кешбърнърс и разликата е... Почти никаква! Имам предвид откъм продуктите - половината, че и повече, продукти са в списъка и на двете програми... Кешбърнърите имат малко повечко глезотийки обаче. Та, разликата тука идва от пеймънта - % комисионна, начин на плащане, честота на плащане и минимален депозит.

Е... ВТФ!?! Според вас коя програма е по-добра? Или да ги комбинирам по някъв начин и двете?

И другото което е - много се чудя ... Щях да правя онлайн магазин, даже има тема. Та сега започнах да се чудя - за всеки продукт ли да правя събдомейн или да направя блогове, да речем "Health blog" и вътре да напаткам статии за отслабване, за косопад, за гъзобол и във всяка статия да рекламирам различен продукт и отстрани в сайдбара да напаткам банери на всички продукти, може и с ротация, че ще станат много...

1 начин :
Плюсове - повече линкове, по-целенасочен трафик, по-добро насочване за самите клиенти, повече статии
Минуси - адски много линкове на главният сайт, повече статии, повече работа

2 начин :
Плюсове - по-малко работа
Минуси - по-малко линкове (от директории и соц. мрежи и т.н), натрупване на много продукти на едно място, като повечето няма да имат нищо общо едни с други


hAlp!!!!!

ако се сещате за още плюсове и минуси - давайте ги насам!
 
От: Cashburners VS Crocmint

Аз бих направил един главен сайт (e-shop) с всички продукти вътре плюс кратко инфо за всеки и няколко малки блога към него. Примерно един за Men's Health, друг за Women's Health и вътре ще си групираш продуктите и ще си пишеш каквито глупости си искаш. Надявам се да ми схванал мисълта, че така го обясниш не ти е работа:)

Това дето си го замислил си е бая работа който и вариант да избереш, ще се изгърчиш яко.:)

Успех ти желая и ако реализираш проекта си после да драснеш два реда да кажеш как са се развили нещата.
 
От: Cashburners VS Crocmint

Т.е ти предлагаш втория начин, който съм дал - 1 главен домейн и няколко събдомейна, които събират продуктите в някви категории (men's health, women's health, etc).

Благодаря :] Ще събирам мнения ;)
 
след голямото несправедливо деиндексиране на гб сайтове избягвам да връзвам саит с програма предпочитам да е на някаква продуктова тематика и там да слагам реклама до продукти на различни програми и избягвам да ползвам събдомеини така ако даден сайт или програма изгори ще останат останлите сайтове и стателити щото така направено ако някои едитор с повечко валаст почне да цака една двете програми ти гори целият труд като е на един саит събдомейни

пп даже като ме гони параноята съм ги разделил нетурковете за различните програми едни сателитит за една програма други за друга и не ги крос линквам нищо че ще са малко по силни заедно ама ги пазя
 
От: Cashburners VS Crocmint

за мен крокминт още съкс по простата причина че нямат парти пилс

иначе като цяло досега най-добри резултати правя от блог на главен домейн с продукт шоп на събдомейн

това което каза куулайс е истина - хубаво е да се правят продукт релейтед а не бранд релейтед сайтове, защото когато спряха генбъкс трябваше само да сменя имената и линковете в статиите и нещата преляха към кешбърнърс доста плавно. ако си бранднал и с домейн става вече кофти...
 
От: Cashburners VS Crocmint

Естествено че няма да се обвързвам с брандове - това би било глупаво... Залезе бранда и залязва целият сайт - сео, време и пари на вятъра... Само едно ми е кофти - 98% от тия неща са пълни боклуци и ще ми е съвестно да ги продавам :[ Ама нали е казано - No pain, no gain...
 
От: Cashburners VS Crocmint

Напомням ти, че ти не продаваш нищо - само рекламираш (или ако предпочиташ - оптимизираш сайтове) ;) Тъй като си български гражданин ти е забранено да продаваш хранителни добавки - вж. закона за "защита" на потребителя.

И от къде разбра, че са боклуци (като изключим продуктите, съдържащи "конски дози" кофеин и витамини от групата B)? От калпавото качество на текстовете в "официалните сайтове" ли? Само защото сайта на "сините хапчета" е добре направен и продукта се рекламира много здраво (вкл. и по българските телевизии - нямам предвид "очевидна" реклама, а филми, вицове и т.н.) не значи, че "сините хапчета" са по-добри и по-безопасни от "хранителните добавки".

Повечето продукти съдържат (екстракти от) растения и вещества (на англ. nutrients), които се ползват масово (има ги по магазините за билки и хранителни добавки, по магазините за хранителни стоки и т.н.) и се ползват от стотици (или хиляди) години в народната медицина (напр. индийска народна медицина).
 
От: Cashburners VS Crocmint

Като видя "народна медицина" и ми се обръща стомахът :)
Хората в днешно време са с по-висока продължителност на живота и вярвам, че има защо.
 
От: Cashburners VS Crocmint

А други твърдят съвсем друго ;)

По-голямата продължителност на живота се дължи не само на медицината, но и на по-добрите условия на живот - чиста вода, достатъчно и качествена храна, добри условия на труд, малка вероятност да те убият и т.н.

И освен това много лекарства се правят от растения (след като разберат кои съставки на съответната билка действат патентоват технологията за производството им).
 
От: Cashburners VS Crocmint

Кат ме боли гърло, бих си взел хапче за гърло. Не бих дъвкал некви треви.
 
От: Cashburners VS Crocmint

бтв това за продължителноста на живота е малко свързано с медицината. генерално става въпрос за еволюция и генетични промени. доказано е че преди 10на века хората са били значително по ниски както и със значително по кратък живот. чистата вода, храна и условия на живот само спомагат. а медицината е животоспасяваща в частни случаи на фона на цялата смъртност.
 
От: Cashburners VS Crocmint

Забравих да подчертая, че "хранителна добавка" не е "лекарство".

Никой не твърде, че хранителните добавки могат да заменят лекарствата. В някои случаи даден проблем е по-добре да се реши с правилно хранене (вкл. и с приемане на хранителни добавки), а в други - с лекарство или друг метод.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dietary_supplement
 
От: Cashburners VS Crocmint

Кат ме боли гърло, бих си взел хапче за гърло. Не бих дъвкал некви треви.

замисли се над самата дума "антибиотик" ;) лекарство се използва повече, за да не звучи чак толкова зле...
 

Горе