chatGPT дискусии / въпроси

Не знам как изкуствен интелект ще ми предаде в обобщение късащата сърцето фраза: ''Мразя те, Боже. Мразя те, сякаш те има''
И отговора :

хората ще станат безмозъчни консуматори

В заключение, когато станат такива, то няма да ги интересуват нещата, за които говориш, понеже няма да могат да ги разберат.


Не искам прогрес, в който бот трябва да ми каже какъв е Исус
До едно поколение време, бота ще е Исус в очите на децата. :rolleyes:
 
Аз не хващам, срещу какво риташ в момента или е така просто за спор(т)а?
Аз пък не хващам защо, ако си толкова против спора, си правиш труда да ме опровергаваш - това също е спор. Подмини и бъди рахат, щом не можеш да разбереш ясно формулирано изречение. Знам, че ти точно можеш, но очевидно не искаш. Няма проблем, имаш правото да спориш, изразявайки своята позиция. Аз също имам това право и всеки опит да ми бъде отнето е обречен на провал. ;)

Древните са казали, че в спора се ражда истината. Ние тук няма да я родим, но поне всеки може да изложи своите опасения и страхове за бъдещето. Не е лошо човек да се замисля от време на време. Умните са казали също ''когато губиш не знаеш какво печелиш - и обратното. Особено обратното. ;)

Просто пропускаш.
А ти защо не пропускаш?? А, да... как беше: ''съветите са като рициново масло - лесно се дават, но трудно се приемат''. Каква стойност даде с тая диария на темата? Каква стойност дава всяка твоя повърня на форума изобщо. Без лоши чувства, ама аз по-тъп човек от теб в тоя форум не съм виждала.

п.с. не се меси в чужди спорове. Ако си способен единствено да даваш квалификации на участниците, спокойно ще минем и без тъпите ти включвания.
 
ChatGPT - прихваща РОМСКИ номерца - карам да ми генерира статия на български по дадена тема и ми отговаря неа от рода на: Трима бира, хубава хубост, ей такива тъпотии :) И ИИ щел да ни задмине, ай неа нужда!
 
И ИИ щел да ни задмине, ай неа нужда!
И ще ни... въпрос на кратко време да се поошлайфа, за да започне да ги дипли на всички езици. Човекът може да победи машината само в област ''чувства'' - от там нататък всичко е изгубено. :(
 
И ще ни... въпрос на кратко време да се поошлайфа, за да започне да ги дипли на всички езици. Човекът може да победи машината само в област ''чувства'' - от там нататък всичко е изгубено. :(
И с чувствата ще се справя много добре след време. Те не са нещо свръхестествено, което да не може да се пресъздаде, а хормони и изчисления на мозъка.
 
И с чувствата ще се справя много добре след време. Те не са нещо свръхестествено, което да не може да се пресъздаде, а хормони и изчисления на мозъка.
Аз пък вярвам, че чувствата са функция и проявление на душата. Да, хормоните ''бъзикат'' човешката емоционалност (хеле пък женската), но това не означава, че те са изцяло химичен процес. Аз го вярвам, па може и да греша. :)

Да, ботът ще се научи да чете човешките емоции и чак тогава ще я втасаме яко, защото няма да можем да излъжем дикаторския режим. Машината ще познава дали лъжем, а може би ще чете и мисли. И доктор Франкенщайн е вярвал, че си създава мил компаньон, но се оказва, че е създал чудовище, което ще го убие. :confused:
 
Аз пък вярвам, че чувствата са функция и проявление на душата. Да, хормоните ''бъзикат'' човешката емоционалност (хеле пък женската), но това не означава, че те са изцяло химичен процес. Аз го вярвам, па може и да греша. :)

Да, ботът ще се научи да чете човешките емоции и чак тогава ще я втасаме яко, защото няма да можем да излъжем дикаторския режим. Машината ще познава дали лъжем, а може би ще чете и мисли. И доктор Франкенщайн е вярвал, че си създава мил компаньон, но се оказва, че е създал чудовище, което ще го убие. :confused:
Ами аз не вярвам и за да приема нещо за истина трябва да се докаже по някакъв начин. Засега не съм видял доказателство за душа, затова не мога да го приема, но не мога и да кажа, че няма, след като не знам. Просто за мен да вярваш в нещо означава да приемеш за истина нещо несигурно, само защото ти се иска да е така.
 
Просто за мен да вярваш в нещо означава да приемеш за истина нещо несигурно, само защото ти се иска да е така.
Е, да - така е. Нали в това е цялата красота на вярата? Съмняваш се, търсиш отговори и приемаш за вярна доктрината, която според теб е най-логичната. Същевременно непрекъснато се съмняваш... Това е еволюцията - да търсиш отговорите на важните въпроси цял живот, а не да чакаш бота да ти ги сервира наготово. Това е деградация на мисловната функция на човека.

Хората, които се съмняват в Бог, но търсят доказателства за неговото не-съществуване, са изначално добри хора. :)
 
Е, да - така е. Нали в това е цялата красота на вярата? Съмняваш се, търсиш отговори и приемаш за вярна доктрината, която според теб е най-логичната. Същевременно непрекъснато се съмняваш... Това е еволюцията - да търсиш отговорите на важните въпроси цял живот, а не да чакаш бота да ти ги сервира наготово. Това е деградация на мисловната функция на човека.

Хората, които се съмняват в Бог, но търсят доказателства за неговото не-съществуване, са изначално добри хора. :)
Да, но докато се съмнявам не приемам нещо за истина, дори в случая е обратното. Изглежда ми много по-логично да сме биологични същества, които нямат собствена идентичност, а всичките ни разсъждения са в резултат на постоянни изчисления. Мозъка непрекъснато се опитва да анализира информацията и много често води до грешни изводи, много е далеч от съвършенството. От друга страна изкуствения интелект може да бъде много по-точен и да реши задачи, невъзможни за човека. Това нещо е неизбежно, без значение харесва ли ни или не. Очевидно е, че хората ще превърнат технологиите в нещо, което ще контролира света, а какво ще стане след това не се знае.
 
Някой плати ли 20$
Аз не разбрах какво се получава като се плати, на мен безплатното ми върши работа. Особено в програмирането ми помага доста - пише код, дава ми съвети, поправя ми грешките.
 
Да, но докато се съмнявам не приемам нещо за истина, дори в случая е обратното. Изглежда ми много по-логично да сме биологични същества, които нямат собствена идентичност, а всичките ни разсъждения са в резултат на постоянни изчисления. Мозъка непрекъснато се опитва да анализира информацията и много често води до грешни изводи, много е далеч от съвършенството. От друга страна изкуствения интелект може да бъде много по-точен и да реши задачи, невъзможни за човека. Това нещо е неизбежно, без значение харесва ли ни или не. Очевидно е, че хората ще превърнат технологиите в нещо, което ще контролира света, а какво ще стане след това не се знае.
Теорията ти/твоето разбиране за живота и човека е напълно лишена от идеята за дух, душа, духовност. Не ми харесва. :)
 
Теорията ти/твоето разбиране за живота и човека е напълно лишена от идеята за дух, душа, духовност. Не ми харесва. :)
И на мен не ми харесва, но аз не търся това, което ми харесва, а което смятам за по-достоверно :)
 
Кажи ми 10 професии, които последно ще бъдат изместени и ще ти кажа
Кажете му, че да се свършва тая мъка...
 
Кажи ми 10 професии, които последно ще бъдат изместени и ще ти кажа
Носач на куфарчето на Шваб. Но отново You will own nothing and will be happy. ;)
 

Горе